

Суспільство
Українці розробили технологію, що перетворює будь-який транспорт на реанімобіль
Вінницькі та харківські фахівці розробили евакуаційний модуль, який перетворює будь-який транспорт на реанімобіль. Як повідомляє “Армія Inform”, фактично модуль, вмонтований в звичайну машину, вертоліт чи літак перетворює транспорт на реанімобіль.
Як цим користуватися?
Зокрема, модуль обладнаний всім необхідним для того, щоб безпечно евакуювати вкрай важкого пораненого та при цьому паралельно здійснювати для порятунку життя інтенсивну терапію, вводити медикаменти, робити кисневі інгаляції, штучну вентиляцію легень. Одночасно є можливість відслідковувати стан пацієнта на моніторах з фіксацією всіх важливих життєвих функцій.
Читайте також: Немає аналогів: у дитячій лікарні Вінниці відкрили унікальне відділення
Як зазначив заступник начальника Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону полковник м/с Олександр Столяренко, пристрій розрахований на одного-двох поранених на ношах.
“За нашими пропозиціями та технічним замовленням харківські інженери виконали проектно-випробувальні роботи санітарного модуля. Наш пристрій розрахований на одного-двох поранених (хворих) на ношах та є ніби маленьким “саркофагом” для безпечного перевезення пацієнта. Він може монтуватися в будь-який транспорт: вантажний автомобіль, літак, вертоліт”, – сказав Олександр Столяренко.
Ціна питання
За його словами, подібні санітарні модулі є в багатьох країнах світу. Їхня вартість – від 500 тисяч доларів за найпростішу конструкцію фактично без медичного обладнання. Вінницькі медики знайшли вітчизняного виробника, готового виготовляти ці конструкції за ціною від 100 тисяч доларів.
“Справа лише – за державною підтримкою цього проекту”.
Фахівці зазначають, що таким чином, коли межа між життям та смертю на війні вимірюється секундами, вчасно надана допомога суттєво збільшує шанси на порятунок та одужання.
“Саме такі миті, які бойові медики називають «платиновими» 10 хвилинами та «золотою» годиною, є вирішальними для пораненого: матиме він повноцінне життя чи залишиться інвалідом. Статистика стверджує, що отримана протягом години перша лікарська та первинна хірургічна допомога збільшує шанси на виживання” – повідомляє “Армія Inform”.
Чому це важливо?
Столяренко також говорить про існуючі проблеми з авіатранспортом. Наприклад, на операційно-реанімаційному літаку Vita та санітарному Ан-26 імені Дмитра Майбороди під час російсько-української війни було евакуйовано понад 6 000 поранених. Із них – приблизно 300 важкопоранених, які могли бути перевезені винятково авіатранспортом.
“Проте ми маємо розуміти, що «Віта» побудована на базі Ан-26 1978 року випуску і з кожним роком «старіє». В найближчій перспективі держава, скоріш за все, вже не матиме змогу утримувати окремий літак для медевакуації. Це надто дорого. Так, ринкова вартість якісного сучасного спеціалізованого санітарного літака – це десятки мільйонів доларів”, – сказав Столяренко.
Він також підкреслив, що такі створені вінницькими та харківськими фахівцями модулі будуть корисні по всій території України: наприклад, їх можуть використовувати поліціянти, рятувальники та цивільні медики.

Суспільство

У Запоріжжі будинок побуту «Ювілейний» викупив американський IT-підприємець, що працює на NASA, Максим Поляков. Там зведуть інноваційний хаб для дітей.
Про це пишуть Актуальные новости Запорожья.
Повідомляється, що метою проекту є розвиток інфраструктури міста і популяризація науки.
На перших поверхах оновленого «Ювілейного» відкриється інноваційний хаб, експеріментаніум для дітей та низка інших науково-пізнавальних проектів.
Читайте також: З кокоса, буряка та норі: сім українських виробників корисних чипсів
Очікується, що об’єкт стане центром розвитку для підростаючого покоління міста в області STEM (скорочено від Science, Technology, Engineering and Math, тобто Наука, Технології, Інжиніринг і Математика).

Подібні проекти вже були реалізовані Максом Поляковим у Дніпрі. У місті з нуля реконструювали планетарій, а також облаштували парк Гагаріна. Колись занедбані і застарілі, нині локації повністю змінилися і тішать дніпрян.
Читайте також: Безрукавки з історією: як прикарпатець шиє та реставрує автентичні гуцульські кептарі
Планується повністю відновити будівлю, надавши їй сучасного вигляду. Крім того, буде відреставровано фонтан і прилегла територія.
Нагадаємо, презентували онлайн-мапу місць молодіжних активностей Сєвєродонецька.
Усі фото: facebook.com/infoobjectZ.
Суспільство

У Києві відкриють Центр гуманного поводження з тваринами, повідомили у пресслужбі столичної держадміністрації.
Таке рішення визріло після зустрічі власників найбільших притулків для тварин у Києві, зоозахисників та волонтерів, а також місцевої влади.
Наголошується, що всі небайдужі до тварин мають об’єднати зусилля для досягнення єдиної мети – створення умов для комфортного життя тварин у столиці.
Мета центру – оперативна реакція на виклики та розв’язання проблем, що виникають через недбале та жорстоке поводження з тваринами.
Планується, що робочі групи запропонують пропозиції для програми з регулювання чисельності безпритульних тварин та контролю за утриманням домашніх тварин на 2020-2022 роки.
Читайте також: «Електропастух» рятує овець. Як WWF-Україна допоміг вівчареві не боятися вовків
Нагадаємо, в Україні діятимуть європейські вимоги до благополуччя тварин.
Як ми повідомляли раніше, на Київщині встановили двоярусний будиночок для котів.
Головне фото: suprun.doctor.
Суспільство

У квітні в Мукачеві мають намір завершити реконструкцію дитячо-юнацької спортивної школи: стадіону, басейнів та двоповерхової будівлі за 70 млн гривень.
Про це повідомили у пресслужбі міської ради.
Що зробили?
Проведено капітальний ремонт будівлі спортивної школи, її площа 2,5 тис. м², фасад та усі приміщення всередині закладу повністю оновлено, підведені нові комунікації, для 4 спортивних залів за гроші з міського закупили спеціальне устаткування.

На майже 800 тис. грн. придбано спортивного обладнання для пауерліфтингу. На першому поверсі розміщені: рецепція, душові та роздягальні, окремі приміщення та доступ до басейнів передбачено для людей з інвалідністю. Тут облаштували два басейни: термальний та великий з прісною водою.

Триває реконструкція стадіону, тут облаштовано розминочну бігову доріжку, майданчик для кросфіту, площадку для стрибків у пісок та метання спису, а також два мульти-спортивний майданчик та тенісні корти. Міні-футбольне поле зі штучним покриттям облаштовано для учнів дитячо-юнацької спортивної школи.
Читайте також: Як заощаджувати та інвестувати? П’ять корисних блогів про власні фінанси
Найбільше поле стадіону облагородять та засіють травою. Також проведуть реконструкцію трибун та благоустрій території, облаштують зелені зони для відпочинку й місця для паркування автомобілів.

На базі спорткомплексу зможуть тренуватися спортсмени з усіх куточків України. Облаштовано спортивні зали та спец-майданчики для занять різними видами спорту: легкої атлетики, пауерліфтингу, боксу, тенісу, волейболу та баскетболу. Найголовніше, в нових комфортних займатимуться вихованці дитячо-юнацької спортивної школи, а це 380 учнів, які відвідують різні спортивні секції ДЮСШ.

Читайте також: VR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні
Нагадаємо, стадіон «Динамо» у Києві показали з висоти пташиного лету.
Як ми повідомляли раніше, на Полтавщині активіст створив понад 60 скелелазних маршрутів.
Усі фото: mukachevo-rada.gov.ua.