Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українська армія отримала броньовані медичні машини

Опубліковано

Збройні Сили України отримали партію нових броньованих медичних машин на базі МТ-ЛБ від науково-виробничої компанії «ВК Система».

Про це повідомили в Українському мілітарному порталі Ukrainian Military Pages.

Зазначається, що виробництво медичних МТ-ЛБ-С відбувається у рамках державного оборонного замовлення на 2015-2019 роки.

У кормовій частині машини встановлена лебідка з електроприводом, тросом якої можна витягати поранених або постраждалих з важкодоступних зон або тих, які під вогнем.

Збільшена висота десантного відсіку забезпечує розміщення в машині поранених на ношах у два яруси.

Читайте такожЗСУ випробували нову командно-штабну машину на базі БТР-70

Машина розроблена на базі багатоцільового легкого броньованого тягача в 2014-2015 роках.

Упродовж 2016-2017 років закупили 30 одиниць МТ-ЛБ-С.

Загалом же контрактом передбачено придбання для потреб Збройних Сил України 120 медичних машин.

Історія

Після початку бойових дій на сході України навесні 2014 року зросли потреби Збройних Сил України в техніці для евакуації поранених і травмованих військовослужбовців.

Проект санітарної машини на базі МТ-ЛБ почали розробляти в кінці 2014 року. У 2015 році київська компанія ТОВ НПК «ВК Система» в ініціативному порядку розробила і представила зразок броньованої медичної машини для Збройних Сил України, який завершив випробування восени 2015 р.

Читайте такожУ ЗСУ зобов’яжуть від солдата до генерала вчити англійську

На початок листопада 2015 року було виготовлено один досвідчений екземпляр бронемашини і розпочато виготовлення трьох серійних машин.

Наприкінці 2015 року броньовану медичну машину МТ-ЛБ-С офіційно прийняли на озброєння Сухопутних військ Збройних Сил України.

Опис

МТ-ЛБ З призначена для надання долікарської допомоги і транспортування поранених і тяжкопоранених із важкодоступних районів, зон аварій, стихійних лих і бойових дій.

Порівняно з МТ-ЛБ, внутрішній обсяг корпуса машини істотно збільшений (за рахунок збільшення висоти десантного відділення).

Також бронемашина оснащена:

  • обладнанням для надання першої медичної допомоги (медикаменти, перев’язувальні матеріали та джгути, шини для іммобілізації, кисневий інгалятор КІ-4.02),
  • лебідкою з електроприводом і довжиною троса 50 метрів (для витягування поранених через прострілюються ділянки місцевості),
  • п’ятьма ношами.

Екіпаж бронемашини – дві або три людини (командир машини, механік-водій і за потреби – санітар).

Крім того, бронемашина може приймати від чотирьох до восьми поранених (чотирьох лежачих «важких» поранених або до восьми легкопоранених у сидячому положенні).

До кінця 2016 року компанія-виробник розробила варіанти модернізації бронемашини (посилення бронювання і заміна силової установки на новий дизельний двигун).

Вартість однієї машини становить понад 2,5 млн грн.

Нагадаємо, українська морська охорона отримала нові рятувальні катери.

Окрім того, українська армія отримала 12 бронетранспортерів БТР-4Е.

Також, як ми повідомляли раніше, в Україні збудували унікальну смугу перешкод для розвідників.

Суспільство

Журналіст з Норвегії вирушає у мандрівку на підтримку регіональних медіа в Україні

Опубліковано

Норвезький медійник Нільс Ріісе 1 липня вирушає в піший похід з Осло до Бергена. Завдяки своїй мандрівці на 450 кілометрів він привертатиме увагу до роботи українських регіональних журналістів, а також збиратиме кошти для їх підтримки.

Про це повідомили в асоціації «Незалежні регіональні видавці України».

Ідея акції народилася під час зустрічі на Всесвітньому медійному конгресі в Кракові, де Нільс поділився своїми планами з Оксаною Бровко, керівницею асоціації «Незалежні регіональні видавці України». Після обговорення він вирішив поєднати свій похід із підтримкою українських журналістів, які працюють у складних та небезпечних умовах.

«Це для мене особиста справа. Я довго працював у газетах і вже давно захоплююся тим, що робить Оксана Бровко з командою. Але цього разу я хотів підтримати їх не як медійник, а фізично — зробити щось, що відображає їхню витримку», — пояснив Нільс Ріісе.

Читайте також: «Борці за свободу»: співак Боно згадав українських військових на вечірньому шоу в США (ВІДЕО)

Зібрані кошти він передасть асоціації для закупівлі необхідного обладнання та на пряму підтримку редакцій в прифронтових зонах. Похід триватиме кілька тижнів, і Нільс регулярно ділитиметься своїми оновленнями через соціальні мережі, зокрема на LinkedIn.

Фото: сайт асоціації «Незалежні регіональні видавці України»

Нагадаємо, що американський музикант Brother Hill виступив перед бійцями 3-ї ОШБр на передовій.

Фото обкладинки: сайт Kampanje

Читати далі

Суспільство

«Злі Мавки» поширили вірші українських поетів на ТОТ (ФОТО)

Опубліковано

У Сімферополі, Мелітополі та Алчевську активістки руху «Злі Мавки» поширили вірші українських письменників. Ця акція є частиною національного спротиву на ТОТ і нагадуванням, що на цих землях залишаються українці.

Про це повідомили в русі.

«Спротив буває різний. Іноді це просто аркуш із кількома словами на стіні. Але цього вистачає, щоб хтось зупинився, посміхнувся, згадав, що він не сам. Саме такі прості речі дають надію і силу триматися далі, а знайомі українські слова нагадують людям, ким вони є», — зазначають учасниці руху.

Читайте також: «Я вільна людина»: з російської в’язниці у Криму звільнили українського журналіста

Нагадаємо, що активісти в Криму провели нову акцію спротиву (ФОТО).

Раніше ми писали, що посолка Канади зробила тату на підтримку жіночого спротиву на окупованих територіях України.

Фото: телеграм-канал «Зла Мавка»

Читати далі

Суспільство

Міноборони створить навчальний хаб для інформування населення про мінну безпеку

Опубліковано

В Україні для інформування населення про мінну небезпеку створять Міжнародний інформаційно-інноваційний навчальний хаб з питань гуманітарного розмінування.

Як повідомили в Міноборони, таку заяву зробили під час форуму «Особливості інформування населення про ризики, пов’язані з мінами та іншими вибухонебезпечними предметами».

За планом оборонного відомства, навчальний хаб стане основним центром впровадження інновацій щодо інформування про мінну небезпеку. Це стосується розробки навчальних програм, виробництва інформаційного та медіаконтенту, інтерактивних застосунків тощо.

На базі хабу збираються відкрити інноваційний музей гуманітарного розмінування. Облаштовуватимуть простір у Центрі гуманітарного розмінування при КабМіні.

Читайте також: €1,5 млн на розмінування: Україна підписала угоду з Італією та ПРООН

«Противник використовує сучасні боєприпаси, носії яких здатні доставити в усі куточки України кластерні боєприпаси, міни, інші небезпечні вражаючі елементи. Тому нам слід зосередити увагу на проведенні інформаційних заходів не лише на деокупованих територіях, а й по всій країні, та з різними верствами населення, починаючи зі школярів і закінчуючи посадовими особами органів виконавчої влади та місцевого самоврядування», — сказав начальник управління протимінної діяльності Олег Шуварський.

У Міноборони стверджують, що створення навчального простору посилить інформування та просвітницьку діяльність про небезпеку від вибухонебезпечних предметів. Наразі такі заходи проводять підрозділи розмінування Сил безпеки та оборони й оператори протимінної діяльності.

Нагадуємо, що Нідерланди виділяють 175 мільйонів євро на ППО та дрони для України.

Фото: сайт Міноборони

Читати далі

Шопочитати