Суспільство
Відтепер в Україні 8 травня відзначатимуть День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
Верховна Рада зробила 8 травня офіційний вихідним та Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
«Від сьогодні 8 травня офіційно вихідний день і День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років», – написав він.
Читайте також: Як тебе не любити? 11 короткометражок про Київ, який ви не знали. Радять ШоТам і Такфлікс
Довідка
До 2023 року в Україні щорічно 9 травня святкували День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Воно прийшло на зміну радянському святу День Перемоги, яке святкували в СРСР, а потім в Україні до 2015 року включно.
Проте 8 травня 2023 року Володимир Зеленський підписав указ, згідно з яким відтепер щорічно 9 травня в Україні відзначатимуть День Європи.
Нагадаємо, Православна Церква України дозволила займатися рукоділлям і зокрема вишивати на релігійні свята.
Фото: nrada.gov.ua
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі