

Суспільство
В Україні запускають онлайн-платформу для школярів: це полегшить вибір майбутньої професії
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
15 травня онлайн-платформа з вибору професії ChoiZY починає офіційно функціонувати і запрошує школярів з усієї України приєднатися. Це стало відомо зі сторінки онлайн-платформи у Facebook.
Основне про освітню онлайн-платформу
ChoiZY – це безкоштовна профорієнтаційна онлайн-платформа для підлітків, яка за допомогою лекцій від покоління Y допомагає обрати професію поколінню Z. Засновники проекту вірять, що чим раніше підліток визначиться зі своїм покликанням, тим успішніше він може стати в майбутньому.
Крім безкоштовних онлайн-курсів від представників різних професій, на платформі є також і платні функції:
- пройти профорієнтаційний тест;
- онлайн-консультація з психологом по проходженню тесту;
- онлайн-консультація з фахівцем, який допоможе вибрати професію;
Серед компаній, які створюють контент для платформи: Lego, Укрзалізниця, Ernst & Young, Huawei і багато інших.
Читайте також: В Україні реформують систему ЗНО: що і коли зміниться?
Які курси пропонують школярам?
На даний момент на платформі доступні до проходження 10 онлайн-курсів за такими спеціальностями як:
- спеціаліст (-ка) з готельного бізнесу;
- стартапер (-ка);
- народний депутат (-ка);
- адвокат (-есса);
- музичний / радіо-редактор (-ка);
- журналіст (-ка);
- PR фахівець (-чиня);
- IT специалист (-ка);
- стиліст (-ка);
- проектний менеджер (-ка);
Також анонсують такі спеціальності як режисер, актор, письменник, дизайнер одягу, графічний дизайнер і продюсер.
Читайте також: В Україні презентували законопроект про освіту: детальний огляд
Нагадаємо, онлайн-платформа Ed-Era запустила спецпроєкт “Історія України в історіях”. Він надасть школярам змогу пройти онлайн-курс підготовки до зовнішнього незалежного тестування безплатно.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Надзвичайники Херсонської області отримали пожежний автомобіль від благодійного проєкту підтримки українських пожежників Ukrainian FireFighters Foundation.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС України.
Автомобіль придбаний за рахунок клієнтів-благодійників Мережі АЗК «WOG», які передавали свої бонуси на придбання пожежного авто.
Також разом з автомобілем до Херсона передали 130 комплектів форми із США і Німеччини, пожежні шоломи, пожежні рукави, а також гуманітарний вантаж для громадян.
Зазначається, що це вже друге пожежне авто від Ukrainian FireFighters Foundation.
Читайте також: Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Нагадаємо, рятувальники Тернопільщини отримали 7 укомплектованих спецавтівок.
Також рятувальники Дніпропетровщини отримали позашляховик та оснащення для розмінування звільнених територій від шведських волонтерів.
Фото: facebook.com/MNS.GOV.UA.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Яблуня-колонія у Кролевці на Сумщині увійшла до трійки фіналістів європейського конкурсу «Дерево року».
Про це йдеться на сайті конкурсу. Переможцями стали:
- 1 місце – Дуб Виробник, Польща, 45 718 голосів;
- 2 місце – Дуб дракон зі Словаччини, 18 198 голосів;
- 3 місце – Яблуня-колонія із Кролевця, Україна, 14 219 голосів.
На конкурсі були представлені унікальні дерева з Італії, Португалії, Іспанії, Франції, Нідерландів, Великої Британії, Угорщини, Латвії, Естонії, Болгарії, Бельгії, Хорватії.
Переможців конкурсу визначали голосуванням на сайті конкурсу.
Читайте також: Навіщо продавати державні порти? А заводи? Хіба це не зрада? 15 наївних питань про приватизацію. Відповідає ФДМУ

Про конкурс
Конкурс щороку влаштовує Асоціація екологічного партнерства (EPA). Цьогоріч громадська організація «Екосфера» номінувала на цей конкурс яблуню-колонію з Сумщини.
Про українське дерево
Яблуня-колонія — ботанічна пам’ятка природи загальнодержавного значення в Україні. Особливий, унікальний об’єкт природно-заповідного фонду Сумської області. Росте у місті Кролевець на Сумщині.

У яблуні давно вже немає її первісного материнського стовбура. Сьогодні на одному з міських майданів, за металевою огорожею, на площі близько 1000 квадратних метрів лежать у різних напрямках 15 прирослих до землі стовбурів – її «дітей» чи «онуків», а, може, «правнуків». Орієнтовний її вік — понад 200 років.

Унікальною особливістю яблуні є її здатність до самостійного укорінення гілками, а значить – до продовження життя. Коли один з прирослих до землі стовбурів має відмерти, його віти стрімко нахиляються до землі і теж приростають.
Нагадаємо, у Харкові висадили оливу, якій майже 400 років.
Також ми розповідали, що у Києві деревам робитимуть рентген за допомогою імпульсного томографа.
Фото: treeoftheyear.org.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Фактчекінговий проєкт VoxCheck та медіа позитивних новин #ШоТам запускають спільний подкаст «Шо там переможеньки?» про успіхи України. Прем’єру заплановано на 25 березня.
Про це повідомляє ШоТам.
Про подкаст
«Шо там переможеньки?» — це логічне продовження подкасту «Переможеньки», який команда VoxCheck розпочала рік тому, аби підтримати українців у потоці негативних новин.
Тепер журналісти і фактчекери не лише сфокусуються на перевірених і позитивних новинах, а й розповідатимуть, як повторити ці успішні кейси у ваших громадах, а ще ділитимуться кумедними історіями фейків та власними спостереженнями про них. Мета подкасту — розповідати про успіхи України та як їх примножити.
«У потоці негативу і фейків часто губляться дійсно важливі успіхи, як з України, так і на міжнародній арені. Тож ми раді повернути «Переможеньки» і знову більше розповідати про великі і малі перемоги України. Тепер з нами у цій справі ще й #ШоТам — один із найпозитивніших проєктів України — і разом ми зможемо конкретними успішними прикладами надихати українців», — розповідає лідерка проєкту VoxCheck Світлана Сліпченко.
Де слухати
20-хвилинний епізод виходитиме щосуботи, якраз до ранкової кави. Послухати ранкові позитивні новини можна буде на Spotify, YouTube, Apple Podcasts та Google Podcasts.
«Навіть в такі важкі часи є місце хорошим новинам. Кожен день у нас з’являються не тільки нові руйнування від ворожих обстрілів, але й нові будівництва. Закладаються нові фабрики, інвестиційні проєкти, формуються передумови до потужної повоєнної відбудови країни. Про це слід казати кожен день, або хоча б кожного тижня – як ми, власне, і збираємося робити», – зазначає головний редактор #ШоТам Сергій Колесніков.
Довідка
VoxCheck – фактчекінговий проєкт незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Команда викриває брехню, маніпуляції та російську пропаганду як в Україні, так і за її межами. З 2018 року є підписантами Кодексу етики Міжнародної мережі фактчекерів інституту Poynter, а з 2020 року у партнерстві з Meta.
#ШоТам – це кросплатформінгове медіа громадської організації «КРИГОЛАМ». Журналісти шукають успішні історії, приклади креативних рішень та позитивних зрушень в суспільстві та державі. Все, аби ламати стереотипи та мотивувати українців змінювати себе та свою країну.
Раніше ми повідомляли про 20 кращих українських подкастів, які розповідають про бізнес, подорожі, культуру та все на світі.
Фото: ШоТам.