

Суспільство
Українські зоотовари: ТОП-10 виробників одягу, будиночків та смаколиків для тварин
Подарунки люблять отримувати усі, а вусаті та волохаті особливо. Звичайно, їм більше хочеться смаколиків або новеньку іграшку, але ми зібрали і практичні, і корисні, і приємні подарунки. А обирати вже вам. Цей список може знадобитися при виборі подарунку для вусатих, або ж за потреби у новому будиночку або зимовому комбінезоні.
У нашій підбірці брендів, що виробляють товари для тварин, ви знайдете виробників лежанок, будиночків, собачого одягу, іграшок для котів і собак, смаколиків та навіть шапочки для вухатих.
Лежаки та будиночки

HARLEY&CHO
Український бренд розкішних лежанок створили Коля, Лена та їх улюбленець Харлі. Власники впевнені, що тваринам має бути комфортно, зручно та безпечно.
“Ми обожнюємо тварин. Крім жартів, майстерня Harley and Cho — це саме той випадок, коли все почалося з великої любові до собак і котів, а переросло у велику любов до своєї справи”, — пишуть Коля та Лена.
Лежаки HARLEY&CHO зі знімними чохлами, тож з пранням проблем не буде. Собачі та котячі “дивани” виготовлені з міцної тканини, є водонепроникні моделі. Наповнювач матраців гіпоалергенний. Є абсолютно різні моделі: з дерев’яним каркасом, просто матраци, лежаки, будиночки, нори.
Ціни на лежаки стартують від 790 гривень.

Made for pets
ВІП-будинки для вусатих від українського бренду, який купують за кордоном. Власниця бренду, Катерина Агафонова, створює справжні ексклюзивні будинки для тварин. Дві найпопулярніші моделі — це “Залізний Трон” та “Дім Джокера”.
“Будиночок для тварин перестав бути простої форми — тепер це дизайнерська частина сучасного інтер’єру!”, — говорять у Made for pets.
Справжній дома для тварин незвичайної форми, оздоблені та прикрашені. Тут і МАФ Starbucks, і намет, і телефонна будка, і китайські хороми, і Пікачу, і навіть Nasa. Про бренд пишуть багато ЗМІ, а продаються будиночки на сайті etsy.com. Найнижча ціна за лежак — 98 доларів, найвища за “Залізний трон” — 275 доларів.

Noble Pet
Коли у 2013 році в одного з майбутніх засновників бренду з’явився щеня, постало питання купівлі спального місця. Господарі не змогли знайти підхожий будиночок, тож вирішили створити його самі. Продукція Noble Pet виконана з високоякісних матеріалів, водонепроникної щільної тканини, що стійка до вигорання. Лежак і подушку можна прати в пральній машині.
Кольори лежаків можна підібрати за бажанням, вибір доволі великий. Ціна на маленький лежак — 440 гривень, на великий — 1100 гривень. Окрім спальних місць на сайті можна придбати одяг для собак, іграшки та аксесуари для мандрів.
Читайте також: Подарунок на Новий рік: шість варіантів до 500 гривень
Одяг та шапочки

Woofit
Ательє і магазин одягу для собак з’явився в Україні два роки тому. З того часу бренд відшив костюмчики на сотні собачих “фігур”, для понад 50 порід. І продовжує виконувати як індивідуальні замовлення, так і відшивати стандартний одяг за розмірною сіткою.
У Woofit можна купити жилетки, дощовики, куртки, майки, худі, дощовики. Ціна на теплі зимові куртки від 700 гривень, на дощовички — від 600 гривень.

Bark&Go Ukraine
У 2016 році Саша та Наташа заснували український бренд одягу для собак, бо втратили надію знайти якісні товари на ринку. За роки експериментів з розмірами, кроєм та тканинами, власниці Bark&Go Ukraine розробили ряд моделей для різноманітних порід собак.
Для створення одягу використовують мембранну тканину, яка не пропускає воду, не продувається, дихає і водночас тримає тепло всередині. Дизайн костюмів від звичайного сірого кольору до різнокольорових курток. Можна обрати як готовий костюм, так і виготовити на замовлення.
Ціни на одяг від 200 гривень до 1000 гривень.

Dachshundknits
Неймовірно милі шапочки для собак виготовляє Інна Халанська. Майстриня в’яже вироби гачком або спицями. Всі шапочки виготовлені лише в одному екземплярі. Якщо в магазині не знайдете того, що вам потрібно, можете замовити виріб у Інни, термін виготовлення від 3 до 7 днів. Шапочка стане гарним і теплим подарунком для вусатого друга цієї зими.
Ціни стартують від 250 гривень. Майстриня також робить різні аксесуари та навіть шарфи.
Амуніція

BRONZEDOG
Продукцію цього бренду можна назвати модною та колоритною. Трендова амуніція з яскравим дизайном, а також адресники для собак пропонує молодий український бренд BRONZEDOG. Великий вибір нашийників, повідців, шлейок та навіть лежаків.
Асортимент товару постійно збільшується, у виробництві використовують сучасні та міцні матеріали. Окрім амуніції на сайті можна також знайти прилади для грумінгу.
Ціни на нашийник від 130 гривень, шлейки від 426 гривень, повідці від 230 гривень.

Rebellious Collars
Справжні витвори мистецтва можна придбати у майстерні Rebellious Collars. Тут пропонують нашийники ручної роботи для ваших улюбленців. Нашийники виготовляються з натуральної шкіри і якісної фурнітури, півкільця проварені.
У майстерні виконують амуніцію на замовлення, ви зможете самостійно обрати тип, колір шкіри, ширину та довжину, а також фурнітуру.
Ціни стартують від 80 доларів. Продають амуніцію також на сайті etsy.
Іграшки та смаколики

GawGaw
Бренд з простою назвою “ГавГав” пропонує м’які іграшки для тварин. Створення бренду почалося з простої ідеї — придумати іграшку для собак, яку неможливо буде розгризти. Але місія виявилась нездійсненною.
“Погодьтеся, ми любимо отримувати і дарувати подарунки, любимо покупки і радість від нових красивих речей. І наші собаки теж заслуговують свої маленькі радості, хоча б зрідка. Адже вони — такі ж члени нашої родини. Віддані і люблячі незважаючи ні на що!”, — пишуть на сторінці бренду.
Пройшовши етапи розробки та тестування, бренд створив декілька крутих різнокольорових іграшок, зокрема канати, кісточки та м’які “гризки”. В усіх іграшках мінімум деталей, які ваш вихованець може з’їсти. Виготовлена з міцного матеріалу, а шви прошиті двічі.
Ціни стартують від 20 гривень на маленькі іграшки, та від 100 на середні.
Читайте також: М’які й ідеально теплі. Шість брендів в’язаних речей, які зігріють вас цієї зими

Dolya’s treats
Власниця бренду смаколиків для собак Анна Романковська шукала ідеальний рецепт смачного печива для своєї Долі — золотистого ретривера. Дівчина вивчила, що можна собакам, а що ні, які компоненти краще додавати та у яких пропорціях, як готувати ласощі.
“Пішла творча імпровізація з рецептами, компонентами і формами. Ось так потихеньку я наблизилася до того, що дійсно приносить мені радість і задоволення — випікати смачні і, головне, корисні ласощі для собак”, — розповідає Анна.
Ціна на печиво стартує від 85 гривень — стільки коштує коробочка печива. Також є віск для собачих лап від 60 гривень.
Бонус: м’ячик з вовни та іграшка для кота
Ми знайшли ще два подарунки для ваших улюбленців. Перший — це еком’ячик для собаки зі 100% натуральної шерсті. Без синтетики, без наповнювачів і без хімії. Коштує такий від 77 гривень.

Другий подарунок для киці — це іграшка для кота з м’ячем. Буде розважати ваше кошеня або ж дорослого кота, коли ви на роботі. Є можливість нанести гравіювання клички улюбленця. Коштує така чудо-коробочка 280 гривень.

Суспільство

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.
Про це повідомив активіст Дмитро Перов.
За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.
На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.
Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.


Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова
Суспільство

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Символізм артоб’єкта
Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.
«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.
Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам
Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».
Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.


Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.
Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».
Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.
«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)
Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.
За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.


Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).
Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»