Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
5bb5d5329b8a2 5bb5d5329b8a2

Економіка

В ОТГ на Полтавщині школярі розраховуються за обід картками

Опубліковано

Учні шкіл Щербанівської ОТГ розраховуються за обіди банківськими картками. З 2019 року в усіх школах громади запроваджена безготівкова система розрахунку за шкільне харчування. Це принципова позиція відділу освіти Щербанівської ОТГ, повідомляє gazeta.ua

Відділ освіти уклав договір із Приватбанком. Його працівники проводять з учнями уроки фінансової грамотності. Долучають дітей до програми “Юніорбанк” для школярів. Як пояснив голова Щербанівської ОТГ Ігор Процик, це зробили для того, щоб діти не мали з собою готівки, які можуть витратити на нездорове харчування.

Читайте також: На Київщині ОТГ запроваджує страхову медицину

“Щоб не було грошей, щоб не чіпсами діти харчувалися, а гарячого поїли, бо дитина п’ять чи шість годин перебуває в навчальному закладі і вона хоче їсти. У школах встановили термінали. Діти перед першим уроком мають можливість підійти до терміналу й сплатити карткою за харчування. Їм допомагає заступник директора або секретар. Термінал без нагляду дорослих не залишаємо”, — розповіла заступник голови Щербанівської ОТГ з гуманітарних питань Світлана Мельник.

Користуються терміналами навіть малюки

Таких учнів у громаді вже 70. Більшість – старшокласники. Є й кілька молодших учнів — ті, хто відвідує групу подовженого дня. Зараз школи отримали пропозиції від інших банків. Вивчають, як розширити послугу.

Читайте також: На Київщині ОТГ запроваджує страхову медицину

“За законом, у навчальних закладах не може бути обігових коштів. Якщо в буфеті працює підприємець, він ставить свого продавця і вони приймають гроші. А зі школою — лише безготівковий розрахунок”, — наголосила директор Розсошенської гімназії Тетяна Тягнирядно.

Маленькі діти теж розраховуються. Вони отримують два чеки й один із них передають заступнику директора з виховної роботи.

А якщо немає картки?

Не всі родини поки що підтримали програму. За відсутності банківської картки дитині не відмовлять у шкільному харчуванні.

“Якщо в дитини немає картки, батьки можуть переказувати гроші на розрахунковий рахунок”, — пояснила заступник директора з навчально-виховної роботи Юлія Рощак.

Загалом у чотирьох школах Щербанівської ОТГ навчаються майже 1200 дітей. Безкоштовно харчуються учні початкових класів та діти пільгових категорій. Для інших родин вартість обіду становить 18 грн.


Економіка

Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Опубліковано

Данський уряд затвердив виділення 200 мільйонів данських крон на придбання української зброї та військової техніки для Збройних сил України безпосередньо у виробників на території України.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

“Це перше подібне рішення – я вірю, що перше з багатьох. І це те, про що ми невпинно просили партнерів протягом останніх місяців”, – розповідає Олександр Камишін.

Також міністр відзначив, що українська оборонна промисловість вже настільки розігналась і розрослась, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями на повну.

Читати також: В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

“Спроможність українського ОПК становить майже $20 мільярдів. При цьому Україна має лише $6 мільярдів на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина всіх верстатів, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, — відзначив Камишін.

Наголошується, що вихід з цієї ситуації — переконати партнерів, які готові купувати зброю для України, робити це в українських зброярів і дати їм замовлення.

Нагадаємо, що розробники створили гру для зборів донатів.

Читати далі

Економіка

В Україні на гранти бізнесу держава спрямувала вже 3,7 млрд грн

Опубліковано

За державною програмою “Власна справа” 15,600 українців отримали мікрогранти на суму 3.7 млрд грн для розвитку бізнесу. Це понад 3 тисячі нових малих та мікропідприємств у різних галузях, які створять понад 34 тисячі нових робочих місць по всій країні.

Про це повідомляє Мінекономіки.

Серед отримувачів 53% – жінки, 34% – чоловіки, і 13% – юридичні особи. Більшість планують витратити кошти на придбання обладнання для бізнесу.

Читайте також: Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Найбільше грантів отримали жителі Львівської області, Рівненської області, Івано-Франківської області, Вінницької області та міста Києва.

Найпопулярнішими сферами для нових бізнесів стали оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів, тимчасове розміщення й організація харчування, та переробна промисловість.

Нагадаємо, фільм “20 днів у Маріуполі” зʼявиться на Netflix.

Читати далі

Економіка

Литва допоможе Україні з обладнанням для реконструкції енергоінфраструктури

Опубліковано

Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс оголосив про готовність своєї країни допомогти Україні відновити її енергетичну інфраструктуру, передаючи обладнання з тимчасово непрацюючої Вільнюської ТЕС, а також частину обладнання з Ігналінської АЕС та складів енергетичних компаній.

Про це повідомляє LRT.

Деталі допомоги

Повідомляється, що до України також буде відправлено великий трансформатор.

Читати також: Швейцарія виділить на відновлення України $5,5 млрд до 2036 року

Згідно з інформацією видання, Вільнюська ТЕЦ не функціонує з 2016 року, але, незважаючи на це, на станції проводиться профілактичне обслуговування та планові випробування. За словами міністра, частину обладнання буде розібрано на запчастини, а частину можна буде використовувати безпосередньо.

“Ми дамо їм все необхідне. У Харкові зруйновано 80% всієї мережі – як теплової, так і електричної – у Харкові. Якщо ми не допоможемо, українці не зможуть відновити мережу та сектор опалення до зими, що буде дуже і дуже складно”, – відзначив Міністр енергетики.

Нагадаємо, що міноборони розповіло про український БПЛА UJ-26 “Бобер”.

Також ми повідомляли, що в Києві відкрили “Трініті ХАБ” для людей із порушеннями зору.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: