Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Укрзалізниця за 460 млн грн відремонтувала колії на Сході країни

Опубліковано

Укрзалізниця більш як удвічі збільшила пропускну здатність напрямку Маріуполь – Запоріжжя. Компанія завершила проєкт із реконструкції дільниці Волноваха – Комиш-Зоря вартістю 460 млн грн, повідомляє пресслужба перевізника.

Найпотужніше будівництво

Укрзалізниця відкрила рух поїздів на новому двоколійному перегоні Зачатівська-Роз’їзд – Хлібодарівка, де побудовано 15,5 км колії. Відтепер дільниця Волноваха—Комиш-Зоря стала повністю двоколійною, що дозволить залізниці пропускати значно більше поїздів у маріупольському напрямку.

Залізничники запевняють, що це найпотужніше будівництво нової колії за часів незалежної України, яке тривало кілька років, аби безперебійно курсували пасажирські, приміські та вантажні поїзди. 

Загалом Укрзалізниця збудувала понад 34,4 км нових колій, завдяки чому значно збільшила можливості для транспортування вантажів у стратегічному маріупольському напрямку. Всього упродовж 2016–2019 років на реалізацію проєкту компанія спрямувала 460 млн грн власних коштів.

Чому це важливо?

«Після окупації частини Донеччини Маріуполь був відрізаний від України. З містом фактично було відсутнє автомобільне сполучення, досі не здійснюються й авіарейси. І лише залізниця залишалася тією тоненькою ниточкою, яка сполучала це місто з усією Україною. І впродовж всіх цих років ми забезпечували перевезення не лише пасажирів, а й вантажів. Тим самим забезпечували функціонування підприємств регіону, які дають роботу населенню. Крім того, в цих умовах ми змогли побудувати нову колію в напрямку Маріуполя, яка є запорукою для подальшого успішного розвитку регіону», — зауважили в Укрзалізниці.

Читайте також: На ремонт колій витратять $100 млн

Як будуть їздити?

Завдяки реалізації проєкту пропускна спроможність дільниці Волноваха – Комиш-Зоря збільшиться з 20-ти пар поїздів на добу в 2016 році до 49 пар поїздів, з яких 42 – вантажних, 5 – пасажирських, 2 приміських — у 2019 році.

За 2016-2019 роки залізничники виконали великий обсяг робіт – окрім побудови нових колій, відремонтували понад 107, 4 км колій та 61 стрілочний перевід.

Реалізацію проєкту з підвищення пропускної спроможності напрямку Комиш-Зоря – Волноваха – Маріуполь було розпочато у 2016 році. Окрім колійних робіт, під час модернізації ділянки Волноваха – Комиш-Зоря залізничники збудували лінії електропостачання двох блок-постів та двох роз’їздів. Також виконали поточний ремонт пристроїв електропостачання: замінили траверси, світильники для посилення освітлення станцій, переїздів, зупинних пунктів та відремонтували промислові будівлі. Фахівці служби сигналізації та зв’язку уклали 86 км кабельних ліній, проклали 83,5 км волоконно-оптичного кабелю в захисну поліетиленову трубку, здійснили реконструкцію пристроїв СЦБ та зв’язку. Також на ст. Волноваха залізничники встановили сучасну цифрову автоматичну телефонну станцію SI 3000.

Загальна протяжність напрямку Запоріжжя – Комиш-Зоря – Волноваха – Маріуполь складає 311,9 км експлуатаційної довжини, у тому числі в межах обслуговування регіональної філії «Донецька залізниця» — 157,3 км: Комиш-Зоря – Волноваха – 83,7 км, Волноваха – Маріуполь – 73,6 км.

Коментарі

Суспільство

Потяги Кільцевої електрички в Києві їздитимуть щопівгодини: зміни в розкладі

Опубліковано

Кільцева електричка Kyiv City Express з 15 грудня змінює графік рейсів, який діятиме впродовж 2025 року.

Про це повідомили на сторінці Kyiv City Express.

Які зміни у розкладі руху

З 15 грудня для пасажирів додадуть потяги, які курсуватимуть кожні пів години. Раніше ці рейси скасували через роботи на Подільсько-Воскресенському мосту.

Також на маршруті їздитиме остання електричка зі станції Дарниця о 22:31 (через Райдужний) на Святошин, куди прибуватиме о 23:20.

«На практиці це означатиме, що з вокзалу до Троєщини можна буде виїхати прямим рейсом о 21:56, а з Почайни на Берестейську можна буде доїхати вже навіть після закриття метро», — написали в пресслужбі Кільцевої електрички.

Разом із цим Kyiv City Express змінить логіку нумерації рейсів, аби спростити орієнтування пасажирів у напрямках та маршрутах поїздів.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» збільшила ліміт безплатного інтернету в потягах Інтерсіті.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Укрзалізниці»

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві прибрали понад 950 незаконних тимчасових споруд за осінь (ФОТО)

Опубліковано

Тимчасові споруди демонтовували працівники КП «Київблагоустрій». Найбільше об’єктів прибрали у Деснянському та Подільському районах.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці КП «Київблагоустрій».

«Київ стає впорядкованішим і зручнішим: вулиці звільняються, а простір використовується ефективніше», — написали в установі.

Читайте також: «Книгарня “Є”» відкриває новий культурний простір у Києві (ФОТО)

За сезон у Деснянському районі ліквідували 167 об’єктів, а в Подільському — 130.

Нагадаємо, що в Києві за листопад прибрали понад 1600 незаконних рекламних конструкцій.

Фото: фейсбук-сторінка КП «Київблагоустрій»

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили кампанію, аби знизити нештрафований ліміт перевищення швидкості

Опубліковано

Інформаційну кампанію «Прискорюйся в житті, але не на дорозі» запустив Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) у межах проєкту «За безпечні дороги».

Про це повідомили в ЦЕДЕМ.

Мета кампанії

Наразі максимальна дозволена швидкість руху в населених пунктах — 50 км/год, та в Україні не штрафують за перевищення цього ліміту до 20 км/год. Тому загальна швидкість без штрафу складає 70 км/год.

Проєкт створили для того, щоб на законодавчому рівні знизити швидкість, за який не штрафують, з 20 км/год до 10 км/год.  

Читайте також: В Україні зареєстрували понад 8500 книжкових бізнесів

«Дитина, яка йде до школи, жінка на велосипеді чи чоловік на мопеді мають мінімальний шанс вижити, якщо наїзд стався на швидкості 70 км/год і більше. Саме тому у світовій практиці стандартне обмеження у містах дорівнює 50 км/год, і в Правилах дорожнього руху України це також 50 км/год. Важливо нарешті ліквідувати цю смертельну суперечність між Правилами й Кодексом України про адміністративні правопорушення», — зазначила директорка ЦЕДЕМ Олеся Холопік.

Як вказують в організації, подібні ліміти перевищення швидкості, за які не штрафують, діють тільки в Україні та росії.

«Навіть під час війни важливо реформувати законодавство та наближати його до найкращих практик ЄС і міжнародних рекомендацій у сфері безпеки руху», — додають в ЦЕДЕМ.

Про ЦЕДЕМ

Центр демократії та верховенства права — це аналітично-адвокаційна організація, що працює в громадському секторі України з 2005 року. Фахівці центру розвивають незалежні медіа, громадянське суспільство та розбудовують правову державу в Україні.

Нагадаємо, що юні українці здобули 16 нагород на міжнародній виставці винаходів.

Фото обкладинки: Freepik

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...

Освіта2 тижні тому

Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...

Економіка і бізнес2 тижні тому

«Ми перетворили помилки на успіх»: як бренд ECOSEXUAL створює екобізнес

Вона хаотично споживала речі, аж поки одного дня не збагнула — справжнє щастя не вимірюється...

Культура3 тижні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...