

Суспільство
Український храм у Чикаго потрапив до п’ятірки найкрасивіших будівель
Український греко-католицький собор святого Миколая потрапив до ТОП-50 найкрасивіших будівель Чикаго за версією видання Time Out, передає UA|TV.
У рейтингу храм посів 5-те місце.
Що являє собою собор?
“Ця визначна пам’ятка побудована за зразком Софіївського собору в Києві. Храм налічує 13 куполів, один для Ісуса та для його 12 апостолів. Усередині собор, який може вмістити понад тисячу людей, оздоблений неймовірною сумішшю фресок, мозаїк і вітражів”, – сказано в повідомленні.
Читайте також: Як вареники підкорюють Америку: ТОП-5 ресторанів української кухні в США
Де знаходиться споруда?
Споруда розташована в Українському селі (район міста). Будівництво церкви розпочалося в 1905 році й завершене в 1915 році. Зараз це катедральний собор УГКЦ у Чикаго.
Нагадаємо, що у рейтингу туризму Україна піднялася на 10 позицій.

Суспільство

У Зоні відчуження вдалося сфотографувати стадо здичавілих корів.
Про це пише Великий Київ з посиланням на Facebook Чорнобильського радіаційно-екологічного заповідника.
Зазначається, що фахівці підрахували чисельність колись домашньої великої рогатої худоби. Стан у всіх тварин – добрий.
Читайте також: Місто без ветеринарів: як у Ржищеві волонтери взялися рятувати безпритульних тварин
Відмічають, що у головного бугая є проблеми з правим оком. Сніжну і морозну погоду вони переживають успішно.

Стадо дикої худоби докорінно різниться від звичайної сільської череди: воно структуроване, має системну цілісність, діє завжди злагоджено.

“Найбільш ретельно дорослі охороняють свою молодь. У свою чергу, телята вибирають найбезпечніше місце в стаді між дорослим бугаєм і корівками. На тлі снігу та грізного й великого бугая телята виглядають особливо колоритно. Найбільше задоволення – спостерігати за їхньою поведінкою. Попри все, молодняк рогатої худоби добре адаптований до холоду. Тому турбуватись, чи виживуть за таких морозів телята з коровами, нема підстав”, – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, у Чорнобильській зоні сфотографували коней Пржевальського.
Як ми повідомляли раніше, у Києві готуються запустити другий “Япомогабокс” для безпритульних тварин.
Усі фото: bigkyiv.com.ua.
Суспільство

У середу, 20 січня, для ремонту в Україну прибуде болгарський літак повітряного спостереження та аерофотозйомки Ан-30 ВПС Болгарії.
Про це пише Український мілітарний портал з посилання на 16-ту транспортну авіаційну групу ВПС Болгарії.
Зазначається, що напередодні на літаку здійснювалась підготовка і проведено випробувальний політ перед перельотом до України.
Читайте також: Як один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»
За угодою підписаною між Міністерством оборони Болгарії та Державним підприємством «Укрінмаш», послуги з авіаційного ремонту надаватиме Державне підприємство «Завод 410 ЦА», що розташоване у Києві.

У складі військово-повітряних сил Болгарії знаходиться один Ан-30, що має бортовий номер 055 та серійний 08-02. Його було побудовано у 1975 році на київському серійному заводі «Авіант».
Довідка
Ан-30 (з кодифікації НАТО: Clank – «Лязг») – літак повітряного спостереження та аерофотозйомки. Розроблений в ОКБ ім. О. К. Антонова спільно з ОКБ ім. Берієва. Ан-30 є модифікацією літаків Ан-24 і Ан-26 і призначений для аерофотознімальних і аерогеофізіческіх робіт.
У 1965 р. був закінчений ескізний проект, і з 12 по 16 липня 1965 пройшла макетна комісія. На дослідному виробництві ОКБ до літа 1967 р. у варіант Ан-24ФК (виріб “ФК”) під керівництвом провідного конструктора В. В. Волкова був переобладнаний серійний Ан-24 (заводський 57302003).
Окрім відновлення Ан-30 та намірів відновити винищувачі МіГ-29, які не вдалось втілити через російську сторону, у Білорусі проведено ремонт та модернізацію штурмовиків Су-25.
У вересні 2018-го року Болгарія оголосила тендер на ремонт та часткову модернізацію своїх штурмовиків Су-25 переможцем якого стало білоруське підприємство.
Читайте також: Вийшла стрічка про 80-ту окрему десантно-штурмову бригаду (ВІДЕО)
Спочатку мова йшла про 14 бортів за 85,5 млн доларів, але згодом замовлення було знижено до 8 бортів – шість одномісних та два двомісних Су-25. Відповідно до зменшення кількості літаків, сума угоди була знижена до 49 млн доларів.
Нагадаємо, «Антонов» розпочав виробництво Ан-178 для Міноборони.
Усі фото: mil.in.ua.
Суспільство

У Трускавці на Львівщині відреставрують пам’ятку архітектури місцевого значення – дерев’яну віллу “Гопляна”, де зараз діє музей народного художника України Михайла Біласа.
Про це повідомляє Управління туризму та курортів Львівської ОДА у Фейсбуці, передає Укрінформ.
Зазначається, що роботи обійдуться у майже 20 мільйонів гривень. Це грантові кошти з ЄС.
“За програмою “Розвиток туризму” трускавецький проєкт “Реставрація пам’ятки архітектури Художнього музею Михайла Біласа” або “Вілла “Гопляна” переміг у конкурсі секторальної підтримки. Загальна вартість проєкту – 19 млн 328 тис. грн, зокрема 16 мільйонів – з державного бюджету. Це грантові кошти з ЄС, які йдуть через держбюджет. 1 млн 800 тис. грн – обласні кошти, решта 1 млн 528 тис. грн – кошти міста”, – йдеться в повідомленні.
Читайте також: Як відновлюють башту Київської фортеці: що зробили і що планують
Планується, що проєкт реалізують упродовж 2021-2022 років.

Чим цікава вілла “Гопляна”
Художній музей Михайла Біласа розмістився в одній із найгарніших будівель Трускавця – старовинній віллі під назвою “Гопляна”. Це пам’ятка дерев’яної архітектури початку XX ст. і єдина зі збережених будівель зрубної конструкції. Вілла “Гопляна” зведена без жодного цвяха за проєктом українського архітектора Яна Семковича в традиційних формах модерну з елементами карпатського різьбленого стилю. Вона розміщена у центральній частині курорту і вважається окрасою міста.
Читайте також: У селі на Запоріжжі знайшли гребінець, що належав графині (ФОТО)
У музеї експонуються текстильні роботи Михайла Біласа: гобелени, килими, верети, ліжники, вишивані серветки, доріжки, подушки, багатопланові сюжетні панно та аплікації, декоративні квіти.
Крім постійно діючої виставки, музей експонує роботи знаних і молодих художників, графіків, скульпторів, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва тощо.
Фото: facebook.com/UtkLODA, blogspot.com
- Суспільство18 години тому
Як виглядає найбільший бункер в Україні та в Східній Європі (ВІДЕО)
- Суспільство22 години тому
Вийшла стрічка про 80-ту окрему десантно-штурмову бригаду (ВІДЕО)
- Суспільство20 години тому
У Києві планують реконструювати дві площі
- Економіка23 години тому
На Житомирщині збудують завод веганського м’яса