Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
mathematics 1509559  340 mathematics 1509559  340

Суспільство

В Україні вперше відбудеться Європейська олімпіада з математики для дівчат

Опубліковано

У Києві відбудеться Європейська математична олімпіада для дівчат European Girl’s Mathematical Olympiad (EGMO). Столиця вперше прийматиме олімпіаду такого рівня. Вона триватиме із 7 до 13 квітня 2019 року під патронатом Міністерства освіти і науки та Малої академії наук (МАН), повідомляє Український інтерес.

За повідомленням Міністерства освіти та науки України, на олімпіаду в Києві зберуться 50 команд з різних країн світу. Окрім учасників з Європи, до змагань також долучаться представники США, Японії, Мексики, Австралії, Канади, Чилі, Бразилії, Саудівської Аравії, Індії тощо.

Участь візьмуть понад 200 дівчат віком від 13 до 20 років. Під час інтелектуальних змагань доведеться розв’язувати складні математичні завдання з алгебри, комбінаторики, геометрії та теорії чисел.

У цьому році в олімпіаді візьмуть участь одразу дві українські команди. До їх складу увійшли: Олеся Білик, Катерина Горох, Карина Нечипорук, Влада Петрусенко, а також – Аліса Баклан, Маргарита Баклан, Роксолана Іванчук та Ольга Жур.

Тричі найкращі

Команда дівчат із України бере участь у EGMO з 2012-го. За сім років наші знавці з математики тричі ставали найкращою командою за сумарною кількістю балів в офіційному заліку. Поки жодній з інших країн не вдалося повторити такі високі результати.

До 2012 року команди дівчат успішно виступали у складі збірних України на Міжнародній математичній олімпіаді (ІМО) та Romanian masters of mathematics.

Попередні European Girl’s Mathematical Olympiad (EGMO) проходили у Великій Британії, Люксембурзі, Туреччині, Білорусі, Румунії, Швейцарії та Італії.

Міжнародні математичні олімпіади (ІМО) проводяться у світі з 1959 року і є найстарішими з міжнародних наукових олімпіад школярів. Україна приймає участь у (ІМО) з 1992 року. На 59-й Міжнародній математичній олімпіаді, яка проходила з 3 по 14 липня 2018 року у Румунії, українські школярі отримали 4 золотих та 2 срібних медалі, і здобули четверте командне місце. Але зазвичай більшість учасників таких олімпіад – хлопці.

Щоб надихнути дівчат брати участь у математичному русі, у 2012 році вперше в Кембриджі провели Європейську математичну олімпіаду для дівчат – EGMO. Ідея набула популярності. Якщо у першій олімпіаді 2012-го брали участь 70 дівчат із 19 країн, то вже цього року – заявки подали 200 учасниць із 50 країн.

У 2012 році команда наших дівчат посіла третє місце набравши 117 балів. Ми поступилися Польщі, у якої було 122 бали та Румунії – 121. Хоча різниця була невеликою, всього 4 і 5 балів, наші співвітчизниці значно випередили команди США і Туреччини.

Суспільство

В Києві пройде фестиваль українських писанок: коли саме

Опубліковано

Під час заходу організатори представлять писанки з різних регіонів України, а митці проведуть майстер-класи. Крім того, на фестивалі заплановано встановлення Світового рекорду з масового розпису писанок, а також благодійний аукціон з писанками від зірок шоу-бізнесу.

Про це повідомляє МКІП.

Деталі про подію

Писанки, створені під час події, передуть на передову нашим захисникам через Міжнародний штаб допомоги українцям. Цей захід є значущою складовою національної культурної програми та спрямований на популяризацію української традиції та мистецтва писанкарства.

Читати також: В Міноборони відповіли на питання про впровадження роботизованих систем та дронів у військо

Він відбудеться 30 квітня.

Подія триватиме з 14:00 до 18:00. 

Адреса: м. Київ, вул. Дорогожицька, 3.

Його організували МКІП у співпраці з ГО “Інститут культури України” та UNIT.CITY. Щоб взяти участь у події необхідно заповнити реєстраційну форму.

Нагадаємо, що українка потрапила в книгу рекордів Гіннеса за найдовше волосся.

Також ми повідомляли, що Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними.

Фото: Добропарк

Читати далі

Суспільство

В Україні студенти зможуть самостійно корегувати темп та тривалість начання

Опубліковано

Законопроєкт, прийнятий Верховною Радою, розширює можливості українських студентів. Тепер вони мають право самостійно обирати свій освітній шлях, контролювати темп та тривалість навчання, а також змінювати спеціальність за необхідності.

Про це повідомив Михайло Федоров, віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України.

Про законопроєкт

Відповідно до документа, студенти тепер мають можливість самостійно обирати предмети та курси, які відповідають їхнім інтересам та цілям, що сприяє формуванню індивідуального освітнього шляху.

Крім того, студенти зможуть навчатися у зручному для себе темпі, прискорюючи або уповільнюючи процес відповідно до своїх потреб.

Також, якщо студент після року або півтора року навчання вирішить змінити напрямок підготовки, він зможе це зробити без непотрібних ускладнень.

Читати також: Стартує Всесвітній тиждень імунізації: як долучитися до подій

Якщо через 1-1,5 років студент розуміє, що його більше цікавить політологія, він може вибрати необхідну спеціальність та продовжити навчання за новим напрямом“, – відзначає Федоров.

Студенти-контрактники зможуть самостійно визначати тривалість навчання. Вони зможуть пройти чотирирічну бакалаврську програму за 3 роки або продовжити навчання до 6-8 років, поєднуючи його з роботою.

Федоров також зауважив, що ця система навчання вже успішно застосовується у вишах Європи.

Нагадаємо, що Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними.

Також ми повідомляли, що дитяча залізниця розпочинає сезон в містах України: де та коли.

Фото: КОВА

Читати далі

Суспільство

Стартує Всесвітній тиждень імунізації: як долучитися до подій

Опубліковано

З 25 квітня розпочинається Всесвітній тиждень імунізації. ЮНІСЕФ, МОЗ та партнери запрошують свіх доєднатися до подій, щоб подбати про захист себе та дітей від хвороб.

Про це повідомляє ЮНІСЕФ.

Про ініціативи

25-28 квітня (з 11 по 17 годину) у дітей і дорослих буде змога безоплатно вакцинуватися в дитячих точках “Спільно” на залізничних вокзалах у Києві, Харкові, Одесі, а також у середмісті Львова та Дніпра.

“Там вакцинальні бригади Міністерство охорони здоров’я України зроблять вам чи вашій дитині планові щеплення, яких бракувало, та бустер від COVID-19. Всесвітній тиждень імунізації – це ще й гарний привід дізнатись більше про наш імунітет, захист від хвороб, віруси, бактерії і отримати прикольні призи”, – відзначають в ЮНІСЕФ.

Читати також: Українка потрапила в книгу рекордів Гіннеса за найдовше волосся

Вікторини

25 та 26 квітня освітян запрошують реєструвати свої класи для участі в інтерактивних вікторинах. Посилання для реєстрацію тут.

27 та 28 вікторини будуть для всіх охочих.

Ознайомитися з повним перелікам місць, де прозодитиме вікторина, можна тут.

Також ми повідомляли, що дитяча залізниця розпочинає сезон в містах України: де та коли.

Нагадаємо, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Фото: ЮНІСЕФ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: