Суспільство
Україна перевиконала план з надходжень від оренди держмайна
Фонд державного майна станом на вересень отримав обсяг доходів від оренди, який планували отримати протягом року, повідомляє Урядовий портал.
Скільки заробили на оренді?
Оренда об’єктів державної власності принесла один мільярд гривень. Прогнозується, що до кінця року загальна сума сягне майже 1,5 мільярди гривень.
Читайте також: Українська економіка зросла. На скільки?
Зазначається, що, Фонд випереджає планові показники надходжень на три місяці, і до кінця року загальна сума від оренди сягне майже 1,5 мільярда гривень.
Здали не все
Однак, за даними Фонду держмайна, на сьогодні ще існує величезна кількість об’єктів, які перебувають на балансі різних міністерств і відомств, котрі не використовуються, пустують, а могли би приносити гроші до бюджету.
“І Фонд державного майна вкотре закликає балансоутримувачів більш активно передавати такі об’єкти для оренди”, – йдеться в повідомленні.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Суспільство
Члени Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту ухвалили рішення про організацію спеціальної моніторингової місії у Харкові. Вона зосередиться на пам’ятці архітектури «Держпром», яка постраждала від численних обстрілів російської армії. Україна стане першою країною, де застосують цей механізм.
Про це йдеться у повідомленні Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
Мета місії
Вона допоможе задокументувати пошкодження, скоординувати заходи з відновлення пам’ятки та забезпечити доказову базу для притягнення росії до відповідальності за воєнні злочини. Будівлю «Держпрому» занесли до Міжнародного списку культурних цінностей під посиленим захистом у вересні 2023 року.
Читати також: ЮНЕСКО внесло два українських об’єкти до переліку пам’яток, які перебувають під захистом
Що сталося з «Держпромом» під час війни
- 1 березня 2022 року вибухова хвиля від ракетного удару по будівлі обласної адміністрації вибила частину вікон у «Держпромі»;
- 2 січня 2024 року новий удар ракети пошкодив скління майже по всій північно-західній частині споруди;
- 28 жовтня та 8 листопада 2024 року будівля знову постраждала — авіабомба та влучання поруч спричинили нові руйнування.
У листопаді українські архітектори задокументували пошкодження й надіслали звіт до ЮНЕСКО.
Ця моніторингова місія стане важливим кроком у боротьбі за збереження української культурної спадщини, що перебуває під ударом російської агресії.
Нагадаємо, що українську кобзарсько-лірницьку традицію визнали всесвітньою спадщиною (ВІДЕО).
Фото: Anna Leonenko.
Коментарі