

Суспільство
Укргідроенерго отримало 10 тонн обладнання від іноземних партнерів
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Міністерство енергетики України передало Укргідроенерго партію енергетичного обладнання вагою близько 10 тонн від міжнародних партнерів.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Міністерства енергетики України.
Серед наданого енергообладнання – генератори та роз’єднувачі, які надіслали до України Японія, Нідерланди та Республіка Корея.
Зазначається, що завдяки міжнародній підтримці Україна стабілізує роботу енергосистеми зміцнює її.
Загалом Укргідроенерго отримало понад 131 тонну енергетичного обладнання, наданого міжнародними партнерами.
За даними Міненерго, за рік від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну надійшло 450 вантажів гуманітарної допомоги з енергетичним обладнанням, загальна вага якої сягнула понад 5 650 тонн.
За даними Міненерго, серед обладнання, яке отримала Україна – понад 1700 генераторів, близько тисячі трансформаторів, мобільні газові котельні, спецтехніка, високовольтне обладнання для ремонту ліній електропередач (ЛЕП), пересувна кабельна лабораторія та багато матеріалів.
Читайте також: Волонтери – нові лідери. Як об’єднати сотні людей однією метою? Кейс Координаційного центру УАЛ
Завдяки цій допомозі вдалося відновити роботу великої кількості об’єктів енергетичної інфраструктури, які росіяни обстрілювали з ракет, дронів та артилерії.
Відтак за рік повномасштабної війни РФ гуманітарну допомогу Україні вже надали 30 країн світу з різних континентів. Це Австрія, Велика Британія, Польща, Швеція, Німеччина, Італія, Франція, Латвія, Бельгія, Данія, Іспанія, Фінляндія, Литва, Естонія, Ірландія, Норвегія, Північна Македонія, Швейцарія, Угорщина, Молдова, Словаччина, Хорватія, Словенія, Нідерланди, Чехія, а також Азербайджан, Японія, Республіка Корея, Канада і Сполучені Штати Америки.
Нагадаємо, Республіка Корея передала екскаватори для відбудови українського енергосектору.
Окрім того, Литва передала Україні потужний трансформатор, здійснивши найбільшу логістичну операцію ЄС.
Фото: facebook.com/minenergoUkraine.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Бійцям Держприкордонслужби вдалося приземлити «шахеда» зі стрілецької зброї, що летів у напрямку Чернігова.
Про це повідомили у телеграм-каналі ДПСУ та опублікували відео роботи бійців.
«Військові довели, що безпілотники все ж реально збивати стрілецькою зброєю, проте головним успіхом завдячують злагодженій роботі команди», — йдеться у повідомленні.
Ворожий БПЛА збили на висоті 100-120 метрів.
Дивіться відео: Дружина військового шиє спорядження для захисників
«Поступила інформація від чергового, що в Україну з північної сторони залетіли шахеди. Наша вогнева група висунулася на позиції. Напрямок був на Чернігів, він міг змінити напрямок на Київ. Ми завчасно його побачили і відкрили вогонь на враження», — керівник вогневої групи «Скорпіон».
Відзначимо, що Державна прикордонна служба України — правоохоронний орган спеціального призначення, на який покладаються завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону України та охорони суверенних прав України в її винятковій (морській) економічній зоні.
Нагадаємо, на Донеччині прикордонники збили ворожий дрон зі стрілецької зброї.
Також ми розповідали, як прикордонники збили 8 безпілотників російських окупантів за три дні. Один із дронів був зі сльозогінною гранатою К-51.
Фото: скриншот із відео.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
ГО «ДІЙ-Краматорськ» оголошує конкурс мініпроєктів спрямованих на підтримку переселенців.
Про це повідомляють на фейсбук-сторінці організації.
Про конкурс
Громадська організація «ДІЙ-Краматорськ» оголошує другий тур конкурсів міні-проєктів, спрямованих на прийом та інтеграцію ВПО у громадах. Цей конкурс є гнучким інструментом для прийому, розміщення та інтеграції переселенів у життя нових громад.
Метою конкурсу є створення у громадах умов для прийому ВПО та їх інтеграцію завдяки умов для їх розміщення, саморозвитку, самозайнятості та залучення до прийняття рішень на місцевому рівні.
Для кого
Цей конкурс розрахований на громадські організації зі статусом неприбутковості, та органи влади й місцевого самоврядування. Участь можуть взяти організації з усієї України, за винятком Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей та Республіки Крим.
Читайте також: В Україні оголошують грантовий конкурс на розвиток сільського господарства
Реалізація проєктів у громадах з населенням менш як 10 000 осіб або з великою відносною кількістю ВПО є додатковою перевагою.
Фінансування
На цьому етапі планується профінансувати 5 проєктів. Вартість кожного не має перевищувати 38 000 гривень.
Як взяти участь
Форму заявки та бюджет потрібно надіслати на електронну адресу [email protected] з темою «Конкурс _ та зазначити громаду реалізації проєкту» (наприклад «Конкурс_Тернопіль»).
Завантажити форми заявки та бюджету можна за цим посиланням.
Дедлайн
Подати заявку потрібно до 9 квітня 2023 року. Перелік переможців буде оприлюднено протягом квітня 2023 року.
Нагадаємо, Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) оголошує грантовий конкурс на відбір 15 молодіжних бізнесів.
Також ми повідомляли, що українські неурядові організації можуть податися на конкурс проєктів «Гуманітарні інновації» від МЗС Франції.
Фото: facebook.com/beactiveinkramatorsk
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Упродовж доби на Лиманському та Куп’янському напрямках ЗСУ знищили:
- ворожу станцію радіоелектронної боротьби «Стриж»,
- самохідний міномет «Тюльпан»,
- склад із боєприпасами росіян,
- БТР-80,
- бойову машину десанту,
- чотири 120-мм міномети.
Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив речник Східного угруповання військ ЗС України полковник Сергій Череватий.
Він відзначив, що під час боєзіткнень 37 окупантів було ліквідовано, ще 100 — дістали поранень.
Сергій Череватий також додав, що інтенсивність ворожих атак змінюється в силу погодних умов, великих втрат росіян та перегрупувань військ, проте, якщо говорити глобально — Бахмут для окупантів залишається у пріоритеті.
Читайте також: Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк
«Місто вже, крім військової цілі, має ще й символічне значення, бо такого приниження, як Бахмут, я не пам’ятаю, коли зазнавала російська чи навіть радянська армія. Адже за 9 місяців не взяти районний центр для армії, яка позиціювала себе «второй армієй міра» і яка в рекламних слоганах твердила, що «граніци расії нє заканчіваютса нігдє» — це ганьба. росіяни сильно недооцінили Збройні Сили України», — сказав Череватий.
Довідка
«Стриж-3» — це мобільна система захисту від безпілотних літальних апаратів. Апаратура призначена для виявлення дронів, передачі сигналу тривоги на пульт керування та сигналізації, блокування каналів керування та навігації безпілотних літальних апаратів.
Нагадаємо, під Бахмутом ЗСУ одним пострілом знищили склад БК та техніку окупантів.
Фото: mil.in.ua.