Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
59818e08f08d0 56 main new1497538137598177578122f 1200 59818e08f08d0 56 main new1497538137598177578122f 1200

Економіка

Український меткомбінат вироблятиме деталі для сонячних станцій

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У першому кварталі 2019 року на меткомбінаті імені Ілліча випустили дослідну партію оцинкованого рулону товщиною 2 мм для будівництва сонячних електростанцій. Про це заявив виконавчий директор Асоціації “Український центр сталевого будівництва” (УЦСБ) В’ячеслав Колесник, передає GMK Center.

Пік будівництва СЕС

“У 2019 році очікується пік будівництва СЕС, приріст сягне не менше 50%, – говорить він. – Отже, за умови випуску оцинкованого рулону відповідної якості, галузь може подвоїти споживання металу українського виробництва”.

За словами В’ячеслава Колесника, введення СЕС у 2018 році становило близько 650 МВт для промислових станцій, 70 МВт – для невеликих СЕС. За металоємності 60 т/МВт загальний обсяг споживання металоконструкцій у сегменті СЕС становив у минулому році приблизно 40 тис. т.

Для зведення промислових СЕС потрібен листовий гарячекатаний метал з подальшим гарячим цинкуванням товщиною 3-5 мм або рулонний оцинкований S350GD Zn275 товщиною 2 мм. Останній також є основним матеріалом для дахових сонячних станцій.

Читайте також: У Вінниці запустили найпотужніший завод із виробництва сонячних панелей

Наразі в Україні основний акцент робиться на збільшенні товщини готової смуги – 1,8-2 мм з цинковим покриттям 275 г/м2, продовжує генеральний директор “Юністіл” Сергій Мірошниченко. За різними оцінками, споживання металу при будівництві сонячних електростанцій становить 40-60 т/МВт.

“Споживання залежить від типу конструкцій столів для фотогальванічних панелей, технічного рішення стосовно обладнання для схеми збору потужності й у кожному конкретному проекті відрізняється, – запевняє технічний директор UDP Renewables Віталій Мацола. – У середньому витрати металу для будівництва СЕС становлять 40-50 т на 1 МВт номінальної потужності”.

Завозять з-за кордону

В залежності від технологічних особливостей будівництва сонячних електростанцій використовується імпортний або український метал.

“Метал для будівництва СЕС значною мірою йде із-за кордону: раніше завозили сировину і профілювали в Україні, а зараз вже постачають готові профілі під станції і навіть готові конструкції, – розповідає В’ячеслав Колесник. – Іноземні інвестори не вірять українським виробникам або українські виробники вважають, що їм вигідніше купити і привезти готові вироби, а не профілювати у своїй країні, використовуючи метал українських виробників”.

За даними УЦСБ, у 2018 році в Україну було імпортовано 17,67 тис. т металоконструкцій для СЕС. На Китай припало приблизно 77% поставок, на Туреччину – 23%.

“З 2015 року ми випускаємо металоконструкції для кріплення фотогальванічних модулів і електротехнічного обладнання для відновлюваної енергетики та розподільчих мереж, – розповідає Андрій Тептя, директор виробництва KNESS Product (входить до групи компаній KNESS). – У процесі виробництва обладнання для сонячних електростанцій підприємство споживає у середньому щомісячно близько 2500 тонн металу, з яких 2000 тонн – імпорт, бо ми використовуємо оцинкований метал товщиною 2 мм і цинковим покриттям не менше 275 г/м2, тоді як українські виробники пропонують метал з цинковим покриттям 115 г/м2».

Натомість UDP Renewables на включених і споруджуваних СЕС використовує металоконструкції українського виробництва.

Обсяг виробництва оцинкованого прокату в Україні зростає останні кілька років для забезпечення потреб, зокрема, сонячної енергетики. Загалом у 2018 році внутрішній ринок оцинкованого прокату становив 312-314 тис. тонн. За оцінками аналітиків, продукція Маріупольського меткомбінату ім. Ілліча минулого року зайняла приблизно 35% внутрішнього ринку, “Модуль-Україна” – 13,4%, “Юністіл” – 7,8%, імпортна оцинковка становила 41%.

Відео дня

Економіка

У Вінниці запрацювало підприємство «УКпостач», релоковане з Харківщини

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Вінниці запустили релоковане з Харкова підприємство «УКпостач», яке виготовляє холодильне обладнання для напоїв і продуктів.

Про це повідомив Вінницький міський голова Сергій Моргунов на фейсбук-сторінці.

Він зазначив, що потужності перевезли з міста Дергачі на Харківщині. За місяць зуміли перетворити склад на виробництво.

Підприємство влаштувало на роботу і місцевих робітників. Загалом на заводі вже працює 233 фахівці, з яких 134 – мешканці Вінниччини. До кінця року персонал ще можуть збільшити.

Загалом у Вінницю переїхали 135 підприємств та підприємців із постраждалих регіонів. Більшість із них відновили роботу.

Дивіться відео: Харківський завод Staleks релокувався і виготовляє продукцію світового рівня для майстрів манікюру

Нагадаємо, Харківське виробництво сирних снеків почало працювати у Мукачеві на Закарпатті.

Також Шотам розповідав, як переселенець відновив бізнес у селі на Черкащині і виготовляє вулики для бджолярів.

Окрім того, херсонські фермери-переселенці виростили на Закарпатті кавуни.

Фото з фейсбук-сторінки Сергія Моргунова.

Читати далі

Економіка

Світовий банк відновив інвестиції в Україну: вперше з початку великої війни

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Світовий банк вперше з початку повномасштабної війни почав інвестувати в українську економіку.

Про це повідомили на сайті Мінекономіки України.

Зокрема, Міжнародна фінансова корпорація (IFC), яка входить до структури Світового банку, виділила 30 млн доларів для інвестицій в Україну та Молдову. Кошти будуть спрямовані через цільовий фонд загальним об’ємом в $200 млн, яким керує американсько-українська інвестиційна компанія Horizon Capital.

«Очікується, що разом з IFC до інвестицій в Україну найближчим часом приєднаються й інші потенційні інвестори», – зазначили в Міністерстві економіки.

Зокрема, Україна очікує на інвестиції від:

  • Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР),;
  • Німецької корпорації з інвестицій та розвитку (DEG);
  • Швейцарського інвестиційного фонду для ринків, що розвиваються (SIFEM);
  • Нідерландської фінансової компанії для країн, що розвиваються (FMO);
  • Western NIS Enterprise Fund, Фонд Рокфеллера тощо.

«Хочу привітати керівництво Horizon Capital в особі виконавчого директора Олени Кошарної. Це знакова подія – незважаючи на війну IFC приймає рішення виділити гроші для інвестицій в Україну. Це має стати позитивним сигналом і для інших потенційних інвесторів: в українську економіку можна і треба починати вкладати гроші вже зараз», – наголосила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Нагадаємо, Велика Британія надасть Україні $500 мільйонів траншу на закупівлю природного газу.

Також Україна отримала перші 500 мільйонів євро від Європейського інвестиційного банку. Кошти будуть спрямовані на відновлення пошкодженої інфраструктури та покриття першочергових фінансових потреб.

Фото: open4business.com.ua.

Читати далі

Економіка

Завод на Волині перероблятиме кукурудзу на біопаливо

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Гнідавський цукровий завод почав будувати виробничу лінію для переробки кукурудзи на біопаливо.

Про це повідомили у пресслужбі заводу.

На заводі планують цілий рік купувати кукурудзу у людей та виробляти біоетанол.

«На біоетанольному заводі вже будується окрема лінія виробництва. Що це дасть для людей? По-перше, сільгоспвиробникам не потрібно буде витрачати газ на сушіння, адже цьогоріч це виходить дорожче собівартості самої кукурудзи», — зазначив директора заводу Олександр Нікішинін.

Читайте також: Roomio – бренд, що підкорює ринок ЄС. Як харківський виробник меблів відновив роботу на Львівщині

На підприємстві вважають, що нова лінія допоможе українським фермерам не скорочувати виробництво кукурудзи та зробити її рентабельною.

Про завод

«Гнідавський цукровий завод» заснований в 1958 році. Випускає таку лінійку продукції: дрібнокристалічний і крупнокристалічний цукор-пісок, швидкорозчинний цукор і желюючий цукор, а також природний коричневий цукор. Завод випускає продукцію під торговою маркою «Солодко».

Нагадаємо, підприємець із Луганщини виготовляє біопаливо із соломи.

Також ми повідомляли, як Львівська меблева компанія генерує електроенергію із відходів виробництва.

Фото: harbuz.info.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство13 години тому

Заряджає 25 телефонів та Starlink. 15-річний винахідник зі Львова створює унікальні повербанки для ЗСУ

15-річний Захар зі Львова збирав гроші на ноутбук та велосипед. Однак на тлі вторгнення вирішив,...

Суспільство15 години тому

«Пасіка – це постійна робота та інвестиції». Як бджоляр з Миколаївщини популяризує медовий бізнес в Україні

Олег Калінін – пасічник з Миколаївщини, якому вдалося розвинути медову справу в регіоні та підштовхнути...

Суспільство1 день тому

«Працюємо на перемогу». Як громада на Львівщині прийняла тисячі переселенців та допомагає воїнам ЗСУ

З перших днів повномасштабного вторгнення Новояричівська громада, що на Львівщині, перетворилася на осередок волонтерської діяльності,...

Суспільство3 дні тому

«Роблю все, аби хлопці повернулися живими». Історія командира на псевдо «Шериф»

Побратими непублічно називають Назарія командиром з великої літери. У дитинстві він і подумати не міг,...