Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
main page 1 e1560435260771 main page 1 e1560435260771

Технології

Український завод цивільної авіації розширює виробництво

Опубліковано

410-й завод цивільної авіації, який є одним з провідних підприємств авіабудівного кластеру ДК “Укроборонпром”, продовжує розширювати виробництво. Підприємство пришвидшило темпи з посилення Повітряних Сил України військово-транспортною авіацією, дозавантажує виробничі потужності зовнішніми контрактами та освоює нові ринки цивільної авіації.

Для військових і не тільки

За даними Укроборонпрому, головним пріоритетом роботи заводу є оновлення авіаційного парку транспортної авіації Повітряних Сил та інших силових структур України. Завдяки роботі ДП “Завод 410 ЦА” у 2019 році військовим вже передано два модернізовані Ан-26. На черзі – ще декілька бортів, які надійдуть до українського війська.  

У ході модернізації на Ан-26 проводиться повний комплекс робіт з відновлення всіх систем літака, встановлюється нове радіоелектронне обладнання українських та європейських виробників, зокрема системи зв’язку, навігації, приладової та іншої бортової апаратури. Таке оновлення дозволяє Ан-26 здійснювати польоти на міжнародних повітряних трасах та брати участь у спільних діях з силами НАТО.

В даний час підприємством, спільно з ДП “Антонов”, виконуються підготовчі роботи щодо реалізації проекту з постачання літака Ан-32П для потреб ДСНС з виконанням капітального ремонту та дообладнання на ДП “Завод 410 ЦА”.

Контракт на 400 млн дол

Серед важливих напрямків діяльності ДП “Завод 410 ЦА” – здійснення модернізації літаків Ан-32 для Міністерства оборони Індії, яке реалізується спільно з ДП ДГЗП “Спецтехноекспорт”. В рамках цього контракту іноземному партнеру, з початку 2019 року поставили комплектуючі загальною вартістю 27 млн. дол. А загальна вартість багаторічного контракту становить близько 400 млн. дол. Завдяки цій роботі індійські Повітряні Сили оновлюють свій авіаційний парк, який нараховує біля 100 літаків “Антонова”.  

Читайте також: Армія взяла на озброєння українську систему для виявлення ворожих кораблів

Зазначимо, що Ан-32 свого часу був спеціально розроблений “Антоновим” для Індії. Військові цієї країни замовили літак, який міг би експлуатуватися в умовах високогір’я та при екстремальних температурах. Завдяки встановленню у літак Ан-26 нових потужних двигунів та іншим нововведенням вдалось створити машину, здатну здійснювати зліт та посадку з аеродромів на висоті 4500 метрів, а також працювати при температурі у +50°C. Високі характеристики Ан-32 і сьогодні дозволяють ефективно виконувати завдання і ця машина експлуатується ВПС Індії вже декілька десятків років.

Загалом, робота на цивільному та оборонному авіаційному ринках дозволяє ефективно завантажувати підприємство, планувати оновлення виробничих потужностей та підвищувати кваліфікацію працівників.

За умовами контракту Ан-32 ВПС Індії модернізуються до рівня An-32RE. An-32RE оснащуються сучасною авіонікою українського та іноземного виробництва, що відповідає всім сучасним світовим стандартам та значно спрощує роботу екіпажу.

Ремонтують Boeing

Окрім того, наразі з Індією проводяться переговори щодо поглиблення участі України в модернізації військово-транспортної авіації. Потужності ДП “Завод 410 ЦА” дозволяють прискорити цей процес та, за відносно короткий термін, провести модернізацію всіх Ан-32 до рівня An-32RE.

Проведення модернізації індійських літаків, окрім поповнення бюджету України валютними надходженнями, слугує і більш глобальній меті – розширення присутності України на світовому оборонному ринку.

Крім ремонту та модернізації військово-транспортних літаків, ДП “Завод 410 ЦА” поступово освоює нові ринки. Наразі на підприємстві, спільно з приватними компаніями, обслуговують літак цивільної авіації. Зокрема завершили роботу на декількох літаках Boeing-737 українських авіаперевізників. А найближчим часом відремонтують ще один борт – McDonnell Douglas MD-80.

Технології

В Дії зʼявиться функція мультишерингу цифрових документів

Опубліковано

Уряд України затвердив ініціативу щодо впровадження мультишерингу цифрових документів, що дасть змогу громадянам обмінюватися не лише електронними версіями різноманітних документів, а також даними, такими як довідки про доходи, ОК-5, ОК-7, у різних установах за допомогою системи “Дія”.

Про це повідомляє Мінцифра.

Про нову функцію

Дотепер для надсилання такого набору документів користувачам доводилося відправляти цифрові копії через Дію, а довідки – окремо. Впровадження мультишерингу спростить цей процес і зробить його швидшим.

Читати також: Серіал від Дії для ветеранів: як знайти бажану роботу після військової служби

Робота з мультишерингом буде простою: компанія висилає запит на кілька документів, а користувач підтверджує його в застосунку “Дія”. Один підпис – і всі необхідні цифрові копії документів передаються до установи. Крім того, завдяки мультишерингу, дані в електронних заявах та договорах будуть автоматично заповнюватися.

“Працюємо, щоб ви шерили, в не ксерили”, – зазначає Міністерство.

Нагадаємо, що в Києві з’явиться меморіал до 80-ї річниці депортації кримських татар.

Також ми повідомляли, що український проєкт з спільнототворення у громадах отримав міжнародну нагороду.

Читати далі

Технології

Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Опубліковано

На даний момент, підрозділи Міністерства оборони та Збройних Сил України приєдналися до Корпусу демінерів для виконання місій на територіях, що були звільнені від окупації.

Про це брифінгу у Military Media Center розповів начальник Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки полковник Руслан Берегуля, повідомляє Армія Inform.

Про створення Корпусу демінерів

“Корпус демінерів фактично створений. На сьогодні до нього долучились підрозділи Міноборони та ЗС України, які виконуватимуть завдання на деокупованих територіях. Вже створені 1000 груп розмінування”, – зазначає Руслан Берегуля.

Читати також: Серіал від Дії для ветеранів: як знайти бажану роботу після військової служби

Начальник Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки додав, що на сьогодні деякі підрозділи вже працюють у Миколаївській, Херсонській та Харківській областях.

“Завдяки нашій спільній роботі найближчим часом слід очкувати надання нам матеріально-технічної допомоги. Завдяки чому ми доукомплектуємо підрозділи, що входять до Корпусу демінерів”, – наголошує він.

На брифінгу було заявлено, що до Корпусу демінерів входитиме 5000 фахівців. Його завданнями будуть: обстеження територій, очищення місцевості у рамках оперативного реагування, проведення заходів гуманітарного розмінування.

Нагадаємо, що на Хмельницькій АЕС розпочалось будівництво двох енергоблоків спільно з США.

Також ми повідомляли, що ГУР знищив зенітно-ракетний комплекс окупантів.

Фото: Chris McGrath/Getty Images

Читати далі

Суспільство

На Хмельницькій АЕС розпочалось будівництво двох енергоблоків спільно з США

Опубліковано

Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” спільно з Сполученими Штатами розпочали будівництво двох нових енергоблоків №5 та №6 на Хмельницькій атомній електростанції.

Про це повідомляє Енергоатом.

фото: Енергоатом

Про будівництво

Першим у своєму роді в Україні, енергоблоки будуються за американською технологією АР1000 від компанії Westinghouse. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, ці блоки будуть можливі до маневрування, особливо під час можливих атак на енергетичну інфраструктуру з боку російської армії.

Читати також: Український проєкт з спільнототворення у громадах отримав міжнародну нагороду

За планами, в Україні планується побудувати дев’ять таких блоків, повідомляє посолка США в Україні Бріджит Брінк. За її словами, у світі вже функціонує шість енергоблоків Westinghouse, призначених для експлуатації протягом 60-100 років.

Крім цього, згідно зі словами голови “Енергоатому” Петра Котіна, після введення в експлуатацію енергоблоків №3 та №4, Хмельницька АЕС стане більш потужною, ніж Запорізька АЕС і стане найбільшою в Європі.

Нагадаємо, що психологи пояснили, чому ми хочемо засинати під сторонні звуки.

Фото: Енергоатом

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 тиждень тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: