

Технології
В Україні запровадять електронний студентський квиток замість пластикового
Міністерство цифрової трансформації України планує розробити та запровадити в Україні електронний студентський квиток, який існуватиме у вигляді спеціального додатка для студентів.
Про це йдеться у повідомленні прес-служби уряд, передає Громадське.
Як зазначається, електронний студентський квиток у смартфоні — більш ніж цифрова версія «традиційного» студентського пластикового квитка.
“Це, по суті, окремий додаток для студента. Функціонал електронного студентського наповнюється, виходячи з потреб закладу освіти і його студентів”, — йдеться у повідомленні на сайті Кабміну.
Там не виключають, що у майбутньому запровадження цього інструменту дозволить державі відмовитися від необхідності друку пластикових студентських квитків.
Крім цього в уряді планують запровадити електронні водійські посвідчення.
«Планується експериментальне запровадження цифрового водійського посвідчення з QR-кодом», — йдеться у повідомленні.

Технології

Українська ІТ-компанія, яка розробляє сервіс Upswot, оголосила про залучення інвестицій завбільшки $4,3 млн, пише Аin.ua.
Зазначається, що в раунді інвестицій брали участь:
- Common Ocean,
- CFVVentures,
- SpeedUp Group,
- First Southern National Bank,
- ICBA,
- янгельські інвестори.
За словами одного із засновників Ярослава Ярославського, угоду завершили швидко, а складнощів, пов’язаних з карантином або пандемією, не було.
Читайте також: Як заощаджувати та інвестувати? П’ять корисних блогів про власні фінанси
«У нас були пропозиції від фондів і стратегів, а також кілька пропозицій про покупку компанії», – Ярослав Яролсавський.
Про сервіс
Upswot – це сервіс, що дає можливість банкам отримувати огляд фінансового стану бізнесу за рахунок прямого доступу до бухгалтерських систем і CRM компаній. Водночас бізнеси отримують дешевші кредити і кращі ставки по депозитах.
Читайте також: «Електропастух» рятує овець. Як WWF-Україна допоміг вівчареві не боятися вовків
Засновники проекту – Андрій Давидчук, Ярослав Ярославський, Дмитро Норенко і Дмитро Сиволап. Основний ринок компанії – США. Проект став одним із переможців під час сьомого і восьмого пітчингу Українського фонду стартапів влітку 2020 року.
У команді працюють 40 фахівців, компанія найближчим часом планує збільшити штат до 60 осіб.
Нагадаємо, українська платформа Corefy увійшла в топ-5 найбільших платіжних хабів Європи.
Як ми повідомляли раніше, український стартап побореться за $1 млн у фіналі Startup World Cup в Каліфорнії.
Головне фото: ain.ua.
Технології

Українська платформа управління платежами Corefy перетнула позначку в 100 інтеграцій та увійшла в топ-5 найбільших платіжних хабів в Європі.
Про це пише tech.liga.net.
У компанії відзначили, що платформа допомагає клієнтам масштабуватися на нові ринки.
«Ми надаємо нашим клієнтам найрізноманітніший комплекс платіжних технологій, завдяки яким вони можуть приймати платежі і відправляти виплати по всьому світу», – зазначив засновник і головний виконавчий директор Corefy Денис Кириченко.
Команда також відзвітувала про збільшення кількості проведених платежів в 2020 році в 2 рази: на початку 2020 року в Corefy обробляли близько 6 млн операцій в місяць, зараз – понад 14 млн. Крім того, компанія працює над 26 новими інтеграціями.
Читайте також: Як заощаджувати та інвестувати? П’ять корисних блогів про власні фінанси
Нагадаємо, український стартап побореться за $1 млн у фіналі Startup World Cup в Каліфорнії.
Головне фото: tech.liga.net.
Технології

На Одеському авіаційному заводі планується запуск ліцензованого виробництва вертольотів класу Bell UH-1 Iroquois.
Про це повідомили у пресслужбі Укроборонпрому.
Організація виробництва перебуває на завершальній стадії. Перший борт повинен бути виготовлений вже до 30-річчя Незалежності України, тобто влітку 2021 року. Проєкт фінансується за рахунок інвестиційних коштів.

Читайте також: VR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні
Bell UH-1 Iroquois – американський багатоцільовій вертоліт фірми Bell Helicopter Textron, також відомий як “Г’юі” (Huey). Одна з найвідоміших і масових машин в історії вертольотобудування. Серійно виробляється з 1960 року. Відтоді було випущено значну кількість військових і цивільних модифікацій вертольота.

Державне підприємство “Одеський авіаційний завод” – одне з найстаріших авіаційних підприємств України та Європи, створене у 1911 році. Спеціалізується на ремонті літаків МіГ-21, МіГ-23, МіГ-27, Л-39; модернізації літаків МіГ-21 і Л-39; ремонті агрегатів літаків МіГ-29, Ан-12, Ан-24, Ан-26 і Як-40; ремонті авіаційних двигунів різних марок та їх агрегатів; сервісному обслуговуванні; виготовленні запасних частин і навчанні персоналу.
Нагадаємо, українці презентували в Абу-Дабі плаваючу бронеплатформу «Шторм».
Усі фото: ukroboronprom.com.ua.