

Суспільство
Український Дім оголосив оpen сall молодіжних ініціатив
Національний центр «Український дім» оголошує всеукраїнський open call молодіжних ініціатив.
У результаті відбору з поданих заявок експертна комісія сформує шорт-лист з 30 команд, які братимуть участь у Форумі молодіжних ініціатив Action! Forum у жовтні 2021 року.
Метою проведення Action! Forum команда визначає створення простору ефективної і корисної взаємодії для ініціативної молоді, зацікавленої у змінотворчій діяльності, та професійних експертів і фахівців, готових ділитися
своїм досвідом.
На учасників та відвідувачів очікує насичена подіями програма: освітні та виставкові проєкти, пітчинг-програма, дискусії, зустрічі із запрошеними фахівцями та інші заходи.
Експертна комісія відбере 30 найбільш активних, мотивованих і ефективних молодіжних ініціатив, які стануть учасниками форуму, матимуть можливість представити свої проєкти в межах пітчинг-програми, отримають фахові поради від експертів та прокачають навички, необхідні для реалізації своїх ідей.
Читайте також: Крокодили, страуси та буйволи: топ незвичайних українських ферм, які варто відвідати кожному
Умови участі у відборі:
- Ви та ваша команда реалізуєте ініціативи — суспільно корисні проєкти, спрямовані на покращення та зміни у нашому житті (освіта, культура, інклюзія, урбаністика, екологія, соціальні ініціативи тощо).
- Ви та ваша команда відповідаєте віковому критерію відбору — 14-30 років.
- Ініціативи, які подаються на участь у відборі, вже представлені у публічному полі (проведені якісь події, створена сторінка у соціальних мережах та/або вебсайт), і мають перші результати діяльності, але не є повністю реалізованими.
Щоб взяти участь, потрібно заповнити форму відбору за посиланням. Форма буде відкритою до 23:59 25 липня.
Action! Forum є продовженням молодіжної програми «Мистецтво змін: молодь та демократія» Національного центру «Український дім» і реалізується за підтримки Посольства США в Україні.
Нагадаємо, юні українські науковці здобули 10 нагород на конкурсі в Туреччині.
Головне фото: nachasi.com.
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.
Суспільство

Підрозділ Group 13 Головного управління розвідки отримав новітній морський дрон MAGURA V7. Борт назвали «Конотопською відьмою» — на честь вистави Театру Франка, завдяки якій зібрали кошти на його закупівлю.
Про це повідомили в ГУР.
Закупівлю дрона забезпечили Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, ініціатива Teatr.org.ua і благодійний фонд Діани Подолянчук. До збору коштів долучилися тисячі українців, зібравши вісім мільйонів гривень.
Під час передачі дрона підпис на корпусі залишили актори вистави, режисер, представники Teatr.org.ua та керівництво театру. У відповідь розвідники передали театру бойовий прапор із підписами бійців.
Читайте також: Сили оборони атакували важливий завод росіян за 40 кілометрів від Москви
Дрон вже довів свою бойову ефективність. Ma V7 — це сучасна платформа морського ударного безпілотника, яка несе ракетне озброєння. Саме ця модель вперше у світі знищила два російські гелікоптери Мі-8 та два винищувачі Су-30.


Нагадаємо, що пілот ГУР «Маестро» допоміг загасити пожежу в Києві після нічної атаки дронами (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка ГУР
Суспільство

Одинадцятеро українських дітей, які перебували на тимчасово окупованій Херсонщині, тепер у безпеці. Їх вдалося повернути завдяки ініціативі Bring Kids Back UA та зусиллям команди Save Ukraine.
Про це повідомив голова Херсонської ОДА Олександр Прокудін.
Цього разу визволили восьмеро дівчат і трьох хлопців із дев’яти родин. Наймолодшій дитині — лише чотири роки, найстаршій — сімнадцять. Серед них є й дитина, позбавлена батьківського піклування.
На окупованих територіях дітей змушували навчатися за російською програмою, брати участь у пропагандистських заходах. Дехто з них пережив обшуки з боку озброєних працівників ФСБ або примусове перебування в так званих «таборах перевиховання». Нині всі діти у безпеці та отримують психологічну і соціальну допомогу.
За даними Прокудіна, з початку 2025 року з тимчасово окупованих територій Херсонської області вже вдалося евакуювати 67 дітей.
Нагадаємо, що головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що з окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей.
Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка Save Ukraine