

Суспільство
Українська армія відбила в окупантів острів Зміїний на Одещині
Українська армія відбила в окупантів острів Зміїний на Одещині, повідомив офіційний телеграм-канал Верховної Ради України.

Бій за Зміїний
Напередодні, 24 лютого, стало відомо, що російські окупанти захопили острів Зміїний. Під час бою на острові Зміїному у Чорному морі російський корабель пропонував гарнізону здатися. Але українські прикордонники не лише не здалися, а й відкрили вогонь зі стрілецької зброї по російському крейсеру «Москва». Це зразок військової доблесті.
Після цього по них почався ракетно-артилерійський удар. Потім був потужний обстріл острова і 13 прикордонників загинули. Відомо, що воїнам-прикордонникам зі Зміїного посмертно присвоять звання Героя України

Після обстрілу Зміїного з корабельних озброєнь та бойової авіації окупантів було зруйновано інфраструктуру на острові.
Про острів
Зміїний — острів у Чорному морі, що належить Україні та визначає її територіальні води. Житлові споруди на острові утворюють селище Біле Ізмаїльського району Одеської області.
Відстань від острова до Одеси становить 120 км. Територіально належить до Вилківської міської громади Ізмаїльського району Одеської області.
Про ситуацію на цей час
За даними заступниці міністра оборони України Ганни Маляр, станом на вечір 25 лютого, за дві доби ведення бойових дій частини та підрозділи Збронийх сил України декілька разів змусили противника змінити свої стратегічні цілі.
Намагаючись взяти в оточення угрупування об’єднаних сил противник швидко втратив ініціативу на півночі від Харкова та був зупинений у своєму просуванні на півдні в Херсонської області. Обстановка, яка не дала змогу ворогу розвивати наступ в намічених напрямках, змусила його вносити корективи в свої плани.
Досить швидко противник перенаправив основні зусилля на інший напрямок та зосередився на столиці України Києві але запланована ініціатива не була ним досягнута. Тому реалізація наступної цілі виявилась для нього неможливою.
«Ймовірно, в черговий раз ворог буде намагатися реалізовувати свої наміри пошуком інших способів реалізації або зміною цілі вторгнення», – написала Ганна Маляр.
Збройні сили України продовжують бойові дії, наносять втрати противнику, змушуючи його відмовлятись від своїх намірів.
Читайте також: Даємо відсіч. Як приготувати коктейль Молотова для захисту від окупантів? (ІНСТРУКЦІЯ)
Суспільство

Напередодні саміту НАТО в Гаазі цього тижня прем’єр-міністр Нової Зеландії Крістофер Лаксон та міністр закордонних справ Вінстон Пітерс оголосили про новий пакет підтримки для України — 16 мільйонів новозеландських доларів.
Про це повідомили на сайті новозеланського уряду.
4 мільйони доларів спрямують до двох багатонаціональних фондів, які надають летальну та нелетальну військову допомогу Україні. Це Фонд НАТО з надання допомоги у сфері безпеки та навчання (NSATU), а також Коаліція безпілотників для України під керівництвом Великої Британії та Латвії.
«Оборона України має значні наслідки не лише для безпеки Євроатлантичного регіону, а й для Індо-Тихоокеанського регіону», — додав Вінстон Пітерс.
Ще 7 мільйонів доларів скерують на гуманітарну допомогу українським громадам, які постраждали внаслідок бойових дій. А 1 мільйон — для підтримки українців, які були змушені виїхати через воєнні дії в сусідні країни.
Читайте також: «Укроборонпром» і аерокосмічна компанія Airbus уклали меморандум про співпрацю
«Масштаб потреб залишається величезним, оскільки росія продовжує бомбардування густонаселених цивільних районів України», — зазначив Лаксон. Представники уряду підкреслили, що цей пакет підтримки доповнює нещодавно оголошені санкції проти російського «тіньового флоту» та інших чинників, що сприяють війні.
«Вкрай важливо, щоб міжнародна спільнота продовжувала тиснути на росію, щоб вона припинила війну та долучилась до змістовних зусиль для досягнення справедливого та міцного миру в Україні», — наголосив Пітерс.
Нагадуємо, що Норвегія інвестує $580 млн у розробку та виробництво морських дронів в Україні.
Фото обкладинки: Getty Images / Hagen Hopkins
Суспільство

На вулиці Івана Виговського, 10 В, відкрили штаб, де постраждалі можуть отримати одноразову матеріальну допомогу, психологічну підтримку та правову консультацію.
Про це повідомили в КМДА.
Гуманітарний штаб працює щодня з 9:00 до 18:00 за адресою: вулиця Івана Виговського, 10 В. Жителі Подільського району, які постраждали внаслідок нічного обстрілу, можуть звернутися туди, щоб:
- написати заяву на одноразову матеріальну допомогу;
- отримати психологічну підтримку;
- отримати правову консультацію.
Заявникам необхідно мати при собі паспорт громадянина України та документи, що підтверджують факт пошкодження житла або інші наслідки обстрілу. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном гарячої лінії райдержадміністрації.
Читайте також: У Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду
Доступні програми допомоги:
- «Турбота. Назустріч киянам» — одноразова виплата 10 000 гривень.
- «єВідновлення» — підтримка через застосунок «Дія».
- У разі визнання житла непридатним для проживання — одноразова допомога 40 тисяч гривень на оренду тимчасового житла.
За додатковою інформацією можна звертатися за контактами:
- Абакумова Тетяна — 067 317 44 12;
- Козубова Людмила — 095 441 44 60.
Нагадаємо, що працівники ДСНС врятували 10 людей після нічної атаки на Київ (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС
Суспільство

Норвегія виділила близько 580 мільйонів доларів на розробку та виробництво морських безпілотників в Україні. Угоду про спільну розробку дронів за норвезькою технологією з українським партнером уклала компанія KOGDefence (KDA).
Про це повідомили в Міноборони Норвегії.
Норвегія заклала в бюджеті на 2025 рік приблизно 6,7 мільярда норвезьких крон для підтримки морської коаліції, яку спільно очолює з Великою Британією. За словами міністра оборони Торе Сандвіка, частина цих коштів піде на проєкт «KDA в Україні», що передбачає локалізоване виробництво безпілотних надводних суден на українській території.
KOGDefence (KDA) підписала договір із українською компанією-партнером, щоб об’єднати норвезький інжиниринг та ресурси України для масштабного виробництва USV. Безпілотні надводні апарати відіграють ключову роль у захисті українських морських кордонів і нейтралізації загроз з боку російського флоту в Чорному морі.
Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс норвезької компанії озброєння KOGDefence.
Раніше ми писали, що Сили оборони отримали перший легкомоторний літак SHARK для боротьби з російськими дронами (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Міноборони Норвегії в Х