Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
IMG 6690 e1561544822163 IMG 6690 e1561544822163

Суспільство

В Україні запустили кампанію проти дитячої смертності у ДТП

Опубліковано

В Україні запустили кампанію з маркування небезпечних ділянок на дорозі світловідбивачами “100 пунктів безпеки”. Школам, розташованим поруч з небезпечними переходами, роздають світловідбиваючі жилети і манжети, а водіям двоколісних транспортів дарують світловідбиваючі наліпки. 

“Одна з ефективних світових практик протидії дитячій та молодіжній смертності у ДТП – наявність світловідбиваючих елементів на двоколісному транспорті та в інфраструктурі міста. Вночі чи в дощ – це перше, що не дозволяє відбутися аварії, бо інші водії та пішоходи можуть вчасно зреагувати на потенційну небезпеку”, – пояснює менеджерка з комунікацій ГО Traffic Challenge Ірина Сидоренко.

У Європі звикли носити світловідбивачі (флікери), як елемент одягу, водити школярів на екскурсії у світловідбиваючих жилетах. Навіть у сусідній Білорусі є штаф за неносіння флікерів. Використовувати світловідбивачі – це зручно, ефективно та легко. 

Щоб довести це, Національна програма з попередження дорожньо-транспортного травматизму дітей та молоді  Traffic Challenge організувала кампанію «100 пунктів безпеки». 

Протягом року громадські активісти разом з патрульною поліцією в найбільших обласних центрах країни збирали інформацію про місця скупчення ДТП з пішоходами — «чорні точки». 

Згодом, ці точки – 100 місць скупчення ДТП – були промарковані – встановлена попереджувальна розмітка та наклеєні світловідбиваючі стрічки з гарантією 10 років  на стовпах поруч з “чорними точками”.  

Читайте також: Соціальний експеримент: як українські школярі реагують на “нежіночі” професії

Інформацію про небезпечні ділянки внесли в автомобільні навігатори Waze, якими користуються більшість українських автомобілістів. Таким чином навігатор тричі за 200 метрів до небезпечної ділянки попереджає водіїв про небезпеку. 

Крім того протягом кампанії «100 пунктів безпеки» активісти разом із поліцією роздали шкільні комплекти безпеки 400 навчальним закладам, що знаходяться поблизу місць концентрації ДТП. Школи вибирали по всій Україні. 

“Ми плануємо, що жилети одягатимуть діти, що йдуть в колоні, а також люди, які їх супроводжують. Це буде помітно й іншим учасникам дорожнього руху та допоможе їм контролювати безпеку на дорогах”, – пояснює необхідність мати такі жилети голова ГО Traffic Challenge Ольга Дробишева. 

А 60 тис. світлоповертаючих наліпок в межах кампанії роздали власникам двоколісного транспорту (велосипедів, самокатів, двоколісного та одноколісного електротранспорту) та провели навчання з безпеки. Заходи проводились у 20 містах України. 

До речі, кожен комплект містить набір з 5 стікерів, які треба наліпити на транспортний засіб відповідно до інструкції, що додається до комплекту. Зберігатись такі наліпки можуть протягом 10 років. Стікери зроблені з яскравої світлоповертаючої плівки, яка відбиває світло під будь-яким кутом та має надвисокий ступінь світлоповертання  – видимість до 600 метрів.

Суспільство

“Doc Kyiv Fest”: в Україні стартував фестиваль документального кіно

Опубліковано

В четвер 28 березня в залі “Планета кіно” в Києві відбулася церемонія відкриття триденного фестивалю документального кіно Doc Kyiv Fest. Участь у конкурсі взяли шість українських документальних стрічок.

Про це повідомляє фестиваль на своїй сторінці в Facebook.

Фестивальний конкурс

В перший день анонсували цьогорічних конкурсантів – ними стали шість документальних стрічок українських режисерів та режисерок:

  • “Коли закінчиться зима 2022?”, режисерка Ганна Трофімова;
  • “Лінії”, режисерка Ганна Трофімова;
  • “Мій тато — дослідник блискавок”, режисерка Ірина Шостка;
  • “Фортеця Маріуполь. Саймон”, режисерка Юлія Гонтарук;
  • “Домівка на спині”, режисер Володимир Бакум;
  • “Одеса уві сні”, режисер Кирило Наумко.

Вирішувати, який із фільмів стане переможцем, буде міжнародне журі, до якого ввійшли українська продюсерка Ольга Бесхмельниціна, ізраїльський режисер Ітай Енгель та німецький продюсер Ерік Холланд. Окрім міжнародного журі оцінювати фільми буде журі Спілки кінокритиків України.

Читати також: Дві подруги в розкішних вишиванках. Як виглядали українки у Бахмуті в 1913 році

Про фестиваль

Doc Kyiv Fest – щорічний міжнародний кінофестиваль середньометражного глядацького документального кіно, започаткований Громадською організацією “Кінофест” за підтримки Одеського міжнародного кінофестивалю та Starlight Media.

Місією кінофестивалю є розвиток та популяризація середньометражної глядацької документалістики в Україні та її інтеграція в світову.

Програма фестивалю:

Нагадаємо, що ЮНЕСКО підтримує Україну: нова програма культурного розвитку.

Також ми повідомляли, що в Мілані відкрили читальну залу в памʼять про Вікторію Амеліну.

Фото: Doc Kyiv Fest

Читати далі

Суспільство

У Мілані відкрили читальну залу в памʼять про Вікторію Амеліну

Опубліковано

26 березня в бібліотеці Gallaratese в Мілані відбулося відкриття читальної зали імені Вікторії Амеліної – української письменниці, яка загинула 1 липня 2023 року під час російського обстрілу Краматорську.

Про це повідомляє PEN Ukraine.

Про Вікторію Амеліну

Вікторія Амеліна – українська письменниця, авторка романів “Синдром листопаду, або Homo Compatiens”, “Дім для Дома” та книжок для дітей. Була волонтеркою, громадською діячкою. Від початку російсько-української війни здійснювала волонтерські поїздки на деокуповані території Україні.

фото: PEN Ukraine

Читати також: Вікторії Амеліній присудили норвезьку премію за свободу слова

Про бібліотеку на читальну залу

Gallaratese – це людний бібліотечний простор, де знаходять для себе місце всі ті, хто прагне отримати додаткові знання. На книжкових полицях зберігається якісна підбірка українських текстів та текстів про Україну.

фото: PEN Ukraine

Ініціатива з присвоєння зали імені Вікторії Амеліної належить головному редактору італійського видання Linkiesta Крістіану Рокка, чия газета з відповідальністю та щирістю ставилася до місії Вікторії, яку вона несла у своїх текстах та на ділі. Мерія міста Мілан відповіла на заклик головного редактора Linkiesta й одразу знайшла відповідну бібліотечну залу варту імені Вікторії Амеліної.

Нагадаємо, що театр на Подолі відзначено премією Олега Вергеліса за виставу “Процес”.

Також ми повідомляли, що фільм-лауреат Крістіни Тинькквич “Як там Катя?” зʼявився на Takflix.

Фото: PEN Ukraine

Читати далі

Суспільство

В межах чеської ініціативи Україна отримає мільйон боєприпасів

Опубліковано

Учасники чеської ініціативи, спрямованої на закупівлю артилерійських снарядів для України за межами Європи, уклали угоду, в рамках якої Київ отримає мільйон боєприпасів, що перевищує первісні плани.

Про це повідомляє Європейська правда, посилаючись на Corriere della Sera.

За даними Corriere della Sera, Україна може отримати перші партії боєприпасів не у червні, як раніше публічно заявляли в чеському уряді, а вже у квітні.

Читати також: Сили ППО вночі знищили 84 повітряні сили: 58 БПЛА та 26 ракет

Хронологія новин про ініціативу

Першочергово передбачалося, що буде закуплено 800 тисяч снарядів: 500 тисяч для найбільш калібру 155 мм і ще 300 тисяч для 122 мм, але чеські урядовці знайшли ще 200 тисяч снарядів.

З перший днів анонсу до ініціативи доєдналося дагато країн. Усього долучились 15 країн, зокрема Німеччина, Франція, Голландія, Норвегія, Швеція, Португалія, Люксембург, Фінляндія, Бельгія, Польща та Канада. Не всі з них публічно оголосили, яку саме суму внесли для закупівлі снарядів.

Нагадаємо, що у Польщі видали поетичну збірку військової поетеси.

Також ми повідомляли, як Андрій Палій познайомив Європу з українською молочною продукцією. 

Фото: Еспресо

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство7 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА: