Технології
Український завод цивільної авіації розширює виробництво
410-й завод цивільної авіації, який є одним з провідних підприємств авіабудівного кластеру ДК “Укроборонпром”, продовжує розширювати виробництво. Підприємство пришвидшило темпи з посилення Повітряних Сил України військово-транспортною авіацією, дозавантажує виробничі потужності зовнішніми контрактами та освоює нові ринки цивільної авіації.
Для військових і не тільки
За даними Укроборонпрому, головним пріоритетом роботи заводу є оновлення авіаційного парку транспортної авіації Повітряних Сил та інших силових структур України. Завдяки роботі ДП “Завод 410 ЦА” у 2019 році військовим вже передано два модернізовані Ан-26. На черзі – ще декілька бортів, які надійдуть до українського війська.
У ході модернізації на Ан-26 проводиться повний комплекс робіт з відновлення всіх систем літака, встановлюється нове радіоелектронне обладнання українських та європейських виробників, зокрема системи зв’язку, навігації, приладової та іншої бортової апаратури. Таке оновлення дозволяє Ан-26 здійснювати польоти на міжнародних повітряних трасах та брати участь у спільних діях з силами НАТО.
В даний час підприємством, спільно з ДП “Антонов”, виконуються підготовчі роботи щодо реалізації проекту з постачання літака Ан-32П для потреб ДСНС з виконанням капітального ремонту та дообладнання на ДП “Завод 410 ЦА”.
Контракт на 400 млн дол
Серед важливих напрямків діяльності ДП “Завод 410 ЦА” – здійснення модернізації літаків Ан-32 для Міністерства оборони Індії, яке реалізується спільно з ДП ДГЗП “Спецтехноекспорт”. В рамках цього контракту іноземному партнеру, з початку 2019 року поставили комплектуючі загальною вартістю 27 млн. дол. А загальна вартість багаторічного контракту становить близько 400 млн. дол. Завдяки цій роботі індійські Повітряні Сили оновлюють свій авіаційний парк, який нараховує біля 100 літаків “Антонова”.
Читайте також: Армія взяла на озброєння українську систему для виявлення ворожих кораблів
Зазначимо, що Ан-32 свого часу був спеціально розроблений “Антоновим” для Індії. Військові цієї країни замовили літак, який міг би експлуатуватися в умовах високогір’я та при екстремальних температурах. Завдяки встановленню у літак Ан-26 нових потужних двигунів та іншим нововведенням вдалось створити машину, здатну здійснювати зліт та посадку з аеродромів на висоті 4500 метрів, а також працювати при температурі у +50°C. Високі характеристики Ан-32 і сьогодні дозволяють ефективно виконувати завдання і ця машина експлуатується ВПС Індії вже декілька десятків років.
Загалом, робота на цивільному та оборонному авіаційному ринках дозволяє ефективно завантажувати підприємство, планувати оновлення виробничих потужностей та підвищувати кваліфікацію працівників.
За умовами контракту Ан-32 ВПС Індії модернізуються до рівня An-32RE. An-32RE оснащуються сучасною авіонікою українського та іноземного виробництва, що відповідає всім сучасним світовим стандартам та значно спрощує роботу екіпажу.
Ремонтують Boeing
Окрім того, наразі з Індією проводяться переговори щодо поглиблення участі України в модернізації військово-транспортної авіації. Потужності ДП “Завод 410 ЦА” дозволяють прискорити цей процес та, за відносно короткий термін, провести модернізацію всіх Ан-32 до рівня An-32RE.
Проведення модернізації індійських літаків, окрім поповнення бюджету України валютними надходженнями, слугує і більш глобальній меті – розширення присутності України на світовому оборонному ринку.
Крім ремонту та модернізації військово-транспортних літаків, ДП “Завод 410 ЦА” поступово освоює нові ринки. Наразі на підприємстві, спільно з приватними компаніями, обслуговують літак цивільної авіації. Зокрема завершили роботу на декількох літаках Boeing-737 українських авіаперевізників. А найближчим часом відремонтують ще один борт – McDonnell Douglas MD-80.
Технології
Про фільм
Коментарі
Технології
Чим QR допоможе
- дату й номер повістки;
- особу, яка її підписала;
- ТЦК, що видав документ;
- призначення повістки (уточнення даних, ВЛК чи призов) та інші деталі.
Коментарі