Економіка
Ужгород придбає 10 нових автобусів «Електрон»
В Ужгородській міській раді підписали тристоронній договір на закупівлю 10 автобусів «Електрон» на умовах фінансового лізингу. Про це повідомляє прес-служба міськради.
Документи підписали директор комунального підприємства «Ужгородський муніципальний транспорт» Віталій Готра, директор Закарпатської обласної дирекції «Укргазбанк» Андрій Коляско та генеральний директор ТзОВ «Завод «ЕлектронМаш» Василь Пецух.
Скільки коштують і де будуть їздити?
Вартість 10 автобусів з низьким рівнем підлоги із пасажиромісткістю не менше 100 осіб – 52 мільйони гривень, із них 40% – передоплата, сплачена з міського бюджету, інша частина (31 мільйон гривень) взята у лізингу у банку на 3 роки під 19% річних з можливістю дострокового погашення.
Читайте також: Китайська компанія почне збирати електричні автобуси в Україні
У міській раді зауважили, що «Електрони» добре зарекомендували себе в Ужгороді й отримали схвальні відгуки пасажирів, працюють майже рік без жодної поломки.
Нові автобуси, які мають з’явитися у місті у вересні цього року, курсуватимуть маршрутами, яких найбільше потребують ужгородці – напрями Нового району, БАМу (університет, поліклініка, лікарня), автовокзалу тощо.
Нагадаємо, у грудні 2016 року створено КП “Ужгородський муніципальний транспорт”, наступним кроком стало виділення коштів для придбання нових автобусів. Перші 10 нових сучасних «Електронів» вийшли на маршрути міста у жовтні 2018 року, обслуговують сьогодні маршрути №18 та №20.
Що відомо про завод “Електрон”?
Завод заснований в 1955 році як “Завод вимірювальних приладів”. В 1957 році на базі “Заводу вимірювальних приладів” був створений “Львівський телевізійний завод”. Завод випускав телевізори “Львів”, “Рекорд”,”Львів-2”, “Верховина”, «Вогник», “Електрон” та ін.
У середині 1990-х років економічне становище “Електрону” різко погіршилось в умовах проникнення на внутрішній ринок країни телевізійної техніки іноземного виробництва, через припинення діяльності підприємств-постачальників комплектуючих та фінансово-економічну кризу в державі. Керівництво змушене було вдатися до призупинення випуску телеприймачів та докорінної реструктуризації, модернізації та технічного переоснащення підприємств — частина виробництв була ліквідована, а на інших здійснено диверсифікацію виробництва та налагоджено випуск нових видів продукції.
Сучасний «Електрон» активно розвивається як машинобудівна корпорація. Основними напрямками діяльності корпорації є:
- Виробництво електротранспорту та міських пасажирських автобусів
- Виробництво спеціальних автомобілів
- Кліматичні системи для автотранспорту
- Матеріали для електроніки
- Полімерна індустрія
- Виробництво електродвигунів малої потужності
- Побутова техніка.
Економіка
Україна до кінця року отримає нове обладнання, яке забезпечить додаткові потужності розподіленої генерації на більш ніж 1 ГВт.
Про це повідомляє Міністерство енергетики.
Деталі
- Енергетики вже працюють над тим, щоб швидко змонтувати і підключити це обладнання до мережі.
- Хоча не все обладнання встигнуть підключити до кінця року, планується додати не менше 1 ГВт нових потужностей.
Читати також: Іноземні благодійники залучили 1,75 мільярда доларів для підтримки українських фермерів
До цього процесу долучені як приватні компанії, так і державні підприємства. Уряд створив сприятливі умови для інвестицій та спростив дозвільні процедури, щоб прискорити розвиток розподіленої генерації.
Нагадаємо, що Україні передали 435 мільйонів доларів на покращення зв’язку та інтернету.
Фото: Freepik.
Коментарі
Економіка
Коментарі
Економіка
Як реалізуватимуть допомогу
- відновити телекомунікаційний сектор, який від початку повномасштабного вторгнення зазнав мільярдних збитків;
- покращити якість мобільного зв’язку для 10 мільйонів користувачів;
- забезпечити доступ до швидкого широкосмугового інтернету для 4 мільйонів домогосподарств;
- придбати нові ліцензії на радіочастоти та обладнання для збільшення покриття фіксованим інтернетом.
Коментарі