Суспільство
В Одесі встановили сміттєві контейнери на сонячних батареях і з Wi-Fi
В Одесі встановили нові сміттєві баки – вони розміщені під землю, а підживлюються електроенергією від сонячних батарей, пише Культурометр.
Зазначається, що чотири системи по три контейнери встановили в Одесі на Соборній площі.
Наголошується, що системи – антивандальні, обладнані гідравлікою і електроприводом.
Комплекс має автономну платформу на 3 контейнера для відходів обсягом 1.1 куб.м, систему контролю наповнення контейнерів, датчик оповіщення про наповнюваність і спорожнення контейнерів, а також пульт дистанційного підйому.
Читайте також: З чілі, полуницею чи вином: сім локальних виробників цікавих соусів
Надземна частина містить три баки-приймачі, обладнаних Led-підсвічуванням, інформаційними наклейками про вид відходів, 4 сонячні батарех. Заряду такої панелі сонячних батарей вистачає на 50 спусків і підйомів платформи. Також є система Wi-Fi. Контейнери використовуються повністю автономно.
Коли контейнер заповнений, Led-підсвічування змінює зелений колір на червоний, а кришка блокується.
Читайте також: “Нашу професію дуже недооцінюють”. Як медичні сестри борються за право бути почутими
Для спорожнення контейнера водій сміттєвоза натискає кнопку пульта або керує системою через спеціальну програму в телефоні. Після надходження сигналу платформа з контейнером, розміщена під землею, піднімається нагору, а після вивантаження сміття контейнер ставиться на місце і також натисканням кнопки опускається в підземну камеру.
Це пілотний міської проект. Перші такі системи встановили влітку 2020 го року на Приморському бульварі.
Читайте також: Як створювався потужний екопроєкт «Україна без сміття» (ВІДЕО)
Нагадаємо, у Києві встановлять 212 контейнерів для батарейок і ртутних термометрів.
Як ми повідомляли раніше, на Вінниччині запустили сміттєсортувальний комплекс.
Усі фото: culturemeter.od.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі