

Економіка
Український виробник крохмалю отримав міжнародну премію GoGlobal Awards 2022
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українська компанія «Вимал», що виробляє картопляний крохмаль, посіла перше місце в категорії «Харчові продукти та напої» на міжнародному конкурсі Go Global Awards 2022 в Таллінні.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці виробника.
Зазначається, що у конкурсі брали участь 8412 учасники із 179-ти країн та 68 галузей.
«Це грандіозне досягнення для нас особисто, Чернігівської землі та країни, в такий складних для всіх час», – зазначили у компанії «Вимал».
GoGlobalAwards — це нагорода, яку називають «Оскаром» для міжнародного бізнесу. Її організовує одна з найбільших у світі торгівельних асоціацій International Trade Council.

Про нагороду
Go Global Awards Міжнародної торгової ради (ITC) відзначає організації, які рухають світову економіку завдяки своїм інноваціям, технологіям і стратегіям. Нагорода проходить суворий трирівневий процес перевірки і відбору.
20% найкращих номінантів у всіх категоріях перехресно перевіряються, щоб забезпечити послідовність. Потім відбираються фіналісти, які переходять до етапу журі, де виступають перед незалежними членами Комітету Go Global Awards.
Читайте також: «Мріємо стерти кордони між переселенцями та місцевими». Платформа «Теплиця» зі Слов’янська розвиває громадське життя в Дрогобичі
Потім комітет із нагородження перехресно переглядає презентації фіналістів, а остаточні рішення оголошуються на Go Global Awards Day.
Нагороди об’єднують сотні керівників найінноваційніших у світі виробників, експортерів, технологічних компаній, міжнародних постачальників послуг, компаній венчурного капіталу та фінансових установ.

Нагадаємо, в Україні вперше почали виготовляти органічні в’ялені помідори.
Також ми повідомляли, як столичний підприємець під час війни налагодив виробництво бронежилетів шостого класу.
Фото: facebook.com/vimal.ppce.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Укргазвидобування у листопаді 2023 року ввело в експлуатацію ще три високодебітні свердловини, які сумарно забезпечують понад 400 тис. куб. м газу на добу. Дві з них — нові, третя — відновлена з ліквідаційного фонду.
Про це повідомили у пресслужбі компанії.
Зазначається, що нову розвідувальну свердловину пробурили на нещодавно відкритому родовищі. Місце для буріння визначили на підставі проведених раніше 3D-сейсморозвідувальних досліджень.
Ще одну нову свердловину пробурили на старому родовищі, яке експлуатують вже понад 50 років. Фахівці виконали глибокий аналіз стану розробки, оцінили залишковий потенціал газоконденсатних покладів і визначили місце для нової свердловини. Обидві свердловини пробурено філією Укрбургаз.
Читайте також: Рівні фінансові можливості для кожного? На жаль, економіка працює дещо інакше
Відновлена свердловина перебувала в ліквідаційному фонді впродовж 35 років. Фахівці провели роботи з капітального ремонту та реліквідації свердловини, а також підготували свердловину до газорегулювання.
Зовнішній підрядник успішно виконав двостадійний гідророзрив, завдяки якому вдалося отримати високий дебіт.
Про Укргазвидобування
Укргазвидобування – державне підприємство, найбільша газовидобувна компанія у Центральній і Східній Європі. Займається пошуком та розвідкою родовищ нафти та газу, їхньою розробкою, а також видобутком, транспортуванням, переробкою вуглеводневої сировини та реалізацією нафтопродуктів. Компанія забезпечує видобуток 70% українського газу.
Нагадаємо, з початку 2023 року компанія «Укргазвидобування» збільшила добовий видобуток газу на 3,31 млн куб. м.
Також ми повідомляли, що Укргазвидобування відремонтувало 20-річну газову свердловину, яка дозволяє щодоби видобувати понад 150 тис. кубометрів блакитного палива.
Фото: facebook.com/NaftogazUGV.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Норвегія передала 250 млн норвезьких крон (приблизно 23,18 млн доларів) на продовольчу безпеку в Україні.
Про це повідомив уряд Норвегії.
Зазначається, що на Другому міжнародному саміті з продовольчої безпеки, що відбувся 30 листопада, Норвегія оголосила про виділення Україні 250 мільйонів норвезьких крон у межах 5-річної програми підтримки України. Із цих грошей:
- приблизно $4,6 млн піде на програму «Зерно з України» (Grain from Ukraine), яку адмініструє Всесвітня продовольча програма;
- ще $4,6 млн буде виділено до Трастового фонду допомоги Україні, відновлення, реконструкції та реформ (URTF) Світового банку;
- $13,9 млн будуть передані Всесвітній продовольчій програмі у відповідь на її екстрений запит щодо України.
Читайте також: «Лайк» з операційної та нове життя на Харківщині: як підприємиця стала бойовою медикинею
На сайті уряду Норвегії йдеться, що, крім надання продовольчої допомоги поблизу лінії фронту, виділені гроші скерують на розмінування сільськогосподарських земель. Це своєю чергою дозволить фермерам якомога швидше повернутися до роботи.
Про Grain From Ukraine
Grain From Ukraine — гуманітарна продовольча програма, започаткована Києвом у листопаді 2022 року. В рамках ініціативи збираються кошти на експорт зерна з України до найбідніших країн світу. До програми приєдналися понад 30 країн та міжнародних організацій.
Допомога Україні від Норвегії
Норвегія є одним із союзників України, який з початку повномасштабного вторгнення регулярно надає нашій країні допомогу, щоб протистояти російські агресії.
13 листопада Уряд Норвегії виділив близько 84 мільйонів євро гуманітарним організаціям, які допомагають українцям.
Нещодавно стало відомо, уряд Норвегії додатково виділив 200 мільйонів норвезьких крон (близько $18,5 млн) на розмінування в Україні.
У серпні Норвегія пообіцяла надати Україні системи для захисту від безпілотників і ракети для IRIS-T.
Також Норвегія передала Україні близько 50 гусеничних транспортерів.
Фото: schengenvisainfo.com.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Львівщині збудують тепличний комплекс, який працюватиме з використанням геотермального тепла надр Землі. Тут вирощуватимуть помідори, огірки, салат та перець. Інвестиції в проєкт становлять близько 70 млн євро.
Про це повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький.
За його словами, в Україні такий проєкт реалізують вперше, а у всьому світу їх лише декілька.
«У тепличному комплексі вирощуватимуть томати, огірки, перець та салат. Оскільки основні постачальники з Херсонської та Запорізької областей перебувають в тимчасовій окупації і є дефіцит тепличних овочів в Україні, це дуже актуальний проєкт», — зазначив Козицький.
Він повідомив, що площа тепличного комплексу становитиме 15 га. Роботою забезпечать 180 людей. Інвестують у проєкт близько 70 млн євро.
Читайте також: «Бессарабське вино ще литиметься рікою»: сім’я виноробів з Одещини відновлює стародавні рецепти та виноградники, знищені «совєтами»
Будівництво планують розпочати наступного року, у 2025 році – запустити в роботу першу чергу.
«Використання геотермальних ресурсів дозволить теплицям не залежати від газопостачання. Зокрема економія газу на рік становитиме 8 млн кубометрів. Таким чином буде можливість постачати овочі за доступними цінами», — наголосив Козицький.

Він додав, що реалізує проєкт компанія «Тріосан Холдинг Україна», а Львівська ОВА та Львівська облрада сприятимуть у цьому. Як повідомив Козицький, відповідний Меморандум про співпрацю підписали 28 листопада. Витрати покриє «Тріосан Холдинг Україна», підприємство вже уклало договір із американською фінансовою компанією.
Нагадаємо, у Вінниці стартувало будівництво двох заводів: виготовлятимуть обладнання та металоконструкції.
Також ми розповідали, що у Львівській області запустили кооперативний молокозавод.
Фото: loda.gov.ua.