Суспільство
В Ужгороді запрацює система велопрокату
В Ужгороді планують впровадити систему велопрокату. Від містян чекають пропозицій щодо визначення локацій, повідомляють у міській раді.
Зазначається, що запровадження системи громадського велопрокату в Ужгороді обговорили напередодні міський голова Богдан Андріїв та генеральний директор «Некстбайк Україна» Роман Сав’як.
Скільки буде станцій прокату?
Загалом по місту планується встановити 10 станцій на 75 велосипедів.
Попередньо управління економічного розвитку міста Ужгородської міської ради оголосило про пошук інвестора для створення мережі громадського велопрокату. Наприкінці минулого року ТОВ «Некстбайк Україна» відгукнулося на ініціативу міста та надало пропозиції зі створення сучасної системи громадського велосипедного прокату в Ужгороді.
Читайте також: У Києві облаштують ще 264 точки велопрокату
У міськраді нагадують, що одним із напрямків «Стратегії розвитку міста до 2030 року» визначено модернізацію дорожньої, вело- та пішохідної інфраструктури і громадського транспорту в Ужгороді на засадах пріоритетності пішоходів та немоторизованого транспорту.
Управління економічного розвитку міста Ужгородської міськради запрошує долучитися до визначення кращих локацій, із запропонованих інвестором, для розташування мережі велостанцій на території міста – проголосуйте ТУТ.
Хто такі nextbike?
nextbike засновано у 2004 році у Лейпцигу. Компанія оперує системами громадського прокату велосипедів (public bike sharing) більше ніж у 200 містах, 25 державах по всьому світу.
Як провайдер сервісу міської мобільності компанія позиціонує себе як стійка частина транспортної системи міста. Контакт-центр компанії працює 24/7. Обслуговуючі команди дбають та розподіляють велосипеди у містах без вихідних.
nextbike в основному пропонує системи станційного прокату, з опцією гнучкого варіанту повернення.
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.
Суспільство

Підрозділ Group 13 Головного управління розвідки отримав новітній морський дрон MAGURA V7. Борт назвали «Конотопською відьмою» — на честь вистави Театру Франка, завдяки якій зібрали кошти на його закупівлю.
Про це повідомили в ГУР.
Закупівлю дрона забезпечили Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, ініціатива Teatr.org.ua і благодійний фонд Діани Подолянчук. До збору коштів долучилися тисячі українців, зібравши вісім мільйонів гривень.
Під час передачі дрона підпис на корпусі залишили актори вистави, режисер, представники Teatr.org.ua та керівництво театру. У відповідь розвідники передали театру бойовий прапор із підписами бійців.
Читайте також: Сили оборони атакували важливий завод росіян за 40 кілометрів від Москви
Дрон вже довів свою бойову ефективність. Ma V7 — це сучасна платформа морського ударного безпілотника, яка несе ракетне озброєння. Саме ця модель вперше у світі знищила два російські гелікоптери Мі-8 та два винищувачі Су-30.


Нагадаємо, що пілот ГУР «Маестро» допоміг загасити пожежу в Києві після нічної атаки дронами (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка ГУР