Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українці розробили технологію, що перетворює будь-який транспорт на реанімобіль

Опубліковано

Вінницькі та харківські фахівці розробили евакуаційний модуль, який перетворює будь-який транспорт на реанімобіль. Як повідомляє “Армія Inform”, фактично модуль, вмонтований в звичайну машину, вертоліт чи літак перетворює транспорт на реанімобіль.

Як цим користуватися?

Зокрема, модуль обладнаний всім необхідним для того, щоб безпечно евакуювати вкрай важкого пораненого та при цьому паралельно здійснювати для порятунку життя інтенсивну терапію, вводити медикаменти, робити кисневі інгаляції, штучну вентиляцію легень. Одночасно є можливість відслідковувати стан пацієнта на моніторах з фіксацією всіх важливих життєвих функцій.

Читайте також: Немає аналогів: у дитячій лікарні Вінниці відкрили унікальне відділення

Як зазначив заступник начальника Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону полковник м/с Олександр Столяренко, пристрій розрахований на одного-двох поранених на ношах.

“За нашими пропозиціями та технічним замовленням харківські інженери виконали проектно-випробувальні роботи санітарного модуля. Наш пристрій розрахований на одного-двох поранених (хворих) на ношах та є ніби маленьким “саркофагом” для безпечного перевезення пацієнта. Він може монтуватися в будь-який транспорт: вантажний автомобіль, літак, вертоліт”, – сказав Олександр Столяренко.

Ціна питання

За його словами, подібні санітарні модулі є в багатьох країнах світу. Їхня вартість – від 500 тисяч доларів за найпростішу конструкцію фактично без медичного обладнання. Вінницькі медики знайшли вітчизняного виробника, готового виготовляти ці конструкції за ціною від 100 тисяч доларів. 

“Справа лише – за державною підтримкою цього проекту”.

Фахівці зазначають, що таким чином, коли межа між життям та смертю на війні вимірюється секундами, вчасно надана допомога суттєво збільшує шанси на порятунок та одужання. 

“Саме такі миті, які бойові медики називають «платиновими» 10 хвилинами та «золотою» годиною, є вирішальними для пораненого: матиме він повноцінне життя чи залишиться інвалідом. Статистика стверджує, що отримана протягом години перша лікарська та первинна хірургічна допомога збільшує шанси на виживання” – повідомляє “Армія Inform”.

Чому це важливо?

Столяренко також говорить про існуючі проблеми з авіатранспортом. Наприклад, на операційно-реанімаційному літаку Vita та санітарному Ан-26 імені Дмитра Майбороди під час російсько-української війни було евакуйовано понад 6 000 поранених. Із них – приблизно 300 важкопоранених, які могли бути перевезені винятково авіатранспортом.

“Проте ми маємо розуміти, що «Віта» побудована на базі Ан-26 1978 року випуску і з кожним роком «старіє». В найближчій перспективі держава, скоріш за все, вже не матиме змогу утримувати окремий літак для медевакуації. Це надто дорого. Так, ринкова вартість якісного сучасного спеціалізованого санітарного літака – це десятки мільйонів доларів”, – сказав Столяренко.

Він також підкреслив, що такі створені вінницькими та харківськими фахівцями модулі будуть корисні по всій території України: наприклад, їх можуть використовувати поліціянти, рятувальники та цивільні медики.

Суспільство

У Запоріжжі банкомат продовжив видавати готівку після обстрілу (ВІДЕО)

Опубліковано

У тіктоці з’явилося відео, на якому банкомат у Запоріжжі не припинив роботу після влучання у відділення. Попри руйнування, люди могли зняти тут готівку.

Відео поширив користувач з ніком 360vsesvit.

Люди в коментарях жартують, що цей ролик може слугувати рекламою банку.

Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).

Також ми писали, що «Укрзалізниця» запускає поїзд-галерею, що подорожуватиме Україною (ФОТО).

Фото обкладинки: cкриншот з відео користувача 360vsesvit

Читати далі

Суспільство

У Львові запускають проєкт з адаптивної стрільби з лука для військових та цивільних із порушеннями зору

Опубліковано

У Львові запускають пілотний проєкт «Влучні», де для ветеранів / ок та цивільних із порушеннями зору організують адаптивну стрільбу з лука . Охочим пропонують пройти пробні тренування, після яких формуватимуть основні команди.

Про це редакції повідомила «Фундація 03:00».

Проєкт благодійна організація втілює спільно зі спортивною школою «Електрон» імені Богдана Кокота. Ініціатива «Влучні» — це мрія ветерана Івана Романа, який втратив на фронті руку, ногу та частково зір. Між операціями він захопився стрільбою з лука і тепер хоче взяти участь у Паралімпійських іграх.

«Уявіть собі: тиша, натягнута тятива, відчуття сили в тілі та стріла, що летить точно в ціль. І це не метафора. Цей проєкт — не просто про спорт. Він про нові можливості, соціальну інтеграцію та силу бути в колі своїх», — описують проєкт організатори.

Для формування основних команд шукають тих, хто хоче професійно займатися адаптивною стрільбою з лука. Це ветерани / ветеранки й цивільні від 18 до 35 років з 1 групою інвалідності по зору. За словами тренерів, супутні порушення опорно-рухового апарату або пересування на кріслі колісному не будуть перешкодами.

Читайте також: Видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО)

Проєкт «Влучні» пропонує:

  • безкоштовні тренування з досвідченими тренерами у Львові;
  • менторську підтримку від ветерана, лучника Івана Романа;
  • можливість брати участь у змаганнях в майбутньому;
  • до трьох тренувань на тиждень.

Усіх учасники й учасниці ораганізатори забезпечать базовим спорядженням. Стартують тренування вже на початку літа 2025 року.

Щоб долучитися — заповнюйте анкету.

Також для проєкту шукають волонтерів і волонтерок — психологів, реабілітологів, тифлопедагогів або просто людей, які хочуть бути поруч і підтримати майбутніх спортсменів: асистувати на тренуваннях, допомагати орієнтуватися, готувати спорядження, приносити стріли тощо.

Щоб стати волонтером — надсилайте заявку.

Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).

Фото обкладинки з фейсбук-сторінки ветерана Івана Романа

Читати далі

Суспільство

В Україну повернули тіла ще 1200 загиблих, зокрема й військових

Опубліковано

В Україну повернули 1200 тіл загиблих українців. Четвертий етап репатріаційних заходів провели згідно домовленостей у Стамбулі.

Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Як стверджує російська сторона, повернені тіла належать українським громадянам, у тому числі й військовослужбовцям. Найближчим часом слідчі правоохоронні органи спільно з експертними установами МВС проведуть експертизи та ідентифікацію репатрійованих загиблих.

Читайте також: Україна повернула тіла ще 1200 загиблих військових

За даними координаційного штабу, обмін вдалося провести за результатами роботи співробітників Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБ України, Збройних Сил України, МВС України, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріату Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин, ДСНС України, інших структур Сектору безпеки та оборони України.

Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.

Нагадуємо, що додому повернулися українські захисники, які перебували в полоні з 2022 року.

Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими

Читати далі

Шопочитати

Військо4 дні тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство6 днів тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості2 тижні тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...