

Суспільство
Українська короткометражка «Тигр блукає поруч» увійшла до конкурсної програми кінофестивалю в Токіо
Короткометражний анімаційний фільм «Тигр блукає поруч» української режисерки Анастасії Фалілеєвої увійшов до офіційної конкурсної програми міжнародного фестивалю Short Shorts Film Festival & Asia у Токіо (Японія).
Про це повідомили у пресслужбі Держкіно.
Картина присвячена темі підлітковів. Крізь призму тривожних фантазій стрічка розповідає історію старшокласниці Кацумі, яка переживає депресивний розлад і зневірилася у підтримці та любові навіть найближчих.
Як зазначається, стрічка створена studio KAPI за підтримки Держкіно. Особливість мультфільму полягає в тому, що декорації до нього створені з різного мотлоху – картонних коробок, паличок від морозива, паперу.
«Це дуже круто, що наш фільм поїде до Японії. До того ж це мій перший фестиваль з оскарівською акредитацією. Я люблю цю країну, мій фільм відтворює її стилістику. І сам факт відбору я вважаю свого роду визнанням автентичності стрічки», – коментує Анастасія Фалілеєва.
Читайте також: “Так” українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix
Своєю чергою генеральний продюсер studio KAPI Михаль Маргуліс зазначає, що для студії ця новина стала великою і радісною несподіванкою.
«Той світ, який змалювала Анастасія Фалілеєва, відгукнувся у тій країні, яка була зображена. Хіба не чарівно? Для нас це підтвердження, що режисерка знайшла точну форму для висловлення своїх думок, почуттів і ведення оповідання в цілому», – говорить він.
Про фестиваль
Short Shorts Film Festival & Asia розпочав свою історію 1999 року і є одним з найбільших фестивалів короткометражних фільмів в Азії. Проводиться у Токіо, проте цьогоріч через карантинні обмеження частина заходів відбудеться в онлайн-форматі 11 червня. Фестиваль визначає переможців у низці категорій, зокрема «Довкілля», «Туризм», «CG анімація», «Документальні стрічки». Фільм – володар Гран-прі фестивалю може бути номінований на премію «Оскар» у категорії «Короткий метр» наступного року.
Кінопроєкт стрічки «Тигр блукає поруч» став одним з переможців Чотирнадцятого конкурсного відбору Держкіно.
Нагадаємо, FILM.UA та Atlas Weekend починають роботу над українською комедією «Найкращі вихідні».
Нагадаємо, українська стрічка «Стоп-Земля» отримала «Кришталевого ведмедя» Берлінале.
Головне фото: usfa.gov.ua.
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.