Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

В Україні запустили першу переробну лінію для упаковки типу Tetra Pak

Опубліковано

Вперше в Україні на Зміївській паперовій фабриці на Харківщині запущена інноваційна виробнича лінія, яка дозволяє здійснювати повний цикл переробки всіх компонентів упаковки Tetra Pak та її аналогів.

Про це ШоТам повідомили у відділі комунікації Tetra Pak.

Новації упаковки

Завдяки спільним інвестиціям Зміївської паперової фабрики та компанії Tetra Pak відтепер підприємство зможе переробляти не тільки паперовий компонент, а й поліетиленовий та алюмінієвий компоненти упаковки.

Завдяки модернізації на 25% збільшилася загальна виробнича потужність лінії з переробки картонної упаковки для напоїв та продуктів харчування. Тепер щороку підприємство зможе переробляти до 15 тисяч тонн цього виду упаковки та виробляти понад 4 тисячі тонн високоякісної поліалюмінієвої гранули.

Вперше в Україні з’явиться повний цикл переробки всіх компонентів комбінованої картонної упаковки для напоїв та продуктів харчування на одному промисловому майданчику, що наблизить національну галузь поводження з відходами до стандартів ЄС.

Інвестиції проєкту

Співінвесторами проєкту стали Зміївська паперова фабрика та компанія Tetra Pak, світовий лідер у галузі виробництва упаковки й устаткування для харчової промисловості. Загальні інвестиції в проєкт склали близько 1,7 млн євро. Це партнерство підтверджує прагнення обох компаній працювати згідно з принципами економіки замкнутого циклу.

Читайте такожЯк молодь навчає літніх людей користуватися смартфонами. Історія проєкту ITbabushka

Завдяки модернізації лінії та встановленню сучасного обладнання європейських виробників PallMann і WIPA тут, на Зміївській паперовій фабриці, із суміші поліетилену та алюмінію будуть також виробляти вторинну поліалюмінієву гранулу. Ця затребувана сировина широко використовується для виготовлення різних виробів:

  • садових меблів,
  • оздоблювальних панелей, труб, предметів домашнього вжитку,
  • як домішка в процесі виробництва полімерно-піщаних виробів (тротуарної плитки, інженерних люків, зливостоків),
  • дорожніх покриттів, що значно покращує їхні властивості.

Завдяки багатоступеневій системі очищення чистота матеріалу досягає 98%. Вироби з вторинної поліалюмінієвої гранули можуть бути перероблені повторно. Інфраструктура переробки комбінованої картонної упаковки для напоїв та продуктів харчування в Україні динамічно розвивається з 2009 року, а об’єми переробки зростають щороку.

Читайте такожЗ бурштином, тропічними фруктами чи травами: вісім українських виробників чаю

Так, у 2020 році було перероблено 5950 тонн (більше 130 млн штук упаковок), що становить понад 31% від усього об’єму випущеної на ринок країни упаковки (у 2019 р. – 4670 тонн відповідно). Усього з 2009 року в Україні було перероблено більше 40 тисяч тонн комбінованої картонної упаковки Tetra Pak та аналогів.

Проєкт у Харківській області був реалізований у рекордно короткі терміни, незважаючи на пандемію COVID-19, а сучасне обладнання від європейських постачальників, встановлене на підприємстві, відповідає найвищим світовим практикам.

Про компанію Tetra Pak

Tetra Pak – світовий лідер у галузі виробництва упаковки й устаткування для харчової промисловості. У тісній співпраці зі своїми клієнтами і постачальниками компанія пропонує безпечні, інноваційні та екологічно чисті продукти, які щодня задовольняють потреби сотень мільйонів людей у більш ніж 160 країнах. Як компанія з 25 тисячами співробітників у всьому світі, Tetra Pak вірить у відповідальне лідерство в галузі та дотримується принципів сталого розвитку у веденні бізнесу. Зобов’язання компанії PROTECTS WHAT’S GOOD™ відображає її бачення того, що продукти харчування мають бути безпечними і доступними всюди.

Про Зміївську паперову фабрику

Зміївська паперова фабрика (м. Зміїв, Харківська область) виробляє кілька марок паперу з вторинної сировини. Щорічно фабрика переробляє 12 тис. тонн макулатури, включно з картонною упаковкою для напоїв та продуктів харчування. На фабриці працює близько 200 людей. У 2020 році фабрика була сертифікована лісовою опікунською радою (FSC). Наявність цього сертифіката підтверджує, що паперова продукція вироблена з лісів, у яких ведеться господарство відповідно до принципів сталого розвитку, або в її склад входить перероблена сировина. Оскільки в Змієві паперове виробництво існує понад 100 років, на фабриці за підтримки Українського культурного фонду створено Музей паперу, а на сайті підприємства представлена його віртуальна версія. Отже, Зміївська паперова фабрика є важливим майданчиком для розвитку інноваційних технологій вторинної переробки паперової сировини і значущою ланкою у становленні в Україні економіки замкненого циклу.

Нагадаємо, в Україні виготовили першу партію екологічного скотчу.

Як ми повідомляли раніше, у Києві школи безкоштовно отримають збірку “Еко-історій”.

Економіка

Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Опубліковано

Сенат США прийняв законопроект щодо зовнішньої допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та іншим країнам для протидії впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні на суму $95,3 мільярда. У цій сумі близько 61 мільярда доларів передбачено для України.

Про це повідомляє Сенат США.

Голосування

Під час голосування за законопроєкт, що передбачає надання допомоги Україні, 79 сенаторів проголосували “за”. Зазначений пакет допомоги включає асигнування у розмірі $60,84 мільярда для України, $26 мільярдів для Ізраїлю, а також гуманітарну допомогу для мирного населення в зонах конфліктів по всьому світу.

Читати також: Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Тепер документ повинен підписати президент США Джо Байден.

У рамках цього законопроєкту Україна отримає в кредит 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету.

Нагадаємо, що ЗСУ встановили прапор України в Козачих Лагерях на лівому березі Херсонщини.

Також ми повідомляли, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Фото: з вільного доступу

Читати далі

Економіка

На Київщині планують відкрити завод з виготовлення будматеріалів

Опубліковано

Німецька компанія MC-Bauchemie має намір інвестувати в розширення виробництва сухих будівельних сумішей у Березані, що знаходиться в Київській області.

Про це повідомляє UBN.

“Ми маємо намір побудувати нову лінію для спеціальних будівельних матеріалів, таких як різноманітні полімерцементні суміші для конструкційного ремонту бетону, топпінги для промислових підлог, гідроізоляційні матеріали, високофункціональні клеї для плитки”, – розповідає директор MC-Bauchemie Ukraine Артем Приймаченко.

Читати також: В Дії.Освіта зʼявився новий симулятор для розвитку менторських навичок

Приблизна сума інвестицій складатиме 1,5 млн євро. За словами Приймаченка, MC-Bauchemie планує вкласти в проєкт власні кошти.

“Ми в даний момент знаходимось у процесі отримання гарантії від міжнародних організацій, щодо військових ризиків. Ми розглядаємо варіанти – чи то німецький уряд, чи MIGA від Світового банку”, – пояснив він.

Вказується, що нова лінія в Березані може бути запущена наприкінці 2025 року.

Нагадаємо, що в ПриватБанку оновили послугу для донатів: що змінилося.

Фото: UBN

Читати далі

Економіка

Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Опубліковано

Данський уряд затвердив виділення 200 мільйонів данських крон на придбання української зброї та військової техніки для Збройних сил України безпосередньо у виробників на території України.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

“Це перше подібне рішення – я вірю, що перше з багатьох. І це те, про що ми невпинно просили партнерів протягом останніх місяців”, – розповідає Олександр Камишін.

Також міністр відзначив, що українська оборонна промисловість вже настільки розігналась і розрослась, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями на повну.

Читати також: В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

“Спроможність українського ОПК становить майже $20 мільярдів. При цьому Україна має лише $6 мільярдів на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина всіх верстатів, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, — відзначив Камишін.

Наголошується, що вихід з цієї ситуації — переконати партнерів, які готові купувати зброю для України, робити це в українських зброярів і дати їм замовлення.

Нагадаємо, що розробники створили гру для зборів донатів.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: