

Технології
Українські школярі здобули 4 медалі на Міжнародній олімпіаді з інформатики
У Баку сьогодні, 8 серпня, завершилася конкурсна програма 31-ї Міжнародної олімпіади з інформатики (IOI). Українська команда, що складається з учнів кременчуцького ліцею «Політ», завоювала 4 медалі, повідомляє ain.ua.
Назарій Деньга – 11 клас – золото;
Софія Мельник – 10 клас – срібло;
Андрій Куц – 11 клас – срібло;
Максим Зуб – 10 клас – бронза.
Тренером команди є заслужений учитель України Валентин Мельник. Щоб пробитися на IOI, колектив спочатку пройшов відбір на національному рівні.

Сама олімпіада триває два дні – щодня учасники вирішують три алгоритмічні завдання за п’ять годин. Забороняється використовувати навчальну літературу або спілкуватися між собою. Зазвичай, завдання полягають в написанні програм на C, C +++. Pascal.
Читайте також: Українські школярі отримали 4 медалі на міжнародній олімпіаді з хімії
За підсумками тестів, бали кожного учасника підсумовуються, будується загальний рейтинг. Медалями нагороджують не більше половини учасників, розподіл «золото: срібло: бронза: без медалі» приблизно дорівнює співвідношенню 1: 2: 3: 6.
Цьогоріч для отримання золота, потрібно було потрапити в топ-28 списку. Кількість учасників залежить від кількості країн – на кожну можна заявити по 4 претенденти. Минулого року українська команда взяла ідентичний набір медалей: золото, два срібла і бронзу.
Технології

У Херсонському обласному архіві створюють цифрові копії паперових документів. Над проєктом архів працює разом із міжнародною організацією FamilySearch.
Про це повідомили в Херсонській ОВА.
Фахівці використовують сучасні технології, щоб зберегти старі документи у цифровому форматі. Це допоможе краще їх зберігати та зробить доступ до них зручнішим.
Зацифровані документи стануть у пригоді дослідникам, краєзнавцям та всім, хто цікавиться історією. Тепер потрібну інформацію можна буде знайти швидше і не обов’язково їхати в архів особисто.
Читайте також: «Ви захищаєте весь світ»: Шон Пенн відвідав Україну та зустрівся з військовими (ВІДЕО)


Нагадаємо, що студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка ХОВА
Технології

Міністерство цифрової трансформації розпочало бета-тестування нової цифрової послуги — заміни свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорта) у «Дії». Сервіс дозволить відновити втрачений або пошкоджений документ без візиту до сервісного центру МВС.
Про це повідомили в «Дії».
До участі допускаються повнолітні користувачі з такими верифікованими даними:
- біометричним документом;
- податковим номером;
- свідоцтвом про реєстрацію авто в «Дії».
Читайте також: 16 стартапів представлять Україну на VivaTech 2025 у Парижі: що про них відомо
У Мінцифри зазначають, що нова функція має спростити процес відновлення документів для автовласників і скоротити час взаємодії з державними сервісами.
Щоб долучитися до тестування, потрібно зареєструватися на порталі «Дія» за посиланням.
Послугу реалізує Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством внутрішніх справ, Головним сервісним центром МВС, ДП «Інфотех» та АТ «Укрпошта».
Нагадаємо, що на «Дія.Освіта» випустили нові курси від BecomingX Ukraine про ШІ та технології.
Фото обкладинки: сайт «Дії»
Технології

Платформа «Дія.Освіта» та BecomingX Ukraine створили серію безплатних курсів, які допоможуть українцям опанувати інноваційні технології та краще підготуватися до сучасного ринку праці. Програми орієнтовані на розвиток практичних цифрових навичок.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Кожен курс складається з освітнього серіалу, презентацій, структурованих нотаток, кейсів та інфографіки. Теми охоплюють штучний інтелект, технології майбутнього, цифровий бізнес і кроки до працевлаштування.
Читайте також: Фахівці Мінцифри створюють 5 продуктів на основі ШІ — Федоров
- Штучний інтелект: як працює ШІ, його вплив на професії та життя;
- Технології майбутнього: від біотехнологій до блокчейну;
- Працевлаштування: побудова карʼєри та підготовка до співбесід;
- Цифровий бізнес: основи для запуску власної справи онлайн.
Курси будуть корисні як для початківців, так і для тих, хто хоче розвинути навички, які відповідають вимогам сучасного ринку. Зареєструватися на будь-яке навчання можна безплатно.
Нагадаємо, що на «Дія.Освіта» вийшов серіал про те, як покращити роботу з ChatGPT (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Freepik