Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Від прокурорки до майстрині. Історія засновниці бренду La Chica, яка навчає українок вишивки прикрас

Опубліковано

Працювати у військовій прокуратурі — досить престижно. Однак не тоді, коли все життя мариш творчістю. Принаймні так подумала лейтенантка в запасі Ірина Шевченко, котра залишила таку роботу заради вишивки прикрас. Попри тиск з боку рідних, котрі все життя працюють у прокуратурі, дівчина зайнялася улюбленою справою, заснувала у Запоріжжі свій бренд La Chica та продає авторські прикраси вартістю до $1500.

Окрім іншого, Ірина відкрила свої безкоштовні курси вишивки виробів, які пройшли вже тисячі дівчат. Там їх навчають не лише тримати в руках голку, а й правильно фотографувати прикраси, продавати їх та психологічно налаштовуватися на роботу.

Стати прокуроркою чи на базарі торгувати

Чи не вся моя родина так чи інакше пов’язана з військовою частиною. Мама майже все життя пропрацювала там бухгалтером, а зараз працює в військкоматі. Дядько — військовий прокурор в минулому, зараз на пенсії. Два мої двоюрідні брати теж працюють у військовій прокуратурі. І, зрозуміло, рідні хотіли, щоб я стала на їх шлях. Мені ще з дев’ятого класу казали, що я буду прокуроркою. Родина запевняла, що або я вступаю, або йду на базар продавати насіння.

Взагалі після школи я хотіла вступати на художника-мультиплікатора, адже дуже любила малювати. Я своїй знайомій намалювала портфоліо, і вона з ним вступала на художника. У мене ж вибору особливого не було — довелося у 2007 році йти на військово-юридичний факультет Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Першу прикрасу продала за 20 грн

Після закінчення вишу я почала працювати в військовій прокуратурі. Перший рік роботи виявився дуже складним, тому що там ненормований графік важкий як для жінки, так і чоловіка. Через рік я завагітніла і пішла в декрет. Взагалі я завжди була творчою людиною, з дитинства відвідувала якісь гуртки, тож у декреті вирішила спробувала себе у вишивці. До того я мала досвід вишивання картин хрестиком.

Прикраси бренду La Chica

Я подумала: що якщо об’єднати бісер і вишивку і спробувати зробити якусь прикрасу. Я виготовила своє перше кольє, і воно було таке незграбне, мені було соромно комусь його показувати. Однак якось до мене зайшла знайома, подивилася і сказала, що вона їй ідеально пасує до костюма. «Продай, я якраз таке шукала», сказала вона тоді. Віддала я їй ту річ за гривень 20-30 і одразу відчула себе великою «бізнесвумен».

Насправді я подумала, що якщо людям це потрібно, то, можливо, варто звернути увагу і розвиватися в тому напрямку. Й от під час першої декретної відпустки я почала виставляти свої вироби в соцмережах, а мої знайомі купували їх за якісь символічні гроші.

Прокуратура — не моє

Коли я після відпустки знову вийшла на роботу в прокуратуру, то пропрацювала приблизно пів року і зрозуміла, що це взагалі не моє. Мене тягнуло до вишивки. І тоді я вирішила, що якщо зароблю на своїй творчості більше, ніж маю зарплату в військовій прокуратурі, то звільнюся. Підтримки від мами я не мала, адже вона завжди мріяла, щоб я йшла слідами родини. Вона постійно на мене тиснула, говорила про зарплату і статус. У нашій країні батьки завжди бажають дітям, щоб ті мали стабільну роботу.

З другої декретної відпустки у 2017 році я вже не повернулася на роботу, адже за пів року вийшла на дохід, який перевищив мою зарплату в прокуратурі. Чоловік у творчості мене не обмежував, допомагав мені розвивати своє хобі, рухатися далі. Поставив мені великий стіл для рукоділля, і я почала займатись цим більш серйозно. Я вже не слухала порад рідних і вирішила зайнятися тим, чого душа бажає. Почала більше опановувати цю сферу, вивчати, як потрібно вести бізнес, як продавати вироби через соцмережі.

Засновниця бренду La Chica з родиною

Над прикрасою можу працювати місяцями

З того часу я, як приватна підприємиця, заробляю на вишивці, заснувала свій бренд La Chica, перемогла низку українських та міжнародних конкурсів дизайнерів. Серед відомих людей мої прикраси є в акторки серіалу «Київ вдень і вночі» Марусі Якименко, бізнес-тренерки Людмили Калабухи, блогерки Тетяни Пренткович.

Мої вироби наразі коштують від 50 до 1500. Ціна залежить від розміру, наповнення та часу, необхідного для виготовлення прикраси. Адже можна зробити брошку розміром п’ять на п’ять сантиметрів, а можна і кольє на всі груди, і ще шапочку на голову в комплекті. Щоб вишити один виріб, може знадобитися від двох днів до трьох місяців, залежно від обсягу роботи. Я створюю авторські дизайни, тобто я їх малюю, перетворюю в технічні малюнки для вишивки, а потім вже відшиваю.

Заснувала безкоштовні курси вишивки

Коли я лише починала займатися вишивкою, в Україні було дуже мало майстринь з цієї сфери. Та й ті все ж робили звичайні прикраси без авторських ескізів: умовно, виготовляли якісь метелики з бісеру. Я подумала, що було б непогано популяризувати цю справу в Україні, заснувавши свої курси у 2018 році. Одразу ж вирішила, що вони будуть безкоштовні, адже головною метою було привертати увагу жінок до цієї техніки. Для жінки вишивка — це взагалі мастхев, всі хоча б раз тримали в руках голку, ми всі на тому ростемо.

Напрямок вишивки з бісеру до нас прийшов з Франції та Індії. І хоча техніка запозичена, однак це не скасовує той факт, що більшість жінок полюбляють вишивати. Коли жінка бере до руки голку, вона медитує, розслабляється, стає більш гармонійною, тому що вишивка — це заспокійлива справа. А техніка, якою я займаюся, дозволяє прикрашати все, що завгодно: сумку, куртку, кольє, браслет, сережки тощо. Вважаю, що українці можуть створити власну індустрію та ще й мати ще один варіант для саморозвитку і заробітку грошей.

Оздоблення взуття від бренду La Chica

Тому я створила проєкт «7 стібків», суть якого полягає у залученні до онлайн-курсів дизайну в соцмережах максимальної кількості людей і популяризації такого напрямку у творчості. Паралельно я показувала цю сферу як бізнес, тобто розповідала, як ту брошку сфотографувати й продати. Ще у нас були теми про те, як знайти час для себе, що робити, якщо чоловік не підтримує. Були завдання з розминки спини та очей. Ми завжди знаходили для лекцій цікавих спікерів, експертів, психологів — вони допомагали жінкам вірити у власні сили.

Не шкодую, що змінила професію

На першому етапі проєкту ми зібрали 2,5 тисячі дівчат, хоча розраховували не більш як на 600. Після того ми вже п’ять сезонів проводимо такі безкоштовні проєкти. Цього року було більш як 5 600 учасників. Уявіть, п’ять з половиною тисяч дівчат одночасно шиють одні й ті ж брошки разом з La Chica. Також у нас був дитячий сезон, де ми наголошували на можливості творчості мами разом з дитиною. Моя філософія полягає у тому, що члени родини мають робити усе разом і підтримувати один одного.

Читайте також: Вишивають спогади вручну — засновниця бренду White and Stripe Тоня Булгакова про «смугастий» бізнес

Я жодного разу не пожалкувала, що пішла з прокуратури. Хіба що трішки, коли відчула, що таке конкуренція. Деякі майстрині не люблять, коли конкуренти стають кращими за них. Й от коли я вперше виграла конкурс дизайнерів, на мене посипалася гора хейту. Я ж то собі думала, що всі дівчата у цій сфері дуже добрі, і я всім буду допомагати, і житимемо ми дружно. А виявилося, що є й інша категорія людей. Але головне, що коли я перестала боятись негативу, поринула всіма думками у творчість, то хейт припинився. Зараз його немає.

Досвід навчив поєднувати материнство і творчість

Часто мене запитують, як вдається поєднувати домашні справами, час із родиною та роботу. Так от, в мене є золоте правило «30, 30 на 30», тобто третину часу я витрачаю на себе, стільки ж на сім’ю, ще 30% на роботу, а решту часу відпочиваю. Вважаю, що не можна бути успішною в одні сфері й забувати про інші, адже можна вигоріти. На початках у мене таке було. Я працювала майже цілодобово і прожила у такому ритмі рік і тоді так втомилася від роботи, що голку не могла взяти в руки два чи три місяці. Згодом переглянула свій спосіб життя і все стабілізувалося.

Прикраси бренду La Chica

Тепер я постійно все планую. Зранку прокидаюся, пишу розпорядок дня. Обов’язково має бути баланс: не можна цілий день прибирати або працювати — краще зробити трішечки, але все, що потрібно. Варто пам’ятати, що якщо ми хочемо досягти якоїсь цілі, ми маємо лише 10 тисяч хвилин, щоб опанувати нову справу. Щоб добитись успіху в будь-якій справі, спершу потрібно приділити їй час. Якщо не можеш іти в бік цілі, то ляж в її напрямку. Я не спілкуюся з жінками, у яких крім дітей немає більше жодних цілей. Дівчина має бути повноцінною, розвиватися і кожній сфері життя приділяти однакову кількість часу.

Нічого не бійтеся, не відкладайте своє життя на потім і свої справи на завтра. У нас є лише сьогодні, і кращого дня вже не буде ніколи. Ми не ставатимемо ніколи молодші, не матимемо більше сил, можливостей ніколи не з’явиться більше. Тому якщо є якась мрія, треба стати прямо зараз і почати рухатися до неї. Просто так нічого не відбувається — лише завдяки нашим зусиллям. 

Суспільство

“У пошуках Нікі”: в Україні відбулася премʼєра фільму про порятунок тварин під час війни

Опубліковано

В Україні вийшов документальний фільм “У пошуках Ніки” режисера Станіслава Капралова. Ця стрічка розповідає про дії росіян щодо тварин та порятунок чотирилапих під час повномасштабного вторгнення. 

Про це повідомила перша леді України Олена Зеленська.

фото: з фільму “У пошуках Ніки”

Про кінострічку

Історія створення

На початку повномасштабної війни ідея зняти стрічку прийшла до Станіслава Капралова. Під час евакуації його собаки Ніки, коли вона злякалася вибухів і втекла, режисер особисто переконався, наскільки багато злочинів щодо тварин вчинила російська армія на Київщині.

Це вразило його, і Капралов вирішив зосередитися на документуванні цих подій по всій країні через історію невинних істот, щоб показати світу нелюдяність російських дій.

Документальна стрічка

Знімальна група зафіксувала понад 50 годин унікальних та складних матеріалів. Вони були першими, хто прибув з камерами на звільнені території Бучі та Ірпеня, а також організували евакуацію тварин під час обстрілів на Харківщині. Самі зйомки виявилися надзвичайно важкими, оскільки знімальна група декілька разів опинялася під обстрілом російських окупантів.

Фільм “У пошуках Ніки” розкриває жахливі історії про вбитих домашніх собак, коней, яких згоріли живцем, та розстріляних страусів, кого окупанти вбивали заради розваги. Одночасно стрічка також розповідає про героїзм українців. Разом з волонтерами знімальній групі вдалося врятувати сотні тварин і евакуювати десятки з них за кордон.

Читатати також: В Міноборони відповіли на питання про впровадження роботизованих систем та дронів у військо

Премʼєра фільму

У листопаді фільм “У пошуках Ніки” вперше з’явився на екранах у Нью-Йорку під час фестивалю DOC NYC, а в березні його презентували на програмі швейцарського фестивалю FIFDH Geneva. Цього літа стрічку планують показати на великому азійському з’їзді Green Asia Network у Південній Кореї, де зберуться провідні зоозахисники та екологи світу.

Права на показ фільму вже придбали Латвія, Південна Корея, Японія, Швейцарія, Фінляндія, Іспанія, Норвегія, Австрія, Франція, Бельгія та країни Середнього Сходу. Зараз також триває фінальний етап переговорів з однією з найбільших стрімінгових платформ.

Українці ж зможуть подивитися фільм “У пошуках Ніки” безоплатно. Стрічка доступна до перегляду в ютубі.

Нагадаємо, що стартує Всесвітній тиждень імунізації: як долучитися до подій.

Також ми повідомляли, що українка потрапила в книгу рекордів Гіннеса за найдовше волосся.

Фото: з фільму “У пошуках Ніки”

Читати далі

Суспільство

В Києві пройде фестиваль українських писанок: коли саме

Опубліковано

Під час заходу організатори представлять писанки з різних регіонів України, а митці проведуть майстер-класи. Крім того, на фестивалі заплановано встановлення Світового рекорду з масового розпису писанок, а також благодійний аукціон з писанками від зірок шоу-бізнесу.

Про це повідомляє МКІП.

Деталі про подію

Писанки, створені під час події, передуть на передову нашим захисникам через Міжнародний штаб допомоги українцям. Цей захід є значущою складовою національної культурної програми та спрямований на популяризацію української традиції та мистецтва писанкарства.

Читати також: В Міноборони відповіли на питання про впровадження роботизованих систем та дронів у військо

Він відбудеться 30 квітня.

Подія триватиме з 14:00 до 18:00. 

Адреса: м. Київ, вул. Дорогожицька, 3.

Його організували МКІП у співпраці з ГО “Інститут культури України” та UNIT.CITY. Щоб взяти участь у події необхідно заповнити реєстраційну форму.

Нагадаємо, що українка потрапила в книгу рекордів Гіннеса за найдовше волосся.

Також ми повідомляли, що Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними.

Фото: Добропарк

Читати далі

Суспільство

В Україні студенти зможуть самостійно корегувати темп та тривалість начання

Опубліковано

Законопроєкт, прийнятий Верховною Радою, розширює можливості українських студентів. Тепер вони мають право самостійно обирати свій освітній шлях, контролювати темп та тривалість навчання, а також змінювати спеціальність за необхідності.

Про це повідомив Михайло Федоров, віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України.

Про законопроєкт

Відповідно до документа, студенти тепер мають можливість самостійно обирати предмети та курси, які відповідають їхнім інтересам та цілям, що сприяє формуванню індивідуального освітнього шляху.

Крім того, студенти зможуть навчатися у зручному для себе темпі, прискорюючи або уповільнюючи процес відповідно до своїх потреб.

Також, якщо студент після року або півтора року навчання вирішить змінити напрямок підготовки, він зможе це зробити без непотрібних ускладнень.

Читати також: Стартує Всесвітній тиждень імунізації: як долучитися до подій

Якщо через 1-1,5 років студент розуміє, що його більше цікавить політологія, він може вибрати необхідну спеціальність та продовжити навчання за новим напрямом“, – відзначає Федоров.

Студенти-контрактники зможуть самостійно визначати тривалість навчання. Вони зможуть пройти чотирирічну бакалаврську програму за 3 роки або продовжити навчання до 6-8 років, поєднуючи його з роботою.

Федоров також зауважив, що ця система навчання вже успішно застосовується у вишах Європи.

Нагадаємо, що Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними.

Також ми повідомляли, що дитяча залізниця розпочинає сезон в містах України: де та коли.

Фото: КОВА

Читати далі