

Суспільство
Українське пароплавство впроваджує нові технології: подробиці
Українське Дунайське пароплавство спільно з Київським політехнічним інститутом імені Ігоря Сікорського впроваджують нові технології. Тепер деталі суден будуть зварювати, використовуючи ультразвук. Про це повідомляє пресслужба Мінінфраструктури.
“Між ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» та Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» укладений договір на дослідницько-промислову апробацію обладнання та технології зі зварювання корпусних деталей суден шляхом ультразвукової ударної обробки (УЗУО)”, – йдеться у повідомленні.
Згідно з угодою, передбачаються спільні промислові випробування і дослідження інших нових технологій та обладнання, підготовка інженерних кадрів.
Читайте також: В Україні запустять річковий турмаршрут повз Чорнобиль
У чому суть методу?
Застосування технології льтразвукової ударної обробки дозволяє запобігати появі тріщин, втоми та руйнування корпусів і зварних конструкцій суден. Цю технологію успішно застосовують всесвітньо відомі суднобудівельні компанії: Hundai Heavy Industries, Samsung Heavy Industries та Daewoo Shipbuiding&Marine Engineering.
Впровадження ультразвукової ударної обробки в інженерію металевих поверхонь дозволить підвищити довговічність робочих деталей та вузлів із конструкційних легких сплавів, здійснювати відновлення пошкоджених поверхонь. Це дозволить збільшити термін служби устаткування в суднобудуванні та ремонті.
Економічний ефект від впровадження технології значно перевищуватиме витрати за рахунок об’єднання декількох стадій виробництва. Також важливо, що за екологічністю, ресурсоємністю та енергетичними витратами технологія УЗУО відповідає європейським стандартам.
Відкриті для інновацій
Як зауважили в міністерстві, українська транспортна інфраструктура відкрита для інвестицій та інновацій.
“Інфраструктурні об’єкти створюються на тривалий час. Тому впроваджувані технології мають бути сучасними. Зокрема, розвиток морського і річкового флоту, вітчизняне суднобудування має враховувати найкращі світові практики та досягнення. Міністерство інфраструктури України сприяє розвитку співпраці між навчальними та науково-дослідними установами і підприємствами інфраструктурної галузі. Така синергія дає найкращий результат для економіки Української держави”, – заявили у міністерстві.
Керівник ПрАТ «УДП» Олексій Хомяков повідомив, що передбачається проведення спільних з КПІ ім. Ігоря Сікорського промислових випробувань нових технологій і обладнання, консультативної допомоги в проведенні пошукових досліджень і практики, обмін досвідом і підготовка інженерних кадрів. Пароплавство також може виступати в якості роботодавця для випускників.
Суспільство

Увечері 21 квітня мешканці Сумської області могли спостерігати рідкісне для України природне явище — полярне сяйво.
Про це повідомили в Сумському обласному центрі з гідрометеорології.
Полярне сяйво виникає внаслідок взаємодії заряджених частинок сонячного вітру з магнітним полем Землі. У результаті ці частинки потрапляють в атмосферу та збуджують молекули газів, що й спричиняє характерне світіння.
Такі явища зазвичай можна побачити в приполярних регіонах, однак під час сильної сонячної активності полярне сяйво іноді з’являється і на ширших географічних широтах, зокрема в північних областях України.
Читайте також: Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво



Нагадаємо, що UAnimals запустили власну платформу із лекціями задля допомоги тваринам.
Фото: Анастасія Братуха
Суспільство

Громадська організація UAnimals представила нову платформу «Балачка» — серію мінілекцій на різноманітні теми. Усі кошти з цього проєкту активісти використовуватимуть для допомоги тваринам.
Про це повідомили в UAnimals.
Що додали на платформу
На платформі вже доступні 14 лекцій з таких тем: креатив, бізнес, мистецтво, історія, сексуальна освіта, штучний інтелект, харчування, жестова мова для собак, керування часом, вивчення англійської тощо.
Тривалість лекцій — від 10 до 40 хвилин. Кожну доповнює бонусне відео з добіркою «Топ-5» від спікера.
До проєкту долучилися:
- підприємець Андрій Федорів;
- комік Василь Байдак;
- військовий та письменник Остап Українець;
- засновники гурту Tember Blanche;
- лікарі, експерти з ІТ, прав дитини та інші експерти.
Переглянути доступні лекції можна за посиланням. Для цього потрібно зробити благодійний внесок від 200 гривень. Після оплати лекцію можна буде переглянути в особистому кабінеті протягом трьох місяців.
Читайте також: У Чорнобильському заповіднику зафіксували рекордне стадо оленів шляхетних (ФОТО)
«Ми вирішили створити платформу, яка буде водночас корисною і людям, і тваринам. Лекторів обирали так, щоб охопити максимум різнопланових сфер, і саме тих, чиї “балачки” самі залюбки послухаємо. Більшість лекцій ніяк не стосуються теми тварин, але кожна з них – рятує тварин. Адже всі отримані гроші підуть на допомогу тваринам, постраждалим від війни», — зазначив засновник UAnimals Олександр Тодорчук.
Про UAnimals
Організація UAnimals з 2016 року пропагує гуманне ставлення до тварин і захищає їх від експлуатації та знущань. Після початку повномасштабного вторгнення UAnimals рятує домашніх, диких та свійських тварин від війни.
За цей час команда UAnimals вивезла з-під обстрілів близько 7 тисяч тварин, підтримала відбудову понад 24 притулків, роздала тисячу тонн корму та стерилізувала понад 43 тисяч безпритульних тварин. Наразі спільнота фонду налічує близько трьох тисяч волонтерів.
Нагадаємо, що прикордонники врятували лебедя, який заблукав біля позицій на Херсонщині (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: UAnimals
Суспільство

На позиціях Херсонського прикордонного загону військові допомогли лебедю, який збився з курсу. Птах потрапив у траншею та був дезорієнтованим і виснаженим.
Про це повідомили ДПСУ.
Прикордонники обережно дістали лебедя та переконалися, що він не має поранень. Після короткого відпочинку його перенесли до найближчої водойми.
Птахові вдалося відновити сили, а згодом він продовжив політ.
Читайте також: Українці біля «Вернадського» зафіксували рідкісну в Антарктиці єгипетську чаплю (ФОТО)
Нагадаємо, що український ветеран пробіг на протезі всі шість найбільших маратонів світу (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДПСУ