

Технології
Українці створили “ветеринарну” камеру для спостереження за тваринами
Українська компанія Petcube розробила камеру Petcube Cam, що дозволяє власникам тварин спостерігати за ними віддалено через смартфон. Про це повідомляє пресслужба компанії, передає Економічна правда.
Чим особлива камера?
Камера працює навіть вночі за допомогою системи нічного бачення, а також дає змогу чути тварин і говорити до них.
Petcube Cam також є першою камерою для домашніх тварин, яка має вбудовану систему для віддалених консультацій з ветеринарами. Камеру вже можна придбати на американському Amazon за $39.99.
“70% проблем з домашніми тваринами можна вирішити без візиту до ветеринара, — каже Ярослав Ажнюк, СЕО та співзасновник Petcube. — Коли ви перевіряєте записи камери та помічаєте щось підозріле, можете відразу проконсультуватися у професійного лікаря онлайн”.
Усі користувачі Petcube Cam отримують першу консультацію безкоштовно через мобільний додаток. Наступні консультації коштуватимуть $4.99 на місяць.
Технічні особливості
Cam являє собою 5-сантиметровий куб встановлений на гнучкій підставці, яку можна регулювати.
Новий продукт став наймолодшим у лінійці компанії, доповнивши Petcube Play 2 — камеру з лазерною іграшкою, та Petcube Bites 2 — камеру з годівничкою.
Читайте також: Український стартап для захисту лісів виграв 1,4 млн гривень
Cam передає 1080p HD відео через ширококутний об’єктив у 110°, має 8-кратне цифрове збільшення та нічне бачення на відстань до 9 метрів у темряві.
Також камера забезпечує двосторонній аудіозв’язок, який дозволяє чути що відбувається у кімнаті та розмовляти зі своїм улюбленцем.
Як і інші камери компанії, Cam доповнюється сервісом Petcube Care, який зберігає короткі кліпи з історією подій, зафіксованих на камеру. За допомогою комп’ютерного бачення, Care реєструє рухи тварин і людей, а також гавкіт та нявкання.
Ціна за підписку Petcube Care починається від $3.99 на місяць.
Хто такі Petcubе
Petcube – українська компанія, яка займається розробкою технологій для домашніх тварин. Petcube запустили у 2013 році завдяки Kickstarter.
З моменту свого заснування Petcube випустила три інтерактивні камери для домашніх тварин і залучила інвестиції на суму 14 мільйонів доларів. Офіси компанії знаходяться в Києві, Сан-Франциско та Шеньчжені.
Фото: the-village.com.ua
Технології

Компанія DONS з України посіла третє місце на міжнародному конкурсі NATO Innovation Challenge 2025-II, присвяченому боротьбі з FPV-дронами на оптоволокні. Разом із двома компаніями з США, українці отримали можливість доопрацювати свої розробки у співпраці з профільними структурами НАТО.
Про це повідомили в Міноборони.
Фінал хакатону відбувся в естонському Таллінні. Участь узяли 11 команд з восьми країн: України, Данії, Італії, Канади, Литви, Польщі, США та Франції. Журі складалося з експертів Міністерства оборони України, ЗСУ, НАТО та спільного центру JATEC.
Читайте також: У Львові розпочали підготовку пілотів БпЛА для перехоплення ворожих дронів, зокрема «Шахедів»
«Участь українських компаній в інноваційних хакатонах НАТО є критично важливою для прискорення розвитку мілтеку, оскільки це дозволяє синхронізувати наші технічні вимоги зі стандартами Альянсу. Через платформу JATEC ми не лише інтегруємо бойовий досвід у масштабовані рішення, але й забезпечуємо сумісність засобів для досягнення домінування на полі бою»,— зазначив заступник міністра оборони України Валерій Чуркін.
Цього року конкурс побив рекорд — надійшло 162 технічні пропозиції, з них 42 подали українські команди. Захід організували JATEC у партнерстві з НАТО ACT та CCDCOE.
Нагадаємо, що в ЗСУ допустили до експлуатації FPV-дрон «Світловод» з оптоволоконним керуванням.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Михайла Федорова
Технології

Команда Сумського державного університету зацифрувала близько 15 архітектурних об’єктів, пошкоджених унаслідок російських обстрілів. Цифрові моделі пам’яток стануть основою для подальшої реконструкції.
Про це повідомили в «Суспільне Суми».
Проєкт реалізують у межах науково-дослідної роботи «Наукові основи віртуальної реконструкції знищених об’єктів культурної спадщини» у співпраці з Департаментом культури Сумської ОДА. Фахівці фіксують наслідки руйнувань і створюють цифрові копії за допомогою фотограмметрії та безпілотників.
Читайте також: «Історію Аріни» від UNITED24 відібрали для міжнародної премії Favourite Website Awards
На одну модель іде близько місяця роботи. Серед вже зацифрованих об’єктів є і корпус СумДУ, який зазнав прямих влучань. Як зазначають науковці, ці матеріали можуть стати як базою для відновлення, так і доказами руйнувань у міжнародних процесах. Проєкт фінансує Міністерство освіти та науки й триватиме три роки.
Нагадаємо, що Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сайт «Суспільне Суми»
Технології

Засновник Spotify Даніель Ек інвестує 600 мільйонів євро в німецького виробника дронів Helsing. Саме цей оборонний стартап постачає Україні безпілотники з елементами штучного інтелекту.
Про це пише видання Financial Times.
Інвесткомпанія Prima Materia, яку Даніель створив із Шакілом Ханом, зайшла в Helsing ще у 2021-му. Наразі загальну суму вкладень оцінюють у 1,37 мільярда євро.
Як зазначає Financial Times, крім того, що оборонний стартап постачає безпілотники Україні, компанія має контракти з Британією, Німеччиною та Швецією.
Нагадуємо, що українські дрони покажуть на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій.
Також ми писали, що бійцям Третього легіону вдалося збити FPV-дрон під час руху автомобіля (ВІДЕО).
Фото обкладинки: AFP/Getty Images