Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
59818e08f08d0 56 main new1497538137598177578122f 1200 59818e08f08d0 56 main new1497538137598177578122f 1200

Економіка

Український меткомбінат вироблятиме деталі для сонячних станцій

Опубліковано

 

У першому кварталі 2019 року на меткомбінаті імені Ілліча випустили дослідну партію оцинкованого рулону товщиною 2 мм для будівництва сонячних електростанцій. Про це заявив виконавчий директор Асоціації “Український центр сталевого будівництва” (УЦСБ) В’ячеслав Колесник, передає GMK Center.

Пік будівництва СЕС

“У 2019 році очікується пік будівництва СЕС, приріст сягне не менше 50%, – говорить він. – Отже, за умови випуску оцинкованого рулону відповідної якості, галузь може подвоїти споживання металу українського виробництва”.

За словами В’ячеслава Колесника, введення СЕС у 2018 році становило близько 650 МВт для промислових станцій, 70 МВт – для невеликих СЕС. За металоємності 60 т/МВт загальний обсяг споживання металоконструкцій у сегменті СЕС становив у минулому році приблизно 40 тис. т.

 

Для зведення промислових СЕС потрібен листовий гарячекатаний метал з подальшим гарячим цинкуванням товщиною 3-5 мм або рулонний оцинкований S350GD Zn275 товщиною 2 мм. Останній також є основним матеріалом для дахових сонячних станцій.

Читайте також: У Вінниці запустили найпотужніший завод із виробництва сонячних панелей

Наразі в Україні основний акцент робиться на збільшенні товщини готової смуги – 1,8-2 мм з цинковим покриттям 275 г/м2, продовжує генеральний директор “Юністіл” Сергій Мірошниченко. За різними оцінками, споживання металу при будівництві сонячних електростанцій становить 40-60 т/МВт.

“Споживання залежить від типу конструкцій столів для фотогальванічних панелей, технічного рішення стосовно обладнання для схеми збору потужності й у кожному конкретному проекті відрізняється, – запевняє технічний директор UDP Renewables Віталій Мацола. – У середньому витрати металу для будівництва СЕС становлять 40-50 т на 1 МВт номінальної потужності”.

Завозять з-за кордону

В залежності від технологічних особливостей будівництва сонячних електростанцій використовується імпортний або український метал.

“Метал для будівництва СЕС значною мірою йде із-за кордону: раніше завозили сировину і профілювали в Україні, а зараз вже постачають готові профілі під станції і навіть готові конструкції, – розповідає В’ячеслав Колесник. – Іноземні інвестори не вірять українським виробникам або українські виробники вважають, що їм вигідніше купити і привезти готові вироби, а не профілювати у своїй країні, використовуючи метал українських виробників”.

За даними УЦСБ, у 2018 році в Україну було імпортовано 17,67 тис. т металоконструкцій для СЕС. На Китай припало приблизно 77% поставок, на Туреччину – 23%.

“З 2015 року ми випускаємо металоконструкції для кріплення фотогальванічних модулів і електротехнічного обладнання для відновлюваної енергетики та розподільчих мереж, – розповідає Андрій Тептя, директор виробництва KNESS Product (входить до групи компаній KNESS). – У процесі виробництва обладнання для сонячних електростанцій підприємство споживає у середньому щомісячно близько 2500 тонн металу, з яких 2000 тонн – імпорт, бо ми використовуємо оцинкований метал товщиною 2 мм і цинковим покриттям не менше 275 г/м2, тоді як українські виробники пропонують метал з цинковим покриттям 115 г/м2».

Натомість UDP Renewables на включених і споруджуваних СЕС використовує металоконструкції українського виробництва.

Обсяг виробництва оцинкованого прокату в Україні зростає останні кілька років для забезпечення потреб, зокрема, сонячної енергетики. Загалом у 2018 році внутрішній ринок оцинкованого прокату становив 312-314 тис. тонн. За оцінками аналітиків, продукція Маріупольського меткомбінату ім. Ілліча минулого року зайняла приблизно 35% внутрішнього ринку, “Модуль-Україна” – 13,4%, “Юністіл” – 7,8%, імпортна оцинковка становила 41%.

Реклама

Економіка

На Одещині пробурили нафтову свердловину

Опубліковано

 

У Саратському районі Одещині пробурили нафтову свердловину глибиною 2 825 метрів.

Про це пише Радіо Свобода.

Роботи тривали близько двох місяців, нині свердловина проходить етап випробувань.

 

Робота над свердловиною розпочалась у липні 2021 року.

Нині тривають її випробування. Потрібно ще кілька місяців, щоб отримати результати і зрозуміти запаси нафти.

Читайте такожСвоя Швейцарія у дворі — як одесит започаткував школу добросусідства

Аналізи покажуть не лише запаси, але також те, наскільки «важка» нафта на різних горизонтах буріння. Крім нафтових пластів, у свердловині є невелика кількість розчиненого газу.

Зазначається, що у випадку, якщо буде вирішено видобувати на Одещині нафту, проблем із інфраструктурою по доставці нафти не буде.

Нагадаємо, Україна вперше почала транспортувати британську нафту.

Як ми повідомляли раніше, на Івано-Франківщині створять сховище нафти та газу.

Головне фото: golos.com.ua.

Читати далі

Економіка

Хіміки-бізнесмени: як українці створили одну з найбільших хімкомпаній Європи

Опубліковано

 

В Україні успішно функціонує одна з найбільших хімкомпаній Європи «Єнамін», яка виготовляє і продає хімічні сполуки на 500 млн гривень щороку.

Про це пише biz.liga.net

Керівник компанії Олексій Чекотило і інтерв’ю розповів, що підприємство розташоване на східній околоці Києва. Саме там мільйони складних хімічних сполук, які синтезують і модифікують, купують усі великі фармкомпанії світу.

 

Читайте такожІсторія успіху тернопільського підприємця, який у 40 років опанував нову справу (ВІДЕО)

«Ми виробляємо паливо для всієї світової фарми», – директор «Єнаміну» Олексій Чекотило.

За його словами, таке «паливо» – хороший бізнес, адже за минулий рік дохід «Єнаміну» склав понад пів мільярда.

Як працює бізнес?

Компанія займається синтезом різноманітних хімічних сполук. 90% продукції купує світова фарміндустрія, 10% – агрокомпанії та інші.

«У нас найбільша в світі бібліотека скринінгових сполук – за час існування ми синтезували близько 3 млн. Також у нас великі наробки щодо білдинг-блоків – будівельних елементів для скринінгових сполук. Останні можуть бути, наприклад, новими ліками», – каже Олексій.

Керівник компанії розповів, як працює його підприємство. Наприклад, один із замовників знаходить речовину, яка показала активність. Вони хочуть її модифікувати. У такої «базової» сполуки можуть бути токсичні властивості, низька проникність через мембрану, низька водорозчинність і багато чого іншого.

Тож фармкомпанії купують в українського підприємства чимало скринінгових сполук, щоб проводити різноманітні тести.

Як заснували компанію?

У 80-90-х роках процес винаходу та створення лікарських препаратів помітно вдосконалився завдяки появі високопродуктивного скринінгу, який дав можливість досліджувати на біологічну активність набори із тисяч речовин.

Читайте такожЯк майстриня створила бізнес на прикрасах без капіталу і бізнес-плану (ВІДЕО)

Засновник «Єнаміну» – хімік з Інституту органічної хімії НАН Андрій Толмачов. Тоді він був провідним спеціалістом у цій галузі. На початку 90-х він з колегами отримав кілька перших грантів і комерційних замовлень. Тоді заснували «Єнамін», але у формі приватного підприємця.

«У 1999 році ми почали працювати з дуже великою компанією, і їм потрібна була більш зрозуміла організаційна форма нашого підприємства. Тоді ми заснували ТОВ “Єнамін”», – розповідає Олексій.

За його словами, на підприємстві наука та комерція йдуть паралельно.

Читайте також: Збираємося в гори. Шість українських виробників туристичного спорядження

«Якби була лише комерція, то без науки конкуренти б давно нас з’їли. Якби лише наука, коштом чого б ми існували?». – впевнений керівник компанії.

За даними Contragent, дохід ТОВ «Наукове-виробниче підприємство “Єнамін”» за 2020 рік склав понад пів мільярда гривень, а прибуток – 240 млн грн.

Нагадаємо, USAID починає програму менторської підтримки підприємців зі Сходу України.

Як ми повідомляли раніше, Україна випередила Румунію, Росію та Індію у світовому рейтингу інноваційності.

Усі фото: biz.liga.net.

Читати далі

Економіка

Нова пошта отримає €13 млн від ЄБРР на масштабний логістичний проєкт

Опубліковано

 

Європейський банк реконструкції і розвитку виділить 13 млн євро кредиту українській компанії Нова пошта на проєкт будівництва нового автоматизованого терміналу сортування посилок у Дніпрі.

Про це пише news.finance.ua.

Йдеться про забезпечений корпоративний кредит із переважним правом вимоги на суму до 13 млн євро, який буде надано у вигляді мультивалютної кредитної лінії, доступної для виплати у гривнях і євро, повідомили в ЄБРР.

 

Читайте також«Ця робота змінила моє життя». Чому молодь їде в села і маленькі міста на два роки?

Проєкт з будівництва автоматизованого терміналу є частиною довгострокової стратегії зростання Нової пошти, який передбачає трансформацію її логістичної моделі для задоволення зростаючого ринкового попиту, оптимізації ланцюжка поставок і підвищення якості обслуговування клієнтів.

Загальна вартість проєкту становить 28,5 млн євро, з них 14 млн євро піде на проектування і будівництво терміналу.

Ще 11,9 млн євро піде на придбання сортувальної лінії та іншого обладнання, і ще 2,6 млн євро — на непередбачені витрати, уточнили в банку.

Нагадаємо, до кінця року «Нова пошта» створить найбільшу мережу поштоматів у Європі.

Як ми повідомляли раніше, «Нова пошта» почала доправляти товари з онлайн-магазинів Туреччини.

Головне фото: rau.ua.

Читати далі