Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українські прикордонники випробували гелікоптери Airbus Н125 над Карпатами (ВІДЕО)

Опубліковано

Над Карпатами відбувається гірська підготовка екіпажів українських прикордонників на Airbus Helicopter Н125. 

Про це повідомили на сайті Державної прикордонної служби України.

Зазначається, що проходять тренувальні польоти льотного складу Харківської та Одеської окремих авіаційних ескадрилей.

Зі специфікою застосування нових гвинтокрилів Н125 у горах прикордонники знайомляться за наставництва Вільяма Паску – французького інструктора, представника заводу-виробника AIRBUS.

Відомо, що днями учасники тренувань здійснили повітряний моніторинг кордону з Румунією, а також облетіли найвищу вершину України – гору Говерлу.

Варто наголосити, що саме Airbus Н125 встановив світовий рекорд приземлення та злету. У 2005 році вертоліт приземлився на висоті 8 848 метрів на найвищій вершині земної кулі – горі Еверест.

Читайте такожНе можеш — не плати. Чим особлива школа шиття Tailors School, яку відзначили в ООН

Тож Карпати для цього гелікоптера абсолютно комфортні, адже Н125 зберігають високі експлуатаційні характеристики в різних екстремальних умовах, зокрема, у спеку та на високогір’ї.

«Вертоліт Н125 вважається найкращим у світі для виконання польотів, зокрема, у гірській місцевості. Він дуже потужний, дуже маневрений та дозволяє виконувати посадки в найскладніших умовах», – зазначив начальник штабу Харківської окремої авіаційної ескадрильї Сергій Саміленко.

Наразі прикордонники використовують два гвинтокрили Н125 від французької компанії Airbus Helicopter, які прибули до України у січні 2020 року.

Читайте також«Мозок як у тумані». Що таке синдром хронічної втоми, чим він небезпечний та як уникнути

Уже найближчим часом з Франції мають надійти нові вертольоти Airbus Н125, які поповнять авіапарк українських прикордонників. І для цих гвинтокрилих машин уже готові екіпажі, які зможуть ефективно виконувати завдання з повітряного моніторингу кордону, як на рівнинних, так і на гірських ділянках.

Наявні у Держприкордонслужбі Н125 за півтора року підтвердили свою ефективність та економічність. Вони вже налітали понад 700 годин та споживають значно менше палива.

У Держприкордонслужбі України продовжується активна підготовка фахівців, які можуть пілотувати Airbus Н125, а також механіків, здатних забезпечувати належний технічний стан гвинтокрилів для їхньої ефективної експлуатації.

До кінця цього року українське прикордонне відомство очікує отримати ще до десяти гелікоптерів Airbus Н125. Планується, що ці машини прибудуть вже з необхідним оптико-електронним обладнанням для моніторингу державного кордону та узбережжя прикордонних водойм.

Довідка

У рамках реалізації угоди між урядом України та урядом Французької Республіки щодо офіційної підтримки у створенні Єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту в Україні (ратифікована Законом України від 07.06.2018 №2452-VIII) Державна прикордонна служба України загалом має отримати 24 нових вертольоти Airbus Helicopter Н125.

Держприкордонслужба запрошує пілотів, які мають бажання та спроможні охороняти український кордон на сучасних та надійних гвинтокрилах.

Нагадаємо, військові провели в Чорному морі тактичні навчання з виконанням бойових вправ.

Як ми повідомляли раніше, морські спецпризначенці українських ССО провели навчання на кораблі США.

Усі фото: dpsu.gov.ua.

Суспільство

У Мілані відкрили читальну залу в памʼять про Вікторію Амеліну

Опубліковано

26 березня в бібліотеці Gallaratese в Мілані відбулося відкриття читальної зали імені Вікторії Амеліної – української письменниці, яка загинула 1 липня 2023 року під час російського обстрілу Краматорську.

Про це повідомляє PEN Ukraine.

Про Вікторію Амеліну

Вікторія Амеліна – українська письменниця, авторка романів “Синдром листопаду, або Homo Compatiens”, “Дім для Дома” та книжок для дітей. Була волонтеркою, громадською діячкою. Від початку російсько-української війни здійснювала волонтерські поїздки на деокуповані території Україні.

фото: PEN Ukraine

Читати також: Вікторії Амеліній присудили норвезьку премію за свободу слова

Про бібліотеку на читальну залу

Gallaratese – це людний бібліотечний простор, де знаходять для себе місце всі ті, хто прагне отримати додаткові знання. На книжкових полицях зберігається якісна підбірка українських текстів та текстів про Україну.

фото: PEN Ukraine

Ініціатива з присвоєння зали імені Вікторії Амеліної належить головному редактору італійського видання Linkiesta Крістіану Рокка, чия газета з відповідальністю та щирістю ставилася до місії Вікторії, яку вона несла у своїх текстах та на ділі. Мерія міста Мілан відповіла на заклик головного редактора Linkiesta й одразу знайшла відповідну бібліотечну залу варту імені Вікторії Амеліної.

Нагадаємо, що театр на Подолі відзначено премією Олега Вергеліса за виставу “Процес”.

Також ми повідомляли, що фільм-лауреат Крістіни Тинькквич “Як там Катя?” зʼявився на Takflix.

Фото: PEN Ukraine

Читати далі

Суспільство

В межах чеської ініціативи Україна отримає мільйон боєприпасів

Опубліковано

Учасники чеської ініціативи, спрямованої на закупівлю артилерійських снарядів для України за межами Європи, уклали угоду, в рамках якої Київ отримає мільйон боєприпасів, що перевищує первісні плани.

Про це повідомляє Європейська правда, посилаючись на Corriere della Sera.

За даними Corriere della Sera, Україна може отримати перші партії боєприпасів не у червні, як раніше публічно заявляли в чеському уряді, а вже у квітні.

Читати також: Сили ППО вночі знищили 84 повітряні сили: 58 БПЛА та 26 ракет

Хронологія новин про ініціативу

Першочергово передбачалося, що буде закуплено 800 тисяч снарядів: 500 тисяч для найбільш калібру 155 мм і ще 300 тисяч для 122 мм, але чеські урядовці знайшли ще 200 тисяч снарядів.

З перший днів анонсу до ініціативи доєдналося дагато країн. Усього долучились 15 країн, зокрема Німеччина, Франція, Голландія, Норвегія, Швеція, Португалія, Люксембург, Фінляндія, Бельгія, Польща та Канада. Не всі з них публічно оголосили, яку саме суму внесли для закупівлі снарядів.

Нагадаємо, що у Польщі видали поетичну збірку військової поетеси.

Також ми повідомляли, як Андрій Палій познайомив Європу з українською молочною продукцією. 

Фото: Еспресо

Читати далі

Суспільство

Дві подруги в розкішних вишиванках. Як виглядали українки у Бахмуті в 1913 році

Опубліковано

Український історик Микола Бандрівський показав архівну фотографію 1910-х років та поділився історією світлини зі своєю авдиторією. На фотографії зображені дві українки з Бахмута, що на Донеччині.

Про світлину історик розповів на своїй Facebook-сторінці.

фото: викладено Володимиром Славінським

Історія світлини

За словами історика, дві милі дівчини у національних строях звиклі до знимки. Та, що ліворуч із опущеною донизу рукою – дещо скромніша за свою подругу (це видно з виразу її обличчя і постави в цілому). А, от та, що праворуч – яка стоїть із хвацько покладеною на бік рукою та ще й зі сповненим власної гідності виразом на обличчі, певно більш вперта чи може навіть затята і явно знає собі ціну.

Це фото було зроблене у 1913 році і виставлене сьогодні на сторінці Костя Кутвіцький.

“Жодна з цих дівчат ще не знає, що через рік – у 1914 році, мирне і розмірене їхнє життя враз переміниться і то – назавжди”, – підмічає історик.

Читати також: В Україні врятували від злочинців цінний артефакт 12ст.

Акценти фотографії

Історик радить придивитися уважніше до їхніх строїв: на обох дівчатах – просто розкішні вишиванки, на їхніх шиях – разки коралів, які дуже пасують під їх волосся, яке укладене в акуратні зачіски. І ще одне (доволі несподівано): у поясі їхні талії перехоплені шкіряними і доволі широкими, майже чоловічого ґатунку, пасками із великими ажурними пряжками спереду.

“Можливо, ми роздивляємося на цій знимці двох близьких подруг які, біжучи тоді десь у своїх справах, заскочили на мить до бахмутського фотоательє, щоби зробити собі на пам’ять світлину”, – розповідає Микола Бандрівський.

Нагадаємо, що Balbek Bureau розширює мапу відбудови сіл: Миколаївщина та Запоріжжя тепер у списку онлайн-конструктора.

Також ми повідомляли, що Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних.

Фото: викладено Володимиром Славінським

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство7 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА: