Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні встановили новий національний рекорд

Опубліковано

Національний Реєстр Рекордів України зафіксував новий рекорд — наймасовіший онлайн маратон весняного сезону 2020. Всього за один місяць учасники «Нова пошта марафон» з 25 областей України подолали свої дистанції. Також у забігах взяли участь бігуни з 8 країн світу: США, Польщі, Великобританії, Ізраїлю, Росії, Нідерландів, Молдови та Білорусі, повідомляє пресслужба компанії.

Що відомо про маратон?

Всього відбулось 5 забігів. В маратонах зареєструвалось понад 5000 учасників із 25 областей України (включаючи зону АТО та Севастополь), а це 213 населених пунктів (від міст-мільйонників до маленьких сіл). Найактивніші міста: Київ, Одеса, Полтава, Запоріжжя та Львів. 

«Більшість з учасників — 3318 — бігли напівмаратони 21 км. Найбільша кількість учасників у віковій групі 18-39 років. Серед них не лише професійні бігуни, а й початківці, які отримали в цьому сезоні свою першу медаль, також, люди з інвалідністю, які долали дистанції на візку. Найстаршому учаснику сезону 74 роки, однак є особливий учасник, який пробіг 42 кілометри. Це 69-річний житель міста Сміла Черкаської області. А наймолодший учасник — 9 річний Олексій з Миколаєва, який двічі пробіг 5 км.  Окрім того, був 11-річний учасник Ростислав з Києва, який пробіг усі 5 забігів по 5 км у сезоні. Якщо додати найбільший час забігу по кожній події, то ми усі бігали майже 18 годин», —  говорить співзасновниця Нової пошти, амбасадор NewRun Інна Поперешнюк. 

Читайте також: Українці обирають найкращі треки для бігу: голосування

Як рахували?

Експерти Національного Реєстру Рекордів рахували результати протягом 4- х днів всією командою. Рандомно зателефонували понад 300 людям, щоб точно підтвердити та звірити результати забігів. 

“Цікавий випадок стався з однією із учасниць з Одеси — вона бігла по набережній біля моря і додаток зчитав це наче вона пливла”, — говорить Експерт Національного Реєстру Рекордів Віталій Зорін. 

«Ми не зупинились через карантин, а змінили формат і весняний сезон вперше відбувся дистанційно й учасники бігли індивідуально онлайн. Ми уважно стежимо за ситуацією з пандемією і поки зарано говорити чи буде осінній сезон відбуватись оффлайн, однак, ми плануємо у будь-якому форматі провести восени ще 7 забігів. З них 2 марафони, решта – напівмарафони. Крім того, ми плануємо продовжувати організовувати додаткові соціальні бігові ініціативи в рамках наших подій, про які розповімо ближче до початку сезону», —  коментує співзасновник NewRun та марафонець Максим Кривенко.

Фото: stb.ua

Суспільство

У Києві запускають групи психологічної підтримки у школах

Опубліковано

У Києві відбудеться запуск нового проєкту зі створення груп швидкої ментальної підтримки в закладах освіти «Ментальна Варта», що реалізується в межах проєкту «Bloomberg Philanthropies».

Про це повідомляє Київська міська рада.

У межах проєкту групи психологів приїжджатимуть до шкіл, де учні, їхні батьки, вчителі чи інший персонал потребуватимуть ментальної допомоги через надзвичайні ситуації (ракетні обстріли, суїциди, булінг). Окрім того, розроблять онлайн-сервіс для психологічної підтримки.

«Діти під час війни стають особливо вразливими до психологічних травм. Групи реагування допоможуть їм впоратися з травмою, отримати необхідну психологічну підтримку та відновити емоційний стан», – повідомила директорка Департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян.

Читайте також: Анонсували проєкт, який буде вчити ветеранів писати та ставити п’єси в театрі

Наразі вже провели понад 50 тренінгів серед педагогів і психологів, під час яких обрали та підготували команди швидкого реагування. Тренінги проводяться для того, щоб навчити персонал надавати оперативну психологічну підтримку в разі виникнення кризових ситуацій у навчальних закладах.

Проєкт діятиме в межах унікального Київського психологічного протоколу, що враховує специфіку українських реалій та потреби всіх учасників освітнього процесу.

Нагадаємо, в Києві демонтують МАФи, замість яких облаштують тротуари та велодоріжки.

Фото: КМР

Читати далі

Суспільство

Відомий український поет написав книжку для малят у «співавторстві» з трирічною донькою

Опубліковано

Відомий український письменник, поет Андрій Любка написав книжку казок для малят у «співавторстві» з трирічною донькою. Книжка називатиметься “Казкето-Друкето”, ії вже здано у видавництво, для неї малюють ілюстрації.

Про це Любка повідомив під час творчого вечора в Києві, пише “Укрінформ”.

За словами письменника, книжка народилася з розповідей, які він розповідав доньці перед сном. За її реакцією він бачив, які герої і події подобаються дівчинці найбільше, тож і створив казки “не для засинання”.

Читайте також: У Британії українка створила арт-інсталяцію з речами із постраждалих від війни будинків

“Я разом із Уляною – так і буде зазначено: “Уляна і Андрій Любка”, – написали книжку таку для трирічних дітей”, – поділився літератор.

Нагадаємо, український ШІ-стартап залучив $30 000 інвестицій.

Фото: Укрінформ

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили загальнонаціональну мапу провайдерів, що працюють у блекаут

Опубліковано

Міністерство цифрової трансформації разом з ЛУН Місто в листопаді минулого року створили мапу, де можна легко й швидко перевірити, чи готовий ваш провайдер до можливих знеструмлень. Або знайти найближчого підготовленого й подати заявку на підключення. Відтепер мапа буде доступна по всій території України.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Мапа показує, чи може провайдер у конкретному будинку дати доступ до інтернету від 4 до 72 годин під час відключень. Її ми запустили разом із ЛУН Місто наприкінці минулого року. Спочатку карта була доступна для провайдерів Києва, Київської, Львівської та Одеської областей, а зараз — для всієї України.

Важлива перевага цієї карти — користувач може перевірити оцінки інших користувачів про те, чи працює інтернет під час знеструмлень протягом того проміжку часу, який зазначив провайдер. Рекомендую не тільки читати ці відгуки, а й залишати свої, щоб на мапі були тільки достовірні дані.  

Читайте також: Анонсували проєкт, який буде вчити ветеранів писати та ставити п’єси в театрі

Через постійні російські атаки на енергоінфраструктуру в декількох регіонах відключають електрику, а доступ до інтернету має бути завжди, щоб елементарно залишатися на звʼязку.

Українці, обовʼязково подбайте про стабільний та стійкий інтернет вдома. Перевірте на мапі ЛУН чи спитайте в  провайдера, чи може він забезпечити вас інтернетом при знеструмленнях. Одна з найефективніших та найбільш стійких оптоволоконних технологій — xPON. Вона найдовше може вас забезпечити стійким інтернет-доступом“, — повідомив Федоров

Нагадаємо, Monobank оновив додаток Expirenza для любителів ресторанів, кафе та барів.

Фото: Михайло Федоров

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: