

Суспільство
В Україну літатиме «Лайнер мрії» Boeing 787 Dreamliner
Із 29 березня 2020 року регулярні рейси QR295/QR296 на маршруті Київ-Доха виконуватимуть на далекомагістральних сучасних літаках Boeing 787 Dreamliner.
Про це пишуть Крила.
Наголошується, що авіакомпанія Qatar Airways стане першою, що виконуватиме регулярні рейси в Україну літаком Boeing 787 Dreamliner.
За інформацією, виконання рейсів із Києва на Boeing 787 Dreamliner дозволить перевозити більшу кількість пасажирів, і відповідно дасть змогу більшій кількості людей зручно спланувати ділові подорожі і відпочинок як в Катарі, так і в понад 160-ти популярних напрямках в Австралію, Азію, Америку і Африку.
Зазначається, що рейси за маршрутом «Київ – Доха» виконуватимуть на літаках Boeing 787 Dreamliner із бізнес і економічним класами обслуговування: 22 місця бізнес-класу і 232 місця в економкласі.

Схема розташування місць для перельоту
Схема розташування крісел економ-класу 3 + 3 + 3 із кроком від 30 до 31 дюйма.
Пасажири бізнес класу мають вільний доступ до проходу, що забезпечується схемою розташування крісел 1 + 2 + 1.
Крісла розкладаються у повноцінне горизонтальне ліжко із довжиною спального місця близько 2 метрів.
Для пасажирів бізнес-класу авіакомпанія пропонує:
- дизайнерські спальні набори,
- косметичні набори для подорожі від BRICS,
- спеціально розроблену одяг для сну від the White Company.

Дизайн салону
Дизайн салону з арочною стелею, поглиблені верхні багажні полиці, які забезпечують досить місця для розміщення ручної поклажі, створюють відчуття простору.
Великі ілюмінатори дають можливість насолоджуватися вражаючими видами усім пасажирам, а також забезпечують досить природного світла. Електронне регулювання ступеня затемнення і світлодіодне освітлення повного спектра створять настрій і допоможуть пристосуватися до зміни часових поясів.
Читайте також: З України запускають авіарейси на острови Греції
Підтримка в салоні літака тиску, характерного для низької висоти і рівня вологості повітря забезпечить переліт без відчуття втоми.

Смарт-датчики технології плавного перельоту Smoother Ride визначають турбулентність і автоматично налаштовують регулювання поверхонь, що також підвищує рівень комфорту під час перельоту.
Крім того, Boeing 787 оснащені інноваційною мультимедійною системою розваг із сенсорним екраном і зручним доступом до понад 4000 опцій розваг і системою Oryx One Communications із можливістю використання мобільного зв’язку та Wi-Fi на борту.
Довідка
Boeing 787 Dreamliner ще називають «Лайнером мрії» – це широкофюзеляжний двомоторний реактивний пасажирський літак, що розробляється американською компанією Boeing, перший повністю новий літак Boeing після випуску Boeing 777 в 1995 році.
Читайте також: Лоукостер SkyUp відновить два внутрішні рейси в Україні
Місткість салону лайнера становить 210–330 людей залежно від модифікації. Максимальна дальність польоту літака становить 14,2 тис. км. Особливість лайнера – економічність і екологічність.
«Лайнер мрії» повинен витрачати на 20% менше пального під час дальніх перельотів.
Нагадаємо, українська авіакомпанія планує відкрити цього року понад 30 нових рейсів.
Суспільство

Киян запрошують до громадської робочої групи, яка розробить проєкт відновлення Житнього ринку. В ініціативі «Житній буде жити» прагнуть об’єднати містян навколо ідеї відродження пам’ятки Подолу.
Про це редакції повідомили ораганізатори громадської ініціативи.
Громада вирішує, як виглядатиме ринок
Ідеологом ініціативи виступив архітектор Павло Пекер. Він запропонував використати принцип гіпер-демократичної архітектури, у якому громада стає повноцінним замовником проєкту, а архітектор — експертом та фасилітатором процесу.
«У світі вже існує досить багато кейсів, коли громада, а не девелопери, мала вирішальний голос у питанні, та яким має бути той чи інший простір, фактично створюючи ТЗ для архітектурного проєкту. Такі приклади є у Копенгагені, Берліні, Едінбурзі та, навіть, у Івано-Франківську», — розповідає Павло Пекер.
Читайте також: Клопотенко взявся за відновлення Житнього ринку: створює гастрономічний центр Києва. Що з цього вийде? Інтерв’ю з ресторатором
До громадської робочої групи вже долучилися архітектори, урбаністи, історики, фудексперти та жителі Подолу. Також ідею Павла підтримав і Євген Клопотенко, який виступає за збереження Житнього ринку, а фірма цифрових продуктів Formworks на партнерських засадах розробила лендінг проєкту.
За словами Павла, глобальна мета громадської робочої групи — сформувати спільне бачення розвитку Житнього ринку у відкритому діалозі з громадою — на основі реальних потреб мешканців, цінностей простору та майбутнього району.
Зустрічі громадської робочої групи проводитимуть у Києві. У проєкті запланували 4 обговорення. Перша із зустрічей відбудеться 21 червня. Реєструйтеся на зустріч за посиланням.
Раніше ми писали, що в Києві презентували оновлений проєкт Житнього ринку з урахуванням думки містян (ФОТО).
Фото надали орагнізатори ініціативи «Житній буде жити»
Суспільство

Звільнений з полону захисник дізнався, що в нього народився син. Це сталося під час другого етапу обміну пораненими та важкохворими полоненими.
Відео з телефонною розмовою поширив омбудсман Дмитро Лубінець.
У слухавці захисник почув, що його сина назвали Артуром. Військовий повідомив своїй коханій, що вже повернувся в Україну.
«Повернення з полону стало для Захисника подвійною радістю — на нього чекала не лише довгоочікувана свобода, а й новина про народження сина Артура. Життя перемагає», — прокоментував омбудсман.
Фото обкладинки: скриншот з відео омбудсмана Дмитра Лубінця
Суспільство

У Малині на Житомирщині розробили проєкт відновлення центральної площі. У березні 2022 року внаслідок влучання авіаційної бомби її було пошкоджено та частково зруйновано.
Про це повідомили в організації «U-LEAD з Європою».
Відремонтують та покращать
Малинська громада у співпраці з «U-LEAD з Європою» розробила проєкт, у якому площу Соборну відновлять та зроблять зручнішою для містян.
Планують не лише реконструкцію, а й:
- зміну організації дорожнього руху у бік пріоритетності пішоходів, велосипедистів та громадського транспорту;
- збільшити в 5 разів озеленення;
- облаштувати паркомісця, у тому числі, для осіб з інвалідністю;
- відновити та покращити вуличне освітлення.
Читайте також: Київські студенти презентували концепцію відновлення річки Либідь
Про Соборну
Соборну оточують вулиці з інтенсивним рухом як транспорту, так і пішоходів, тут є і велосипедний рух. Через центральну площу проходять усі маршрути міського громадського транспорту, а також проміські та міжміські маршрути. Активними користувачами площа є не тільки мешканці міста Малина, чисельністю — 27 тис. особи, а ще додатково 7,5 тис. осіб населення громади.

Нагадуємо, що в Києві створили мобільну копію мозаїки Алли Горської. Панно повезуть в турне.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «U-LEAD з Європою»