Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
294 294

Економіка

В Україні затвердили список креативних індустрій

Опубліковано

Уряд затвердив список видів економічної діяльності, які відносяться до креативних індустрій. Про це повідомляється на сайті Кабінету Міністрів України.

Креативні індустрії – це види економічної діяльності, метою яких є створення доданої вартості і робочих місць через культурне (мистецьке) або креативне вираження. Їхні продукти і послуги є результатом індивідуальної творчості (згідно з Законом «Про культуру»).

Які види діяльності відтепер належать до креативних?

Відтепер до креативних індустрій належать:

  • народні художні промисли;
  • візуальне мистецтво: живопис, графіка, скульптура, фотографія тощо;
  • сценічне мистецтво: жива музика, театр, танець, опера, цирк, ляльковий театр тощо;
  • література, видавнича діяльність та друковані засоби масової інформації;
  • аудіальне мистецтво;
  • аудіовізуальне мистецтво: кіно, телебачення, відео, анімація, мультиплікація тощо;
  • дизайн;
  • мода;
  • нові медіа та інформаційно-комунікаційні технології: програмне забезпечення, відеоігри, цифрові технології в мистецтві (3D-друк; віртуальна, доповнена, змішана реальність тощо);
  • архітектура й урбаністика;
  • реклама, маркетинг, зв’язки з громадськістю та інші креативні послуги;
  • бібліотеки, архіви та музеї.

Читайте також: Медичний брат, санітар та акушер: МОЗ додає нові назви медичних професій

Для чого потрібен цей список?

Список креативних індустрій дозволить визначити внесок цих індустрій у ВВП країни, частку осіб, зайнятих у цих сферах, кількість підприємств та їхній оборот.

Нагадаємо, в Україні впровадили три нових свята у військовослужбовців. Відтепер відзначатимуть День резервіста, День сержанта Збройних Сил України та День піхоти.

Економіка

Литва допоможе Україні з обладнанням для реконструкції енергоінфраструктури

Опубліковано

Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс оголосив про готовність своєї країни допомогти Україні відновити її енергетичну інфраструктуру, передаючи обладнання з тимчасово непрацюючої Вільнюської ТЕС, а також частину обладнання з Ігналінської АЕС та складів енергетичних компаній.

Про це повідомляє LRT.

Деталі допомоги

Повідомляється, що до України також буде відправлено великий трансформатор.

Читати також: Швейцарія виділить на відновлення України $5,5 млрд до 2036 року

Згідно з інформацією видання, Вільнюська ТЕЦ не функціонує з 2016 року, але, незважаючи на це, на станції проводиться профілактичне обслуговування та планові випробування. За словами міністра, частину обладнання буде розібрано на запчастини, а частину можна буде використовувати безпосередньо.

“Ми дамо їм все необхідне. У Харкові зруйновано 80% всієї мережі – як теплової, так і електричної – у Харкові. Якщо ми не допоможемо, українці не зможуть відновити мережу та сектор опалення до зими, що буде дуже і дуже складно”, – відзначив Міністр енергетики.

Нагадаємо, що міноборони розповіло про український БПЛА UJ-26 “Бобер”.

Також ми повідомляли, що в Києві відкрили “Трініті ХАБ” для людей із порушеннями зору.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

Економіка

Швейцарія виділить на відновлення України $5,5 млрд до 2036 року

Опубліковано

Федеральна рада Швейцарії вирішила збільшити свою підтримку України на наступні 12 років, до 2036 року, виділивши 5 млрд швейцарських франків ($5,5 млрд) на гуманітарну допомогу та підтримку економічного розвитку. Це вирішення було оголошено у пресрелізі, де також зазначено, що Швейцарія вже активно підтримує проєкти в Україні, спрямовані на відновлення інфраструктури у секторах енергетики, транспорту та охорони здоров’я.

Про це повідомляє видання Forbes.

За останній час Швейцарія витратила приблизно 3 млрд швейцарських франків на допомогу людям, які постраждали внаслідок війни в Україні. Протягом наступних 12 років їхні зусилля будуть спрямовані на активізацію підтримки відновлення України та розвиток співпраці з приватним сектором. Для цих цілей планується витратити 5 млрд швейцарських франків до 2036 року.

Читайте також: У Києві відкрили “Трініті ХАБ” для людей із порушеннями зору

Планується використовувати поетапний підхід: спочатку підтримка України здійснюватиметься з бюджету міжнародного співробітництва до 2028 року на суму 1,5 млрд швейцарських франків. Після цього Федеральна рада має намір розглянути інші джерела фінансування (окрім міжнародного співробітництва), щоб забезпечити решту 3,5 млрд швейцарських франків на період з 2029 по 2036 рік.

Загалом, на 31 грудня 2023 року оцінюється, що відбудова та відновлення в Україні вимагатимуть $486 млрд упродовж наступного десятиліття. Ця оцінка збільшилася порівняно з рік тому, коли потреби оцінювалися у $411 млрд.

Нагадаємо, в Україні запрацювала безкоштовна програма з бізнес-освіти для дітей.

Фото: Факти

Читати далі

Економіка

Нацбанк анонсував появу нових функцій в BankID: чим вони корисні

Опубліковано

Національний банк України (НБУ) оголосив про впровадження нового функціоналу в системі ідентифікації BankID. Протягом минулого року через систему BankID було здійснено 42,9 мільйона успішних електронних ідентифікацій, що на 31% перевищує показник попереднього року.

За даними заступниці директорки Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Нацбанку Ольги Василєвої, минулого року спостерігалося імпонуюче зростання використання системи.

Цей ріст свідчить про зростаючу важливість дистанційної ідентифікації для операцій з надання та отримання фінансових, публічних та інших послуг під час повномасштабної війни в країні.

Читайте також: Міноборони анонсувало запуск онлайн-платформи для військових

Представниця НБУ зауважила, що система BankID стала не лише незамінною на внутрішньому ринку, а й надзвичайно корисною для українців, які були змушені виїхати за кордон, зокрема, для отримання консульських послуг.

У системі працюють 38 банків-ідентифікаторів, що покривають 99% ринку. Для того, щоб скористатися BankID, потрібно лише мати відкритий банківський рахунок.

Нацбанк також активно розвиває систему, запроваджуючи новий функціонал, зокрема, автоматизовану систему розгляду спорів, що спростить взаємодію клієнта з системою.

Також планується впровадження нової публічної пропозиції, яка об’єднає два договори – договір приєднання і розрахунковий, та адаптація системи до європейських норм електронної ідентифікації для забезпечення відповідності вимогам законодавства ЄС.

Нагадаємо, Дія веде перемовини щодо введення функції купівлі квитків до театру.

Фото: Ольги Василєвої

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 тиждень тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: