Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Велике маленьке серце»: у Києві провели благодійне тренування зі скандинавської ходьби

Опубліковано

У столиці провели друге благодійне тренування зі скандинавської ходьби «Велике маленьке серце».

Про це ШоТам повідомили організатори акції.

Мета проєкту

Благодійний фонд «Твоя Опора» та його засновниця Лера Татарчук продовжують збирати кошти на лікування дітей з вродженими вадами серця та на обладнання для Інституту Амосова. Для цього фонд запустив свій флагманський проєкт «Велике маленьке серце», в рамках якого збирає 36 мільйонів грн.

У неділю, 13 червня, благодійники вже вдруге провели тренування на території Спортивного простору НСК «Олімпійський» для всіх охочих. Участь взяли понад 20 осіб. Зібрані під час тренування кошти направлені в фонд на проєкт «Велике маленьке серце».

Тренування відвідали й публічні гості — телеведучі Надія Матвєєва, Катерина Трушик, фешн-експертка та інфлуенсерка Наталія Лук‘янець.

Виявилось, що Надія і Катерина не новачки у скандинавській ходьбі, а от Наталя спробувала даний вид спорту вперше, і після тренування планує займатись ним регулярно.

Читайте такожОдна здача крові може врятувати три життя. Історії українців, які стали донорами

Благодійне тренування проводить віце-президент Української Федерації скандинавської ходьби зі спортивного напрямку, тренерка «Nordic Power», чемпіонка міжнародних змагань Тетяна Сіроткіна, а допомагає Лера Татарчук, сертифікована інструкторка.

Особливість кожного заходу — вручення значків амбасадорів проєкту «Велике маленьке серце» всім учасникам.

Як взяти участь?

Третє тренування пройде вже у наступну неділю, 20 червня. Свою участь підтвердили інфлюенсерки Аревік Арзуманова й Наташа Калініна та телеведуча Надія Матвєєва.

Щоб взяти участь у тренуванні, перейдіть за посиланням.

Про проект

«Велике маленьке серце» — це флагманський проєкт БФ «Твоя опора» та його засновниці Лери Татарчук. Мета проекту — зібрати 36 мільйонів гривень на лікування 360 дітей. Сума включає проведення складних кардіохірургічних операцій в Амосова, реабілітацію, дорогі медикаменти, витратні матеріали для кожної дитини, а також ранню діагностику вад серця у плоду і немовлят та, звичайно, оновлення і ремонт медичного обладнання.

Читайте також“Наша мета – здорова земля”. Як працює найбільша компанія в Україні з виробництва біопрепаратів

“В Україні щороку народжується від 2900 до 3500 дітей з вродженими вадами серця.  Без надання хірургічної допомоги помирають 91% дітей зі складними вродженими вадами серця. Виживають 99,9% (!) прооперованих дітей з простими ВВС. Їхня якість життя не відрізняється від інших людей. Головне вчасно подати їм руку”, —  коментує Лера Татарчук.

До великого збору також долучилися: мережа лабораторій Сінево, мережа супермаркетів, торгових центрів і магазинів NOVUS та Альфа-Банк. Вони підтримують проєкт «Велике маленьке серце» власними благодійними акціями.

Читайте такожЦілющий інструмент: як дримба з Херсонщини підкорює світ

Зокрема, партнерами проєкту стали: Асоціація серцево-судинних хірургів України, Національний інститут серцево-судинної хірургії імені Амосова, Українська Федерація скандинавської ходьби, Trembita PR, Pedan Buro, Seventeam, Ragnarock, Uncle Group, UMH Group. Інформаційний партнер — Ivona.bigmir.net.

Також можна пожертвувати будь-яку суму на сайті проєкту «Велике маленьке серце» за посиланням.

Нагадаємо, у Маріуполі «М-спорт» організував мережу клубів скандинавської ходи.

Суспільство

ЮНЕСКО підтримує Україну: нова програма культурного розвитку

Опубліковано

У штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) в Парижі під час 219-ї сесії ухвалили рішення про дії та програму надзвичайної допомоги Україні.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«Відтепер генеральний директор ЮНЕСКО здійснюватиме активний моніторинг ситуації в Україні в її міжнародно визнаних кордонах з метою забезпечення безпосередньої участі ЮНЕСКО у заходах для відновлення України в рамках мандата організації», – йдеться в повідомленні. 

Рішенням, зокрема, передбачено здійснення генеральним директором активного моніторингу ЮНЕСКО ситуації після підриву Росією дамби Каховської ГЕС. Результатом моніторингу має стати підготовка плану дій для подолання негативних наслідків для навколишнього середовища у зв’язку з цим екоцидом.

Читайте також: В Україні врятували від злочинців цінний артефакт

Своєю чергою директор із стратегічного планування секретаріату ЮНЕСКО

мобілізувала понад 66 млн дол. для допомоги Україні. 

У МКІП зауважили, що делегації Великої Британії, США, Іспанії, Австрії, Австралії, Франції, Литви, Японії, Італії, Словаччини, Ісландії, Чехії, Німеччини, Чилі, Польщі та Ірландії висловили підтримку суверенітету та територіальній цілісності України у міжнародно визнаних кордонах України, засудили російську агресію й злочини Росії проти культурної спадщини, системи освіти, сектору науки України. 

Крім того, делегати засудили викрадення Росією українських дітей, а також руйнування дамби Каховської ГЕС.

Делегації підтвердили готовність продовжувати фінансову підтримку програм ЮНЕСКО для України в окремих сферах, зокрема для захисту об’єктів культурної спадщини в Одесі, Києві, Львові та інших містах, та закликали організацію продовжувати мобілізувати ресурси для відновлення сфер мандата ЮНЕСКО в Україні. 

Заява групи друзів України в ЮНЕСКО на підтримку України з суворим засудженням російської агресії була оголошена делегацією Великої Британії від імені 44 держав.

Своєю чергою делегація України при ЮНЕСКО у виступі підкреслила важливість надзвичайної допомоги Україні для відновлення сфер мандата організації, які зазнали шкоди внаслідок російської військової агресії. 

«Українці вкотре наголосили, що цілями російських ракетних атак є електростанції, телекомунікації, звичайні житлові будинки та громадський транспорт, тобто цивільна інфраструктура», – зауважили в МКІП.

Нагадаємо, у Великій Британії інженери компанії Evolve Dynamics працюють над розробкою технології, яка може допомогти українським розвідувальним дронам протистояти російським засобами радіоелектронної боротьби.

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Читати далі

Суспільство

У Києві з’явився новий мурал

Опубліковано

У Києві з’явився новий мурал від художниці Фуллен, якій раніше забороняли створювати в столиці.

Про це повідомляє видання “Ти Київ”

Художник Самій Кучерявий з команди Євгенії Фуллен працював над цією роботою, що зображує Михайла Грушевського на вулиці Михайла Котельникова, 51.

Читайте також: В Україні розробили бойовий ШІ-модуль Wolly з дистанційним керуванням

Попри тимчасову заборону на створення нових муралів у Києві, Фуллен висловила намір створити ще один стінопис із Залужним у Подільському районі та мурал, присвячений загиблому Герою Дмитру Коцюбайлу, відомому як “Да Вінчі”.

Поки невідомо, яка буде реакція столичної влади на ці проєкти.

Нагадаємо, у Польщі видали поетичну збірку військової поетеси.

Фото: Ти Київ

Читати далі

Суспільство

У Польщі видали поетичну збірку військової поетеси

Опубліковано

У польському видавництві KIT Stowarzyszenie Żywych Poetów видали переклад поетичної збірки “KOŁO WOJNY” військової і поетки Ярини Чорногуз. 

Про це повідомила поетеса на своїй сторінці у Facebook.

Дякую Радеку Вишневському за увагу до моїх текстів та за довгу й ретельну роботу з виданням. Дякую перекладачці і поетці Анеті Камінській за витончену й уважну роботу з перекладом. Давала багато пояснень військових термінів, до яких Анета знаходила польські відповідники“, — написала вона.

Придбати збірку можна за посиланням.

В Україні збірка “Як вигинається воєнне коло” вийшла 2020 року у видавництві “Фоліо”.

“Це збірка поезій про світ людини з країни, яка завжди вела оборонну війну, аби існувати незалежно. Авторка зустріла цю війну на одному з вигинів її кола як волонтер-медик, а пізніше обрала шлях військової. І незважаючи на біль втрати, відчула, що саме на війні можна зустріти справжність, якої більше ніде немає…” — йдеться в анотації.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки розпочало роботу над інструктивно-методичними рекомендаціями з впровадження технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти.

Фото: Ярини Чорногуз

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство6 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА: