

Суспільство
Відтепер українці можуть подати заявку на компесацію зруйнованого житла. Як це зробити
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Президент України підписав законопроєкт щодо компенсації за зруйноване під час війни житло.
Відповідна інформація з’явилась на сайті ВРУ.
Володимир Зеленський підписав законопроєкт про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації.
Зазначається, що отримати компенсацію можна буде за майно, яке було пошкоджене або зруйноване внаслідок дій РФ з 24 лютого 2022 року. Водночас закон не стосується об’єктів, які на дату введення воєнного стану вже знаходилися на тимчасово окупованій території.
Читайте також: «Години крові, болю та єднання». Як це – рятувати людей зі зруйнованого ракетним ударом будинку. Історія Антона Зіміна з Дніпра.
Відомо, що замість грошей власникам пошкодженого майна видаватимуть житлові сертифікати на суму завданих збитків. Варто також зазначити, що обмежень по розміру компенсації немає.
Повідомляється, що власники приватних будинків зможуть отримати або житловий сертифікат на купівлю квартири чи будинку, або грошову компенсацію, яку будуть перераховувати на рахунок зі спеціальним режимом використання для фінансування будівництва.
Використати сертифікат можна протягом п’яти років з дня його видання, а отримане в обмін на нього житло не можна буде відчужувати протягом 5 років.
Заяву на відшкодування збитків можна подати у електронному вигляді через «Дію» або ж звернутися у ЦНАП, органи соцзахисту чи нотаріус.
Нагадаємо, мешканці Куп’янської територіальної громади можуть отримати будматеріали для ремонту майна, пошкодженого внаслідок російської агресії.
Крім того, у селі Зіньківці, що на Хмельниччині, волонтери MetaLab реконструюють закинуту будівлю під житло для переселенців.
Фото: facebook.com/zelenskiy.official

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Унаслідок вибухів у місті Джанкой, що на півночі тимчасово окупованого Криму, було знищено російські крилаті ракети «Калібр».
Про це повідомили в телеграм-каналі Головного управління розвідки Міноборони.
Зазначається, що крилаті ракети було знищено під час транспортування залізницею.
«Вибух у місті Джанкой на півночі тимчасово окупованого Криму знищив російські крилаті ракети “Калибр НК” під час їхнього транспортування залізницею», – йдеться в повідомленні.
У розвідці уточнили, що знищені крилаті ракети призначені для пусків з надводних кораблів російського чорноморського флоту. Дальність ураження такої зброї – понад 2500 тисячі кілометрів по наземних цілях та 375 кілометрів – по морських.
«Загадкова “бавовна” продовжує процес демілітаризації росії та готує український півострів Крим до деокупації», – додали в ГУР.
Напередодні заяви ГУР у мережі з’явилися відео, ймовірно, з роботою російських систем протиповітряної оборони.
Про знищені ракети
Калібр – це сімейство крилатих ракет, розроблених російським конструкторським бюро Новатор. Публіці ракети сімейства Калібр були вперше представлені на Міжнародному авіаційно-космічному салоні в 1993 році (МАКС-93), який проходив у РФ.
Ракети розроблялися переважно як озброєння для підводних човнів та кораблів. Однак існують і варіанти пуску ракет з бойових літаків (Калібр-А) та наземних пускових установок.
Читайте також: «Кримом усе почалося, Кримом має й закінчитися». Дев’ять років спротиву окупації півострова в історіях киримли
Згідно з інформацією із відкритих джерелах, дальність стрільби ракетами Калібр по морських цілях досягає 375 км, а по наземних – 2 600 км. Особливістю крилатих ракет Калібр є можливість польоту на малих висотах, що ускладнює роботу для протиповітряної оборони (ППО).
Нагадаємо, країни Європейського Союзу закуплять 1 млн снарядів для України.
Фото: forbes.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українська студія ZikZak Architects показала проєкт реконструкції школи для українських дітей у передмісті Варшави, в Польщі.
Про це компанія повідомила на своїй сторінці у фейсбук.
Архітектори зазначають, що їхнє головне завдання – створити максимально комфортний інноваційний простір для навчання й дозвілля майбутніх школярів.

«Перед нами стоїть велика відповідальність, адже дизайн інтер’єру освітнього закладу безпосередньо впливає на ефективність навчання та зацікавленість учнів у здобутті знань», – кажуть у компанії.
Читайте також: Протезування від А до Я. Що варто знати ветеранам та ветеранкам? Гайд від Доступно.UA

Відомо, що наразі команда архітектори замірюють приміщення й формують концепцію внутрішнього середовища школи.
Ремонтні роботи планують завершити до вересня 2023-го. У ZikZak зазначають, що дизайн інтерʼєру над яким вони працюють, безпосередньо впливатиме на ефективність навчання і зацікавленість школярів.
Нагадаємо, у Києві на Оболоні стартувало будівництво приватної школи з поглибленим вивченням IT-наук.
Також ШоТам розповідав, як учитель із Донеччини облаштував школу в себе вдома.
Фото: facebook.com/ZIKZAKarchitects
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Агентство ООН у справах біженців поновило реєстрацію на отримання грошової допомоги для переселенців і людей, які постраждали від війни проти України.
Про це повідомили на сайті агентства ООН у справах біженців.
Зазначається, що українці зможуть отримувати 2200 гривень на місяць. Гроші впродовж трьох місяців виплачуватимуть кожному з членів родини, яка подала заявку.
Для кого
Подати заявку на отримання грошової допомоги можуть:
- ВПО після 24 лютого 2022-го;
- люди, які постраждали після початку повномасштабного вторгнення у Дніпропетровській, Полтавській, Одеській, Запорізькій, Кіровоградській, Черкаській, Харківській, Чернігівській і Сумській областях;
- родини, де є одна чи декілька людей з інвалідністю;
- сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками.
Читайте також: «Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини?
Повідомляється, що допомогу можуть отримати люди, які раніше не отримували грошові виплати від міжнародних організацій і мають дохід на місяць, менший за 5400 гривень. Пріоритетно розглядатимуть заявки найбільш незахищеним верств населення.
Як подати заявку
Заявку потрібно подати офлайн. Це можна зробити або в пунктах збору даних в областях, або ж звернутися до мобільної групи. Повний список адрес можна знайти на сайті.
Із собою потрібно мати: документ, який посвідчує особу; ідентифікацій код; свідоцтво про народження дітей (які також отримуватимуть допомогу); номер банківської картки; будь-які документи, які підтверджують приналежність до категорії вразливості.
Під час реєстрації мають бути присутні всі члени родини, єдиним виключенням є люди, які не можуть приїхати через стан здоровʼя.
Нагадаємо, у Чернівецькій області організаціям, які безоплатно прихистили переселенців, з обласного бюджету будуть частково виплачувати витрати на комунальні послуги.
Крім того, в Івано-Франківській громаді виділили приблизно 80 соток землі на будівництво соціального житла для переселенців. На них планують збудувати 12 п’ятиповерхівок.
Фото: facebook.com/UNHCRKyiv