Суспільство
В Україні запустили кампанію проти дитячої смертності у ДТП
В Україні запустили кампанію з маркування небезпечних ділянок на дорозі світловідбивачами “100 пунктів безпеки”. Школам, розташованим поруч з небезпечними переходами, роздають світловідбиваючі жилети і манжети, а водіям двоколісних транспортів дарують світловідбиваючі наліпки.
“Одна з ефективних світових практик протидії дитячій та молодіжній смертності у ДТП – наявність світловідбиваючих елементів на двоколісному транспорті та в інфраструктурі міста. Вночі чи в дощ – це перше, що не дозволяє відбутися аварії, бо інші водії та пішоходи можуть вчасно зреагувати на потенційну небезпеку”, – пояснює менеджерка з комунікацій ГО Traffic Challenge Ірина Сидоренко.
У Європі звикли носити світловідбивачі (флікери), як елемент одягу, водити школярів на екскурсії у світловідбиваючих жилетах. Навіть у сусідній Білорусі є штаф за неносіння флікерів. Використовувати світловідбивачі – це зручно, ефективно та легко.
Щоб довести це, Національна програма з попередження дорожньо-транспортного травматизму дітей та молоді Traffic Challenge організувала кампанію «100 пунктів безпеки».
Протягом року громадські активісти разом з патрульною поліцією в найбільших обласних центрах країни збирали інформацію про місця скупчення ДТП з пішоходами — «чорні точки».
Згодом, ці точки – 100 місць скупчення ДТП – були промарковані – встановлена попереджувальна розмітка та наклеєні світловідбиваючі стрічки з гарантією 10 років на стовпах поруч з “чорними точками”.
Читайте також: Соціальний експеримент: як українські школярі реагують на “нежіночі” професії
Інформацію про небезпечні ділянки внесли в автомобільні навігатори Waze, якими користуються більшість українських автомобілістів. Таким чином навігатор тричі за 200 метрів до небезпечної ділянки попереджає водіїв про небезпеку.
Крім того протягом кампанії «100 пунктів безпеки» активісти разом із поліцією роздали шкільні комплекти безпеки 400 навчальним закладам, що знаходяться поблизу місць концентрації ДТП. Школи вибирали по всій Україні.
“Ми плануємо, що жилети одягатимуть діти, що йдуть в колоні, а також люди, які їх супроводжують. Це буде помітно й іншим учасникам дорожнього руху та допоможе їм контролювати безпеку на дорогах”, – пояснює необхідність мати такі жилети голова ГО Traffic Challenge Ольга Дробишева.
А 60 тис. світлоповертаючих наліпок в межах кампанії роздали власникам двоколісного транспорту (велосипедів, самокатів, двоколісного та одноколісного електротранспорту) та провели навчання з безпеки. Заходи проводились у 20 містах України.
До речі, кожен комплект містить набір з 5 стікерів, які треба наліпити на транспортний засіб відповідно до інструкції, що додається до комплекту. Зберігатись такі наліпки можуть протягом 10 років. Стікери зроблені з яскравої світлоповертаючої плівки, яка відбиває світло під будь-яким кутом та має надвисокий ступінь світлоповертання – видимість до 600 метрів.
Коментарі