Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українська стрічка «Пофарбоване пташеня» з’явилася в онлайн-кінотеатрі

Опубліковано

В онлайн-кінотеатрі Держкіно з’явився український фільм «Пофарбоване пташеня» з нагоди Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом.

Про це повідомили у пресслужбі Держкіно.

Зазначається, що картина режисера та сценариста Вацлава Марула – це екранізація бестселера польсько-американського письменника Єжи Косинського, перекладеного більш ніж тридцятьма мовами світу.

Назва твору походить від колись популярного звичаю: люди ловили птахів і фарбували їх пір’я в яскраві кольори. Після цього вони випускали пофарбованого птаха на волю, проте зграя ніколи не приймала його назад.

Сюжет стрічки

За сюжетом фільму, єврейська пара, намагаючись захистити свою дитину від геноциду, відправляє сина до родичів у сільську місцевість десь у Східній Європі.

Обставини змушують хлопчика відправитися у подорож диким і ворожим світом, що керується тільки місцевими правилами, забобонами і віруваннями.

Читайте такожСтолики з коріння дерев: як тернополянин робить меблі, які купують у Європі і США

Стрічка стала одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно. Фільм створено у спільному виробництві Чехії, Словаччини та України.

Розмір державної фінансової підтримки склав 9 млн 588 тис. грн.

Окрім Чехії та Словаччини, фільмування відбувалося також і в Україні.

Світова прем’єра картини відбулась у межах основного конкурсу 76-го Венеційського міжнародного кінофестивалю.

Картину було відібрано до шорт-листа 92-ї кінопремії «Оскар» у категорії «Міжнародний повнометражний фільм», де він виступав як кандидат від Чехії.

Читайте такожКавові рамки та оправа з гімалайського бамбука: що пропонують українські бренди окулярів цього сезону

Стрічка отримала 10 нагород від Чеської кіноакадемії та була номінантом на премію Європейської кіноакадемії як «Найкращий європейський фільм».

Крім Венеції, картина була представлена також на кінофестивалях класу «А» в Токіо, Таллінні, Каїрі, Гоа та кінофестивалі в Торонто.

Нагадаємо, українську ігрову стрічку «Халепа на 5 baksiv» виклали онлайн.

Як ми повідомляли раніше, українська стрічка здобула гран-прі німецького кінофестивалю GOEAS

Усі фото: usfa.gov.ua.

Суспільство

У Львові відкрили перший в Україні центр для тих, хто пережив полон і тортури (ФОТО)

Опубліковано

24 червня 2025 року на вулиці Лемкіна у Львові відкрили перший в Україні центр допомоги людям, які пережили полон та тортури. Новий центр, що працює в складі екосистеми UNBROKEN, покликаний допомогти їм відновитися і знову знайти себе.

Про це повідомив мер Львова Андрій Садовий.

Як зазначив міський голова, щотижня з російського полону повертають сотні українців, які, навіть опинившись у безпеці, потребують спеціалізованої підтримки.

У восьмиповерховій будівлі облаштували 17 житлових кімнат, оформлених не як лікарняні палати, а як затишні домашні простори. Крім житла, у центрі передбачили окремі приміщення для амбулаторної та стаціонарної підтримки: тут проводить сеанси психолог і застосовують сучасні методи терапії, адаптовані до потреб постраждалих.

Читайте також: У Львові відновили знищену мозаїку Богдана Сойки (ФОТО)

В окремій будівлі поруч розгорнули арттерапевтичний блок: на першому поверсі — гончарня, на другому — художня майстерня. У разі потреби персонал центру організує також заняття з ткацтва, співу або музики.

Нагадаємо, що у Львові відкрили перший міський хаб «Стрільниця» в історичній будівлі (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Андрія Садового

Читати далі

Суспільство

Міжнародна команда медиків відновили обличчя військового після атаки дрона (ФОТО)

Опубліковано

Після того як ворожий дрон вибухнув в окопі на Донеччині й розтрощив обличчя Романа, міжнародна місія Face the Future Ukraine провела низку реконструктивних операцій, що повернули військовому зовнішність і впевненість у собі.

Про це повідомили у команді місії.

У жовтні 2023 року Роман потрапив під обвал землі після вибуху дрона, понад тиждень пробув у штучній комі, втратив око, а в череп йому встановили титанову пластину. Коли його стан стабілізувався, родина звернулася до місії Face the Future Ukraine — спільного проєкту благодійних організацій Face the Future Foundation, Still Strong, Razom for Ukraine та БФ «Пацієнти України».

Команда хірургів із Канади, США та України тричі поверталася в Україну для операцій: спочатку відновили симетрію обличчя, потім реконструювали ніс, а під час останньої місії замінили пластину у лобній ділянці, яка почала некротизуватися. Попереду — видалення шрамів і подальша реабілітація.

Читайте також: У Львові розробили спеціальні протези, аби втілити мрію ветерана (ВІДЕО)

«Я готувала сина, що тато отримав важке поранення і тому його зовнішність змінилася. Але з кожною операцією обличчя чоловіка все менше вирізняється поміж інших. Ми дуже вдячні всій команді місії, яка відновила моєму чоловікові обличчя та повернула впевненість у собі», — розповіла дружина військового Наталія.

Нагадаємо, що у центрі UNBROKEN врятували руку 22-річного військового від ампутації (ФОТО).

Фото: команда місії

Читати далі

Суспільство

10-річна піаністка задонатила свої призові підрозділу пілота винищувача Karaya

Опубліковано

Десятирічна піаністка Лія вирішила подарувати свої призові з конкурсу на потреби підрозділу Повітряних сил України. Після останньої перемоги дівчинка перерахувала гроші 204-й бригаді тактичної авіації, де служить Герой України Вадим Karaya Ворошилов.

Про це повідомив Вадим Ворошилов в інстаграмі.

«Коли не вистачає сил, як моральних, так і фізичних, потрібно згадувати Лію, адже саме це і є наше майбутнє неймовірно талановите, свідоме. Задля цього майбутнього і боремось», — написав Karaya.

Читайте також: Український екіпаж виборов Кубок світу з авіамодельного спорту

Що відомо про Karaya

12 жовтня 2022 року Вадим Ворошилов збив п’ять «Шахедів» та дві ракети. Тоді літак Ворошилова зазнав аварії в небі над Вінницею. За однією з версій слідства, уламки одного зі збитих дронів зачепили кабіну українського літака. Попри це пілот зміг зберегти керування та відвести літак подалі від міста, аби уникнути людських жертв. Після цього Karaya катапультувався.

5 грудня 2022 року президент України присвоїв Вадиму Ворошилову звання Героя України. Через кілька місяців у 2023 році Karaya знову сів за штурвал літака.

Нагадаємо, що французькі винищувачі «намалювали» над Чорним морем тризуб на підтримку України (ФОТО).

Фото обкладинки: інстаграм сторінка Лії

Читати далі