Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
dron flyingtractor dron flyingtractor

Економіка

Українці створили літаючий трактор для розпилювання добрив

Опубліковано

Київський програміст, винахідник Владислав Юсім з командою створили дрон FlyingTractor, для розпилювання засобів захисту рослин та добрива на полях. “Трактори можуть літати і ми це довели!”, – так амбіційно розповідає про свій винахід Владислав Юсім, пише Агравері.

Такий безпілотник розганяється у повітрі до 90 кілометрів на годину та підіймає вагу у 15 кілограмів. За один політ (15 хвилин) цей літаючий пристрій може обробити до 4 гектарів поля при витратах робочого розчину 2 л/га.

Уже три роки поспіль Владислав Юсім із студенським другом, випускником КПІ Дмитром Самсоненком та ще декількома колегами-однодумцями працюють над українським октокоптером для аграріїв, що здатен ефективно розпилювати ЗЗР та добрива на полях.

Октокоптер надрукували на 3D-принтері

Ідея займатись агродронами виникла у Владислава досить спонтанно. “У мене є фірма, яка займається встановленням системам безпеки і відеоспостереження. Кілька років тому ми отримали замовлення на установку таких систем в сільській місцевості. Я довгий час захоплювався всім, що пов’язано із дронами, тож  до мене прийшла ідея зробити щось корисне на стику агро- та нових технологій”, – пригадує підприємець.

Початково думали над тим, як обробляти дроном ягідники та виноградники, але потім прийшли до того, що і на зернових полях ця ідея працює не менш ефективно. Розповідає, що при використанні обприскування за допомогою авіації, великий літак не може розпорошувати добрива та засоби захисту рослин точково, хімікати нерідко (особливо у вітряну погоду) «летять» куди завгодно, але не на потрібне аграрію поле.

Читайте також: Українські дрони працюватимуть на полях у США

“Наш апарат пролітає над посівами на висоті всього двох метрів. Завдяки цьому речовини застосовуються саме там, де потрібно. З урахуванням значних витрат на паливо обробка полів за допомогою традиційних літаків і вертольотів влітає в копієчку. Використання безпілотника для виконання цього завдання обходиться в рази дешевше. Виявилося, що обробляти поля за допомогою октокоптера вигідніше, ніж застосовувати для цієї мети трактор, який знищує колесами частину посівів”, – коментує Владислав.

На розробку літаючого трактора розробники витратили два роки часу та понад $15 тисяч власних заощаджень. Більшість комплектуючих і деталей Владислав з Дмитром виготовили за допомогою 3D-принтера в Україні. Найсуттєвіше, що замовляли з Китаю – це гвинти і мотори, іще певну електроніку також обрали іноземного виробництва.

Читайте також: Житомирська ферма запрошує роботів працювати на полях

Процес розробки та тестування не був безхмарним – прилад падав, його доводилось часто переробляти і допрацьовувати модель, а це коштувало чимало і відтягувало процес запуску. Тим не менше, проміжним результатом винахідники задоволені.

Повертається “додому” сам, як бумеранг

Flying Tractor важить 15 кг, розмір пристрою– 3 м*3 м*1 м,витрата добрив – 2,5 л/га, і він здатен обробити 4 га за 15 хвилин, оснащений сонаром, завдяки чому  тримає задану висоту. Максимальна висота польоту над полем – 7 м (зазвичай, висота обробки – 2 метри). Ширина обприскування приблизно 4,5 метри. На шести акумуляторах диво-машина може працювати до півгодини. При цьому максимальна швидкість «трактора» досить пристойна – 90 кілометрів на годину (робоча швидкість польоту становить 11 м/с,або 39,6 км/год).

Читайте також: Дрони і фотопастки допомагають жмеринським лісникам ловити браконьєрів

Безпілотник запрограмовано таким чином, що працюючи він здатен визначати своє місце розташування по GPS-навігатору. Коли у підвішеному до «Літаючого трактора» контейнері закінчується речовина, яку він розпилює над полем, бортова система управління дає команду повертатися на базу, тобто до місця оператора дрона. Це відбувається також, якщо розряджаються батареї чи трапляється якась поломка. Після заміни батарей і заправки хімікатом, апарат продовжує обробку поля з того місця, на якому перервав роботу. При цьому працювати він може як вдень, так і вночі –  адже працює по заданих GPS точках.

Аналогів цього летючого зрошувача в Україні немає. Єдині конкуренти – китайці, втім по потужності їх винаходи поступаються українському, і вони здатні піднімати вантаж не більше 10-15 кілограмів, тоді як вітчизняний – навіть до 20.

Врожай збільшується на понад 17%

Понад півтора місяця винахідники шукали фермера, який погодиться надати своє поле для демо-випробувань. І нарешті знайшовся аграрій, який не побоявся йти в ногу з часом і спробувати новітні технології в своєму агробізнесі.

Читайте також: Корейська компанія розроблятиме дрони на Кіровоградщині

Так вони протестували техніку на полі соняшнику розміром у 12,5 га у Чернігівській області, і аграрій отримав прибавку врожаю у понад 17%. Слава про підприємців пішла далеко за межі області, і вони почали отримувати замовлення від фермерів протестувати новинку і у них.

“Цього року будемо працювати на ягіднику і ще на декількох полях у різних регіонах”, – говорить Владислав.

Не продавати, а надавати послуги

Хоча цікавість до пристроїв є, продавати їх підприємці взагалі не збираються, натомість, надаватимуть послуги з обробки полів.  

“За нашими підрахунками подібний безпілотник обійдеться аграрію приблизно у $6 тис. Інвестиції значні та й навчити оператора  дрона – на це потрібен і час і чималі додаткові гроші”, – підраховує Юсім.

Говорить, що  оскільки техніка достатньо специфічна, то його компанія вирішила не просто розробляти, а надавати послуги дрона зацікавленим фермерам.

“Ми отримували пропозицію з Індії на купівлю октокоптерів, вони хотіли обробляти рослини, висаджені на терасах на схилах пагорбів. Проте поки що про експорт ми не думаємо. Зараз хочемо знайти інвестора, аби удосконалювати пристрій. Переконаний, згодом це буде справжній прорив у технологіях”, – обіцяє винахідник.

Якщо всі заплановані демо покажуть гарний результат, то до кінця року винахідники планують зробити іще п’ять пристроїв, а далі – ще більше і почнуть обслуговування аграріїв.

Економіка

Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Опубліковано

Данський уряд затвердив виділення 200 мільйонів данських крон на придбання української зброї та військової техніки для Збройних сил України безпосередньо у виробників на території України.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

“Це перше подібне рішення – я вірю, що перше з багатьох. І це те, про що ми невпинно просили партнерів протягом останніх місяців”, – розповідає Олександр Камишін.

Також міністр відзначив, що українська оборонна промисловість вже настільки розігналась і розрослась, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями на повну.

Читати також: В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

“Спроможність українського ОПК становить майже $20 мільярдів. При цьому Україна має лише $6 мільярдів на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина всіх верстатів, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, — відзначив Камишін.

Наголошується, що вихід з цієї ситуації — переконати партнерів, які готові купувати зброю для України, робити це в українських зброярів і дати їм замовлення.

Нагадаємо, що розробники створили гру для зборів донатів.

Читати далі

Економіка

В Україні на гранти бізнесу держава спрямувала вже 3,7 млрд грн

Опубліковано

За державною програмою “Власна справа” 15,600 українців отримали мікрогранти на суму 3.7 млрд грн для розвитку бізнесу. Це понад 3 тисячі нових малих та мікропідприємств у різних галузях, які створять понад 34 тисячі нових робочих місць по всій країні.

Про це повідомляє Мінекономіки.

Серед отримувачів 53% – жінки, 34% – чоловіки, і 13% – юридичні особи. Більшість планують витратити кошти на придбання обладнання для бізнесу.

Читайте також: Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Найбільше грантів отримали жителі Львівської області, Рівненської області, Івано-Франківської області, Вінницької області та міста Києва.

Найпопулярнішими сферами для нових бізнесів стали оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів, тимчасове розміщення й організація харчування, та переробна промисловість.

Нагадаємо, фільм “20 днів у Маріуполі” зʼявиться на Netflix.

Читати далі

Економіка

Литва допоможе Україні з обладнанням для реконструкції енергоінфраструктури

Опубліковано

Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс оголосив про готовність своєї країни допомогти Україні відновити її енергетичну інфраструктуру, передаючи обладнання з тимчасово непрацюючої Вільнюської ТЕС, а також частину обладнання з Ігналінської АЕС та складів енергетичних компаній.

Про це повідомляє LRT.

Деталі допомоги

Повідомляється, що до України також буде відправлено великий трансформатор.

Читати також: Швейцарія виділить на відновлення України $5,5 млрд до 2036 року

Згідно з інформацією видання, Вільнюська ТЕЦ не функціонує з 2016 року, але, незважаючи на це, на станції проводиться профілактичне обслуговування та планові випробування. За словами міністра, частину обладнання буде розібрано на запчастини, а частину можна буде використовувати безпосередньо.

“Ми дамо їм все необхідне. У Харкові зруйновано 80% всієї мережі – як теплової, так і електричної – у Харкові. Якщо ми не допоможемо, українці не зможуть відновити мережу та сектор опалення до зими, що буде дуже і дуже складно”, – відзначив Міністр енергетики.

Нагадаємо, що міноборони розповіло про український БПЛА UJ-26 “Бобер”.

Також ми повідомляли, що в Києві відкрили “Трініті ХАБ” для людей із порушеннями зору.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: