Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Від маскувальних сіток до будівництва. Як студенти з Маріуполя волонтерять під час війни

Партнерський матеріал

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Студенти Маріупольського осередку Української академії лідерства (УАЛ Маріуполь) за кілька днів до початку війни залишили Маріуполь. Вони продовжили навчатися у Тернополі. Одна з важливих складових навчання – це волонтерство. Метою студентів було відволонтерити по 120 годин, але кожен з них допомагав робити добрі справи понад 200 годин. 

Маскувальні сітки

Уже 24 лютого студенти змайстрували стійку для плетіння сітки, аби не тільки допомагати іншим волонтерським організаціям, але й самим, у вільний від навчання час, плести маскувальну сітку для захисників. У результаті 8 сіток відправили двом студентам УАЛ Маріуполь, які зараз у лавах Збройних Сил України. Загалом же зробили понад 13 великих маскувальних сіток.

Штаб Центр науки 

Також студенти зв’язалися із гуманітарним штабом у Тернополі та налагодили співпрацю. Там допомагали структурувати роботу волонтерів, приймали від небайдужих людей одяг, їжу та медикаменти, а потім видавали необхідне людям, які були змушені покинути свій дім через активні бойові дії та переїхали в Тернопіль.

«Це неймовірно — бачити вдячні обличчя і відчувати свою користь тут і зараз», – каже студентка Дарія про свій досвід волонтерства у гуманітарному штабі.

Свічки для військових

У соцмережах студенти побачили ще один цікавий спосіб допомогти ЗСУ — виготовляти окопні свічки. Така свічка виконує три функції: є джерелом світла, тепла та маленьким вогнищем, завдяки якому можна підігріти воду або їжу. Так почали робити крафтові свічки подовженого горіння. Ця свічка складається із жерстяної бляшанки, парафіну та картону. Матеріали приносили небайдужі тернополяни та люди, що переїхали сюди. Далі свічки відправлялися захисникам. Загалом зробили понад 60 свічок. 

«Я дуже вдячний департаменту волонтерства, і організаторам волонтерських точок за можливість проявити себе та відчути задоволення від того, що допомагаю оточуючим», – говорить студент Іван Ковальов.

Енергетичні батончики та вареники для військових

Разом із тернопольськими пластунами студенти виготовляли енергетичні батончики із сушених фруктів, ягід та горіхів. Також важливою частиною волонтерсва була співпраця із організацією «Бункер С». З ними разом готували вареники для місцевої територіальної оборони. Було зроблено близько 100 кг вареників та близько 1300 батончиків, які зараз дають енергію нашим бійцям.

Волонтерство на гуманітарному складі 

У співпраці з Тернопільською обласною військовою адміністрацією студенти організували та координували процес збору харчових боксів для харків’ян. Понад 50 людей були одночасно залучені до пакування: клеїли коробки, вкладали у них їжу, упаковували та вантажили у вагони потягу. Так упакували понад 300 000 продуктових наборів гуманітарної допомоги для харків’ян.

Східний менті

Студентка Уляна Яценко з ініціативною командою студентів створила проєкт менторства для дітей-переселенців у Тернополі. Під навчального курсу діти індивідуально займаються з волонтерками-наставницями та відвідують групові зустрічі. Це має допомогти дітям у соціалізації, адаптації на новому місці та заохочуватиме до соціальної активності. Ментори провели 133 заняття і понад 130 годин спільної роботи. Надалі студенти планують продовжувати проєкт та масштабувати його до національного рівня. 

«Волонтерська діяльність допомагає мені відновити ресурс та покращити настрій. Наприклад, коли я волонтерю з дітьми, я разом з ними дізнаюсь дуже багато нового, крім того вони вчать мене радіти дрібницям та не втрачати вогник у своїх очах», – каже студентка Віка Плисак.

Будуємо Україну разом

У Дрогобичі разом із організацією Будуємо Україну разом (БУР) студенти допомагали відбудовувати гуртожиток для переселенців. Три дні провели на будівельному майданчику – треба було підготувати поверх будівлі до косметичного ремонту. Також долучилися до будівництва прихистку для переселенців та облаштували пластову домівку у Дрогобичі.

«Мені подобається, що волонтерство дає можливість знайомитися з новими людьми та спільнотами. Також допомога іншим дає багато досвіду, наприклад, я навчилася шпаклювати та робити відкоси на вікнах», – ділиться студентка Яна Трофімчук.

УАЛ – це десятимісячна програма розвитку лідерських якостей молоді, вона передбачає поєднання в одному осередку студентів з різних регіонів для обміну культурою та налагодження соціальних зв’язків. В осередку УАЛ Маріуполь навчаються 37 студентів.

Суспільство

На Закарпатті відкрили пам’ятний знак жертвам Голокосту (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В Ужгороді відкрили пам’ятний знак жертвам Голокосту в Закарпатській області.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Закарпатської ОВА.

Зазначається, що меморіальну табличку жертвам антисемітської політики в регіоні встановили на площі Євгена Фенцика біля Закарпатської обласної філармонії в Ужгороді.

«Вона стане символом пам’яті про єврейських жінок, чоловіків і дітей, котрі загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни», – йдеться в повідомленні.

«Впевнений, що і надалі акції, спрямовані на збереження пам’яті закарпатців, які трагічно загинули від рук тоталітарних режимів, будуть засторогою від повторення найжахливіших сторінок в історії», – наголосив директор департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій Закарпатської ОВА Роман Модавчук.

Читайте також: «Люди кажуть, що це не на часі, але ж коли тоді жити?». Перукарка з Ніжина відкрила салон краси у розпал війни

Нагадаємо, у Покровську на Донеччині 29 серпня відкрили пам’ятник «Героям Небесної Сотні».

Крім того, у Броварах на Київщині у парку «Перемога» встановили інтерактивний «Меморіал пам’яті», у якому представлена інформація про мешканців громади, які загинули на війні.

Фото: facebook.com/odazakarpattya.

Читати далі

Суспільство

Сили ППО знищили ворожий безпілотник «Орлан-10» на Миколаївщині

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Повітряні Сили знищили російський розвідувальний безпілотник «Орлан-10» на Миколаївщині.

Про це повідомило повітряне командування «Південь» у фейсбуці.

«27 вересня 2023 року на Миколаївщині силами та засобами протиповітряної оборони повітряного командування “Південь” знищено російський розвідувальний БпЛА “Орлан-10″», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Прозорість під час війни та її важливість у відбудові

Нагадаємо, Сили ППО у ніч на вівторок, 26 вересня, збили 26 із 38 «шахедів».

Також у ніч на 25 вересня Повітряні Сили уночі збили 30 повітряних цілей під час масованої атаки ворога.

Фото: facebook.com/PvKPivden.

Читати далі

Суспільство

На Херсонщині відновили доступ до безпечної води у 36 селах

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На Херсонщині відновили доступ до безпечної води у 36 селах

Канадсько-Українська Фундація (КУФ) та Конґрес Українців Канади (КУК) у межах спільної ініціативи – Український гуманітарний заклик – забезпечили 36 селам Бериславського району Херсонщини доступ до безпечної води.

Про це повідомляє ШоТам.

Вивчивши проблему цих населених пунктів, КУФ та КУК надали грант Українському Конґресовому Комітету Америки у розмірі 50 тисячі доларів, який придбав та достав 40 заглибних водяних помп та 60 1000-літрових баків для води для місцевих громад.

«Села, які отримують цю допомогу, є одними з найменш забезпечених гуманітарною допомогою в цьому регіоні, насамперед через їхню небезпечну близькість до російських військ, а деякі з них розташовані всього за кілька сотень метрів від лінії фронту», – коментує голова правління КУФ Віктор Гетьманчук.

Читайте також: Майже кожен житель села переконаний – у його криниці найчистіша вода. Але це не так. Як на Полтавщині очищають воду для місцевих, переселенців та військових

Додатковою проблемою, з якою стикаються постраждалі громади, є відсутність регулярного водопостачання для посівів і присадибних ділянок, що призводить до низьких врожаїв. Попри те, що ці громади вже змушені протистояти щоденним російським ракетним обстрілам, руйнування водопостачання – лінії життя цих сільських громад – додає ще одну загрозу їхньому виживанню.

Кошти для реалізації цього проєкту були зібрані під час сніданку зі збору коштів, на якому 27 червня виступив почесний посол Канади в ООН з 2020 року Боб Рей.

«Ця допомога забезпечує довгострокову стійкість громад. Разом ми суттєво впливаємо на життя тисяч українців, які постраждали від війни. Однак наша робота ще далеко не завершена. Ми продовжуватимемо відстоювати права цих громад і прагнути до майбутнього, в якому доступ до чистої води буде гарантований для всіх», – підкреслює Віктор Гетьманчук.

Довідка

Український гуманітарний заклик було започатковано в січні 2022 року Конґресом Українців Канади та Канадсько-Українською Фундацією для швидкої та ефективної координації надання гуманітарної допомоги цивільному населенню, яке постраждало від повномасштабного вторгнення Росії в Україну, включно з наданням допомоги переміщеним особам у Європі та Канаді.

На сьогодні Український Гуманітарний Заклик допоміг українцям на суму понад 47 мільйонів доларів США у вигляді харчів, медикаментів, тимчасового житла, психіатричної допомоги, хірургічної допомоги, обладнання для пожежників, індивідуальних аптечок, машин швидкої допомоги, генераторів та багатьох інших видів допомоги.

Нагадаємо, у Софіївці, Миролюбівці та Олександрівці на Дніпропетровщині встановили 14 водоочисних станцій.

Також у Бобровому Куті Калинівської громади на Херсонщині встановили водонапірну башту обʼємом 25 кубометрів, повідомили в обласній військовій адміністрації.

Фото: з відкритих джерел.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство10 години тому

Як обернути усі свої вміння на допомогу країні? Дружина ветерана з Волині лікує людей з фронту через коней, етнічний одяг та психологію

Світлані Скшетуській 39 років. Вона вирішила здобути другу вищу освіту, аби надавати професійну психологічну допомогу...

Суспільство2 дні тому

Студенти на пенсії. У деокупованому селі на Чернігівщині працює Університет третього віку (відео)

Михайло-Коцюбинська громада ледь не повністю опинилася під окупацією росіян. Молодь виїхала, залишивши в селах самотніх...

Суспільство2 дні тому

Врятувати, але не ризикувати — як вберегти волонтера? Історія тренерки, яка «лікує» розмовами

Ця історія про жінку, яка не злякалася оточення російських військ. Ба більше вона перетворила свій...

Суспільство2 дні тому

«Люди кажуть, що це не на часі, але ж коли тоді жити?». Перукарка з Ніжина відкрила салон краси у розпал війни

Хто бажав у дитинстві бути перукарем, а згодом пішов навчатись на економічний чи юридичний, бо...

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення.
Відхилити
Дозволити сповіщення