Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Від годинників до салатників. П’ять українських брендів, які роблять магічні вироби з дерева

Опубліковано

Ви коли-небудь відчували тонкий запах вільхи, що йде від дерев’яного фотоальбому? Або свіжий аромат берези, з якої зроблена дерев’яна карта світу? Або торкались жіночого гребінця з горіхового дерева?

Так, це вам не пластмаса – нежива і холодна, яка пахне або хімією, або зовсім ніяк. 

Якщо вас мучать сумніви, що ж подарувати на свято другові, подрузі, колезі чи рідним, пропонуємо замислитись щодо виробів з дерева як варіанту. Живе і натуральне, воно дарує людям такі ж живі і справжні емоції.

Ми підібрали для вас п’ять виробників, що працюють із деревом та роблять з нього просто надзвичайні речі. 

 Enjoy The Wood. 3D-мапи, які “порвали” Kickstarter

Вісім майстрів, два квадратних метри дерева. І ще 10 годин на те, аби деревину та майстерність перетворити на справжню магію. Магію, яку ще називають мапою світу від сімейного бренду Enjoy The Wood.

Ці українські мапи кілька разів “порвали” Kickstarter, зібравши в цілому $533 тисяч. 

Найдешевша така коштує 1000 гривень – це стилізована мапа світу, зроблена з геометричних ліній. Найдорожча – багатошарова, на два квадратних метри, із надзвичайною деталізацією, назвами усіх країн та їх столиць, обійдеться вам у 17500 гривень. 

Кожну з мап можна купити в розмірах:

  • L: 150 х 90 см
  • XL: 200 х 120 см
  • XXL: 300 x 174 см

А замовити можна від карти України до карти світу – навіть якщо цей світ вигаданий. Так, ми бачили в Enjoy The Wood на сайті варіант для фанатів “Гри престолів” – це деталізована мапа Семи королівств. Але, думаємо, що майстри бренду впораються і з візуалізацією земель Середзем’я чи Нарнії.  

Окрім надзвичайних 3D-мап, сьогодні бренд відомий також і дерев’яними 3D-планами міст, сонцезахисними окулярами з дерева, блокнотами, гребінцями для волосся і бороди! 

Woodshop_ua. Дім для спогадів

“Зберігайте спогади красиво”, – кажуть у woodshop_ua

Ну, і щасливі моменти повинні зберігатися в надійному місці, додамо ми. 

Дерев’яні фотоальбоми – одне з таких надійних місць.

Самі по собі вони не з’являються, їх створенню завжди передує якийсь прекрасний привід, який хочеться зберегти. 

Чи то дитячий фотоальбом з пінгвінчиком – аби надійно загорнути усі перші моменти молодої сім’ї, чи то тревел бук для цілої купи фотографій з відпустки в Іспанії – все це можна замовити за посиланням.

У woodshopua їх дбайливо називають “домами для світлин” і виготовляють практично з будь-якими підписами і для будь-яких приводів. 

Woodstuff. Салатники з дерева і філософія еко-френдлі 

Коли Woodstuff пишуть, що виготовляють з дерева все – будьте певні, що це дійсно абсолютно все, що ви могли б уявити. Дерев’яний посуд, шкатулки, календарі, обкладинки для книг, і навіть салатники – і це ще далеко не повний перелік того, що можна купити у майстрів Woodstuff.

Разом з тим принципова позиція майстрів – це збереження природних ресурсів. Тобто, ніяких штучних матеріалів. Так, м’якого блиску салатникам з кленової деревини або дошкам для нарізання надає не лак, а лише воск та натуральна олія.

І це ще не все. Як вчиняє більшість виробників із куснями дерева, яким не пощастило стати виробом? Викидають їх у сміття.

Що робить з дерев’яними обрізками Woodstuff? Вирізає підставки під яйця, ложки для меду,  візитниці та підставки для канцелярії.

“Ми з самого початку нашої діяльності дбайливо ставились до кожного шматочка дерева, з яким працюємо. Наше виробництво безвідходне: навіть дерев’яну стружку з цеху ми надсилаємо іншим підприємствам, які з ними працюють – у конюшні, як наповнювач у різних виробів”, – каже засновниця Woodstuff Алла Сенчило.

Ціни на їхні вироби починаються від 200 гривень. 

Woodwerk. Нордичні меблі для любителів півночі

Наступні виробники з нашої підбірки працюють для тих, хто шукає нордичного дизайну та простоти – і щоб не за всі гроші світу. 

Мова про компанію Woodwerk. Вони працюють тільки з натуральними матеріалами, тому що, по-перше, це екологічно. По-друге, стверджують у Woodwerk, – довговічно, адже вироби з міцного дерева прослужать вам вірою і правдою десятки років.

Woodwerk радять стежити за розпродажами, які періодично проводять у себе на сайті.

“Ми гарантуємо, що меблі, придбані у нас за знижками, якісні і нічим не відрізняються від товарів без знижки”, – при цьому звертають увагу вони.

Ціни на столи у них стартують від 2000 тисяч гривень, стільці можна купити від 900 гривень, а ліжка з чистого дерева коштуватимуть близько 9000 гривень – і це ще без знижок.  

WOODOO СASE. Магія дерев’яних чохлів і цитат класиків

У підприємця Микити з Бердянська бізнес розвивався повільно, доки його не осяяло: за дерев’яними чохлами для телефонів з лазерним гравіюванням – майбутнє!

Його партнери по бізнесу щільно працювали з Китаєм і швидко знайшли потрібні дерев’яні чохли. З третьої спроби лазерне гравіювання дало дуже гарний результат. Під магічний запах паленої деревини та монотонне дзижчання лазерного принтера і народився бренд WOODOO СASE.

Проте до 2019 року це все-одно були звичайні – хоч дуже красиві – дерев’яні чохли. Доки Микиті до рук не потрапив “Кобзар” Тараса Шевченка.

“І тут я зрозумів, що з моїх знайомих взагалі ніхто не цікавиться українською творчістю, тільки в рамках шкільної програм. Мені захотілося популяризувати це”, – говорить Микита.

Нова колекція “Читай класиків” розходиться просто на ура серед власників як iPhone, так і Samsung.

Сьогодні в Woodoo Case можна купити не тільки дерев’яні чохли, але і наручні годинники з чистого дерева, і дерев’яні ж підставки для телефонів.

Коментарі

Суспільство

У Запоріжжі відновили будинок, зруйнований ворожою ракетою (ФОТО)

Опубліковано

У Запоріжжі завершилися роботи з відбудови багатоповерхівки, в яку у жовтні 2022 року влучила російська ракета. Відтепер частина мешканців знову має власний дім — сім родин уже отримали ключі від нових квартир, ще девʼять зможуть заселитися до кінця року.

Про це повідомляє Запорізька ОДА.

Що було зроблено

Внаслідок ракетного удару один під’їзд будинку був повністю зруйнований, ще два зазнали серйозних пошкоджень.

У процесі відбудови:

  • звели новий під’їзд із 16 квартирами;
  • відремонтували частково пошкоджені оселі;
  • повністю замінили комунікації — енергопостачання, газ, водопровід і систему опалення;
  • встановили нові вікна замість вибитих ударною хвилею.

Читати також: На Київщині будують нову багатоповерхівку замість зруйнованої росіянами: у ній житимуть 78 родин

Окрім відновлення самого будинку, в прилеглому дворі висадили парк, облаштували під’їзні дороги та збудували сучасне укриття, розраховане на 90 осіб.

Нагадаємо, що завдяки платформі UNITED24 відновлюють лікарню, пошкоджену на початку 2022 року.

Фото: Запорізька ОДА.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Google показав рейтинг найпопулярніших пошукових запитів українців у 2024 році

Опубліковано

Google підбив підсумки року й опублікував рейтинг пошукових запитів, які найбільше цікавили українських користувачів у 2024 році. Цей рік позначився запитами про енергетику, знакові події, відомих особистостей і культурні явища.

Про це повідомляє Google.

Персони року

У категорії персон, інтерес до яких зростав найбільше, лідером став Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Також українці активно шукали інформацію про боксера Олександра Усика, американських політиків Дональда Трампа й Камалу Гарріс, а також популярних медійних персонажів, зокрема Клавдію Петрівну.

Серед втрат 2024 року найбільше запитів стосувалися Ірини Фаріон та Алена Делона.

Фільми: від Маріуполя до Конотопа

У категорії «Фільми» лідером став документальний фільм «20 днів у Маріуполі». Також глядачі активно цікавилися «Думками навиворіт 2», «Дюна. Частина друга» та українським хорором «Конотопська відьма».

Читати також: В Україні створили безкоштовний застосунок для підтримки ментального здоровʼя

Що купували у 2024 році

Найбільший попит мали енергетичні рішення: EcoFlow, зарядні станції, інвертори та сонячні панелі. Серед несподіваних трендів — дубайський шоколад і тюбінг.

Питання «Що таке?»

У топі запитів: «що таке МСЕК», «що таке РЕБ» і «що таке черги відключення світла». Нові слова «терикони», «чиназес» і «квадробери» також привернули увагу українців.

Фото: unsplash.com.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Lviv Croissants і книгарня Сенс запустили спільний культурний проєкт (ФОТО)

Опубліковано

Мережа Lviv Croissants і книгарня Сенс запустили спільний проєкт «Тримайся своїх сенсів». Він — про увагу до себе і взаємну підтримку, яка відображається у цитатах українських літераторів. 

Про це повідомили представники проєкту.

Яка ідея?  

Від 9 грудня і до кінця зими у закладах Lviv Croissants по всій країні гості мережі можуть знайти QR-коди з посиланням на добірку книг та цитати з них. Вони розміщені на фасадах, на фірмових стаканчиках та всередині пекарень.

Книжки з цього переліку були відібрані Сенсом і Lviv Croissants: це художні й нонфікшн книги українських авторів, які підтримують, надихають і допомагають знайти важливі сенси під час війни.  Це книги, які обіймають словом і нагадують, що кожен вартий тепла і турботи. 

Читати також: У Києві відкрили виставку з пінгвінами про українські полярні дослідження (ФОТО)

Зокрема, в цей період перехожих і відвідувачів Lviv Croissants зустрічатимуть цитати Каті Бльостки, Володимира Станчишина, Юрія Яновського, Євгенії Кузнєцової, Миколи Макаренка, Олени Моренцової-Шулик, Галини Лицур-Щадей та Марії Каменської.  

Про організаторів

Lviv Croissants — міжнародна франчайзингова мережа із широким асортиментом свіжовипечених круасанів з різними начинками. Мережа налічує понад 170 закладів в Україні, 11 у Польщі, один у Словаччині, один у Чехії та один в США. 

Сенс — мережа книжкових просторів, де люди обʼєднуються навколо книжок як спільної цінності. Сьогодні Сенс — це книгарня-кав’ярня на станції м. Арсенальна у Києві, книжковий простір на вул. Хрещатик і онлайн-книгарня. Сенс пропонує добірку творів сучасності та класики, регулярно проводить книжкові клуби, літературні презентації, дискусії та інші культурні події. 

Нагадаємо, що фільм про український ресторан увійшов до списку найкращих документалок CNN.

Фото: Lviv Croissants.

Коментарі

Читати далі