Звяжіться з нами

Економіка

Уродженець Одеси став мільярдером та потрапив до списку Forbes

21.10.2019

Уродженець Одеси Влад Шмуніс потрапив до нового списку мільярдерів Forbes. Його статки оцінили в $1,3 млрд.

Основне джерело його доходів – частка в компанії RingCentral. У Шмуніса, який займає пост CEO – 8,5% акцій.

Про RingCentral

RingCentral – компанія, що займається доступною хмарною телефонією – номера будь-яких міст Америки, дзвінки і прийом голосової пошти, автосекретар. Вона була заснована у 1999 році. Тарифи починалися з $10 на місяць, клієнтами були володарі малого бізнесу.

Читайте також: Чи можна вплинути на глобальне потепління? Відповідь має український стартап

Уже до 2012 року у компанії було більше 250 000 користувачів, які платили, і виручка в $300 млн.

У жовтні 2019 року RingCentral оголосила про партнерство з компанією Avaya. В обмін на $500 млн, компанія Шмуніса отримає доступ до нової хмарної платформи з 100 млн користувачів.

Що відомо про українського дебютанта?

Влад Шмуніс переїхав в США в 70-х разом з родиною. Закінчив Університет Сан-Франциско, працював в HP і Amex. У 1993 році заснував перший бізнес – Ring Zero Systems. Стартап створював Windows-додаток для телефонії та пошти, його попередньо встановлювати на ПК. Слідом компанію поглинула Motorolla, Шмуніс став мільйонером.

Нагадаємо, що стартап соцмережі для сусідів підняв $500 000.

Економіка

Чи потрібен ФОПам третьої групи касовий апарат – відповідь податкової

ФОПам третьої групи потрібен касовий апарат (РРО) у разі безготівкових платежів, повідомив голова Державної податкової служби Сергій Верланов.

“Щодо третьої групи. На сьогодні за нормами, які є в законі, у разі перерахування з банківського рахунку на банківський рахунок, потрібно застосовувати РРО”, – наголосив очільник податкової.

Ці норми набудуть чинності з 2021 року.

Раніше ми повідомляли, що ФОПи можуть надати звіти у податкові через месенджери.

Читати далі

Економіка

Торгівля агропродукцією між Україною і ЄС сягнула рекордного показника

У січні-вересні 2019 року оборот торгівлі агропродукцією між Україною та ЄС сягнув рекордних 7,5 млрд доларів. Про це повідомляється на сайті Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

“У січні-вересні 2019 року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом збільшився проти минулорічних показників за відповідний період на 23% і сягнув рекордного показника у 7,5 млрд дол. США”, – поінформував заступник директора  член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

При цьому, зазначив він, позитивне сальдо склало 3,2 млрд дол. США.

З ким торгуємо?

Найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються сім країн – Нідерланди, Польща, Німеччина, Іспанія, Італія, Франція та Бельгія.

Читайте також: Україна на 60% збільшила експорт соків

На помітне місце у рейтингу претендує Бельгія, з якою у порівнянні з аналогічним періодом минулого року обсяги взаємної торгівлі України аграрною продукцією збільшились на 19% – до 401 млн дол. США.

Сукупна частка цих семи країн складає близько 4/5 обороту взаємної торгівлі сільськогосподарськими товарами. Очевидно, потенціал у цій сфері щодо решти країн для України далеко не вичерпаний.

Що продаємо?

Основні обсяги поставок до Європи Україна забезпечує за рахунок зернових та олійних культур, а також соняшникової олії і макухи.

За даними на середину жовтня, у 2019 році вітчизняні експортери вже повністю використали безмитні експортні квоти на поставки до Європейського Союзу меду (основна і додаткова), цукру, ячмінної крупи і борошна, обробленого крохмалю, консервованих томатів, яблучного і виноградного соків, кукурудзи (основна і додаткова), пшениці, м’яса птиці і вершкового масла.

Як і в попередні роки, значна частка квот залишається з нульовим або незначним відсотком використання. А це означає, що вітчизняні виробники агропродовольчої продукції не готові повною мірою реалізувати свій експортний потенціал на європейському ринку.

Загалом, при збереженні існуючих тенденцій Україна за результатами повного 2019 року встановить новий рекорд в аграрному експорті до Євросоюзу, спрогнозував Микола Пугачов.

Читати далі

Економіка

Європейський банк планує надати українській компанії 10 млн євро на розширення виробництва

Український виробник кормів для тварин Кормотех може отримати кредит ЄБРР на будівництво заводу в Литві. Про це повідомляє видання “НВ”.

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) може видати 10 млн євро українській компанії Кормотех для розширення виробничих потужностей.

Які умови кредиту?

Як зазначили в ЄБРР, кредит може бути виданий Кормотеху на будівництво заводу з виробництва кормів для домашніх тварин в Литві і розширення потужностей із виробництва кормів в Україні.

«Банк підтримає першу транскордонну інвестицію української компанії, яка передбачає будівництво нового виробничого об’єкта в Литві», — сказано в повідомленні банку.

Читайте також: Український лідер з виробництва корму для тварин зведе фабрику в Литві

За інформацією ЄБРР, Кормотех є одним з трьох найбільших виробників кормів для домашніх тварин в Україні.

Рішення щодо надання кредиту може бути схвалено ЄБРР 11 грудня 2019 року.

Кормотех у 2018 році почав будівництво заводу з виробництва кормів у Литві з плановою потужністю 5 тис. т мокрих кормів на рік.

Довідково про “Кормотех”

Компанія “Кормотех” створена 2003 року у Львові. Вона виробляє корм для котів і собак.

У планах компанії увійти в топ-50 виробників кормів для домашніх тварин в світі і збільшити присутність на європейських, зокрема на скандинавському, і на американських ринках.

Потужності підприємства включають два заводи з виготовлення сухих і вологих кормів. Компанія виробляє продукти для кішок і собак під власними брендами Optimeal, “Клуб 4 лапи”, “Мяу!”, “Гав!”.Компанія експортує свою продукцію до 19 країн, минулого року вона отримала дозвіл експортувати її у США.

Читати далі

Економіка

П’ять українських підприємців, що йшли до успіху через великі проблеми

Як тільки берешся за нову справу, одразу мучать сумніви. А якщо бізнес з самого початку йде не так як треба, запал у більшості людей одразу згасає. Але не у наших героїв. Двом і них довелось двічі розпочинати справу з нуля, інший – примусив рахуватись із собою-школярем серйозних бізнес-партнерів, ще один – посперечався з партнером і залишив йому свій особистий винахід. 

Але як показує час, все виходить, коли спокійно і планомірно “лупати сю скалу”. Отже, нагадуємо вам про п’ятьох бізнесменів з наших історій, які не опустили руки і подолали труднощі на шляху до власного підприємства. І зараз ні про що не жалкують.

Посперечався з партнером, а потім – перевершив його

Денис Охріменко – колишній співвласник бренду дерев’яних конструкторів Ugears. Каже, що сам же цей конструктор і винайшов. Але коли між співвласниками виникла суперечка, він продав свою частку в компанії. А після сновидіння про золотий нарізаний батон подумав: це воно, конструктори ж можна робити і залізними. Сьогодні його новий проект Time 4 Machine зібрав на Кікстартері 433 тисячі доларів. Ще під його патронатом запустили Pagl – екологічний конструктор, таке собі паперове “лего”.

“Знаєте, я як манімейкер. Я показую, де є золота жила. Беру лопату, роблю яму і вказую на самородки. Згодом наймаю людей, які ставлять шахти та розуміють, що там справді є це русло. Іноді людям зносить дах і вони думають, що це їх золота жила”, – каже він.

Відродив бізнес з нуля і шиє для французів

Такий шлях довелося пройти підприємцю з Луганщини Ігорю Шостаку

Сьогодні на місці його бізнесу дислокується воєнна база бойовиків так званої “ЛНР”. 

З початку бойових дій швейний бізнес працював, але як тільки з’явились перші жертви арт-обстрілу, стало несила терпіти такі умови і виробництво виїхало.

“Це була наша помилка: з першим пострілом потрібно було все обладнання забирати. Сьогодні все, що можна було розграбувати, розграбували” – розповідає Ігор. 

Спочатку чоловік прийняв рішення перевезти підприємство до Харкова, але каже: виявилось, що оренда там просто непідйомна. Тому довелось поїхати до Кременчуга. Сьогодні Ігорю вдалось налагодити своє текстильне підприємство. Тепер він шиє білизну для відомих українських і французьких компаній.

Три рази прогорів на 3D-принтерах. Четверта спроба вивела у світ

Можливо, ви чути щось про стартап Kwambio Володимира Усова? Компанія сьогодні займається 3D-друком виробів та інноваціями у сфері 3D-принтерів, а невдовзі планують друкувати кістяні імпланти! Стартап відомий на весь світ своїми інноваціями. Зараз Володимир розпочав переговори про співпрацю з NASA і Tesla.

Проте до цього Володимир Усов тричі прогорів на тих же 3D-принтерах: спершу побудував бізнес на невірній гіпотезі – що у ринку, на який виходять, є такі принтери і досвід роботи з ними.

Потім все прогоріло через якість друку, і нарешті, коли впритул підійшли до персональної “золотої жили” – не знайшли принтера, який би друкував кераміку. І винайшли самі. А сьогодні у його компанії мільйонні прибутки. 

“Із упевненістю кажу: велика кількість поразок – це складова майбутнього успіху. Тільки йдіть від однієї невдачі до іншої швидко й дешево, бо кожний ваш промах забирає ресурси”

Спочатку інвестори не хотіли рахуватись з ним через його… вік

Зараз Дмитру Макарову 17 років. А у бізнесі він вже 5 років. З 12-річного віку хлопець уже був співвласником найбільшої в Європі кіберспортивної організації. Приблизно тоді ж подумав і про рекламне агентство.

Але як, якщо йому тільки 12? Тоді хлопець знайшов помічника – як виявилось пізніше, і друга, через якого вів перемовини. 

“З самого початку нам вдалось залучити 50 тисяч доларів від приватного інвестора. Це був добрий знайомий мого партнера по бізнесу Саші Довженка”.

Дмитро сказав, що інвестицію зробили чисто на довірі до Саші – інвестор був його другом. А сьогодні його агентство – в списку лідерів рекламних агентств. 

Вивіз з окупованого Донецька найдорожче

Валентин Пашко – переселенець, якому довелось організовувати роботу клінінгової фірми двічі: вперше у Донецьку, вдруге – у столиці. У Донецьку його компанія займалась прибиранням фасадів багатоповерхівок, офісів та хімчисткою. Під час війни чоловікові вдалось врятувати найбільш дорогий пристрій – професійний миючий пилосос. Із ним можна було починати справу будь-де наново. 

На початку війни довелось переїхати спочатку до Запоріжжя, потім – до Києва.

Наразі фірма з трьох людей вирішує великі комерційні завдання – наприклад, почистити лаунж-зону аеропорту “Бориспіль” на 200 місць за півтори доби.

Читати далі

Економіка

В Україні запустять портал про всі кредитні програми для малого бізнесу

В Україні запустять спеціальний портал з інформацією про всі кредитні програми для малого бізнесу, інформує Громадське.

Над створенням такого сервісу наразі працює Національний банк України. Згодом на ньому представники малого та середнього бізнесу зможуть знайти інформацію про всі кредитні програми, які надають українські банки та міжнародні фінансові організації.

«Є дуже багато програм для малого та середнього бізнесу. Ці програми є різні, у різних банках. Більше того, є багато пільгових програм, які надають міжнародні фінансові організації, але є дуже низький рівень обізнаності самого бізнесу про різні програми. Важко ходити по всіх сайтах, збирати цю інформацію. Тому ми плануємо зробити єдиний портал з усіма чинними програмами кредитування малого та середнього бізнесу», — зазначили у Нацбанку.

Читайте також: Сам собі MBA. Сім Телеграм-каналів, які підтягнуть вас у бізнесі та економіці

Після запровадження цього порталу очікують на пожвавлення кредитування банками малих та середніх підприємств.

Читати далі

Економіка

На розвиток українського туризму виділять 240 мільйонів

У Держбюджеті-2020 закладено 240 мільйонів гривень на розкриття туристичного потенціалу країни. Це стало відомо під час презентації допрацьованого проєкту Держбюджету, передає Zruchno.Travel.

Цифра у 10 разів більша минулорічної

Метою цих державних видатків є підвищення мобільності українців, щоб люди з одних регіонів могли побачили інші куточки України.

Читайте також: В Україні запровадять програми обміну для молоді між містами держави

“Ми вкладаємо кошти в розвиток туристичного потенціалу. Розвиток туризму в Україні незаслужено був забутий. В окремих країнах світу він складає до 10% в структурі ВВП країни. В Україні це ще дуже низькі показники. Це неприйнятно”, – наголосили в уряді.

Зовнішнє промотування

Також зазначають, що потрібні інвестиції у рекламу туристичного потенціалу України на зовнішніх ринках – для того, щоб Україну активніше відвідували іноземні туристи, привозили в країну гроші, купували тут товари та послуги – це стимулюватиме розвиток малого підприємництва і створюватиме робочі місця.

Загалом на креативні індустрії та розвиток культури у 2020 році уряд заклав на 23% більше коштів, ніж у 2019 році – 15,1 мільярда гривень.

Читати далі
Реклама
Суспільство6 години тому

Дивіться тизер серіалу, який знімають за романом української письменниці

Суспільство6 години тому

Буковинський кооператив продає дикорослі гриби по всьому світу. Як їм це вдалось?

NewСхід6 години тому

На Донеччині розпочали ремонт ще однієї важливої автодороги

Технології7 години тому

Українські кордони обладнують системами радіаційного контролю

Економіка7 години тому

Чи потрібен ФОПам третьої групи касовий апарат – відповідь податкової

Суспільство7 години тому

На Херсонщині відремонтують дороги до туроб’єктів

NewСхід8 години тому

У Бахмуті створять пункт стерилізації безпритульних тварин

Суспільство8 години тому

У Києві планують реконструювати стадіон заводу «Арсенал»

Економіка8 години тому

Торгівля агропродукцією між Україною і ЄС сягнула рекордного показника

Суспільство9 години тому

Україна серед світових лідерів за зростанням кількості замовлень на AliExpress

Суспільство9 години тому

На Київщині з’явився новий мурал, присвячений кримській татарці

Суспільство9 години тому

У 12 школах Одеси запровадили сортування сміття

Технології10 години тому

Усі старі світлофори у Хмельницькому замінять на світлодіодні

NewСхід10 години тому

У Маріуполі стартують безкоштовні курси з вивчення української мови

Суспільство10 години тому

До Запоріжжя прибув перший європейський тролейбус

Суспільство11 години тому

Як громадам розпочати співпрацю з USAID: детальна інструкція

NewСхід11 години тому

112 мільйонів витратять на ремонт доріг та мостів на Донеччині

Суспільство11 години тому

Агенти змін показали, як може виглядати учнівський е-квиток (ФОТО)

Суспільство12 години тому

Ромські активісти можуть отримати мільйон гривень гранту

Економіка12 години тому

Європейський банк планує надати українській компанії 10 млн євро на розширення виробництва

Суспільство12 години тому

У курортних містах Львівщини з’являться великі парки розваг

Суспільство13 години тому

У київському ЦУМі вперше запрацював кінотеатр

Суспільство13 години тому

Як випробовують новий газопровід на Шулявському шляхопроводі

Суспільство13 години тому

Почали випробування нового поїзда для Kyiv Boryspil Express (ФОТО)

Суспільство14 години тому

В Україні з’явилось нове медіа про культуру, філософію і мистецтво

Суспільство14 години тому

Куди віддати вживані речі: інтерактивна мапа

Суспільство14 години тому

Українські супермаркети увійшли у топ-25 магазинів Європи за інноваційністю дизайну

Технології15 години тому

Львівський музей Грушевського відтепер у 3D: подробиці (ВІДЕО)

Технології16 години тому

Патрульні катери «ISLAND» пройшли успішні випробування в Одесі

Суспільство17 години тому

У Рівному з допомогою каліфорнійських черв’яків перероблятимуть опале листя

Суспільство17 години тому

Біля залізничного вокзалу в Києві створять будинок соцдопомоги для безхатьків

Економіка1 день тому

П’ять українських підприємців, що йшли до успіху через великі проблеми

Суспільство1 день тому

В Одесі створять арт-об’єкт з монет номіналом у 5 копійок

Суспільство1 день тому

Glovo хоче запустити «темні супермаркети та кухні» в Україні: як це працюватиме

Суспільство2 дні тому

Що відомо про українську антарктичну експедицію-2020

Суспільство2 дні тому

У Трускавці може з’явитися найбільший у Східній Європі аквапарк

NewСхід2 дні тому

На Донеччині створили чотири нові заказники

Суспільство2 дні тому

В Україні оберуть молодіжну столицю: подробиці

Суспільство2 дні тому

В Україні створили Національну комісію зі стандартів державної мови

Суспільство2 дні тому

Україна підписала безвіз з Монголією

Економіка2 дні тому

В Україні запустять портал про всі кредитні програми для малого бізнесу

Суспільство2 дні тому

Як заробляти на суперточних прогнозах погоди? Розповідає український стартап

Суспільство2 дні тому

У Києві на Троєщині з’явиться надсучасний бібліохаб

Суспільство2 дні тому

Український фільм отримав престижну нагороду кінофестивалю у Токіо

Суспільство2 дні тому

Вишивану книгу майстрині з Рівного визнали рекордною

NewСхід3 дні тому

У Бахмуті планують запустити тролейбусний маршрут без лінії електропередач

Суспільство3 дні тому

У Києві запрацює безкоштовний сервіс доставки їжі

Суспільство3 дні тому

Чотири речі, які треба розвинути Україні: поради найбагатшої людини Китаю

Технології3 дні тому

Українці на саморобному електрокарі проїхали з Дніпра до Берліна

Суспільство3 дні тому

Українка перемогла у популярному телешоу Канади

Технології3 дні тому

Туреччина допоможе добудувати український корвет «Володимир Великий»

NewСхід3 дні тому

У Маріуполі з’явилася нова локація для селфі (ФОТО)

Суспільство3 дні тому

Як у столиці покращилися відділення швидкої допомоги за останні роки (ФОТО)

Суспільство3 дні тому

У Південний Буг випустили понад 7 тонн риби

Суспільство3 дні тому

Як ремонтують у Києві Борщагівський шляхопровід і міст

Технології3 дні тому

“Верба” та “Зоопарк-3”: ЗСУ озброїлись новою технікою

NewСхід3 дні тому

На Донбас поїхали понад 200 тонн будівельних матеріалів

Технології3 дні тому

Як ФОПу здати податковий звіт за 3 хвилини через месенджер: інструкція

NewСхід3 дні тому

За понад мільйон гривень ремонтують дорогу на Луганщині

Суспільство3 дні тому

В Україні запускають програму для популяризації науки серед підлітків

Суспільство3 дні тому

Як Самбір почав економити на електроенергії, модернізувавши освітлення

Суспільство3 дні тому

У центрі Києва відкриється сноупарк – один з найбільших в усій Європі

Суспільство3 дні тому

У Львові триває масштабне оновлення бібліотеки “Під Високим замком” (ФОТО)

Технології3 дні тому

Скільки електроенергії в Україні виробляють біогазові установки

Суспільство3 дні тому

На Черкащині триває реконструкція об’їзної дороги: що вже зробили

Суспільство4 дні тому

Краудфандинг в Україні: чи легко проекту зібрати гроші на Kickstarter

Суспільство4 дні тому

Нова митниця: як може виглядати новий прикордонний пункт пропуску на Львівщині

Суспільство4 дні тому

Поліція в сільській місцевості отримає 822 автівок

Суспільство4 дні тому

В Україні запустять “індекс цитування” науковців

Суспільство4 дні тому

Японія передала обладнання для українських лікарень

Суспільство3 тижні тому

Ніколи не пізно: як у Дніпрі пані за 60 стають на пуанти та вчаться балету

Суспільство3 тижні тому

В Україні знаходиться найбільший у світі сад кизилу

Суспільство3 тижні тому

Кактус у голові Джобса: українець створює вазони у вигляді голів знаменитостей

Суспільство4 тижні тому

Чоловік з черкаського села заробляє майже 200 000 грн на сонячній енергії

Суспільство4 тижні тому

Учена з України здійснила унікальний математичний прорив

Суспільство4 тижні тому

Розрахуватися за проїзд піснею: як працює перше караоке-таксі у Вінниці

Суспільство4 тижні тому

Місія “зберегти замок”: хто піклується про українську спадщину?

Суспільство4 тижні тому

Новатор з Маріуполя будує власну імперію заправок для електротранспорту

Суспільство2 місяці тому

100 000 грн на гектарі тютюну може заробити кожен

Суспільство2 місяці тому

Росіянин став на коліна перед матерями загиблих українських захисників

Суспільство2 місяці тому

Київський патрульний врятував життя чоловікові

Економіка2 місяці тому

Купують навіть у США: львів’янка створила успішний бізнес на тимчасових тату

Економіка2 місяці тому

Чому дерев’яна головоломка може стати візитівкою України

Суспільство2 місяці тому

Волонтерка перетворила пустир на візитівку Києва

Економіка2 місяці тому

Дівчина збудувала бізнес на якісних українських книжках

NewСхід2 місяці тому

На Донбасі чиновник сам возить дітей до школи власною автівкою

Суспільство2 місяці тому

Занедбану радянську спадщину перетворюють на арт-простір

NewСхід2 місяці тому

Як учителька з Донеччини створює етнічні українські прикраси

Суспільство2 місяці тому

Блогер влаштував полювання на привидів у старовинному українському замку (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

У пошуках Чугайстра: що приховують карпатські ліси? (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Блогер роздає гроші за знання про Україну у Чатрулетці (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Блогер дослідив найбільше підземне озеро в Україні (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Сільський туризм в Україні: як вижити у 19 столітті? (ВІДЕО)

Економіка2 місяці тому

Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії

NewСхід2 місяці тому

Як у Сєвєродонецьку змалку вчать переробляти пластик

Суспільство2 місяці тому

Українець став найкращим курсантом Королівської академії в Британії

Економіка2 місяці тому

Успішний кооператив: як на Черкащині АТОвець розвиває сільське господарство

NewСхід2 місяці тому

Яскравий Донбас: як художник із Сєвєродонецька прикрашає муралами регіон

Технології2 місяці тому

Українці розробили інноваційний вітрогенератор: він абсолютно безшумний

Суспільство2 місяці тому

Як працює перша в Україні хімікиня-рятувальниця

Суспільство2 місяці тому

Як на смітті заробити до 600 тисяч гривень на рік

NewСхід2 місяці тому

Донеччанка в Черкасах навчає жінок постояти за себе

NewСхід2 місяці тому

Як шеф-кухар з Донецька привчає Одесу до старовинної грузинської кухні

Суспільство2 місяці тому

Трансформатор медицини: як одна людина може зупинити корупцію

NewСхід2 місяці тому

Чебуреки переселенки стали символом Одеси

Суспільство3 місяці тому

Не Львовом єдиним: три “непопсові” райцентри західної України для відпочинку (ВІДЕО)

Економіка3 місяці тому

Як сім’я з Ужгородщини збирає щодня з власної плантації 250 кг лохини

Суспільство3 місяці тому

Де в Україні знаходиться унікальний лікувальний гейзер?

NewСхід3 місяці тому

84 види морозива: як переселенець відкрив унікальну джелатерію в Одесі

Суспільство3 місяці тому

Єдиний у світі лікувальний грязьовий вулкан знаходиться в Україні

NewСхід3 місяці тому

Як переселенка з Донецька розвиває кавову імперію в Борисполі

Суспільство3 місяці тому

Українська Сахара: найбільша пустеля Європи знаходиться на Херсонщині (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

“Сонячний історик”: як перший в Україні бакалавр історії із синдромом Дауна отримав роботу

Суспільство3 місяці тому

Донбас приморський: топ морських курортів на Донеччині (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Чому екстремалам варто відвідати Умань

NewСхід3 місяці тому

Як колишня вчителька відкрила кав’ярню на Донбасі

Технології3 місяці тому

Створили VR-модель української фортеці

Суспільство3 місяці тому

Зміни є! Як сильно Дніпро відрізняється від Дніпропетровська? (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Українська Ісландія: як містечко на Закарпатті заманює туристів на термальні води (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Розвінчуємо міфи: ТОП-7 стереотипних думок про Західну Україну (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Без бограча та кнедликів, або Чи реально бути веганом на Закарпатті? (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Чому Хортиця – найкраще місце для туристів в Україні (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Uber Shuttle: кінець ери некомфортного проїзду в громадському транспорті Києва? (ВІДЕО)

NewСхід3 місяці тому

На Донбасі існує унікальна крамничка, але… без продавця

Суспільство3 місяці тому

Що робить українська петриківка в американській пустелі?

Суспільство3 місяці тому

Як картопля по-уланівськи прославила Вінниччину на весь світ

Суспільство3 місяці тому

Запеклі матчі та мрії про ультрас: чим живе жіночий футбол на Черкащині?

Суспільство3 місяці тому

Італія в Одесі: як бізнеследі покинула роботу в банку та розпочала виготовляти натуральне італійське морозиво

Суспільство3 місяці тому

Справа у вині: як у містечку на Закарпатті уживається безліч культур (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Село на Рівненщині зберегло унікальну традицію – ткати серпанок

NewСхід3 місяці тому

Донеччанка відкрила веганське велокафе у центрі Києва

Економіка3 місяці тому

Українці створили зручний і поживний сніданок туриста: що в ньому особливого

Суспільство3 місяці тому

Як дівчинка з ДЦП підкорила Говерлу

Суспільство3 місяці тому

Чому ви багато втратите, якщо не поїдете на свято винограду і вина до Франківська

Суспільство3 місяці тому

Екстремальні тури: як у Кривому Розі вас перевірять на міцність духу (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Загадковий ліс та Чорне озеро: що за містика відбувається на Кіровоградщині? (відео)

NewСхід4 місяці тому

“Слов’янськ. Легенди”: місто, яке ви не знали

NewСхід4 місяці тому

У містечку на Донеччині відкрили надсучасний дитячий садочок

Суспільство4 місяці тому

Швейцарська фермерка вирощує органічні прянощі на Тернопіллі

NewСхід4 місяці тому

Підприємниця відкрила перший стоматологічний кабінет в ОТГ Донецької області

Тренди

Підтримати
ШоТам

Ти можеш підтримати нас, якщо тобі подобається те, що ми робимо для тебе.