Суспільство
Український фільм увійшов до програми найбільшого кінофестивалю Балкан
Українсько-польська стрічка “Штангіст” змагатиметься за приз 25-го Sarajevo Film Festival. Про це повідомляє Держкіно.
Що відомо про фестиваль?
Створений за підтримки Держкіно фільм “Штангіст” (Weightlifter) режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука відібрано до секції короткого метру European Shorts 25-го Сараєвського кінофестивалю.
Sarajevo Film Festival – це найбільший кінофестиваль на Балканах та один із найбільших у Європі, заснований у 1995 році.
“Секція European Shorts, до якої відібрано українську картину, презентує найбільш цікаві, молоді, хоробрі та свіжі голоси талантів з Європи, які не йдуть протореним шляхом відомої формули створення кіно. Участь у цій секції дає можливість фільму отримати номінацію на приз Європейської кіноакадемії (EFA) і кваліфікацію на Оскар”, – зазначили у Держкіно.
Про що фільм?
“Штангіст” – історія про молодого важкоатлета, який готується до престижних змагань, і водночас стикається з труднощами у стосунках з дівчиною, тренером і рідними. Головну роль у фільмі зіграв непрофесійний актор Олександр Лой.
Фільм “Штангіст” створений у ко-продукції України та Польщі. Це дебютна короткометражна робота режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука, яку профінансувало Державне агентство України з питань кіно, Studio Munka (Polski Instytut Sztuki Filmowej та Stowarzyszenie Filmowców Polskich), а також Львівська кінокомісія.
Читайте також: Уряд виділив 19,6 млн грн на зйомки фільму “Шевченко: Перший самурай”
Продюсерами картини виступили Валентин Васянович (“Рівень чорного”, “Плем’я”) та Конрад Стефаняк.
“Можна стверджувати, що за останній рік фільм “Штангіст” є найактивнішим представником України на міжнародних кінофестивалях у секціях короткого метру. Бажаю режисерові доповнити список перемог нагородою ще й цього фестивалю!”, – зазначив голова Держкіно Пилип Іллєнко.
Суспільство
Що пропонує новий McDonald’s
Коментарі
Суспільство
Учасники ініціативи
Благодійний збір
Довідка
Коментарі
Суспільство
Аліна Шаповал
наставниця дітей, позбавлених батьківського піклування
Почула про наставництво і зрозуміла, що це моє
Я часто їздила в дитбудинок на свято Миколая — традиційно з іграшками та солодкими пакунками. Але засумнівалася, чи цукерки — це єдиний спосіб їх підтримати?
Чому наставництво краще за цукерки
Коли волонтери приходять до дітей, вони дуже швидко звикають, охоче обіймаються, розповідають історії. А потім люди їдуть, і дитина знову відчуває себе покинутою.
Хочу, щоб дитина стала собі опорою
Зрозуміла, що деколи треба прийняти позицію такого собі спостерігача — не втручатися в чужий досвід чи нав’язувати думку, а підтримувати людину.
Пам’ятаю, тоді прийшла до своєї старшої наставної, і вони якраз сиділи в укритті — почалася тривога. Дитбудинок збиралися евакуювати за кордон, тож я принесла смаколиків у дорогу. Тоді й побачила цю дівчинку — і вона мені так сподобалася! Така відкрита, харизматична. Мені хотілося зробити для неї щось хороше, тож за пів року я стала її наставницею.
Дитині потрібна людина, вона хоче мати друга.
Як стати наставником чи наставницею для дитини з інтернату
- Звернутися до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді там, де ви живете, або ж до організацій, які працюють з наставництвом — наприклад, до Асоціації Наставництва для дітей та молоді.
- З вами проведуть співбесіду, після цього можна збирати документи: медичні довідки, довідку про відсутність судимості тощо.
- Треба буде пройти спеціальне навчання, щоб дізнатися особливості вікової психології та як комунікувати з дітьми.
- Обрати собі наставного чи наставну, переглянувши анкети дітей. Познайомитися з обраною дитиною та переконатися, що й дитина не проти вас як наставника.
- Тільки після цього з вами укладають договір на надання послуг наставництва. І так ви можете починати своє волонтерство!
Коментарі