

Економіка і бізнес
Українські заробітчани переказали рекордну суму за минулий рік: скільки?
Обсяги грошових переказів трудових мігрантів в Україну в 2018 році склали 14 мільярдів доларів, повідомляється на сайті Світового банку, передає Укрінформ.
Хто став європейським лідером з трудової міграції?
“Україна — найбільший одержувач грошових переказів у регіоні — отримала рекордні понад 14 мільярдів доларів у 2018 році, що на 19% більше, ніж у 2017 році”, — йдеться у повідомленні.
Таким чином Україна стала регіональним лідером у Європі та Центральній Азії за обсягами грошових переказів трудових мігрантів, а за обсягами грошових переказів обігнала Киргизстан, Таджикистан, Узбекистан та Росію.
Читайте також: Українська економіка зросла за минулий рік: на скільки?
Зазначається, що такий сплеск показує зміни у методології оцінки вхідних грошових переказів, так само як зростання попиту в сусідніх країнах на трудових мігрантів.
Скільки грошей від заробітчан надійшло загалом?
У країни Європи та Центральної Азії в 2018 році надійшло 59 млрд доларів, що в порівнянні з 2017 років на 11% більше.
Загалом у світі трудові мігранти переказали 529 мільярдів доларів за рік, що на 9,6% більше, ніж у 2017-му.
Нагадаємо, що лідером серед одержувачів грошових переказів у світі торік стала Індія — туди надійшло 79 мільярдів доларів. Далі йдуть Китай ($67 млрд), Мексика ($36 млрд), Філіппіни ($34 млрд) і Єгипет ($29 млрд).
Економіка і бізнес

Прем’єр Канади Марк Карні оголосив про новий пакет військової допомоги Україні на 1,5 мільярда доларів. Посадовець назвав масовану атаку росії на Київ «варварством» та анонсував нові санкції проти країни-ворога.
Про це Карні повідомив під час зустрічі з Володимиром Зеленським на саміті G7 в Альберті.
У пакет допомоги ввійдуть дрони, боєприпаси та бронетехніка. Крім того, за словами Марка Карні, Канада надасть ще 2,3 мільярда канадських доларів у вигляді кредиту на відбудову української інфраструктури.
Канада також запровадить нові санкції проти фізичних і юридичних осіб, що сприяють ухиленню від санкцій, та 200 суден зі «тіньового флоту» росії.
«Ми підкреслюємо важливість максимального тиску на Росію, яка відмовилася сісти за стіл переговорів», — заявив Карні.
Нагадуємо, що в Україні почали розробку власної великої мовної моделі ШІ.
Також ми писали, що в Солом’янському районі кияни до приїзду ДСНС самотужки рятували людей із під’їзду (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук сторінка Марка Карні / на саміті G7
Економіка і бізнес

Міралі — кухар з Азербайджану, якого кликали працювати до себе ресторани з зірками Мішлена, та він обрав створювати нову українську кухню. Уклав душу та весь ресурс у власний ресторан Mirali, а продукти принципово закуповує лише в українських господарств, щоб розвивати своє.
Азійські місо-пасту чи соєвий соус він готує з локальних інгредієнтів, та знайшов заміну навіть італійським трюфелям — замовляє їх з ферми на Вінниччині, яку 10 років тому заснував аграрій Олександр Джига.
Цей підприємець веде YouTube-канал, де розказує про технологію вирощування грибів, ділиться досвідом в агробізнесі, показує життя в селі та локальні виробництва. Дивіться більше в нашому проєкті про українських підприємців «Куркулятор».
Фото обкладинки: скриншот відео ШоТам
Економіка і бізнес

У Миколаєві запрацювала кав’ярня, створена на згадку про загиблого військовослужбовця з позивним «Микита». Її відкрила його дружина Марина Музика, втіливши мрію, яку подружжя плекало ще з 2023 року.
Про це повідомили в «Суспільне Миколаїв».
Назва «Кіт Микита» символічна — саме так Марина називала чоловіка. Вона розповідає, що він був спритним, уважним, добре бачив у темряві й міг тихо пересуватися. Саме такі асоціації і стали основою концепції закладу, інтер’єр якого оформлено у стилі «бойових котиків». Атмосфера кав’ярні — тепла, патріотична, з особистими фото, шевронами та прапорами.
«Я подумала, що він вже не зможе сам втілити мрію, тому я маю зробити це за двох і розповісти людям, хто такий “Микита”», — каже Марина.
Читайте також: Три історії війни: як фонд savED повертає безпечне дитинство
Допомогли реалізувати ідею друзі та рідні. Вони допомагали з ремонтом, розстановкою меблів і навіть дизайном стаканчиків. Саму кав’ярню відкрили менш ніж за два місяці.
Відвідувачі кажуть, що в кав’ярні панує родинна атмосфера, а її головна мета — не тільки нагадати про Микиту, а й підтримати українських військових і зберегти пам’ять про всіх полеглих захисників.




Нагадаємо, що рідні загиблого військового піднялися на Говерлу та втілили його мрію військового.
Фото: сайт «Суспільне Миколаїв», Богдана Будулуца