Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

В Україні випустили сучасний сміттєвоз (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Кременчуцький завод комунальної техніки Альфатекс виготовив і передав замовнику сучасний сміттєвоз АТ-4021 із заднім завантаженням. Спецтехніка працюватиме на Полтавщині.

Про це повідомили у пресслужбі виробника.

Базою для навісного обладнання стало популярне шасі DAYUN CGC1120 колісної формули 4х2.

Приймальний бункер навісного обладнання сміттєвоза АТ-4021 відрізняється особливо міцною конструкцію завдяки використанню зносостійкого металу.

Об’єм бункера становить 11 куб. м. Місткість для сміття – 1,2 куб. м. Маса відходів, які можна завантажити становить 4 500 кг. Вантажопідйомність підйомного механізму — 700 кг.

Читайте також«Кава має бути бойовою». Херсонець запустив у Львові унікальний «кавотяг» та збирає сотні тисяч на ЗСУ

Сміття може завантажуватися з євроконтейнерів за допомогою маніпулятора або ручним способом безпосередньо в приймальний бункер сміттєвоза. Вивантаження сміття проводиться самоскидним способом.

Робота пресуючого механізму доступна в автоматичному, напівавтоматичному або ручному режимах, оператор самостійно вибирає його залежно від ситуації при навантаженні.

Усі елементи системи розташовані поза завантажувального кузова, що запобігає забрудненню і забезпечує швидкий доступ при обслуговуванні й діагностиці.

Відзначимо, що Кременчуцький автомобільний завод — один із найбільших в Європі виробників великовантажних автомобілів. Початком виробництва таких автомобілів вважається 1958 рік. Завод спеціалізується на виробництві і продажу комунальної, дорожньої і будівельної спецтехніки на базі вітчизняних і закордонних шасі. Асортимент продукції налічує понад 700 моделей.

Нагадаємо, український виробник представив сміттєвоз, що може прибирати сніг.

Також ми розповідали, що Кременчуцький завод виготовив нову мобільну майстерню з фургоном.

Фото: facebook.com/pkpalfateks.

Технології

Нацбанк упроваджує інформаційну систему «Електронний архів НБУ»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Національний банк України запроваджує інформаційну систему «Електронний архів НБУ», дослідно-промислова експлуатація якої розпочалася з 2021 року.

Про це повідомили у пресслужбі регулятора.

Зазначається, що впровадження системи забезпечить:

  • автоматизацію основних функцій архіву,
  • оцифрування архівних документів,
  • легкість та зручність доступу до них працівників.

Надалі Нацбанк планує поширення цієї інформаційної системи в банках і фінансових установах з метою інтеграції й поліпшення їх взаємодії з регулятором, іншими органами державної влади.

Що передбачено?

  • проведення пілотного проєкту з Укрдержархівом, Мін’юстом і Мінцифри щодо взаємообміну електронними архівними документами;
  • вивчення можливості обміну спільно з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб архівних документів в електронній формі на зберігання через наявні електронні канали зв’язку шляхом створення нового онлайн-модуля «Особистий кабінет фондоутворювачів».

Окрім того, у планах Нацбанку вдосконалення механізмів оброблення та захисту архівних документів, що містять інформацію з обмеженим доступом, налагодження обміну досвідом із банками, які мають або створюють такі архіви, а також у частині інтеграції та взаємодії з органами держвлади та установами.

Читайте такожЯк продавати на Etsy в 2023? 10 дієвих (і не дуже) варіантів для українського бізнесу

Водночас планується вивчення можливості спільно з банками, учасниками ринку небанківських фінпослуг, які не мають відповідних рішень, запровадження онлайн-кабінету з доступом для передання електронних архівних документів із перспективою створення галузевого держархіву НБУ.

Наголошується, що Національний банк готовий дослухатися до пропозицій щодо розбудови та упровадження проєкту. Пропозиції можна надсилати на електронну пошту НБУ до 15 травня 2023 року.

Відзначимо, що реалізація проєкту передбачена стратегією НБУ до 2025 року і стратегією розвитку фінсектору України до 2025 року,

Нагадаємо, Національний банк України став центробанком року за версією Central Banking Awards.

Раніше ми повідомляли, що в Україні запрацював національний банкоматний роумінг.

Фото: Depositphotos.

Читати далі

Технології

ДТЕК запускає в роботу Тилігульську вітроелектростанцію

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Група ДТЕК завершує будівництво першої черги Тилігульської вітрової електростанції, повідомили у пресслужбі компанії.

За інформацією, уже навесні 2023 року 19 вітротурбін почнуть генерувати електроенергію для підтримки енергобалансу України.

У компанії зазначили, що реалізація проєкту дозволить зробити перший крок у досягненні цілей ініціативи «30 до 2030», мета якої мати в Україні 30 ГВт встановлених потужностей відновлюваної енергетики до 2030 року.

ДТЕК розглядає можливість завершення будівництва станції й виходу її на повну проєктну потужність Тилігульської ВЕС у 500 МВт.

Нині триває пошук варіантів для подальшої реалізації проєкту, зокрема переговори з міжнародними донорами та партнерами.

Читайте також: Чиновники не подбали про доступність? Маєте шанс це виправити. Перевірте, чи зможете зробити своє місто більш інклюзивним (ТЕСТ)

«Попри всі виклики, за рік війни, ДТЕК збудував для країни додаткові 114 МВт зеленої генерації. Вже навесні запрацює нова вітростанція на 19 турбін» – розповів генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.

Також він наголосив, що досягнення цілі в 30 ГВт зеленої енергетики до 2030 року є амбітною метою України, про яку ДТЕК заявляв торік у Давосі.

Нагадаємо, у Вінниці молоді науковці створили гібридну сонячну електростанцію.

Раніше ми повідомляли, що на Тернопільщині вітроелектростанції будуватимуть одразу чотири громади.

Фото: скриншот із відео.

Читати далі

Технології

З’явився мобільний застосунок для українців за кордоном. Як завантажити

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Мінреінтеграції запустило мобільний застосунок I’m Ukrainian для українських біженців. Наразі він діє у 19 країнах світу.

Про це повідомляє Мінреінтеграції.

Повідомляється, що застосунок створили спеціально для українських громадян, які вимушено переїхали до інших країн. Він має назву I’m Ukrainian і призначений для того, щоб зробити їх життя за кордоном комфортнішим. 

«За допомогою застосунку наші співвітчизники можуть знаходити необхідні послуги, варіанти для освіти або працевлаштування, а також корисні освітні курси», – йдеться в повідомленні.

Крім того, зазначається, що у додатку можна шукати однодумців, планувати спільні екскурсії чи відвідання волонтерських хабів, а також додавати новини й оголошення про власні події чи відкриття бізнесу.

Як завантажити

Застосунок доступний лише для українців. Зареєструватись у ньому можна лише через Дію.

Завантажити додаток можна за цим посиланням. Після реєстрації потрібно вказати свою електронну пошту, та натиснути «Вхід через Дію».

Наразі додаток діє у 19 країнах світу. Розробники кажуть, що їх перелік поступово збільшується.

Скриншот сайту

Нагадаємо, у Харкові громадська організація Urban Forms запустила бета-тестування застосунку «Kharkiv Architecture Manual», де можна ознайомитися з архітектурою міста.

Крім того, у Києві презентували платформу «Єдиний освітній простір», що працюватиме як закрита соціальна мережа для шкільних вчителів, учнів і батьків.

Фото: скриншот сайту

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Години крові, болю та єднання». Як це – рятувати людей зі зруйнованого ракетним ударом будинку. Історія Антона Зіміна з Дніпра

Антон Зімін – один із багатьох дніпрян, які 14 січня відклали всі справи та прибігли...

Суспільство5 днів тому

«Відкривайте, Карпати приїхали». Як об’єднати локальних виробників? Досвід крафтової мануфактури To Ta Torba

«To Ta Torbа» – сімейна мануфактура з Карпат, яка об’єднала десятки місцевих виробників та перетворила...

Суспільство1 тиждень тому

Не «село», а простір для можливостей. Як змінити громаду своїми руками? Три приклади з Бобрицької ТГ на Черкащині

Як змінити громаду під час війни? Просто почати діяти. Мешканці Бобрицької ТГ Черкаської області реалізували...

Суспільство1 тиждень тому

Як заробити на табличці множення і закохати дітей у математику? Кейс «Освітнього простору» з Рівного, що працює за авторською методикою

Юлія Семенюк перетворила шкільне захоплення математикою на справу всього життя. Освітній простір підприємиці став унікальною...