Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Унікальні прикраси від українських майстрів, не дорожчі за 200 гривень

Опубліковано

Можна мріяти про найвідоміші у світі платинові сережки Harry Winston з діамантами чи смарагдове намисто Haute Joaillerie. Але за магію цих каменів вам доведеться заплатити три мільйони доларів. 

Звідки взяти зайві три мільйони доларів, ми не в курсі. Але знаємо, де можна купити красиві прикраси, не дорожчі за 200 гривень. Окиньте поглядом стімпанк-кулони з халцедоном, мідні пекторалі з лазуритами та аметистові браслети з нашої підбірки. А потім скажіть: чи треба переплачувати за іноземний бренд, якщо є не менш якісні прикраси від українських майстрів?

Прикраси під кіберпанк

На сторінці Романа Шкорупа зможете знайти неймовірні сталеві каблучки з гравіюванням, підвіски у вигляді прибульця із зеленим халцедоном замість обличчя. 

Окремої уваги варті назви його прикрас: “Хобочєл”, “Мишкіна мати” та “Мишкіна бабуся” (до слова, сам Мишонок теж є в колекції).

Під кожним його витвором написано: “Авторська робота в стилі кіберпанк.

Читайте також: Вироби з дерева. Як у Woodstuff створюють екологічний посуд

Виконана в єдиному екземплярі. Повторів не буде”. 

Найдешевше на його сторінці коштує посріблена каблучка “Бультер’єр” – 150 гривень, а найдорожче — підвіска “Мишкіна бабуся”, за яку автор просить 520 гривень.

“Кам’яні” каблучки

Прикраси від Stone Ring — це футуристичного вигляду каблучки та кольє, які коштують від 120 гривень. Для їх виготовлення майстер використовує сталь, ювелірну смолу та акрил. Якимось чином вироби мають вигляд цілком кам’яних, хоча зроблені з синтетичних матеріалів.

Вартість прикрас стартує від 120 гривень — за ці гроші ви отримаєте космічного вигляду кільце з ювелірної смоли. А найдорожчий на сторінці майстра набір з кулона на шкіряному шнурку та каблучки. Вони виготовлені зі сталі, ювелірної смоли та акрилового каменю і коштують 730 гривень. 

Браслети з натурального каміння

Якщо акрил та ювелірна смола — то не ваше, і хочеться чогось натурального, то маємо для вас bracelet_s_bead – браслети з напівдорогоцінного каміння та мінералів. Аквамаринові, аметистові, з рожевим кварцом — це все роботи львівської студентки Іри Кулик. 

Колір прикрас на зап’ястя варіюється від насичено-синього (браслети з апатиту та аквамарину) до криваво-червоного (гранатові браслети).

Серед середніх за ціною браслетів — браслет з лепідоліту за 190 грн, а найдорожчий у колекції майстрині — браслет з індійського опалу та срібла за 1200 гривень. 

Читайте також: Була завучем – стала бізнесвумен: як донецька педагогиня створює автентичні прикраси

Скіфські прикраси з мідного дроту

Здавалось би, мідному дроту місце всередині електричного кабелю. А не на шиї у вигляді справжньої пекторалі з лазуритом. Усі прикраси Сергія Кушніра з Запоріжжя — це майстерне плетіння сережок, каблучок та браслетів, в мереживо яких вплетені природні камені. 

Техніка, яку він використовує, називається WIRE WRAP ART або виготовлення аксесуарів з дроту (зазвичай, мідного, латунного, срібного тощо). 

“Майстер буквально малює дротом, розбавляючи або доповнюючи його різними акцентами. Після того як виріб закінчено, його патинують (зістарюють – авт.) та полірують, щоб виріб отримав ефект старовини”, — розповідає Кушнір про нюанси ручної роботи у себе на сторінці.

Найдешевші з його виробів — сережки за 80 гривень, найдорожча — пектораль з каменем “тигрове око” золотавого кольору. 

Бізнес на… гербарії

Квіткове «до» та «після» з лобелією. Між першою і другою світлиною майстриня Наталя зірвала і висушила квітку, а потім “з допомогою особливої магії” перетворила її на кулон.

Якщо не знаєте, з чого розпочати власний бізнес, роззирніться навкруги. Власниця @vtiha_handmade, мабуть, так і зробила. Вона старанно назбирала літо, засушила його в книгах, і тепер продає за низькими цінами. Кулон з торішнім листком чи квіткою, виготовлений з ювелірної смоли, обійдеться вам у 100 гривень, а найдорожче, що ми знайшли у майстрині на сторінці — набір з каблучки, намиста та браслету за 200 гривень. 

Намистинки для дредів та прикраси для волосся

І знову мідь, і знову техніка WIRE WRAP ART. Київський майстер Євген на crafta.ua виготовляє та ефектні браслети з вулканічної лави та міді, і мідні кулони з агатом. 

Підвіска з бірюзою — найдорожча і найкрасивіша з його робіт.

Майстер виготовив прикрасу з застосуванням холодного кування та запатинував її синьо-зеленою патиною, покривши спеціальним воском — для збереження кольору. Такий виріб існує у єдиному екземплярі і коштуватиме вам 449 гривень — зі знижкою (реальна ціна — 500 гривень). Серед найдешевших виробів — дредонамистини по 117 гривень.

Суспільство

У Венеції пройшов перфоманс, присвячений “Ізоляції” в Донецьку

Опубліковано

У перформансі, який відбувся 17 квітня, художник Лозано-Геммер згадав про свою інсталяцію “Кімната пульсу”, яку він представив ще в 2013 році в Центрі сучасного мистецтва “Ізоляція” в Донецьку.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

фото: Лозано-Геммер

Про перфоманс

Під час виставки в Донецьку в 2013 році Лозано-Геммер записав серцебиття понад ста відвідувачів “Ізоляції”. Через три місяці після завершення проєкту місто було окуповано російськими військами, а приміщення “Ізоляції” знищили. Пізніше росіяни перетворили на таємну катівню.

фото: Лозано-Геммер

Читати також: “Чорнобиль 22”: український документальний фільм зʼявився на Takflix

Під час цьогорічного перформансу на бієнале, Лозано-Геммер запропонував відвідувачам “додати” своє серцебиття до аудіозаписів, зроблених ним у Донецьку. Це створило живий пам’ятник загиблим, де кожен новий запис витісняв один зі старих. Таким чином, митець прагне нагадати про необхідність пам’ятати про трагедії, що відбуваються в окупованому Донецьку.

Записи серцебиття зберігалися на спеціальному технічному пристрої, який відтворював ритм серця на підключених до нього лампах. Після додавання нового серцебиття місцевий виконавець Грегоріо Магніфічі, до якого цей пристрій був прикріплений, прогулювався вулицями Венеції.

Нагадаємо, що на Київщині запустили інноваційну станцію з переробки воєнних відходів.

Також ми повідомляли, що український павільйон представив на Венеційській Бієнале мапу бомбосховищ у Венеції.

Фото: Лозано-Геммер

Читати далі

Суспільство

“Чорнобиль 22”: український документальний фільм зʼявився на Takflix

Опубліковано

Документальний фільм “Чорнобиль 22” режисера Олексія Радинського вийшов на онлайн-платформі Takflix.

Про це повідомляється на Takflix.

Про фільм

У стрічці показали свідчення працівників Чорнобильської АЕС про тимчасову окупацію станції російськими військами. У стрічці також є фрагменти зйомки анонімного інформатора ЗСУ, який фіксував пересування російської техніки.

Читати також: “Ми були рекрутами”: в Україні вийде фільм про 3ОШБ

Команда АЕС розповідає про те, як росіяни робили окопи в Рудому лісі й мародерили, коли відходили до Білорусі 31 березня 2022-го. Працівники АЕС продовжували виконувати свої обов’язки під час окупації, намагаючись допомогти українським військовим.

“Ці люди дуже різні: від працівників атомної станції до самоселів й екологів. Їхні свідчення обʼєднує одне спостереження: росіяни опинились у Чорнобильській зоні, не маючи жодної гадки про те, куди вони насправді потрапили”, – розповідає режисер стрічки про героїв фільму.

Переглянути фільм можна тут.

Нагадаємо, що в Україні почалась підготовка фахівців з реставрації культурної спадщини.

Фото: Чорнобиль22

Читати далі

Суспільство

У Софії Київській відкриють Великодню виставку з квітів

Опубліковано

20 квітня у Національному заповіднику відбудеться офіційне відкриття соціального проєкту “Великодні вихідні” за участі генеральної директорки Національного заповідника “Софія Київська” Нелі Куковальської.  

Про це повідомляє МКІП.

Про виставка

Учасники події матимуть нагоду насолодитись відкриттям Великодньої інсталяції, створеної запрошеними флористами на майстер-класі під керівництвом Олени Дрючан.

Унікальну лекцію прочитає протоієрей Георгій Коваленко.

Майстри працюватимуть над створенням конструкції 18-19 квітня, а 20 квітня відвідувачі зможуть спостерігати цей витвір справжнього мистецтва.

Читати також: Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Про Софію Київську

Собор святої Софії — Премудрості Божої, Софія Київська або Софійський собор — християнський собор в центрі Києва, пам’ятка української архітектури та монументального живопису другого десятиріччя 11 ст. (1011-1018), одна з небагатьох уцілілих споруд часів Київської Русі. Одна з найголовніших християнських святинь Східної Європи, історичний центр Київської митрополії.

Нагадаємо, що Євген Клопотенко випустив книгу зі шкільними рецептам.

Також ми повідомляли, що стартує відбір до української збірної на Ігри Нескорених 2025.

Фото: Софія Київська

Читати далі