Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Українські військові отримають нову партію техніки від «АвтоКрАЗу»

Опубліковано

Українські військовослужбовці отримають партію вахтівок на базі КрАЗ-63221 для перевезення особового складу. Про це повідомляється на сторінці «АвтоКрАЗу» у фейсбуці.

Технічні характеристики

Нові вахтівки базуються на автомобільному повнопривідному шасі КрАЗ-63221 колісної формули 6×6, що призначене для монтажу різноманітних установок, озброєння і військової техніки. Це унікальна транспортна база високої прохідності для здійснення перевезень усіма видами доріг та бездоріжжям.

На шасі КрАЗ-63221 встановлено кузов-фургон типу ФВП виробництва ПрАТ «Нафтоавтоматика»: металевий із теплоізоляцією, кількість місць для сидіння – 26, сидіння м’які, з відкидними спинками, є переговорний пристрій для зв’язку з водієм, кондиціонер, аварійне освітлення від АКБ автомобіля; з основним (обладнані східцями для зручності входу та виходу особового складу) та запасним виходами, вентиляційним (аварійним) люком, вікнами, виготовленими з травмобезпечного скла та обладнаними металевими решітками, поличками для речей.

Читайте також: В Україні розробляють технології для боротьби з ворожими БПЛА

Які переваги

Кузов-фургон складається з каркасу, зовнішньої та внутрішньої обшивок, тепло- та шумоізоляційних матеріалів (плити пінополістирольні), розташованих між обшивками. Опалення здійснюється опалювачем (2 од.) та обігрівачем повітряним. Система внутрішнього електричного освітлення забезпечує освітлення внутрішніх позначень, місць доступу до виходів і органів управління ними. Розташування сидінь, розміри проходів, входів забезпечують безперешкодний прохід особового складу.

Особливості військових авто

У виробничій лінійці «АвтоКрАЗу» у військових автомобілів – особливе місце. Всюдиходи КрАЗ залишаються основними армійськими машинами у різних родах військ армій багатьох країн світу. Повнопривідні автомобілі-шасі КрАЗ колісних формул 4×4 та 6×6 слугують базами для всіх наявних в арсеналі військових спецнадбудов. 

На них базуються, зокрема, бойові комплекси РСЗВ, різні комплекси зв’язку, рухомі командні пункти, авторемонтні майстерні, паливозаправники, автоцистерни, кранові установки.

Технології

Українські розробники створили дрон, який може атакувати об’єкти у Сибіру

Опубліковано

В Україні створили безпілотник, який може дістатися до російського Сибіру.

Про це повідомляє видання The Economist. 

Про розробку

Україна вклалась у розробку безпілотників дальнього радіусу дії, які можуть виявляти та атакувати віддалені цілі. Остання модель здатна уражати цілі на відстані до 3000 км і може дістатися до Сибіру.

У The Economist зазначають, що такі розробки є реакцією на необхідність, оскільки Захід не дуже бажає надавати Україні зброю великої дальності. У той же час, Білий дім виражає занепокоєння щодо української програми та ударів по нафтовим установкам. Він намагається переконати українську сторону припинити атаки. Причини турботи різні: від зростання цін на нафту до можливості неконтрольованого ескалації конфлікту.

Читати також: Стало відомо, коли в Україні eSIM запрацює на смартгодинниках

Плани на майбутнє

Офіцер з розвідки, який має псевдонім “Детектив”, відповідальний за певну частину програми, стверджує, що не отримував інструкцій щодо припинення операцій.

Він повідомляє, що минулого тижня було припинено націлювання на нафтову інфраструктуру, проте це може бути тимчасовою мірою.

“Наші цілі змінюються щодня. Ми не даємо росіянам спокою”, – заявив він.

Нагадаємо, що військові почали розписувати стелу в Донецькій області.

Фото: Dpa

Читати далі

Технології

Стало відомо, коли в Україні eSIM запрацює на смартгодинниках

Опубліковано

Mezha.Media провело інтерв’ю з мобільними операторами в Україні щодо можливого введення підтримки eSIM для смарт-годинників.

Про це повідомляють на сайті медіа.

Ось які терміни вони називають:

  • У компанії “Київстар” вказують, що це “викликаний технічний процес”, який може зайняти близько двох років.
  • У “Vodafone Україна” передбачають, що використання eSIM на смарт-годинниках буде доступно для користувачів в Україні вже наступного року. Наразі ведуться обговорення з виробниками таких годинників.
  • В lifecell говорять, що запустять цю функцію, щойно матимуть змогу. В компанії зазначили, що вже кілька років працюють над цим, і підтримка eSIM годинниками Apple напряму залежить від вендора.

Читати також: “World Press Photo 2024”: українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу

Зазначається, що наразі лише невелика частина абонентів успішно перейшла на електронну eSIM. Це пояснюється обмеженою кількістю смартфонів, які підтримують цей новий стандарт.

Нагадаємо, що в Софії Київській відкриють Великодню виставку з квітів.

Фото: wise

Читати далі

Технології

На Київщині запустили інноваційну станцію з переробки воєнних відходів

Опубліковано

У Бучі відкрили інноваційний майданчик, де будуть переробляти будівельні залишки, що залишилися внаслідок руйнувань, спричинених російською окупацією.

Про це повідомив міський голова Бучі Анатолій Федорук.

фото: Анатолій Федорук

Про станцію

За словами Анатолія Федорука, це — одна з перших в Україні стійких і повноцінних станцій з переробки відходів такого типу. Вона була побудована за підтримки Програми розвитку ООН в Україні, яка забезпечила майже усе обладнання для роботи майданчика: фронтальний навантажувач, дробарку та грохот — пристрій для механічного розподілу частинок будівельного сміття.

Читати також: Група українських захисників безкоштовно отримає інноваційні протези в Берліні

На станції будівельні відходи війни будуть подрібнювати та сортувати за фракціями, а кінцевий продукт — перепрофілювати для потреб громади. Наприклад, використовуватимуть для будівництва доріг чи виробництва протиожеледних сумішей. 

“За нашими підрахунками, у громаді залишилося близько 75 тисяч кубометрів будівельних відходів після демонтажу зруйнованих об’єктів. Відтепер утилізацією та переробкою цих відходів займатиметься КП “Бучасервіс”“, – відзначає Анатолія Федорук.

Нагадаємо, що в Україні почалась підготовка фахівців з реставрації культурної спадщини.

Фото: Анатолій Федорук

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: