Економіка і бізнес
В Україні з’явилась централізована закупівельна організація
Кабінет міністрів України визначив державну установу “Професійні закупівлі” централізованою закупівельною організацією для проведення тендерів та закупівель за рамковими угодами товарів і послуг (крім поточного ремонту) для замовників. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.
Яка з цього користь?
Зазначається, що рішення про визначення ДУ “Професійні закупівлі” централізованою закупівельною організацією – це крок до оптимізації всього закупівельного процесу, адже передаючи свої закупівлі до ЦЗО замовники зможуть значно заощадити свої кошти, за рахунок об’єднання однотипних товарів в рамках однієї процедури.
Пілотний проєкт ДУ «Професійні закупівлі» вже засвідчив свою ефективність. Зокрема за укладеними договорами було досягнуто економії понад 13 % від очікуваної вартості предметів закупівлі. Разом з цим, середня кількість учасників склала 3,65, що в 1,5 рази перевищує середній показник по електронній системі закупівель.
Читайте також: В Україні запустили е-Пенсію: як цим користуватися
Протягом 2017-2018 років, у рамках реалізації пілотного проєкту, державна установа “Професійні закупівлі” виконувала функції централізованої закупівельної організації. Тож враховуючи знання та досвід проведення тендерів в інтересах інших замовників, та позитивні результати від реалізації вищезгаданого пілотного проекту, державна установа “Професійні закупівлі” буде продовжувати виконувати функції централізованої закупівельної організації в інтересах замовників, які виявили бажання передати функцію закупівель до професійної організації.
Які проблеми допоможе вирішити система?
Створення централізованої закупівельної організації допоможе вирішити такі проблеми сфери публічних закупівель, зокрема:
- професіоналізація сфери публічних закупівель (в Україні діє понад 30 тисяч організацій-замовників, в більшості з яких закупівлі здійснюються неефективно. Тому ЦЗО є потужним важелем професіоналізації сфери закупівель завдяки наявності фахового персоналу);
- збільшення економії коштів за рахунок агрегації обсягів (понад 30 тисяч організацій-замовників здійснюють по суті однотипні закупівлі товарів широкого вжитку. Об’єднавши такі товари в рамки однієї закупівлі, за рахунок агрегації буде отримано кращу ціну та суттєво зменшено адміністративні витрати на проведення процедур закупівель);
- стандартизація закупівель (передбачається, що ЦЗО активно працює з потенційними постачальниками, що значно знизить ризики оскаржень та зриви постачання);
- зниження рівня корупції (при централізації закупівель створюється більше можливостей для громадського контролю, моніторингу та вжиття заходів превентивного контролю за рахунок укрупнення закупівлі та значного зменшення загальної кількості закупівельних процедур).
Довідково: Державна установа “Професійні закупівлі” https://cpb.org.ua/ належить до сфери управління Мінекономіки та є неприбутковою організацією, яка має на меті отримувати дохід для самозабезпечення від наданих послуг в межах визначених статутом та законодавством.
Економіка і бізнес
Як обладнали салони
- столиками для пасажирів верхніх полиць;
- відеоспостереженням у чотирьох зонах;
- декількома режимами освітлення у трьох зонах вагона;
- портами Type-C для зарядки пристроїв на кожному пасажирському місці.
Де курсуватимуть вагони
Коментарі
Економіка і бізнес
Які маршрути пропонує SkyUp
- Кишинів – Париж (Франція): понеділок і п’ятниця;
- Кишинів – Лісабон (Португалія): п’ятниця;
- Кишинів – Барселона (Іспанія): середа (згодом додадуть ще два дні);
- Кишинів – Аліканте (Іспанія): понеділок і п’ятниця;
- Кишинів – Пальма-де-Майорка (Іспанія): середа й субота;
- Кишинів – Ларнака (Кіпр): три рейси на тиждень;
- Кишинів – Салоніки (Греція): вівторок;
- Кишинів – Іракліон (Греція): понеділок, середа, субота (планують додати ще один день).
Коментарі