Суспільство
Український письменник отримав чеську премію Вацлава Буріана
У місті Оломоуць (Чехія) днями відбулись урочистості з відзначення лауреатів премії Вацлава Буріана. Премію за культурний внесок в центральноєвропейський діалог отримав іванофранківець Юрій Андрухович, “український романіст, поет, журналіст, рокер та активіст”, як зазначено в його офіційному представленні. Про це повідомляє місцеве видання “Курс”.
Александр Качоровський, перший лауреат цієї премії, при цьому зазначив:
“Якось я навіть назвав його “вартовий Українець”, бажаючи підкреслити важливість ролі, яку він відіграє не лише як видатний художник слова, але і як речник української незалежності. Однак це визначення вже не актуальне, бо Андрухович виховав – також і в дослівному сенсі цього слова, про що свідчать літературні успіхи його доньки Софії, – ціле покоління наступників: талановитих прозаїків, поетів, публіцистів і редакторів. Тому є митцем і реалізованою особистістю. Може дивитися в минуле з гордістю, а в майбутнє – з надією”, – передає Збруч.
Що варто знати про премію?
Щорічна премія Вацлава Буріана (1959—2014) була заснована 2016 року в пам’ять про видатного чеського журналіста, перекладача та поета з Оломоуця.
Премію вручають у двох категоріях: за поезію (у фіналі кожного року змагаються чотири поети, що пишуть чеською, словацькою, польською та німецькою мовою, і на конкурсі під час фестивалю журі визначає переможця) та за культурний внесок в центральноєвропейський діалог.
Минулого року премію за культурний внесок в центральноєвропейський діалог отримав видатний польський богеміст, перекладач, дисидент та журналіст «Ґазети Виборчої» Анджей Ягодзінський.
Фото – dzerkalo.media
Суспільство
Що пропонує новий McDonald’s
Коментарі
Суспільство
Учасники ініціативи
Благодійний збір
Довідка
Коментарі
Суспільство
Аліна Шаповал
наставниця дітей, позбавлених батьківського піклування
Почула про наставництво і зрозуміла, що це моє
Я часто їздила в дитбудинок на свято Миколая — традиційно з іграшками та солодкими пакунками. Але засумнівалася, чи цукерки — це єдиний спосіб їх підтримати?
Чому наставництво краще за цукерки
Коли волонтери приходять до дітей, вони дуже швидко звикають, охоче обіймаються, розповідають історії. А потім люди їдуть, і дитина знову відчуває себе покинутою.
Хочу, щоб дитина стала собі опорою
Зрозуміла, що деколи треба прийняти позицію такого собі спостерігача — не втручатися в чужий досвід чи нав’язувати думку, а підтримувати людину.
Пам’ятаю, тоді прийшла до своєї старшої наставної, і вони якраз сиділи в укритті — почалася тривога. Дитбудинок збиралися евакуювати за кордон, тож я принесла смаколиків у дорогу. Тоді й побачила цю дівчинку — і вона мені так сподобалася! Така відкрита, харизматична. Мені хотілося зробити для неї щось хороше, тож за пів року я стала її наставницею.
Дитині потрібна людина, вона хоче мати друга.
Як стати наставником чи наставницею для дитини з інтернату
- Звернутися до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді там, де ви живете, або ж до організацій, які працюють з наставництвом — наприклад, до Асоціації Наставництва для дітей та молоді.
- З вами проведуть співбесіду, після цього можна збирати документи: медичні довідки, довідку про відсутність судимості тощо.
- Треба буде пройти спеціальне навчання, щоб дізнатися особливості вікової психології та як комунікувати з дітьми.
- Обрати собі наставного чи наставну, переглянувши анкети дітей. Познайомитися з обраною дитиною та переконатися, що й дитина не проти вас як наставника.
- Тільки після цього з вами укладають договір на надання послуг наставництва. І так ви можете починати своє волонтерство!
Коментарі