fbpx
Звяжіться з нами

Технології

В Івано-Франківську встановлять 5 станцій вимірювання якості повітря

В Івано-Франківську почали встановлювати пристрої моніторингу стану якості повітря.

Пять станцій, які визначатимуть забрудненість, температуру та вологість повітря, а також атмосферний тиск і рівень шуму, облаштують у рамках проекту EcoCity, повідомили у міській раді.

Уперше в країні

Івано-Франківськ першим в Україні встановлює пристрої моніторингу стану якості повітря.

“Такі проекти реалізують країни Європейського Союзу, США, Китаю, бо одна така станція коштує від 1000 доларів США, – розповідають посадовці. – Ми ж за ці кошти створили п’ять пристроїв для моніторингу якості повітря, які не поступаються якістю і точністю”.

Читайте також: В Україні запустили екологічного бота

Проект Eco City реалізовується дітьми за грантової підтримки Urban Space 100, співфінансування інтернет-магазину beegreen.com.ua, IT-компанії “Yellow Leaf Technologies” та за підтримки Івано-Франківської міської ради.

Де з’являться станції та як працюватимуть?

Перший такий пристрій встановлений у центральній частині міста на фасаді ресторану Urban Space, а другий – на електронному табло зупинки “Золота Нива” на вул. Симоненка. Також планують встановити їх на вокзалі, на електронному табло біля ЦУМу та на табло біля кінотеатру “Космос”.

Читайте також: У Вінниці очистять Південний Буг

Дані з сенсорів на станції обробляються платформою Arduino і надсилаються на сервер, після чого показники виводяться у зручному вигляді на сайті FreeАrduino, які може переглянути кожен житель міста.

“Таким чином можна контролювати забрудненість у місті, аналізувати дані з метою виявлення джерел забруднення, доводити інформацію про стан забрудненості повітря до населення і популяризувати екологічний рух. Екологи можуть використовувати ці дані для різного роду розрахунків”, – додають у міськраді.


Коментарі

Коментарі

Технології

На Хмельниччині запрацював новий об’єкт альтернативної енергетики

Біля села Панівці Кам’янець-Подільського району Хмельницької області ввели в експлуатацію сонячну електростанцію потужністю 63,8МВт. Про це інформує finbalance.com.ua.

Проект реалізувала компанія “Подільськенерго” спільно з групою ICU та американським фондом VR Capital Group, які виступили інвесторами на паритетних засадах.

Чим особлива ця станція?

“Пікова потужність станції, яка вже почала відпускати електроенергію в мережу, складає 63,8 МВт, що робить її другою в країні за потужністю, – йдеться у повідомленні. – Електроенергії згенерованої станцією – 68,2ГВт-год у рік – вистачить аби забезпечити третину з 13 тисяч домогосподарств Кам`янець-Подільського”.

На станції встановлено 220 тисяч монокристалічних модулів світового виробника Longi Solar, а також силові трансформатори компанії ETD.

Передбачається, що СЕС “Кам`янець-Подільська” дозволить скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу на 67 тисяч тонн у рік.

Загальний обсяг інвестицій у будівництво сонячної станції склав близько $55 млн.

Читайте також: В Україні виділили понад 78 га для будівництва сонячних станцій: де саме?

“Кам`янець-Подільська” СЕС – це перший з трьох спільних з VR Capital Group проектів у галузі альтернативної енергетики. Найближчим часом планується запуск другої сонячної електростанції – потужністю 35 МВт, яка розташована у Херсонській області, також на початковій стадії будівництва знаходяться кілька середніх за розмірами СЕС у Миколаївській області”, – зазначив керуючий партнер ICU.

Що відомо про інвестора?

VR Capital Group Ltd. є керуючим активами “альтернативного типу” загальною вартістю понад $4,5 млрд. Президентом VR Capital Group є Річард Дейтц. Під управлінням ICU перебувають активи к розмірі понад $500 млн.

Нагадаємо, в Україні почнуть виробляти обладнання для сонячних електростанцій.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Технології

Ще одне українське місто отримало Європейську енергетичну відзнаку

Житомир став другим українським містом після Вінниці, яке отримало Європейську енергетичну відзнаку, передає Мінрегіон.

Вручення Європейської енергетичної відзнаки відбулося 19 березня в Житомирі під час зустрічі Муніципальної координаційної платформи з розвитку «Енергетична та кліматична трансформація для підписантів Угоди мерів».

Що відомо про Європейську енергетичну відзнаку?

Європейська енергетична відзнака – це система управління якістю та сертифікації для міських громад та регіонів. Вона підтримує місцеві органи влади у застосуванні міждисциплінарних підходів планування та у впровадженні заходів з енергоефективності та зміни клімату. Нині понад 1500 муніципалітетів в більш ніж десяти країнах світу отримали таку відзнаку.

Читайте також: В Україні будуть пекти “енергоефективний” хліб

Як розвивався проект з енергоефективності?

У 2015 році Мінрегіон та Державний секретаріат з економічних питань Швейцарської Конфедерації підписали Меморандум про реалізацію у Житомирі спільного проекту з енергоефективності. Документом було обумовлено технічну і фінансову підтримку в модернізації системи теплопостачання міста, підвищення інституційної спроможності КП «Житомиртеплокомуненерго» та підтримку в побудові системи муніципального енергетичного менеджменту, її сертифікації відповідно до вимог ЄЕВ.

Читайте також: В Україні проектуватимуть енергоефективні висотки

Проект, розрахований на 2015-2021 роки, передбачає модернізацію системи централізованого теплопостачання із встановленням когенераційної установки органічного циклу Ренкіна, заміною мереж та встановленням ІТП, а також впровадження Європейської енергетичної відзнаки у муніципалітеті та Національне впровадження Європейської енергетичної відзнаки в Україні.

Нагадаємо, що ЄС виділив на енергоефективність України 54 мільйони євро.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Технології

Українська дитяча лікарня отримала унікальний операційний мікроскоп

В отоларингологічному відділенні Сумської дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди з’явився унікальний операційний мікроскоп, передає Укрінформ.

Чим особливий мікроскоп?

Наявність такого обладнання дала можливість оснастити операційну отоларингологічного відділення за сучасними вимогами європейських клінік та покращити якість надання медичної допомоги дітям.

“Прилад Allegra 500 виробництва компанії Haad-Strait Surgical (Німеччина) вартістю майже 3 млн грн придбаний за кошти державного бюджету. Обладнання є унікальним не тільки для Сумської області, а й для України. Досі його мали лише обласні лікарні Харкова та Києва, приватні клініки столиці, Ужгорода, Дніпропетровська”, – зазначили у прес-службі Сумської міськради.

Яке призначення виконує мікроскоп?

“Прилад використовується для проведення більш якісних і точних діагностичних процедур, оперативних втручань, таких як видалення новоутворень вуха, ускладненнях сторонніх тіл вуха, шунтування барабанних перетинок, сануючих операцій на середньому вусі”, – розповіли у прес-службі.

За інформацією, операційний мікроскоп має найкращу оптику, що дає можливість лікарю отримати зображення в 3D об’ємі.

Читайте також: На Київщині відкриється амбулаторія з можливостями телемедицини

Нагадаємо, у Вінниці в медичному центрі ендохірургії “взяли в штат” робота-хірурга. Це перший і поки що єдиний електронний лікар в Україні.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Технології

Для виробництва люків збиратимуть туби з-під кремів

Громадська організація “Україна без сміття” продовжує створювати ініціативи, які допомагають зберегти екологію нашої країни. Наразі це збирання тюбиків з-під кремів, які підуть на виробництво кришок від люків. Про це йдеться на сторінці організації у Facebook.

“Раніше ми приймали туби від кремів лише на високотемпературне спалювання, але тепер знайшли значно краще рішення. Починаємо співпрацювати з переробником у Харкові, який згодився приймати туби LDPE (код маркування 4)”, – розповідають у громадській організації «Україна без сміття».

Їх будуть перероблювати і додавати у матеріал кришок для каналізаційних люків.

Правила прийому

  • Вимити тубу. Для цього можна відрізати верхню частину, а потім вкласти всередину тюбика.
  • Якщо кришечка з іншого матеріалу (часто це РР, тобто поліпропілен), її необхідно зняти і здати окремо.
  • Принести на станцію на Саперно-Слобідській, 25.

Читайте також: У Львові планують запустити інноваційну сортувальню

Про організацію

Свою волонтерську діяльність екологічна ініціатива “Україна без сміття” розпочала у 2015 році. Наприкінці того ж року вона перетворилася на однойменну громадську організацію. З часу заснування організація ініціювала ряд проектів та ініціатив, спрямованих на впровадження культури сортування побутових відходів чи їх утилізації.

“Україна без сміття” також активно поширює культуру “No Waste”, що передбачає сортування упаковки, компостування органіки, утилізацію небезпечних відходів і високотемпературне спалювання неліквідного сміттєвого залишка.

Окрім громадських станцій сортування NO WASTE recycling station, вони мають соціальну крамницю еко-товарів NO WASTE shop, товари якої націлені на скорочення споживання пластику.

Нагадаємо, ГО “Україна без сміття” приймає CD-диски та вінілові платівки і перетворює їх на прикраси, із поламаних парасольок створюються багаторазові бахіли, а нещодавно організація створила чат-бот, який навчить сортувати сміття.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Технології

Uber запустить унікальний експериментальний сервіс в Україні

21 березня в Києві Uber представить свій сервіс UberGreen, створений в якості експерименту і працює всього в декількох містах світу: Амстердамі, Лондоні, Лісабоні, Бухаресті та Парижі. Про це інформують ЕлектроВісті.

Детальніше про проект

У проекті використовують електромобілі Renault Zoe. У меню мобільного додатка з’явиться новий пункт – UberGreen, в якому можна буде викликати електромобіль. Передбачається, що сервіс з’явиться як тимчасовий і експериментальний, і не буде доступний на постійній основі.

Читайте також: Купити Nissan Leaf і запустити службу таксі. Історія успіху з Лозової

Нагадаємо, що естонський Bolt запустив службу таксі у Львові. Тарифи на поїздки у Львові складуть 21 гривень за подачу авто і 5 гривень за кілометр в базовому тарифі або 28 гривень за подачу і 5,3 гривень за кілометр в тарифі “Комфорт”.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Технології

В Україні створили надсучасну аеродинамічну трубу

Держпідприємство КБ «Південне» завершило створення нової і поки єдиної в Україні імпульсної аеродинамічної труби короткочасної дії. Про це повідомили на офіційній сторінці підприємства у Facebook.

Що вона собою являє?

“Цей стенд дозволяє моделювати умови польоту літальних апаратів у діапазоні від малих надзвукових до гіперзвукових швидкостей – від 1,5 до 8 чисел Маха – і слугує для експериментального підтвердження і уточнення розрахункових аеродинамічних характеристик проектованої ракетно-космічної техніки”, – йдеться в повідомленні.

Зазначено, що роботи зі створення імпульсної аеродинамічної труби проведені в короткий термін власними силами КБ, що визначило їх низьку собівартість. Фахівці КБ «Південне» підійшли до вирішення завдання творчо, застосувавши цілу низку оригінальних технічних рішень.

На підприємстві переконані, що з огляду на те, що наприкінці 2018 року у КБ відкритий обчислювальний центр з високопродуктивним суперкомп’ютером, введення в експлуатацію імпульсної аеродинамічної труби дає можливість говорити про сформування у КБ «Південне» власного розрахунково-експериментального комплексу повного циклу для науково-дослідних і проектних робіт в області аеродинаміки, тепломасообміну та міцності.

Читайте також: В Україні створять першу плавучу платформу для запуску ракет

Що потрібно знати про конструкторське бюро?

Державне підприємство «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» є одним з найвідоміших і визнаних у світі науково-конструкторських підприємств з розроблення ракетно-космічної техніки. Цей авторитет базується на унікальному досвіді у створенні ракетно-космічної техніки, набутому за більше ніж 60 років існування підприємства, і підкріплюється вмінням розвиватися у сучасних економічних і політичних реаліях, гнучко реагуючи на потреби світового космічного ринку.

Сьогодні в конструкторському бюро виконуються наступні роботи:

  • Триває наземне експериментальне відпрацювання окремих вузлів та систем ракети-носія
  • Ракетний двигун РД-861К знаходиться на етапі завершальних випробувань
  • Розроблена конструкторська документація на рушійний блок РД-870.
  • Зв’язка з 4-х двигунів РД-870 становитиме основу рушійної установки першого ступеня ракети носія Циклон-4М.

КБ «Південне» бере участь в експлуатації американської ракети-носія середнього класу «Антарес» для доставки вантажів на Міжнародну космічну станцію і створенні ракети-носія «Циклон-4М», призначеної для запусків космічних апаратів з території Канади.

Читайте також: Україна планує запустити 4 космічні апарати

На базі відпрацьованих технологій ракет-носіїв сімейства «Зеніт» і «Циклон» колектив КБ «Південне» створює нове перспективне сімейство ракет-носіїв «Маяк».

Прикладом нетрадиційного використання власних розробок може бути проект «Днепр» – переоснащення міжконтинентальних балістичних ракет РС-20, спроектованих і виготовлених в Україні ще за радянських часів, у ракети космічного призначення для запуску комерційних супутників.

Нагадаємо, що наразі конструкторське бюро працює над створенням української ракети Циклон-4М.

Коментарі

Коментарі

Читати далі
NewСхід11 години ago

Луганским ОТГ предоставили авто для перевозки людей с инвалидностью

Суспільство12 години ago

В Україні стартує програма обміну досвідом для регіональних журналістів

Суспільство13 години ago

Головний вокзал країни відреконструюють: подробиці

Суспільство13 години ago

В Україні вперше почали виробляти бутербродний маргарин

Суспільство14 години ago

Ще одне українське місто стане членом міжнародної туристичної організації

Економіка15 години ago

Епіцентр інвестує в оновлення парку сільгосптехніки: скільки?

Суспільство15 години ago

Українська дизайнерка створила костюми для Королівської опери в Лондоні

Суспільство16 години ago

Укрзалізниця планує масштабний проект у столичному передмісті

Суспільство16 години ago

В Україні випробують китайський електробус: де саме?

NewСхід17 години ago

На Донбассе презентовали онлайн-сервис по продаже угля

Суспільство17 години ago

В Україні створили молочну карту

Суспільство18 години ago

SkyUp запускає 5 нових рейсів з двох обласних центрів України

Технології18 години ago

На Хмельниччині запрацював новий об’єкт альтернативної енергетики

Технології19 години ago

Ще одне українське місто отримало Європейську енергетичну відзнаку

Технології19 години ago

Українська дитяча лікарня отримала унікальний операційний мікроскоп

Економіка19 години ago

Україна поширює експорт органічних продуктів: наразі це кавуни

NewСхід20 години ago

В Константиновке появятся “умные” камеры: где и когда?

Суспільство21 годину ago

Популярна кур’єрська доставка запрацює ще в одному українському місті

Економіка22 години ago

Київ планує придбати 50 нових вагонів метро

Суспільство1 день ago

В Україні проектуватимуть ліфти навіть у невеликих будівлях

Суспільство2 дні ago

Найбільшу в Європі плантацію шипшини висаджують на Одещині

Технології2 дні ago

Для виробництва люків збиратимуть туби з-під кремів

Технології2 дні ago

Uber запустить унікальний експериментальний сервіс в Україні

Суспільство2 дні ago

У Києві заборонили пересувні цирки з тваринами

NewСхід2 дні ago

Проезд в городском транспорте Мариуполя предлагают оплачивать по SMS

Суспільство2 дні ago

Українське курортне містечко отримало власний бренд

Суспільство2 дні ago

На Чернігівщині склали словник новітнього воєнного сленгу

Технології2 дні ago

В Україні створили надсучасну аеродинамічну трубу

Суспільство2 дні ago

Укрзалізниця запустить новий маршрут: куди та коли?

NewСхід2 дні ago

Мариупольский учебно-реабилитационный центр получит 13 миллионов

Суспільство2 дні ago

Унікальні українські печери можуть потрапити до спадщини ЮНЕСКО

Технології2 дні ago

В Україні виділили понад 78 га для будівництва сонячних станцій: де саме?

Суспільство2 дні ago

На Дніпропетровщині зводять дитячі будинки нового формату

Без рубрики2 дні ago

На Чернігівщині з’явиться перший екомаршрут – “зелений шлях”

Суспільство2 дні ago

У Львові планують запустити інноваційну сортувальню

Суспільство2 дні ago

В Україні затвердили нові правила авіаперевезень: що зміниться?

Суспільство2 дні ago

В Одесі добудують естакаду на Трасі здоров’я

NewСхід2 дні ago

В Марьинку доставили международную благотворительную помощь

Технології2 дні ago

На Житомирщині з’явиться завод з переробки олійного льону

NewСхід2 дні ago

Трансформери наступають: як подружжя переселенців створює та експортує роботів

Юрій Дубинчук фірма "Азіміна"
Суспільство2 дні ago

На Одещині бізнесмен вирощує мандарини та гранат у відкритому ґрунті

Суспільство2 дні ago

Як люди з інвалідністю у Києві годують кексами офіси Google та Ernst&Young

Суспільство3 дні ago

На Одещині виробляють унікальне органічне вино за міжнародними стандартами

Технології3 дні ago

На Закарпатті відкрили вже четвертий завод з виробництва електроніки

Суспільство3 дні ago

В Україні запустять повноцінне медичне страхування: коли саме?

Алла Пономаренко "Alta Kraina"
Економіка3 дні ago

“Чорні лебеді” у бізнесі: як не здатися, коли продаєш органічні продукти

Суспільство3 дні ago

Водойми Тернопільщини очищатимуть від сміття

Суспільство3 дні ago

На Вінниччині заснували літературну премію для гумористів

Суспільство3 дні ago

МОЗ встановить “стелю” цін для найпопулярніших ліків

Технології3 дні ago

В Україні почали продавати органічний посуд із висівок

Технології3 дні ago

В Україні удосконалять систему пожежогасіння

Економіка3 дні ago

На реконструкцію однієї з українських ГЕС виділять більше 1 млрд грн

NewСхід3 дні ago

На Луганщине создадут реабилитационный центр для ветеранов АТО/ООС

Суспільство3 дні ago

Укрлендфармінг виділив понад 50 тисяч на поліпшення харчування дітей

Суспільство3 дні ago

В Україні змінять порядок видачі посвідчень водіям

Економіка3 дні ago

Україна — друга за темпами зростання у рейтингу Doing Business

Технології3 дні ago

Українець змайстрував електромобіль за півтори тисячі доларів

Без рубрики3 дні ago

На Тернопільщині відреставрували архітектурну пам’ятку

Технології3 дні ago

Українські підручники друкуватимуть на екопапері

NewСхід3 дні ago

В Мариуполе стартует грантовая программа по развитию туризма

Технології3 дні ago

На Херсонщині стартує будівництво потужної вітроелектростанції

Суспільство3 дні ago

SkyUp запускає нові рейси із Одеси: куди та коли?

Технології3 дні ago

На Тернопільщині запустили унікальну лінію відгодівлі телят

Суспільство3 дні ago

На Київщині відкриється амбулаторія з можливостями телемедицини

Суспільство3 дні ago

У Миколаєві визначилися з програмою розвитку туризму

Економіка4 дні ago

Цього року Україна вперше експортуватиме органічну лохину

Суспільство4 дні ago

На монументі «Батьківщина-мати» у Києві відкрили екстрим-майданчик

Суспільство4 дні ago

У Білій Церкві з’явиться бульвар “живих” скульптур

Суспільство4 дні ago

На Миколаївщині учасникам АТО за три роки купили 85 квартир

Суспільство4 дні ago

У Києві почали реконструкцію Бортницької станції аерації

Економіка5 днів ago

Полтавська фабрика шкарпеток співпрацює із DISNEY

Технології6 днів ago

Як український фермер кинув виклик агрохолдингам

NewСхід6 днів ago

Переселенец создал легендарный бренд пива на старой лесопилке

Технології1 тиждень ago

На Тернопільщині фермер зібрав радіокеровану електротачку

NewСхід2 тижні ago

Как священник-переселенец в Доброполье воду очищает

Технології2 тижні ago

Українці створили авіасимулятори, які продають у Німеччину за 900 євро

Суспільство2 тижні ago

Завдяки бандуристці про Україну заговорила Італія

Суспільство2 тижні ago

Скульптор із Коломиї майструє гігантських динозаврів

Суспільство2 тижні ago

Водять екскурсії: пенсіонер перетворив під’їзд у Києві на Версаль

Суспільство2 тижні ago

Як село стає центром українського мотоболу

NewСхід2 тижні ago

Переселенка организовала в Старобельске первый центр детского развития

NewСхід2 тижні ago

В Украине создали реабилитационный центр для раненых львов

NewСхід3 тижні ago

Житель Селидово уволился из шахты и делает мебель для Испании

NewСхід3 тижні ago

На Донбассе бывший химик основал сыроварню. Как у него получилось?

Економіка3 тижні ago

Як на Закарпатті вирощують морозостійкі ківі

Суспільство3 тижні ago

Ветерани АТО організували англомовний театр

Суспільство3 тижні ago

Двійник Тараса Шевченка воює в 93-й бригаді на Донбасі

Технології3 тижні ago

У Славутичі спільнокоштом збудують сонячну станцію. Яка вигода?

Економіка3 тижні ago

Італієць залишив європейський бізнес і відкрив піцерію в Україні

Суспільство3 тижні ago

В українському “сільському Луврі” зберігають оригінали кращих художників світу

Економіка3 тижні ago

На Поділлі заробляють на ягодах і відроджують село

бюджет участі
Суспільство3 тижні ago

Українці можуть самі обирати, як розподілити кошти місцевого бюджету

Cardiomo
Економіка3 тижні ago

Українець створив кардіомонітор, що передає дані на смартфон

Суспільство3 тижні ago

Волинський Фаберже з бронзи і срібла кує мереживо для писанок

Суспільство3 тижні ago

Навіщо у Вінниці вирощують крокодилів

Суспільство3 тижні ago

Студенти зібрали з автомотлоху снігопрогортач

Суспільство4 тижні ago

Боєць АТО зробив камінг-аут

Суспільство4 тижні ago

В Україні є власне “Мертве море” з лікувальними властивостями

Суспільство4 тижні ago

Під землею на Волині вирощують кілограмові цитрусові

Суспільство4 тижні ago

У Чигирині жінка віддала власну квартиру під хаб для дітей

Суспільство4 тижні ago

Колишній історик створив на Черкащині сільський луна-парк

Економіка1 місяць ago

Ветерани АТО перетворюють мед на гроші

Суспільство1 місяць ago

Чому нічний ринок вишиванок у Коломиї приваблює туристів з усієї країни

Суспільство1 місяць ago

Студенти у Краматорську виграли грант і збудували притулок для собак

NewСхід1 місяць ago

Діти, які постраждали від війни на Донбасі, підкорять Гімалаї

Суспільство1 місяць ago

В Івано-Франківську активісти збирають зі смітників столітні двері і реставрують

NewСхід1 місяць ago

Переселенка продает шерстяные вещи по всему миру: как ей удалось

Економіка1 місяць ago

Українську “розумну” розетку купують у 12 країнах світу

Суспільство1 місяць ago

Свіжа й корисна: як роблять вінницьку олію з конопель і малини

NewСхід1 місяць ago

Гімназія у Краматорську стала мультимедійною і повністю інклюзивною

Суспільство1 місяць ago

Жінка самотужки створила притулок для літніх людей під Кропивницьким

Суспільство1 місяць ago

Український завод виробляє найдовшу дощувальну машину

Суспільство1 місяць ago

У Запоріжжі археологію викладатимуть під водою на турецьких кораблях

NewСхід1 місяць ago

Переселенка создала собственный бренд детской одежды и слингов

Шо реально маланка
Суспільство1 місяць ago

Блогер показав унікальний буковинський карнавал

Економіка1 місяць ago

Ветеран АТО робить бізнес на засобах для укладки волосся

NewСхід1 місяць ago

Как на Донбассе молодая мать стала сапером

NewСхід1 місяць ago

Житель Константиновки торгует эко-сумками с Берлином

Суспільство1 місяць ago

У Львові студент вчить бабусь акторської майстерності

NewСхід1 місяць ago

В Константиновке переселенка дает надежду для детей с особыми потребностями

Суспільство1 місяць ago

На Житомирщині блогер вчить розводити свиней

NewСхід1 місяць ago

Переселенка построила во Львовской области теплицу за 2 миллиона гривен

NewСхід1 місяць ago

Чашки зі Слов’янська допомагають бійцям на передовій

двоповерхову гуцульську мазанку Дизайнер Сергій Махно
Суспільство2 місяці ago

Українець перетворив квартиру на двоповерхову гуцульську мазанку

Ольга Сабадин из Константиновки
NewСхід2 місяці ago

Художница из Константиновки превращает перегоревшие лампочки на игрушки

Мариупольчанка Екатерина Файновская руководитель компании Mofy.life
NewСхід2 місяці ago

Мариупольчанка зарабатывает на инстабуках

Hair for Share
Суспільство2 місяці ago

Українські дівчата діляться волоссям на перуки для онкохворих діток

Елена Хатмуллина
NewСхід2 місяці ago

Предприятие с Донбасса бросило вызов Обухову

Суспільство2 місяці ago

На Полтавщині 23-річний студент створив музей у дідовій хаті

Мариуполь шахматный IT-хаб
NewСхід2 місяці ago

В Мариуполе создали шахматный IT-хаб

Розвідник Андрій Дробіт вирощує ірландські троянди
Економіка2 місяці ago

Біля Львова боєць-розвідник вирощує ірландські троянди

Харківський трактор ХТЗ-181.20
Суспільство2 місяці ago

Харківський завод випустив нове покоління тракторів

Андрей Пивоваров и Михаил Спотарь
NewСхід2 місяці ago

IT-специалисты из Горловки строят необычные купольные дома

Суспільство2 місяці ago

90-річна пенсіонерка з Дніпра допомагає українській армії

Економіка2 місяці ago

Українці виготовляють будинки на колесах і продають за 14 000 євро

NewСхід2 місяці ago

Мусорные баки и клуб с вай-фай: как переселенцы изменили село

Суспільство2 місяці ago

Ветеран АТО, який втратив дві ноги, підкорив Говерлу

Суспільство2 місяці ago

Як найкращий двірник Львова вперше поїхав за кордон

Суспільство2 місяці ago

Зірка інтернету: на Тернопіллі сільський священик веде кулінарний блог

NewСхід2 місяці ago

Дети в Краматорске устраивают робофутбол и бои роботов

Тренди