Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
concrete divider 065454 concrete divider 065454

Економіка

В Україні збудують одну з найсучасніших бетонних доріг

Опубліковано

У Полтавській області в рамках реконструкції автомобільної дороги Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка збудують дорогу в обхід міста Кобеляки та новий мостовий перехід через річку Ворскла. Про це повідомляється на сайті Служби автомобільних доріг у Полтавській області.

“Будівництво нової дороги буде виконано у цементобетоні. Товщина дорожнього одягу становить майже 1,5 м. Верхній шар (важкий бетон) становить 26 см”, — йдеться у повідомленні.

Стане безпечніше

Зазначається, що будівництво обходу міста Кобеляки покращить техніко-експлуатаційні показники цієї дороги, що зробить рух нею більш зручним і безпечним. Також це зменшить шкідливий вплив від викидів забруднюючих речовин, що відчують на собі мешканці всього Кобеляцького району.

Читайте також: Де і як в Україні будують одну з найсучасніших бетонних доріг?

Наразі триває проведення тендерних процедур. Замовником оголошено чотири аукціони на загальну суму понад 1,1 млрд грн. В одному лоті перемогла турецька компанія Onur Taahhut Tasimacilik Insaat Tic. ve Sanayi A.S. Три інші тендери — на стадії проведення.

Підрядник, який здобуде перемогу, повинен буде “на власний ризик своїми та залученими силами і засобами виконати роботи” та гарантувати їхню якість упродовж гарантійного терміну. Проект фінансується за рахунок коштів державного бюджету.

Новий мостовий перехід через р. Ворскла

Разом із обходом міста збудують і новий мостовий перехід через р. Ворскла у Кобеляцькому районі.

“Для спорудження мосту передбачається відведення земель загальною площею 5,415 га, із них у тимчасове користування під розміщення будівельного майданчика — 1,427 га”, — зазначається на сайті.

Читайте також: В Україні запускають новий метод боротьби з перевантаженими фурами

Ширина проїзної частини мосту становитиме 15 м (дві смуги в кожному напрямку шириною 3,75 м кожна). На підходах до мосту на відстані 200 м у кожну сторону мають встановити опори стаціонарного електричного освітлення. Також передбачено влаштувати водовідведення дощових і талих вод із проїзної частини мосту.

Загальна тривалість виконання будівельних робіт становить 25 місяців, із них підготовчий період – 7 місяців.

В цілому в Україні загальна протяжність автодоріг загального користування становить 169,6 тис. кілометрів, у тому числі 2,1 тис. кілометрів з цементобетонним покриттям.


Економіка

Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Опубліковано

Сенат США прийняв законопроект щодо зовнішньої допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та іншим країнам для протидії впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні на суму $95,3 мільярда. У цій сумі близько 61 мільярда доларів передбачено для України.

Про це повідомляє Сенат США.

Голосування

Під час голосування за законопроєкт, що передбачає надання допомоги Україні, 79 сенаторів проголосували “за”. Зазначений пакет допомоги включає асигнування у розмірі $60,84 мільярда для України, $26 мільярдів для Ізраїлю, а також гуманітарну допомогу для мирного населення в зонах конфліктів по всьому світу.

Читати також: Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Тепер документ повинен підписати президент США Джо Байден.

У рамках цього законопроєкту Україна отримає в кредит 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету.

Нагадаємо, що ЗСУ встановили прапор України в Козачих Лагерях на лівому березі Херсонщини.

Також ми повідомляли, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Фото: з вільного доступу

Читати далі

Економіка

На Київщині планують відкрити завод з виготовлення будматеріалів

Опубліковано

Німецька компанія MC-Bauchemie має намір інвестувати в розширення виробництва сухих будівельних сумішей у Березані, що знаходиться в Київській області.

Про це повідомляє UBN.

“Ми маємо намір побудувати нову лінію для спеціальних будівельних матеріалів, таких як різноманітні полімерцементні суміші для конструкційного ремонту бетону, топпінги для промислових підлог, гідроізоляційні матеріали, високофункціональні клеї для плитки”, – розповідає директор MC-Bauchemie Ukraine Артем Приймаченко.

Читати також: В Дії.Освіта зʼявився новий симулятор для розвитку менторських навичок

Приблизна сума інвестицій складатиме 1,5 млн євро. За словами Приймаченка, MC-Bauchemie планує вкласти в проєкт власні кошти.

“Ми в даний момент знаходимось у процесі отримання гарантії від міжнародних організацій, щодо військових ризиків. Ми розглядаємо варіанти – чи то німецький уряд, чи MIGA від Світового банку”, – пояснив він.

Вказується, що нова лінія в Березані може бути запущена наприкінці 2025 року.

Нагадаємо, що в ПриватБанку оновили послугу для донатів: що змінилося.

Фото: UBN

Читати далі

Економіка

Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Опубліковано

Данський уряд затвердив виділення 200 мільйонів данських крон на придбання української зброї та військової техніки для Збройних сил України безпосередньо у виробників на території України.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

“Це перше подібне рішення – я вірю, що перше з багатьох. І це те, про що ми невпинно просили партнерів протягом останніх місяців”, – розповідає Олександр Камишін.

Також міністр відзначив, що українська оборонна промисловість вже настільки розігналась і розрослась, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями на повну.

Читати також: В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

“Спроможність українського ОПК становить майже $20 мільярдів. При цьому Україна має лише $6 мільярдів на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина всіх верстатів, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, — відзначив Камишін.

Наголошується, що вихід з цієї ситуації — переконати партнерів, які готові купувати зброю для України, робити це в українських зброярів і дати їм замовлення.

Нагадаємо, що розробники створили гру для зборів донатів.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: