Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні вперше дослідили музичний ринок: що з’ясували?

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В Україні вперше ґрунтовно дослідили музичний ринок. Проаналізували його основні сфери та зібрали цифри та дані, якими можуть в подальшому користуватися як гравці ринку, так і журналісти. 

Дослідження провела агенція музичного консалтингу Soundbuzz за грантової підтримки Українського культурного фонду. 

«У дослідженні кожен знайде щось для себе – відповіді на актуальні питання, факти, можливості для розробки культурної політики. По суті, ми «сфотографували» поточний стан індустрії. Було дуже дивне відчуття – побачити сферу, у якій працюєш, через графіки, діаграми та десятки коментарів. З одного боку розумієш, що поки ринок буде знаходитись в тіні, ні про який сталий розвиток не може йти мова. З іншого — бачиш потенціал музичної індустрії», –  ділиться своїми враженнями від дослідження ініціаторка проєкту, Дарця Тарковська.

Що є у дослідженні? 

Команда Soundbuzz вирішила проаналізувати основних гравців музичного ринку, їхні взаємозв’язки, а також – експортний потенціал української музики. В кожному з розділів в кінці подані рекомендації для виявленої проблематики. У дослідженні є сім розділів: 

  • Екосистема музичної індустрії України;
  • Автори та виконавці;
  • Музичний продакшн;
  • Музичний менеджмент;
  • Концертна індустрія;
  • Музичні лейбли, видавництво і дистрибуція;
  • Експортний потенціал музичної індустрії. 

Для цього провели понад 25 глибинних інтерв’ю з представниками ринку та опитали понад 600 респондентів у найбільших містах України. Тут також описані окремі кейси відомих музикантів та проєктів, як от фестивалю електронної музики Strichka чи реперки Alyona Alyona

Читайте також: Не тільки для підлітків: як соціальна мережа TikTok допоможе вашому бізнесу

Що вдалося дізнатися?

5 найцікавіших фактів 

Факт 1. Українська музична індустрія – переважно чоловіча сфера. Жінок в індустрії  лише 29,3%, однак ситуація в Україні краща, ніж, наприклад, у Великобританії (19,69% жінок) чи США (21,7%). В Україні ⅔ виконавців – чоловіки, половина артистів мають вік до 35 років, а більшість працює у столиці. 

Факт 2. Українські артисти мало обізнані в юридичних аспектах своєї діяльності та здебільшого працюють на довірі. 

69,3% авторів/виконавців пісень в Україні не є юридично оформленими, тобто працюють “в тіні” і не платять податки. 74,7% респондентів не укладають договори з будь-якими учасниками музичного ринку. У цьому полягає один з головних парадоксів індустрії – масова робота “на довірі” попри відсутність довіри одне до одного. І такий формат “співпраці” притаманний всім учасникам ринку. 

Факт 3. 69,6% артистів заробляють переважно концертами. В часи пандемії основна частина артистів залишилась без доходу. За результатами опитування, 94% представників концертної індустрії України засвідчили катастрофічне (якщо порівняти з їхніми річними доходами) падіння прибутку протягом перших чотирьох місяців карантину. Більше чверті респондентів недоотримали понад півмільйона гривень прибутку. Крім фінансових втрат в індустрії, суттєвою стала проблема прихованого безробіття та тіньової зайнятості. 

Факт 4. Українські артисти думають, що лейбли – це жахливо, але все одно хочуть з ними працювати

64% артистів оцінюють роботу лейблів як жахливу, проте 60% все ж хотіли б з ними співпрацювати. Така ситуація пов’язана з невідповідністю очікувань і знанням реальних функцій, які виконують лейбли. Сьогодні на українському ринку є три музичні компанії, які більшість опитаних вважають великими лейблами: Mamamusic, MOZGI Entertainment, Secret Service.  І хоча всі вони займаються просуванням артистів, не всі є лейблами у звичному розумінні. Серед незалежних лейблів представники галузі виділяють Masterskaya – симбіоз лейблу, освітнього центру, студії та точки збору артистів, об’єднаних спільнотою.

Факт 5. Кількість українських виконавців на європейських шоукейсах зросла втричі (з 7 у 2018 році до 21 у 2019 році)

До пандемії українські артисти почали активно їздити на такі галузеві заходи. Цьому сприяли підвищення поінформованості завдяки першим успіхам українських артистів на таких заходах та проведенню локальних шоукейс-фестивалів  (Music Conference Ukraine, Kyiv Music Days, інші). Також вплинув безвізовий режим, який спростив підготовку до поїздок і самі поїздки. Сприяло й фінансування та менеджмент-підтримка з боку державних та приватних інституцій. Наразі цю місію виконують Український інститут та незалежна ініціатива Music Export Ukraine. 

Ще більше фактів – в інсайтах дослідження

Які головні висновки дослідження? 

1. Криза 2020 року почала трансформацію музичної індустрії України і висвітлила її поточну недосконалість. Головне завдання зараз – докласти всі зусилля, для того, щоб у цивілізований спосіб, коригуючи стару і розробляючи нову законодавчу базу, допомогти музичній індустрії вийти «з тіні».

2. Артистам важливо замислитись над урізноманітненням джерел доходу.  Тепер, коли складно сподіватися на живі концерти, треба шукати нові можливості, вчитися переводити свою творчість в онлайн. Креативні ідеї стануть рушійною силою трансформації музичної індустрії. Виграють ті, хто зуміє поєднати творчість з цифровими технологіями. 

***

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України.

Сайт: ucf.in.ua 

Facebook: https://www.facebook.com/ucf.ua/

Soundbuzz — агенція музичного консалтингу, створена у 2013 році. Займається освітніми проєктами, консультує з питань експорту, бере участь у професійних заходах музичної індустрії України та Європи, серед яких Music Conference Ukraine, Respublica Music Conference, PRO music USA (спільно з America House Kyiv), Gogolfest, Live at Heart, Ment Ljubljana, Waves Vienna, Nouvelle Prague, Budapest Showcase Hub та інші.

Сайт: https://soundbuzz.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/soundbuzzagency/

Фото: kissfm.ua

Суспільство

Google удвічі збільшив фінансування українських IT-стартапів у 2022 році

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Корпорація Google у 2022 році вдвічі збільшила фінансування українських компаній, виділивши $10 млн.

Про це повідомив глава Google for Startups, CEE Міхал Крамарз, пише «Інтерфакс-Україна».

«Українські стартапи, які підтримав фонд, протягом 2022 року отримали $10 млн фінансування під час війни та додатково змогли найняти 216 співробітників. Але, що також дуже важливо: вони змогли наростити виторг на 200% рік до року, що означає, що навіть у складний час, під час війни, у ситуації, яка потребує стійкості, вони змогли досягти неймовірних результатів», – зауважив Міхал Крамарз.

Він також додав, що у березні минулого року Google оголосила про створення фонду підтримки стартапів в Україні у розмірі $5 млн. У його рамках планувалося виділити гранти до $100 000 без участі у капіталі компаній. Відібрані стартапи також могли розраховувати на наставництво від корпорації, підтримку продуктів та кредити Cloud.

Читайте також: У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Ми отримали 1700 заявок від стартапів з України, з них було відібрано 300. З цього числа, своєю чергою, спочатку планували відібрати 50, проте стартапи були настільки хорошими, що ми сказали: давайте хоча б спробуємо підтримати більше», – сказав він.

Зазначається, що Крамарз не назвав точної кількості відібраних компаній, проте зазначив, що їх не могло бути 100 чи 200, оскільки у такому разі програма фінансової підтримки для кожної компанії була б дуже низькою.

Він також повідомив про запуск навчальної програми онлайн від Google для осіб, які втратили через війну роботу, але залишилися в Україні та готові працювати. За три тижні через програму пройшли 32 000 осіб та від 10% з них було отримано позитивні відгуки.

Нагадаємо, український космічний стартап Promin Aerospace отримав $6,5 млн попередніх замовлень на майбутні послуги.

Також ми повідомляли, що українці запустили нейротехнологічний стартап Anima, що робить онлайн діагностику небезпечних станів психіки людини.

Фото: pixabay.com

Читати далі

Суспільство

ЗСУ «прорідили» протиповітряну оборону окупантів, знищивши 2 ЗРК

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українські військові завдали ударів по позиціях російської армії та знищили 2 ЗРК, послабивши систему протиповітряної оборони ворога.

Про це повідомили в Генеральному штабі ЗСУ.

Зазначається, що по позиціях ворога відпрацювали підрозділи ракетних військ і артилерії, а також авіація Збройних сил. Зокрема силами артилеристів було ліквідовано:

  • 8 районів зосередження живої сили, озброєння і техніки;
  • склад із паливом для техніки окупантів;
  • 2 ЗРК;
  • артилерійських підрозділ на вогневій позиції;
  • станцію радіоелектронної боротьби.

Авіація Сил оборони завдала 6 ударів, розгромивши місця зосередження особового складу та військової техніки противника.

«Продовжується тенденція збільшення випадків втечі груп особового складу противника з підрозділів та військових частин. Так, у Старобільському районі тимчасово окупованої території Луганської області, окупанти розшукують 50 військовослужбовців, які дезертирували», – додали в Генштабі ЗСУ.

Нагадаємо, українські військові дронами знищили російські РЕБ, розміщені на даху висотки.

Крім того, ЗСУ знищили новітню російську станцію РЕБ «Стриж».

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua.

Читати далі

Суспільство

Нацгвардійці розгромили 11 одиниць військової техніки на Донеччині

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

За минулий тиждень Нацгвардійці розгромили 11 одиниць військової техніки та знищили близько 280 окупантів на Донеччині та Запоріжжі.

Про це повідомляє Нацгвардія.

«Минулого тижня нацгвардійці знищили близько 280 окупантів та 11 одиниць військової техніки ворога на Куп’янському, Слов’янському, Сіверському, Авдіївському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: «Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор

Відзначимо, що Національна гвардія – військове формування з правоохоронними функціями. Призначене для виконання завдань із захисту та охорони життя громадян України. Загальна кількість – до 60 тисяч військовослужбовців.

Нагадаємо, українські військові дронами знищили російські РЕБ, розміщені на даху висотки.

Крім того, ЗСУ знищили новітню російську станцію РЕБ «Стриж».

Фото: t.me/ngu_war_for_peace

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»

Що робити з культурними пам’ятками, які опинилися за крок до руйнування? Як зберегти історичну спадщину,...

Суспільство4 дні тому

«Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор

Після перемоги на Україну чекає масштабна відбудова: окремих будинків, мікрорайонів, міст і навіть областей. Однак...

Суспільство7 днів тому

Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Хто допомагає українським жінкам на передовій? Українські жінки в тилу! Громадська організація «Землячки» забезпечує наших...

Суспільство1 тиждень тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...