

Технології
Українців сповіщатимуть про судові засідання через месенджер
Державна судова адміністрація України відкрила судовий розклад. Тепер українці отримуватимуть сповіщення одразу, як тільки з’явиться інформація про їхнє судове засідання. Про це повідомляє opendatabot.ua.
Чому це важливо?
Дані про судовий розклад до цього часу були закритими, а тисячі українців дізнавалися про судове засідання запізно. Відтепер громадяни зможуть вчасно дізнатися про засідання й захистити себе в суді.
На найближчий час в Україні заплановано 434 тисяч судових засідань. З них 22 420 — це адміністративні суди, 13 502 — господарських та 395 451 — цивільних та кримінальних.
Читайте також: Запрацювала електронна система комунікації між державними органами
Найбільша кількість судових справ присвячена стягненню заборгованості (52 021 справа), розірванню шлюбу (26 474) та крадіжкам (25 941).
50 тисяч українців пропускали засідання
Як зазначається, щороку близько 50 тисяч українців пропускали судові засідання. Не всі знали про своє судове засідання чи його перенесення.
«Суд не дуже дбає про те, аби зв’язатися з усіма сторонами справи. Йому простіше розглянути справу без емоцій, по наявних документах», — говорить адвокат Віталій Собкович.
«Позивач може вказати „ліву“ адресу відповідача, а судам для звітності цілком достатньо поштового повідомлення про надсилання позову відповідачу», — додає громадський діяч, правозахисник Лаврентій Кухалейшвілі.
Що тепер зміниться?
Раніше, щоб не пропустити сповіщення про суд, потрібно було регулярно перевіряти свою електронну скриньку (це можливо лише, якщо імейл зареєстровано в акаунті ДСА) та кореспонденцію за місцем постійної реєстрації або ж шукати своє засідання на офіційному сайті судової адміністрації. Робити це можна було лише в ручному режимі.
Тепер Опендатабот може оперативно, безкоштовно й у зручній формі повідомляти про всі судові засідання, де людина виступає фігурантом», — говорить Олексій Іванкін, керівник Опендатабот.
Як отримати сповіщення про своє судове засідання в Опендатабот?
- Додайте Opendatabot в улюбленому месенджері.
- Знайдіть себе за ПІБ чи потрібне судове рішення за номером.
- Підпишіться на оновлення.
Технології

Українські військові на Покровському напрямку провели успішну операцію із використанням наземного роботизованого комплексу «Гієна». Робота створили фахівці UGV Laboratory — учасника оборонної платформи Brave1.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Операцію провели бійці батальйону «Вовки Да Вінчі». Комплекс вразив місце скупчення особового складу російських військ, яке використовувалося противником як одна з ключових локацій для зосередження піхоти. Удар по цій цілі мав важливе значення для стримування подальших атак.
«Поки технологія працювала, оператор перебував у безпечному місці. Такий вигляд повинно мати сучасне поле бою — технологічне, з мінімальним ризиком для життя військових.
Наступні 100% логістичних завдань на фронті мають виконувати роботи, щоб зберігати життя військових», — написав Михайло Федоров.
Читайте також: «Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну
Мінус особовий склад росіян на Покровському напрямку. Працює НРК «Гієна» від учасника Brave1 🔥 Бійці батальйону «Вовки Да Вінчі» провели успішну операцію з використанням НРК «Гієна», його створив учасник Brave1 UGV Laboratory. Робот завдав удару по місцю скупченню особового складу ворога. Цей об’єкт був однією з локацій, де регулярно збиралася ворожа піхота, тому враження цієї цілі було критично важливим для стримування противника Поки технологія працювала, оператор перебував у безпечному місці. Такий вигляд повинно мати сучасне поле бою — технологічне, з мінімальним ризиком для життя військових. Наступні 100% логістичних завдань на фронті мають виконувати роботи, щоб зберігати життя військових. У Brave1 ми надаємо всебічну підтримку розробникам військових технологій. Якщо у вас є ідея — долучайтеся до оборонного кластера. Держава забезпечить повний супровід — від грантів до випробувань і постачання на фронт.
Опубліковано Михайло Федоров Вівторок, 22 квітня 2025 р.
Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).
Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка Михайла Федорова
Технології

У Херсонському обласному архіві створюють цифрові копії паперових документів. Над проєктом архів працює разом із міжнародною організацією FamilySearch.
Про це повідомили в Херсонській ОВА.
Фахівці використовують сучасні технології, щоб зберегти старі документи у цифровому форматі. Це допоможе краще їх зберігати та зробить доступ до них зручнішим.
Зацифровані документи стануть у пригоді дослідникам, краєзнавцям та всім, хто цікавиться історією. Тепер потрібну інформацію можна буде знайти швидше і не обов’язково їхати в архів особисто.
Читайте також: «Ви захищаєте весь світ»: Шон Пенн відвідав Україну та зустрівся з військовими (ВІДЕО)


Нагадаємо, що студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка ХОВА
Технології

Міністерство цифрової трансформації розпочало бета-тестування нової цифрової послуги — заміни свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорта) у «Дії». Сервіс дозволить відновити втрачений або пошкоджений документ без візиту до сервісного центру МВС.
Про це повідомили в «Дії».
До участі допускаються повнолітні користувачі з такими верифікованими даними:
- біометричним документом;
- податковим номером;
- свідоцтвом про реєстрацію авто в «Дії».
Читайте також: 16 стартапів представлять Україну на VivaTech 2025 у Парижі: що про них відомо
У Мінцифри зазначають, що нова функція має спростити процес відновлення документів для автовласників і скоротити час взаємодії з державними сервісами.
Щоб долучитися до тестування, потрібно зареєструватися на порталі «Дія» за посиланням.
Послугу реалізує Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством внутрішніх справ, Головним сервісним центром МВС, ДП «Інфотех» та АТ «Укрпошта».
Нагадаємо, що на «Дія.Освіта» випустили нові курси від BecomingX Ukraine про ШІ та технології.
Фото обкладинки: сайт «Дії»