Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Український мистецький стартап Cittart запуcтили на Android

Опубліковано

Український мистецький стартап Cittart відтепер доступний на Android.

Про це ШоТам повідомив PR-відділ Cittart.

За перші два місяці з моменту релізу додатку на iOS його 1600 разів завантажили та 56 тисяч разів переглянули доступні артоб’єкти.

Також 2500 робіт подано на модерацію, з них 825 – представлені у Cittart.

Засновники проєкту Cittart Дарина Момот та Георгій Варданян розповіли, що нині в Україні немає подібних рішень, де митці можуть запропонувати свої твори на спеціальній платформі. Але є чітке усвідомлення, така платформа потрібна українським митцям і людям, які розуміють мистецтво та цінують зручний онлайн сервіс. 

Читайте також: Як створювали нову соцмережу для мистецтва Cittart (ВІДЕО)

За їхніми словами, алізуючи два місяці роботи додатку Cittart на iOS, зрозуміли, що до них доєдналися автори, роботи яких не очікували побачити.

Навколо сформувався пул як досвідчених професіоналів, так і ще зовсім молодих авторів, які раніше обходили стороною подібні ініціативи з мистецтвом. Таких художників вже багато.

«Ми формуємо мистецьке ком’юніті через залучення нових аудиторій»

Від початку Дарина Момот та Георгій Варданян розуміли глобальність своєї мети – зробити мистецтво ближчим. Для її досягнення було необхідно шукати нові формати залучення аудиторій.

Разом з публіцистом Дмитром Тєрєшковим створили влог про мистецтво, героями якого стали лідери думок з різних професійних сфер. Ідея арт-влогу полягає в тому, що українці розповідають, як обирають роботи, яке мистецтво у них вдома.

Випуски влогу Cittart з Андрієм Федорівим, Михайлом Кухарем, Севгіль Мусаєвою, Іваном Фроловим, Пітером Залмаєвим, Катею Зубарєвою, Євгенією Кулебою, Альбертом Цукренко та іншими відомими українцями допомагають комунікувати з аудиторією. Коли люди бачать, яке мистецтво у цікавих людей вдома або в офісі, то набагато краще розумієш їхнє ставлення до нього. Такий досвід в деяких випадках є ближчим і більш емпатичним, аніж прочитання статті або перегляд каталогу.

«Ми граємо “в довгу” і будуємо професійну платформу. У розробці – багато функцій»

Автри не мали ілюзій щодо приголомшливого злету. Не демпінгували ціни. Одразу обрали стратегію гри “в довгу”, побудови професійної платформи із подальшим виходом на інші ринки. Результати перших двох місяців – успішні.

У розробці – ще багато функцій. Нині проєкт активно працює над “make  an offer” – функцією, завдяки якій можна буде пропонувати свою вартість роботи. Потенційний покупець може запропонувати до трьох варіантів зниження вартості. Своєрідний аукціон.

«Інсайт: у Cittart психологічно комфортно придбавати мистецтво»

Проінтерв’ювавши покупців, автори проєкту зрозуміли на перший погляд неочевидну цінність Cittart як місця, де можна знайти перелік доступних робіт, подивитися вартість і одразу придбати. Для цього не потрібно, наприклад, писати автору або галереї, щоб дізнатися ціну й умови придбання. Для багатьох – це дискомфорт, через комунікацію з незнайомою людиною, а також час, затрачений на з’ясування та листування.  Або не треба внутрішньо “червоніти”, почувши більш вищу, аніж сподівалися, ціну та не мати змогу придбати твір мистецтва, який сподобався.

Cittart забезпечив дуже простий сервіс, до якого звикли люди в інших сферах, але досі не могли його отримати у сфері мистецтва. Достатньо просто відкрити додаток, вибрати картину і здійснити покупку. І це цінність, яка є сьогодні актуальною.

Щодо вартості найпопулярніших робіт – то найчастіше відкривають роботи до 5000 грн. На другому місці мистецтво ціною від 5000 до 10000.

«Із запуском Android очікуємо злету кількості завантажень»

Користувачі платформ Android і iOS в Україні  розподіляються пропорційно близько 80% на 20% (за даними gs.statcounter.com). Після запуску iOS стартап отримав багато запитань про вихід на Андроїд. Користувачі вже очікують на реліз.

Часовий діапазон між запуском iOS та Android-версією склав два місяці.

Завантажити додаток для платформи Android можна за посиланням.

Автори закликають ділитися з друзями інформацією про можливість стати колекціонером та допомогти сучасному українському мистецтву стати ближче кожному.

Довідково

Стартап Cittart – маркетплейс/соціальна мережа для сучасного мистецтва Проєкт залучив  $ 100 тис. інвестицій сумарно від Українського фонду стартапів і Українського культурного фонду в 2020 і зараз знаходиться на стадії активного розвитку. Стартап створений як відповідь на актуальну потребу українських художників і покупців мистецтва у професійній платформі, яка змогла б забезпечити безпеку, сервіс і емоційний зв’язок з мистецтвом. Мета Cittart – зробити мистецтво ближчим та доступнішим, відкриваючи нові відчуття і новий спосіб світосприйняття.

СEO проєкту та засновниця Cittart – маркетплейсу сучасного мистецтва – українська художниця Дарина Mo Mot, кураторка українського павільйону на Nord Art, одній з найбільших виставок сучасного мистецтва у світі. 

Co-founder і COO проекту Cittart Георгій Варданян. Георгій також є керуючим партнером компанії Fitelio, яка займається розробкою digital-продуктів і сервісів з автоматизації бізнес-процесів. 

Нагадаємо, представили платформу Cittart, де можна придбати праці українських митців.

Як ми повідомляли раніше, в Україні запустили соціальну мережу-маркеплейс сучасного мистецтва Cittart.

Суспільство

Два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі

Опубліковано

На міжнародному фестивалі незалежного кіно OFF CAMERA, що відбуватиметься у Кракові з 26 квітня по 5 травня, покажуть два українські фільми.

Про це повідомляють на Facebook-сторінці Державного агентства України з питань кіно.

Фільм “Назавжди-Назавжди” режисерки Анни Бурякової увійшов до основної конкурсної програми. Стрічка розповідає про складні стосунки та вибори в сучасному суспільстві через призму особистих історій його персонажів.

“Назавжди-Назавжди” відтворює драматичні й комічні моменти з життя підлітків наприкінці 1990-х років через історію 15-річної Тоні. Вона змушена змінити школу через аб’юзивні стосунки з колишнім однокласником, що не припиняє її переслідувати. Нове освітнє середовище несе нові виклики, зокрема участь у любовному трикутнику, який ставить Тоню перед моральним вибором і допомагає осмислити власні бажання та цінності.

Два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі OFF CAMERA у Польщі

Читайте також: Військові журналісти можуть виграти 7 тисяч євро: як податися на конкурс

Фільм “Уроки толерантності” режисера Аркадія Непиталюка покажуть у конкурсній програмі “На межі”, що зосереджена на актуальних соціальних темах та новаторському підході до кінематографії. Ця драматична комедія висвітлює життя провінційної шкільної вчительки, яка використовує урядову програму євроінтеграції для розв’язання своїх особистих криз.

Два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі OFF CAMERA у Польщі

Основний сюжет розгортається навколо головної героїні, яка стикається з важкими життєвими випробуваннями, включно з фінансовими труднощами та загрозою розпаду сім’ї. У найскладніший момент свого життя вона дізнається про програму “Уроки толерантності”, яка надає нові можливості для особистісного та професійного розвитку.

Нагадаємо, Велика Британія оголосила про найбільший в історії пакет військової допомоги Україні.

Фото: Державного агентства України з питань кіно

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця розігрує п’ять книг для юних мандрівників: як взяти участь

Опубліковано

До Всесвітнього дня книги та авторського права, Укрзалізниця розігрує для пасажирів п’ять книжок про Київ з нової серії проєкту «Книга-мандрівка. Міста».

Про це повідомляє УЗ на сторінці у Facebook.

Відсьогодні ж і до кінця тижня підписники сторінки Укрзалізниці в Facebook отримають можливість виграти одну з 5 книжок – «Книгу-мандрівку. Київ» для цього необхідно:

  • вподобати сторінку Укрзалізниці у Facebook;
  • написати в коментарях до цього посту ТОП-3 книг, які б ви порадили для читання під час подорожі поїздом.

Читайте також: Була залізничницею, а тепер вирішує питання ВПО. Переселенка з Донеччини завдяки стажуванню знайшла себе на новому місці

“Переможці будуть обрані серед тих, хто виконав всі умови, випадковим чином, та зможуть отримати свої книжки на будь-якому найближчому залізничному вокзалі”, – розповіли в УЗ.

Додамо, минулого тижня книжки, які розповідають про 6 незламних прифронтових міст України – Харків, Чернігів, Суми, Миколаїв, Запоріжжя та Київ – зʼявились у бортовій бібліотеці на 6 маршрутах Укрзалізниці, почитати їх під час подорожі можуть всі бажаючі пасажири.

Нагадаємо, в Україні планують перейменувати понад 300 населених пунктів.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

У МОЗ нагадали про важливість вакцинації

Опубліковано

МОЗ України нагадує про важливість вакцинації від небезпечних інфекцій. Українській календар профілактичних щеплень наразі передбачає вакцинацію проти 10 хвороб.

Про це повідомляє МОЗ.

“Це вакцинація проти туберкульозу, гепатиту В, правця, дифтерії, кору, епідемічного паротиту (“свинка”), краснухи (рубелли), кашлюку, поліомієліту, гемофільної інфекції (Hib-інфекція)”, – пояснили у МОЗ.

Читайте також: EIT Jumpstarter: українським стартапам пропонують участь в програмі та гранти

Усі вакцини, які використовуються згідно з календарем щеплень можна зробити безоплатно у педіатра чи сімейного лікаря.

Нагадаємо, на Київщині один день діятиме Містечко здоровʼя.

Фото: МОЗ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: