Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Від годинників до салатників. П’ять українських брендів, які роблять магічні вироби з дерева

Опубліковано

Ви коли-небудь відчували тонкий запах вільхи, що йде від дерев’яного фотоальбому? Або свіжий аромат берези, з якої зроблена дерев’яна карта світу? Або торкались жіночого гребінця з горіхового дерева?

Так, це вам не пластмаса – нежива і холодна, яка пахне або хімією, або зовсім ніяк. 

Якщо вас мучать сумніви, що ж подарувати на свято другові, подрузі, колезі чи рідним, пропонуємо замислитись щодо виробів з дерева як варіанту. Живе і натуральне, воно дарує людям такі ж живі і справжні емоції.

Ми підібрали для вас п’ять виробників, що працюють із деревом та роблять з нього просто надзвичайні речі. 

 Enjoy The Wood. 3D-мапи, які “порвали” Kickstarter

Вісім майстрів, два квадратних метри дерева. І ще 10 годин на те, аби деревину та майстерність перетворити на справжню магію. Магію, яку ще називають мапою світу від сімейного бренду Enjoy The Wood.

Ці українські мапи кілька разів “порвали” Kickstarter, зібравши в цілому $533 тисяч. 

Найдешевша така коштує 1000 гривень – це стилізована мапа світу, зроблена з геометричних ліній. Найдорожча – багатошарова, на два квадратних метри, із надзвичайною деталізацією, назвами усіх країн та їх столиць, обійдеться вам у 17500 гривень. 

Кожну з мап можна купити в розмірах:

  • L: 150 х 90 см
  • XL: 200 х 120 см
  • XXL: 300 x 174 см

А замовити можна від карти України до карти світу – навіть якщо цей світ вигаданий. Так, ми бачили в Enjoy The Wood на сайті варіант для фанатів “Гри престолів” – це деталізована мапа Семи королівств. Але, думаємо, що майстри бренду впораються і з візуалізацією земель Середзем’я чи Нарнії.  

Окрім надзвичайних 3D-мап, сьогодні бренд відомий також і дерев’яними 3D-планами міст, сонцезахисними окулярами з дерева, блокнотами, гребінцями для волосся і бороди! 

Woodshop_ua. Дім для спогадів

“Зберігайте спогади красиво”, – кажуть у woodshop_ua

Ну, і щасливі моменти повинні зберігатися в надійному місці, додамо ми. 

Дерев’яні фотоальбоми – одне з таких надійних місць.

Самі по собі вони не з’являються, їх створенню завжди передує якийсь прекрасний привід, який хочеться зберегти. 

Чи то дитячий фотоальбом з пінгвінчиком – аби надійно загорнути усі перші моменти молодої сім’ї, чи то тревел бук для цілої купи фотографій з відпустки в Іспанії – все це можна замовити за посиланням.

У woodshopua їх дбайливо називають “домами для світлин” і виготовляють практично з будь-якими підписами і для будь-яких приводів. 

Woodstuff. Салатники з дерева і філософія еко-френдлі 

Коли Woodstuff пишуть, що виготовляють з дерева все – будьте певні, що це дійсно абсолютно все, що ви могли б уявити. Дерев’яний посуд, шкатулки, календарі, обкладинки для книг, і навіть салатники – і це ще далеко не повний перелік того, що можна купити у майстрів Woodstuff.

Разом з тим принципова позиція майстрів – це збереження природних ресурсів. Тобто, ніяких штучних матеріалів. Так, м’якого блиску салатникам з кленової деревини або дошкам для нарізання надає не лак, а лише воск та натуральна олія.

І це ще не все. Як вчиняє більшість виробників із куснями дерева, яким не пощастило стати виробом? Викидають їх у сміття.

Що робить з дерев’яними обрізками Woodstuff? Вирізає підставки під яйця, ложки для меду,  візитниці та підставки для канцелярії.

“Ми з самого початку нашої діяльності дбайливо ставились до кожного шматочка дерева, з яким працюємо. Наше виробництво безвідходне: навіть дерев’яну стружку з цеху ми надсилаємо іншим підприємствам, які з ними працюють – у конюшні, як наповнювач у різних виробів”, – каже засновниця Woodstuff Алла Сенчило.

Ціни на їхні вироби починаються від 200 гривень. 

Woodwerk. Нордичні меблі для любителів півночі

Наступні виробники з нашої підбірки працюють для тих, хто шукає нордичного дизайну та простоти – і щоб не за всі гроші світу. 

Мова про компанію Woodwerk. Вони працюють тільки з натуральними матеріалами, тому що, по-перше, це екологічно. По-друге, стверджують у Woodwerk, – довговічно, адже вироби з міцного дерева прослужать вам вірою і правдою десятки років.

Woodwerk радять стежити за розпродажами, які періодично проводять у себе на сайті.

“Ми гарантуємо, що меблі, придбані у нас за знижками, якісні і нічим не відрізняються від товарів без знижки”, – при цьому звертають увагу вони.

Ціни на столи у них стартують від 2000 тисяч гривень, стільці можна купити від 900 гривень, а ліжка з чистого дерева коштуватимуть близько 9000 гривень – і це ще без знижок.  

WOODOO СASE. Магія дерев’яних чохлів і цитат класиків

У підприємця Микити з Бердянська бізнес розвивався повільно, доки його не осяяло: за дерев’яними чохлами для телефонів з лазерним гравіюванням – майбутнє!

Його партнери по бізнесу щільно працювали з Китаєм і швидко знайшли потрібні дерев’яні чохли. З третьої спроби лазерне гравіювання дало дуже гарний результат. Під магічний запах паленої деревини та монотонне дзижчання лазерного принтера і народився бренд WOODOO СASE.

Проте до 2019 року це все-одно були звичайні – хоч дуже красиві – дерев’яні чохли. Доки Микиті до рук не потрапив “Кобзар” Тараса Шевченка.

“І тут я зрозумів, що з моїх знайомих взагалі ніхто не цікавиться українською творчістю, тільки в рамках шкільної програм. Мені захотілося популяризувати це”, – говорить Микита.

Нова колекція “Читай класиків” розходиться просто на ура серед власників як iPhone, так і Samsung.

Сьогодні в Woodoo Case можна купити не тільки дерев’яні чохли, але і наручні годинники з чистого дерева, і дерев’яні ж підставки для телефонів.

Суспільство

Понад половину ФОПів у 2023 році створили жінки

Опубліковано

Більша частина ФОПів  (57%) у 2023 році зареєстрували жінки.

Про це йдеться у дослідженні YouControl Market.

Ця тенденція є стабільною протягом останніх п’яти років. У 2023 році кількість нових ФОПів, відкритих жінками, зросла і становить 45 000 більше, ніж тих, що були створені чоловіками.

Попри це, більше нових підприємств все ж відкривають чоловіки. Жінки становлять лише 24% від загальної кількості нових компаній. Ця тенденція триває протягом багатьох років в Україні.

Дослідження також розглянуло, які галузі вибирають жінки для створення бізнесу та чому великий бізнес залишається переважно чоловічим. Також досліджено кількість жінок-власниць у топ-1000 компаній.

За результатами дослідження, найбільше жінок ФОПів працюють в сферах аудиту, бухгалтерії, освіти та інших послуг.

Читайте також: 10 безкоштовних онлайн-курсів, що допоможуть пережити війну та її наслідки

Найпопулярнішою галуззю для жінок-підприємців у 2023 році стали салони краси, де вони створили понад 18 000 нових ФОПів. Це стало найбільшою кількістю серед усіх нових ФОПів, де частка жінок становить 94%.

У топ-1000 компаній у 2023 році лише 7% мають кінцевих бенефіціарів жінок, а ще 11% – жінки власниці разом з чоловіками. Більшість компаній в Україні керують чоловіки, але лише 14% жінок обіймають посаду керівника у цих компаніях.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що 27 березня у Міжнародний день театру о 16:00 в Київському муніципальному академічному театрі опери та балету для дітей і юнацтва відбулося урочисте нагородження лауреатів театральної премії “Київська пектораль-2023“.

Фото: YouControl Market.

Читати далі

Суспільство

Стали відомі лауреати театральної премії “Київська пектораль-2023”

Опубліковано

27 березня у Міжнародний день театру о 16:00 в Київському муніципальному академічному театрі опери та балету для дітей і юнацтва відбулося урочисте нагородження лауреатів театральної премії “Київська пектораль-2023“.

Про це повідомляє журнал “Музика”.

Лауреати

За підсумками голосування журі, до складу якого традиційно входили кваліфіковані експерти – театрознавці, музикознавці, журналісти, переможцями у 14-ти номінаціях стали:

  • Найкраща драматична вистава – “Візит”, Національний театр імені Івана Франка;
  • Найкраща музична вистава – мюзикл “Тигролови”, Київська національна оперета;
  • Найкраща дитяча вистава – “Піноккія”, Київська опера на Подолі;
  • Найкраща камерна вистава (вистава малої сцени)” – “Намалюй мені літак”, Театр драми і комедії на лівому березі Дніпра;
  • Найкраща режисерська робота – Давид Петросян за виставу “Візит”, Національний театр імені Івана Франка;
  • Найкраще виконання чоловічої ролі – Олексій Богданович за роль Альфреда у виставі “Візит”, Національний театр імені Івана Франка;
  • Найкраще виконання жіночої ролі – Ольга Гришина за роль Анелі у виставі “Для домашнього вогнища”, Національний театр імені Лесі Українки;
  • Найкраще виконання чоловічої ролі другого плану” (премію розділили два актори) – Остап Ступка за роль Бургомістра у виставі “Візит”, Національний театр імені Івана Франка; Олександр Бондар за ролі Екскурсовода, фанатичного студента й диригента Артуро Тосканіні у виставі “Соломія”, Театр драми на Печерську;
  • Найкраще виконання жіночої ролі другого плану – Лариса Трояновська за ролі Кошатниці та Надії Танашевич у виставі “Зелені коридори”, Театр на Подолі;
  • Найкраща сценографія – Даниїла Колот, вистава “Візит”, Національний театр імені Івана Франка;
  • Найкраща музична концепція вистави – Борис Севастьянов, мюзикл “Піноккія”, Київська опера на Подолі;
  • Найкраще пластичне вирішення вистави – Раду Поклітару, балет “ДискриміНАЦІЯ”, Київ модерн-балет;
  • Найкращий акторський дебют – Ганна Михайличенко, моновистава “Мовою троянд”, Київська академічна майстерня театрального мистецтва “Сузір’я”;
  • Найкращий режисерський дебют – Володимир Абазопуло, Ярослав Гуревич, вистава “Круасани з мигдалем”, Київська академічна майстерня театрального мистецтва “Сузір’я”.

Про премію

Театральну премію “Київська пектораль” засновано за ініціативою Київського місцевого відділення Національної спілки театральних діячів України у 1992 році та за підтримки Головного управління культури Київської міської державної адміністрації. “Київська пектораль” стала першою в Україні професійною театральною премією. Це – визнання і вшанування кращих акторів, режисерів, представників інших творчих професій, пов’язаних із театральним мистецтвом.

Премія є престижною у театральній галузі, підкреслює значимість творчої праці майстрів сценічного мистецтва, адже український театр був і залишається джерелом духовності, оберегом і популяризатором культурного надбання.

Читати далі

Суспільство

Поїзд “Прага – Чоп” здійснив свій перший рейс

Опубліковано

28 березня розпочав курсування новий міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує зручним нічним сполученням столицю Чехії, словацький Кошице та український Чоп.

Про це Укрзалізниця повідомляє на своєму Telegram-каналі.

Вартість квитків

Вона залежить від дня поїздки й у середньому становить близько 1060 грн за сидяче місце або 1700 грн за спальне місце. Придбати квиток можна на сайті перевізника RegioJet. У поїзді доступні жіночі купе, асортимент страв та напоїв з бортового меню, зокрема сніданки.

Читати також: Студія Triomatica Games презентувала нову детективну гру, дія якої розгортається у Києві

Деталі маршруту

Час поїздки між Прагою і Чопом складатиме близько 13 годин, відправлення з Праги щодня о 21:52, прибуття до Чопа о 10:35. У зворотному напрямку відправлення з Чопа щодня о 17:35, прибуття до Праги о 05:57.

Спеціально під запуск нового міжнародного сполучення Укрзалізниця призначила новий внутрішній денний поїзд “Чернівці – Чоп – Ужгород”, розклад руху якого підлаштований для комфортної пересадки буковинських та закарпатських пасажирів.

Нагадаємо, що компанія з Британії вдосконалить дрони для ЗСУ.

Також ми повідомляли, що Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення